Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνε καμιά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Επίσης πες μου λίγο το τηλέφωνο το πήρες με official global stable ή την έβαλες εσύ;

Το screenshot της μπαταρίας δεν μου λέει κάτι.. Δείχνει να είναι "λίγο" αλλά δεν βλέπω τα υπόλοιπα για να έχω ξεκάθαρη άποψη.

Προς το παρόν δεν μου έχει εμφανιστεί ξανά θέμα, αν ξανά γίνει κάτι θα το κάνω. Επέλεξα να μου έρθει με τη global stable. Όσον αφορά τη μπαταρία νομίζω δεν έχει και τη καλύτερη απόδοση. Σήμερα πχ με 2 ωρες και 40 λεπτά οθόνη με WiFi και 40 λεπτά περίπου 4g είναι 30%.

 

Επίσης μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος για double tap wake;

Edited by tony97
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όλο και περισσότερες απορίες προκύπτουν :lol:

1) (μάλλον έχει ξαναπαντηθεί για αυτό συγνώμη) δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις του facebook. τι μπορώ να κάνω για αυτό????

2) σε σημεία όπου με το laptop έπιανα αδύναμο wifi (αλλά είχε σήμα) με το RN3 δεν το εντοπίζει καν

3) όταν με έχουν καλέσει και μιλάω η ένταση της φωνής που ακούω αυξομειώνεται σε πολύ ενοχλητικό βαθμό (αφήστε που η ποιότητα της φωνής που ακούω ειναι πολύ μέτρια). αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?? (παίζει να οφείλεται σε κακό σήμα??)

4) εξακολουθώ να έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα όταν έχω ανοιχτό το wifi

φοράει global stable 7.5.3.0

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα, εχθές το πρωί παρέλαβα το κινητό απο vickmal, φορούσε την 6.7.28 beta english/chinese dev, έκανα την αναβάθμιση που μου έβγαλε στην MIUI 8 6.7.28 beta, έχω πάρει άδεια να ξεκλειδώσω τον bootloader, μπορώ να αλλάξω ρομ και να βάλω ελληνική? Edited by Episkeptis

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Ας υπάρχει και αυτό εδώ όλο και κάποιον θα βοηθήσει..

Αλλαγή του συστήματος γραμματοσειρών σε MIUI 8 χωρίς Root!

 

Έκανα όλα τα βήματα του οδηγού για γραμματοσειρά αλλά στο προτελευταίο βήμα που πατάς apply μου γράφει

Themes from third-party sourses are not supported

error:downloadlauth rejected 402

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα τα βήματα του οδηγού για γραμματοσειρά αλλά στο προτελευταίο βήμα που πατάς apply μου γράφει

Themes from third-party sourses are not supported

error:downloadlauth rejected 402

Πρέπει να γραφτείς ως theme designer για να μπορέσεις να βάλεις γραμματοσειρά που έχεις κατεβάσει από αλλού.

Μπαίνεις εδώ http://designer.xiaomi.com/ με τον MI λογαριασμό σου και κάνεις αίτηση για να γίνεις designer. Μόλις πάρεις έγκριση θα μπορείς να αλλάξεις την γραμματοσειρά χωρίς να σου βγάζει το παραπάνω error.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εδώ και 4 μήνες είμαι με το κινητό stock και απλά κάνω τις OTA αναβαθμίσεις. Είμαι στην 7.5.2. Τώρα λέω να περάσω την ελληνική rom, όχι για την γλώσσα αλλά να "τσεκάρω" τι παίζει. Έχω πάρει το unlock της συσκευής όμως δεν έχω προχωρήσει στην διαδικασία του unlock κλπ.

 

Είδα οτι θέλει να περάσω την dev rom και μετά θα κάνω το unlock. Έπειτα θα περάσω τα recovery tools κλπ κλπ. Τα έχω ξανακάνει αυτά σε παλιότερα κινητά (Nexus). Σε ποιο σημείο θα χάσω τα αρχεία (photos κλπ); :p Αυτό είναι που με κουράζει κάθε φορά αλλά εντάξει να είμαι προετοιμασμένος.

 

Ημουν ακριβως στην ιδια φαση, με china stable εδώ και 3 μηνες και κανονικά OTA αναβαθμισεις, μεχρι που στην τελευταια ειχα πολλες χαμενες κλησεις οπότε ειπα να δοκιμασω καποια αλλη ρομ(ενω ημουν σε σημειο που έχω σιγουρα σημα, μου ερχοταν μηνυμα οτι πριν 1 λεπτο με επαιρναν τηλέφωνο.) Μου ειχε ερθει η έγκριση για ξεκλειδωμα και τοτε που μολις το ειχα παρει δοκιμασα αλλα κολλουσε στο 50%,οποτε δεν πολυασχοληθηκα. Χθες λοιπον λεω δεν ξαναδοκιμαζω μπας και ξεκλειδωσει, πριν βαλω dev? Και ναι ξεκλειδωσε!!!, :)

Ακολουθώντας μετά τα βηματα που χουν γραψει τα παιδια εβαλα ευκολα την gtv 6.7.28 dev. Σημερα δεν ειχα καμια χαμένη κληση, ισως ειναι και τυχαιο... Θα δειξουν οι επομενες ημερες..

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Έκανα όλα τα βήματα του οδηγού για γραμματοσειρά αλλά στο προτελευταίο βήμα που πατάς apply μου γράφει

Themes from third-party sourses are not supported

error:downloadlauth rejected 402

 

Γράψε στο θέμα του δημιουργού......

Επίσης δες και εδώ. [Tips & Tutorials] [ROOT] [MIUI 8] [Global / China] How To Change System Font In MIUI 8

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όλο και περισσότερες απορίες προκύπτουν :lol:

1) (μάλλον έχει ξαναπαντηθεί για αυτό συγνώμη) δεν εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις του facebook. τι μπορώ να κάνω για αυτό????

2) σε σημεία όπου με το laptop έπιανα αδύναμο wifi (αλλά είχε σήμα) με το RN3 δεν το εντοπίζει καν

3) όταν με έχουν καλέσει και μιλάω η ένταση της φωνής που ακούω αυξομειώνεται σε πολύ ενοχλητικό βαθμό (αφήστε που η ποιότητα της φωνής που ακούω ειναι πολύ μέτρια). αντιμετώπισε κανείς παρόμοιο πρόβλημα?? (παίζει να οφείλεται σε κακό σήμα??)

4) εξακολουθώ να έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά γρήγορα όταν έχω ανοιχτό το wifi

φοράει global stable 7.5.3.0

 

1 Πρέπει να ορίσεις δικαιώματα εφαρμογών μέσα από "κέντρο ασφαλείας"

2 Πλάκα κάνεις. Το laptop έχει 50 πόντους καλώδια στην ασύρματη κάρτα είναι λογικό.

3 Παίζει να οφείλεται και στην εταιρία κινητής.

4 Κάνε μία πλήρη φόρτιση-αποφόρτιση και δώσε ένα screenshot από την μπαταρία για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Πώς θα κάνω να τρέχουν αυτόματα κάποιες εφαρμογές όταν ανοίγει το τηλέφωνο; για παράδειγμα το ξυπνητήρι, άμα κλείσει το τηλέφωνο μετά Δεν ανοίγει μόνο του αν δεν μπω στην εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μήπως γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος για double tap wake;

 

Δεν υποστηρίζει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς θα κάνω να τρέχουν αυτόματα κάποιες εφαρμογές όταν ανοίγει το τηλέφωνο; για παράδειγμα το ξυπνητήρι, άμα κλείσει το τηλέφωνο μετά Δεν ανοίγει μόνο του αν δεν μπω στην εφαρμογή.

Μπορείς απο τα δικαιώματα να ορίσεις εφαρμογές(εγκατεστημένες) να τρέχουν αυτόματα. Αυτές του κινητού υποτίθεται τρέχουν έτσι κ αλλιώς..

Μπες εδώ..

Ασφάλεια/μπαταρία/εξοικ μπαταρίας εφαρμογών / εφαρμογές συστήματος /ρολόι/ χωρίς περιορισμούς..

Αν και να σου πω δεν κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω τον scheduler να κλείσει το κινητό το βράδυ και να ανοίξει το πρωί, τότε το ξυπνητήρι Δεν ενεργοποιείται πάλι αν δεν μπω στην εφαρμογή. Χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή από το store, Δεν ξέρω αν έχει σημασία...
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω τον scheduler να κλείσει το κινητό το βράδυ και να ανοίξει το πρωί, τότε το ξυπνητήρι Δεν ενεργοποιείται πάλι αν δεν μπω στην εφαρμογή. Χρησιμοποιώ άλλη εφαρμογή από το store, Δεν ξέρω αν έχει σημασία...

 

Αν είναι άλλη εφαρμογή τότε δώσε της δικαιώματα,... - αυτόματη έναρξη.

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ! Αλλά δε μου κάνει remove τον λογαριασμό, το κέρατό μου...

 

Βγαλε το δαχτυλικό πρώτα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω διαβάσει νομίζω τόσα πολλά που περισσότερο μπερδεύτηκα. Μόλις το παρήγγειλα (3/32 - Snapdagon) από minideal με την multi, δεν είχε άλλη επιλογή πέρα από την κινέζικη, και θέλω ένα μόνο πράγμα, όταν έρθει να κάνω τα 1,2,3 όσα χρειάζεται βήματα για να πάρει τη σταθερότερη δυνατή ROM με OTA και να μην ασχοληθώ ξανά με αυτά. Υπάρχει σαν σενάριο ή να μετανιώνω που το αγόρασα; Και αν ναι ποια βήματα και ποια ROM (με ελληνικά);

Edited by ALekz182

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω διαβάσει νομίζω τόσα πολλά που περισσότερο μπερδεύτηκα. Μόλις το παρήγγειλα (3/32 - Snapdagon) από minideal με την multi, δεν είχε άλλη επιλογή πέρα από την κινέζικη, και θέλω ένα μόνο πράγμα, όταν έρθει να κάνω τα 1,2,3 όσα χρειάζεται βήματα για να πάρει τη σταθερότερη δυνατή ROM με OTA και να μην ασχοληθώ ξανά με αυτά. Υπάρχει σαν σενάριο ή να μετανιώνω που το αγόρασα; Και αν ναι ποια βήματα και ποια ROM (με ελληνικά);

 

Κοίταξε στη πρώτη σελίδα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το δαχτυλικό πρώτα....

Καλημέρα! Και ότι σου απαντούσα :) λοιπόν, μετά από ψάξιμο στο net δε βρήκα τι να κάνω τελικά, οπότε και ξεκίνησα με clean data / cache όλων των google εφαρμογών που έβαλα μέσα από το mi store. Μετά από επανεκκίνηση, άνοιξα πρώτα την εφαρμογή με το σύμβολο του google play και το κινέζικο όνομα και αφού ξανασκάναρε τις google εφαρμογές που είχα εγκαταστήσει, με ρώτησε για τα γνωστά permissions οπότε και έδωσα allow. Έπειτα μπήκα google play και έβαλα όλες τις εφαρμογές μου κανονικά. Χωρίς δηλαδή να διαγράψω πρώτα το google account μου. Μπορεί απλά να ήμουν τυχερός και να έκατσε :) σίγουρα όμως γυρνώντας σπίτι θα του ρίξω την ίδια official dev που φοράω από επάνω, με όλα τα clears βέβαια, ή ίσως και την ελληνική dev για να έχω και 160 χαρακτήρες στη μαμίσια εφαρμογή των μηνυμάτων.

 

Σε ευχαριστώ πάντως για όλα!!

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω διαβάσει νομίζω τόσα πολλά που περισσότερο μπερδεύτηκα. Μόλις το παρήγγειλα (3/32 - Snapdagon) από minideal με την multi, δεν είχε άλλη επιλογή πέρα από την κινέζικη, και θέλω ένα μόνο πράγμα, όταν έρθει να κάνω τα 1,2,3 όσα χρειάζεται βήματα για να πάρει τη σταθερότερη δυνατή ROM με OTA και να μην ασχοληθώ ξανά με αυτά. Υπάρχει σαν σενάριο ή να μετανιώνω που το αγόρασα; Και αν ναι ποια βήματα και ποια ROM;

Ας σου έρθει πρώτα και μετα ολα ειναι ευκολα και εγω απο το ιδιο μαγαζί το πηρα εχει κανα 2 και μιση με 3 μήνες τώρα

Πολυ ευκολα οταν ερθει θα το αναβαθμησεις με μία Stable ROM μετα του περνάς ποιο εύκολα μια Developer ROM,κινέζικες αυτες με αγγλικά και κινεζικά σαν γλώσσα και μετα ξεκλειδώνεις με την Developer ROM και περνάς μια ελληνική.:ninja::ninja::ninja:

Μια χαρα ειναι το κινητό για τα χρήματα του θα σου αρέσει θα δεις,αν χρειαστείς κάτι θα σε βοηθήσουμε.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ας σου έρθει πρώτα και μετα ολα ειναι ευκολα και εγω απο το ιδιο μαγαζί το πηρα εχει κανα 2 και μιση με 3 μήνες τώρα

Πολυ ευκολα οταν ερθει θα το αναβαθμησεις με μία Stable ROM μετα του περνάς ποιο εύκολα μια Developer ROM,κινέζικες αυτες με αγγλικά και κινεζικά σαν γλώσσα και μετα ξεκλειδώνεις με την Developer ROM και περνάς μια ελληνική.:ninja::ninja::ninja:

Μια χαρα ειναι το κινητό για τα χρήματα του θα σου αρέσει θα δεις,αν χρειαστείς κάτι θα σε βοηθήσουμε.:cool::cool:

 

Ευχαιστώ! Όλα αυτά με τα bootloader με έχουν τρελάνει και με τα sms που έρχονται ότι σου επιτρέπουν και αν χρειάζεται ή όχι κτλ.

Το θέμα είναι ότι πάει για την αδερφή μου η συσκευή και δεν θα μπορώ να το φτιάχνω συνέχεια, για αυτό και θέλω κάτι να το στήσω μια και καλή :/, Μέχρι τώρα έχω καταλάβει ότι πρέπει να βάλω την xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_Stable-V7.2.5.0, αλλά δεν έχω καταλάβει αν έχει OTA

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαιστώ! Όλα αυτά με τα bootloader με έχουν τρελάνει και με τα sms που έρχονται ότι σου επιτρέπουν και αν χρειάζεται ή όχι κτλ.

Το θέμα είναι ότι πάει για την αδερφή μου η συσκευή και δεν θα μπορώ να το φτιάχνω συνέχεια, για αυτό και θέλω κάτι να το στήσω μια και καλή :/, Μέχρι τώρα έχω καταλάβει ότι πρέπει να βάλω την xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_Stable-V7.2.5.0, αλλά δεν έχω καταλάβει αν έχει OTA

Ο bootloader ξεκλειδώνει σε 1 λεπτο αμέσως με την dev rom,κανε μια αιτηση να είσαι έτοιμος μεχρι να ερθει το κινητο και μετα θα εισαι κομπλε.

Με τις ελληνικές δεν εχει αυτόματες αναβαθμησεις,οταν εχει νεα αναβάθμιση τιν περνάς σε 5 λεπτα χειροκίνητα με τις 2 αλλες που σου εγραψα που εχουν αγγλικα και κινεζικα εχουν ,οχι αυτην που εγραψες αλλη ελληνικη να περάσεις πιο καλη και σταθερή ,οταν φτασεις εκει θα σε ενημερώσω ποια να περάσεις,εχει ακομη δρομο μεχρι εκει,ας σου έρθει πρώτα το κινητο.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ο bootloader ξεκλειδώνει σε 1 λεπτο αμέσως με την dev rom,κανε μια αιτηση να είσαι έτοιμος μεχρι να ερθει το κινητο και μετα θα εισαι κομπλε.

Με τις ελληνικές δεν εχει αυτόματες αναβαθμησεις,οταν εχει νεα αναβάθμιση τιν περνάς σε 5 λεπτα χειροκίνητα με τις 2 αλλες που σου εγραψα που εχουν αγγλικα και κινεζικα εχουν ,οχι αυτην που εγραψες αλλη ελληνικη να περάσεις πιο καλη και σταθερή ,οταν φτασεις εκει θα σε ενημερώσω ποια να περάσεις,εχει ακομη δρομο μεχρι εκει,ας σου έρθει πρώτα το κινητο.:ninja::ninja:

 

ok, thanks, θα παρακολουθώ και το θέμα! :)

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα να ρωτησω πως θα επανατοποθετησω τα εικονιδια των εφαρμογων μιας και εχει δημιουργηθει ενα κενο λογω ενος note που ειχα βαλει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα να ρωτησω πως θα επανατοποθετησω τα εικονιδια των εφαρμογων μιας και εχει δημιουργηθει ενα κενο λογω ενος note που ειχα βαλει

 

Κρατάς πατημένο το εικονίδιο και το πας όπλυ θέλεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σημερα παρελαβα ενα redmi note 3 pro και ενω τους ειχα πει να φοραει official rom το τηλ φοραει την: MIUI 7.3 GLOBAL, 7.3.6.0.0 LHOCNDD, η οποια εχει ελληνικα και play store. Θελω να βαλω την miui.hellas. Λογικα αυτη η ρομ που εχει δεν ειναι official. Οποτε ακολουθω τον οδηγο απο unofficial σε official ετσι;;; Εχω ξεκλειδωσει και εχω πρρασει ελληνικες ρομ σε αρκετα τηλεφωνα, αλλα ειχαν official. Πρωτη μου φορα ειναι με unofficial. Λιγο τα φωτα σας..... Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σημερα παρελαβα ενα redmi note 3 pro και ενω τους ειχα πει να φοραει official rom το τηλ φοραει την: MIUI 7.3 GLOBAL, 7.3.6.0.0 LHOCNDD, η οποια εχει ελληνικα και play store. Θελω να βαλω την miui.hellas. Λογικα αυτη η ρομ που εχει δεν ειναι official. Οποτε ακολουθω τον οδηγο απο unofficial σε official ετσι;;; Εχω ξεκλειδωσει και εχω πρρασει ελληνικες ρομ σε αρκετα τηλεφωνα, αλλα ειχαν official. Πρωτη μου φορα ειναι με unofficial. Λιγο τα φωτα σας..... Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι αυτόν τον οδηγό ακολουθείς.... Πας σε dev και μετά ξεκλείδωμα - Ελληνική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σημερα παρελαβα ενα redmi note 3 pro και ενω τους ειχα πει να φοραει official rom το τηλ φοραει την: MIUI 7.3 GLOBAL, 7.3.6.0.0 LHOCNDD, η οποια εχει ελληνικα και play store. Θελω να βαλω την miui.hellas. Λογικα αυτη η ρομ που εχει δεν ειναι official. Οποτε ακολουθω τον οδηγο απο unofficial σε official ετσι;;; Εχω ξεκλειδωσει και εχω πρρασει ελληνικες ρομ σε αρκετα τηλεφωνα, αλλα ειχαν official. Πρωτη μου φορα ειναι με unofficial. Λιγο τα φωτα σας..... Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι η official.

Είναι η @@ροrom των κινέζων.

Πας λοιπόν με τον οδηγό από unofficial σε official.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

παντως πλεον χωρις reboot μετα απο καθε φορτωση η αυτονομια παει για κλαματα...

 

Απο το πρωι ουτε 3.5 ωρες με μπαταρια χωρις τηλεφωνα και χωρις σκαλισμα με 11 λεπτα οθονη και ειμαι στο 88% με 36%(!) google services και με το κινητο να είναι 3.5 ωρες διαρκως "ξυπνητό".

 

Δεν ξερω δεν δειχνει να στρωνει με τίποτα το κινητο μενει αγρυπνο μεχρι να το κανεις reboot , και αυτό οχι παντα. Μπορει και μετα το reboot μετα απο λιγες ωρες να ξαναμεινει ανοικτο....

 

Αν καποιος εχει καποια άλλη ιδεα εκτος από τις διαδοχικες επανεκκινίσεις μεχρι να "κοιμηθει" ας μου πει.

 

Το θεμα αυτό είναι προβλημα rom? ειμαι με την dev.

 

Οσοι είστε με stable ή με την ελληνικη το έχετε?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...