Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι για το δικό μας αυτο είναι για την ινδια και να περάσει κανεις rom Redmi Note 3 Pro Special Edition στο δικό μας.

Προσφορές εχει γιατι μαλών ετοιμάζουν να κυκλοφορήσει το Redmi Note 4 ,αλώστε το κινητό κυκλοφόρησε και παρουσιάστηκε μεσα Ιανουαρίου.εχει 6 μήνες περίπου.

Εγω διαβάζω οτι και στο XDA δεν κατάφεραν με αλλαγή ρομ να ανοίξουν τις συχνότητες και ισως να εχει διαφορά στο μοντεμ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

μόλις μου ήρθε επιτέλους! Το ζήτησα official stable και χωρίς κινέζικες εφαρμογές και είδα αυτό:

 

IMG_20160713_195931.jpg

 

και

 

IMG_20160713_200012.jpg

 

 

1) είναι η official stable τελικά?

2) Τις κινέζικες δεν τις αφαίρεσαν; Τις βγάζω με uninstall ή υπάρχει τρόπος να τις ξηλώσω από τη rom αλλιώς;

3) 'Οταν πάω να κάνω system update μου εμφανίζει μήνυμα "No updates available. MIUI 7.1.9.0 | Stable" και πετάει ένα μήνυμα που λέει "Can't connect to the network. To download this update, connecto to a WLAN network" ενώ είμαι συνδεμένος στο Wifi και μου ανοίγει σελίδες στον browser.

 

Κάποια βοήθεια;

 

:-(

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν η smiui βγαίνει και σε stable;

Την πέρασα χτες αλλά απ όσο είδα o τύπος ασχολείται μόνο με dev(?).

Κάποιος που να την χρησιμοποιεί καιρό, έχει βγάλει ποτέ κάτι σε stable;

 

Σήμερα πήρε το μάτι μου V7.5.1.0 για το redmi 3, γι αυτό ρωτάω αν θα ακολουθήσουν και οι άλλες.

 

Φυσικά και βγαίνει.

Απλώς τώρα έχει κστεβάσει την stable v7 κσι ασχολείται με την v8 dev.

Μόλις βγει v8 stable θα την δουλέψει κσι θα την ανεβάσει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για νεο κινητο.

Αρχικα εβλεπα εως 300 € αλλα το συγκεκριμενο φαινεται πολυ καλο overall.

Πιστευετε θα αντεξει για καμια 4ετια απροβληματιστα?

Εχει εμφανισει προβληματα (οπως bootloop lg) ?

 

Ετσι κι αλλιως κυριως η μπαταρια με ενδιαφερει και απλα να μπορω να

χρησιμοποιω εφαρμογες, ειδικα Maps οταν χρειαστει, απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου περίπου 15 ημέρες.

αγοράστηκε από aliexpress στα 160 ευρώ, έκανε περίπου 20 μέρες για να φτάσει στα χέρια μου.

αναγραφόταν στη σελίδα της παρουσίασης

Firmware version :

MIUI Global Stable 7.2.5.0 ( LHOMIDD ) , support OTA update .

δυστυχώς όμως ήρθε με τη μούλτι και μάλλον θα πρέπει κάποια στιγμή να την αλλάξω.

 

θέλω όμως να αναφέρω πως λειτουργεί η συσκευή στα χέρια μου τις μέρες που είναι στην κατοχή μου.

 

χρησιμοποιώ μία κάρτα q την οποία είδε απροβλημάτιστα με το άνοιγμα του τηλεφώνου , και όσες επανεκκινήσεις έχουν γίνει από τότε , πάνω από 3 , δεν έχει δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα.

δεν έχω παρατηρήσει να έχει χαθεί το σήμα το οποίο είναι 3g και αναλόγως το σημείο 4g.

δεν έχει διακοπεί ποτέ συνομιλία μου ούτε έχει τύχει να μη με ακούει ο συνομιλητής μου.

επίσης δεν έχει αναφερθεί περίπτωση να με παίρνουν τηλέφωνο και να μην με βρίσκουν διότι δεν έχει χτυπήσει όπως έχει αναφερθεί από άλλους που έχουν την ίδια.

η ακουστική του συνομιλητή μου κατά τα δικά μου γούστα είναι πολύ ικανοποιητική ακούω πεντακάθαρα ακόμη και σε θορυβώδες σημεία όπως επίσης με ακούνε πολύ καλά σε οποιαδήποτε κληση έχω κάνει.

το ηχείο κατά την αναπαραγωγή μουσικής θα ήθελα να ήταν λίγο πιο ισχυρό αλλά σίγουρα δεν είναι χαμηλό τόσο ώστε να το θεωρώ σαν πρόβλημα

 

τα δεδομένα λειτουργούν άψογα όσες φορές το έχω χρησιμοποιήσει αλλά δεν με ικανοποίησε καθόλου η ταχύτητα των δεδομένων , νομίζω σε αυτό δεν ευθύνεται το τηλέφωνο.

το wifi λειτουργεί άψογα χωρίς διακοπές , ποτέ δεν έχει χαθεί το σήμα όσο είμαι συνδεδεμένος.

χρησιμοποιώ το dolphin browser ο οποίος τρέχει άψογα ακόμα και σε desktop μορφή, συγχρονισμένος με τον chrome browser.

το bluetooth επίσης δουλεύει άψογα με Bluedio N2 αλλά με χαμηλότερη ακουστική ισχύ από ενσύρματα ακουστικά.

 

στη χρήση το τηλέφωνο πραγματικά είναι πολύ γρήγορο, ανταποκρίνεται άμεσα σε οποιαδήποτε εντολή και δεν έχει υπάρξει κανένα μα κανένα κόλλημα.

το play store λειτουργεί κανονικότατα εχω κατεβάσει αρκετές εφαρμογές οι οποίες όλες τρέχουν απροβλημάτιστα.

ο συγχρονισμός με το google account μου είναι ομαλός και δεν μου έχει παρουσιάσει απολύτως κανένα θέμα.

χρησιμοποιώ θήκη Flip Leather Case Cover η οποία συνεργάζεται με την εφαρμογή autoscreen on-off χρησιμοποιώντας τον ανάλογο αισθητήρα.

 

στο θέμα της μπαταρίας μπορώ να πω ότι με έχει αφήσει με ανοιχτό το στόμα και φυσικά είναι ένας από τους λόγους τους οποίους αγοράστηκε το τηλέφωνο.

στην πρώτη φόρτιση που της έκανα την δοκίμασα με ανοιχτά δεδομένα wifi bluetooth gps καθόλη τη διάρκεια μέχρι να ξεφορτιστεί και να φτάσει μέχρι το 8%.

με πολύ χρήση ίντερνετ και δύο διαδρομές με χρήση gps των δεκαπέντε περίπου λεπτών μου έβγαλε μιάμιση μέρα με πάνω από 5 ώρες οθόνη.

στην επόμενη φόρτιση, και με άνοιγμα μόνο το wifi όποτε το χρησιμοποίησα να μπω στο ίντερνετ, μου κράτησε τρεισήμισι μέρες περίπου με πάνω από 7 ώρες οθόνη.

τα νούμερα είναι πραγματικά εντυπωσιακά για τα δικά μου δεδομένα για τα προηγούμενα τηλέφωνα που κατείχα.

επίσης να αναφέρω ότι η μπαταρία φορτίζει κανονικότατα στο 100% όσες φορτίσεις έχουν γίνει και η θερμοκρασία δεν μπορώ να πω ότι είναι υψηλή, φυσιολογική ναι.

 

ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν λειτουργεί.

στο μενού για να περάσω δακτυλικό αποτύπωμα εμφανίζει το ίδιο μενού με το προσθέστε κωδικό ασφαλείας, κοινώς είναι σαν να μην υπάρχει.

 

η φωτογραφική μηχανή για τα δικά μου δεδομένα φαίνεται να είναι καλή και να με ικανοποιεί.

δεν αγόρασα το τηλέφωνο για αυτό το λόγο ούτε προτίθεμαι να το χρησιμοποιήσω σαν φωτογραφική μηχανή, για αυτή τη χρήση διαθέτω μηχανή, αλλά για τον οποιοδήποτε λόγο θα θελήσουν να τραβήξω κάποια είμαι ικανοποιημένος από την απόδοσή της.

οι φωτογραφίες που παραθέτω είναι στο αυτόματο.

http://oi67.tinypic.com/2nrixkn.jpg

http://oi65.tinypic.com/10zzdr6.jpg

 

στο δια ταύτα προς το παρόν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εστω και με τη μούλτι.

το σίγουρο είναι ότι θα πρέπει να την αλλάξω, διότι με την εμπειρία της πλειοψηφίας των χρηστών έχει σοβαρότατα θέματα , και να περάσω τουλάχιστον την global Stable, αλλά προς το παρόν σκέφτομαι να το ρισκάρω.

σίγουρα όμως θα χρειαστώ την βοήθειά σας για να περάσω κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα την ελληνική.

 

ευχαριστώ

Kωνσταντίνος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα πήρα το κινητό από τον φίλο μου για να δω τι γίνεται με το touch που έχει πρόβλημα. Όση ώρα το λειτουργούσα δεν είχα πρόβλημα. Μου είπε ότι κάποιες φορές το πιάνει και το κάνει κι αν πατήσει το power 5-6 φορές σταματάει. Αυτό που κάνει είναι να πατιέται η οθόνη μόνη της χωρίς να πατάς κάτι, σε σημείο να κλειδώνει το κινητό μόνο του επειδή μπαίνει λάθος κωδικός στο ξεκλείδωμα. Αν χρειαστεί να περάσω μια global official είναι εύκολο, για να το τεστάρω. Αυτή την στιγμή είμαι με ξεκλείδωτο bootloader και την ελληνική 7.3.2.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις μου ήρθε επιτέλους! Το ζήτησα official stable και χωρίς κινέζικες εφαρμογές και είδα αυτό:

 

IMG_20160713_195931.jpg

 

και

 

IMG_20160713_200012.jpg

 

 

1) είναι η official stable τελικά?

2) Τις κινέζικες δεν τις αφαίρεσαν; Τις βγάζω με uninstall ή υπάρχει τρόπος να τις ξηλώσω από τη rom αλλιώς;

3) 'Οταν πάω να κάνω system update μου εμφανίζει μήνυμα "No updates available. MIUI 7.1.9.0 | Stable" και πετάει ένα μήνυμα που λέει "Can't connect to the network. To download this update, connecto to a WLAN network" ενώ είμαι συνδεμένος στο Wifi και μου ανοίγει σελίδες στον browser.

 

Κάποια βοήθεια;

 

:-(

 

ρε παιδια τελικά μου το έστειλαν με Official china stable αντι για τη global;

 

Για να βάλω global ακολουθώ αυτόν τον οδηγο:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=131353#post131353

 

;;;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω σε περιπτωση που το ρουταρω

 

1. σε update της ρομ θα πρεπει να ξανα ρουταρω? η επειδη θα ειναι ρουτ δεν θα κανει το update

2.ειχατε γραψει εδω πως οταν ειναι ρουταρισμενο τρωει μπαταρια ..ισχυει ?

3.εκτος απο τις κινεζικες εφαρμογες (που δεν εχω γιατι ειμαι σε official Global Stable) ξερει κανεις ποιες εφαρμογες απο την miui μπορω να σβησω αφοβα?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχρονίζει τις επαφές αλλά δεν μου εμφανίζει κάτι. Έχω τσεκάρει στις ρυθμίσεις και έχω 0 επαφές στο Gmail κάτι που δεν ισχύει.

Προσπαθώ να διαγράψω το Gmail και δεν μπορώ αφήνει. Κάτι χρειάζεται στο developers options;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160713/3f1cb69741f40e63e9c0118e3e23e5fd.jpg

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για νεο κινητο.

Εχει εμφανισει προβληματα (οπως bootloop lg) ? όχι το κινητό πυροβολάει.

 

Ετσι κι αλλιως κυριως η μπαταρια με ενδιαφερει και απλα να μπορω να

χρησιμοποιω εφαρμογες, ειδικα Maps οταν χρειαστει, απροβληματιστα.

Και στην μπαταρία και στο gps απλά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καλό είναι.

στο δια ταύτα προς το παρόν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος εστω και με τη μούλτι.

το σίγουρο είναι ότι θα πρέπει να την αλλάξω, διότι με την εμπειρία της πλειοψηφίας των χρηστών έχει σοβαρότατα θέματα , και να περάσω τουλάχιστον την global Stable, αλλά προς το παρόν σκέφτομαι να το ρισκάρω.

σίγουρα όμως θα χρειαστώ την βοήθειά σας για να περάσω κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα την ελληνική.

Ελπίζω καμιά μέρα μην κλείσει κ δεν ξανα ανοίξει ...μέχρι να την αλλάξεις εννοώ..

ρε παιδια τελικά μου το έστειλαν με Official china stable αντι για τη global;;;;

Είναι official stable ναι ή τουλάχιστον έτσι δείχνει..

Τα κινέζικα δεν σε βλέπω να τα βγάζεις από μέσα.. βάλτα σε ένα φάκελο να μην σε ενοχλούν.

Για να πας σε global stable ένας από τους οδηγούς είναι αυτός που ανέβασες..

καλησπερα παιδια να ρωτησω σε περιπτωση που το ρουταρω

1. σε update της ρομ θα πρεπει να ξανα ρουταρω? η επειδη θα ειναι ρουτ δεν θα κανει το update

2.ειχατε γραψει εδω πως οταν ειναι ρουταρισμενο τρωει μπαταρια ..ισχυει ?

3.εκτος απο τις κινεζικες εφαρμογες (που δεν εχω γιατι ειμαι σε official Global Stable) ξερει κανεις ποιες εφαρμογες απο την miui μπορω να σβησω αφοβα?

1. Ναι κάθε φορά πρέπει..

2. Είναι συνδυασμός root με mipc suite..(εύκολα λύνεται το θέμα)

3 . Φαντάζομαι και αν υπάρχουν mi εφαρμογές..(δεν θυμάμαι ποιες έχει μέσα)

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονής και της δικής μου συσκευής, πιστεύω αύριο μια και έφτασε Ελλάδα, ήθελα να κάνω δύο ερωτήσεις.

Υπάρχει ή έχει κυκλοφορήσει ελληνική Rom για εγκατάσταση μέσω miflash, είτε development είτε stable?

Από την άλλη μια και ένας βασικός λόγος της επιλογής μου αυτής της συσκευής ήταν, πάντα υποθετικό, η καλύτερη υποστήριξη σε custom rom., λόγο του cpu. Έτσι αν έχει κανείς άποψη ή δοκιμάσει στη συσκευή ανάλογες rom (Cm, RR, Mokee).

Έχω διάθεση να αρχίσω για λίγο καιρό από κει πρώτα μέχρι να καταλήξω στην miui.

 

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγω μετά το unlock, κατευθείαν σε custom λόγω xposed και xprivacy.

Σήμερα εγκατέστησα την συγκεκριμένη CM13 (build 20160709) και μόλις τελείωσα το σετάρισμα.

 

Φαίνεται πολύ smooth, αλλά θα χρειαστούν μερικές μέρες για να μπορώ να πω με σιγουριά.

Απ'οτι λένε πάντως στο συγκεκριμένο thread είμαστε πολύ κοντά σε official cm release.

Να έχεις υπόψη σου οτι πρέπει να εγκαταστήσεις και τα cm-13.0-RADIOS μετά απο ROM-Gapps.

 

Αν θέλεις βοήθεια για να βρεις την 20160709 μου λες, αφου ο server του developer δεν δουλεύει.

 

Edit: Εναλλακτικό link

 

 

:offtopic: Κι εσυ απο Redmi Note 2, καλά θυμάμαι; :offtopic:

Edited by windybob73
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχρονίζει τις επαφές αλλά δεν μου εμφανίζει κάτι. Έχω τσεκάρει στις ρυθμίσεις και έχω 0 επαφές στο Gmail κάτι που δεν ισχύει.

Προσπαθώ να διαγράψω το Gmail και δεν μπορώ αφήνει. Κάτι χρειάζεται στο developers options;

 

Πες μου λίγο έκανες κάτι στο κινητό; Το ρούταρες; Το πρόβλημα με τις επαφές το ξανα συνάντησα σε global και το λύσαμε με μια vcard.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό έκανα κι εγω μετά το unlock, κατευθείαν σε custom λόγω xposed και xprivacy.

Σήμερα εγκατέστησα την συγκεκριμένη CM13 (build 20160709) και μόλις τελείωσα το σετάρισμα.

 

Φαίνεται πολύ smooth, αλλά θα χρειαστούν μερικές μέρες για να μπορώ να πω με σιγουριά.

Απ'οτι λένε πάντως στο συγκεκριμένο thread είμαστε πολύ κοντά σε official cm release.

Να έχεις υπόψη σου οτι πρέπει να εγκαταστήσεις και τα cm-13.0-RADIOS μετά απο ROM-Gapps.

 

Αν θέλεις βοήθεια για να βρεις την 20160709 μου λες, αφου το link του developer δεν δουλεύει.

 

:offtopic: Κι εσυ απο Redmi Note 2, καλά θυμάμαι; :offtopic:

 

Πάντως η Official CM ομολογώ πως είνσι μεγάλος πειρασμός.

Σαφώς πολύ θετική εξέλιξη.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πες μου λίγο έκανες κάτι στο κινητό; Το ρούταρες; Το πρόβλημα με τις επαφές το ξανα συνάντησα σε global και το λύσαμε με μια vcard.

Δεν το ρουταρα κοίταξα όμως τώρα και βρήκα αυτοί στο permissions

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160713/746ffadbc1f93f5061bb087b1d79cde4.jpg

 

Ναι, το έκανα έβαλα στην κάρτα μου απ το προηγούμενο κινητό τις επαφές μου μέσω vCard.

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν διαγραφεί τον λογαριασμό της Google.

Μήπως το έχει πείραγμενο το vickmall; και να την βάλω απ την αρχή;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ρουταρα κοίταξα όμως τώρα και βρήκα αυτοί στο permissions

Ναι, το έκανα έβαλα στην κάρτα μου απ το προηγούμενο κινητό τις επαφές μου μέσω vCard.

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν διαγραφεί τον λογαριασμό της Google.

Μήπως το έχει πείραγμενο το vickmall; και να την βάλω απ την αρχή;

 

Αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω.. (Δύσκολο βέβαια)

Δοκίμασες να βάλεις δεύτερο λογαριασμό για να σβήσεις τον πρώτο;

Με εκκαθάριση από εφαρμογές κάτι;

Μπες και λίγο στο gmail μήν σου ζητήσει καμιά άδεια...

Link to comment
Share on other sites

ΜΟλις εγινε παραγγελια απο geekbuying :):):)

Πολλες μερες ρε παιδι μου αναμονη ομως... θα μας πιασουν και τα καλα ποκεμον :lol::lol:

Αντε ξανα διαβασμα τους οδηγους τωρα :happy:

Link to comment
Share on other sites

αντε ξανα διαβασμα τους οδηγους τωρα :happy:

 

Το φλασάρισμα είναι σαν το ποδήλατο. Δεν ξεχνιέται..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν μπορώ να στο απαντήσω.. (Δύσκολο βέβαια)

Δοκίμασες να βάλεις δεύτερο λογαριασμό για να σβήσεις τον πρώτο;

Με εκκαθάριση από εφαρμογές κάτι;

Μπες και λίγο στο gmail μήν σου ζητήσει καμιά άδεια...

Τα έκανα όλα. Δεν κάνει sync τις επαφές. Τις έβαλα μέσω vCard όπως είπα. Αύριο θα τσεκάρω εάν είναι κλειδωμένο και θα την περάσω ξανά την official, playstore κλπ. Να είμαι σίγουρη ότι θα ναι 100% καθαρή και χωρίς ροοτ. Ευχαριστώ για την βοήθεια...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το φλασάρισμα είναι σαν το ποδήλατο. Δεν ξεχνιέται..

 

Κοιτα μια φορα εκανα φλασαρισμα, χωρις προβλημα...

Απλα 3-4 δευτερα μετα την ολοκληρωση του, εσβησε το λαπτοπ απο μπαταρια (ειχε βγει κατα λαθος το καλωδιο). :lol::lol::lol::lol:

Edited by Salta_paoki
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις να το ξεκλειδώσεις αν περάσεις παλιά ρομ με TWRP τώρα που εχεις πχ κινεζικη Stable ROM θα κλειδώσει ξανά,γιατι να το κάνεις αυτο όμως????

Οταν βγαίνει νεα ρομ θα το ενημερώνεις χειροκίνητα εύκολο ειναι στο αλλο που ρωτάς τις ενημερώσεις τις εμφανίζει στην αρχική οθόνη .:ninja::ninja:

Ευχαριστω για την απαντηση.αλλα ρωταω αν μπορω να κλειδωσω τον bootloader και να παιρνω update της ελληνικης ρομ?

Επισης τωρα εχω την 7.5.1 ελληνικη ρομ, ειναι καλυτερη απο την 7.2.2, που προτεινουν ολοι?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.αλλα ρωταω αν μπορω να κλειδωσω τον bootloader και να παιρνω update της ελληνικης ρομ?

Επισης τωρα εχω την 7.5.1 ελληνικη ρομ, ειναι καλυτερη απο την 7.2.2, που προτεινουν ολοι?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι σου έγραψα τον τροπο πως μπορείς να το ξεκλειδώσεις προηγούμενα,δεν γίνεται και ενημερώσεις μαζί δεν γίνεται αυτο που γράφεις, απλα χειροκίνητα χρειάζεται να ενημερώνεις την ελληνική και εγώ εχω την 7.5.1 που έχεις εσυ τωρα και δεν βλεπω να εχει θέματα,μετα απο κάποιες επανεκκινήσεις που τις εκανα , τωρα στο 3 με 4 φορτισμα ειναι και έχει στρώσει η ρομ και μόνο καλα στην διατήρηση της μπαταριας βλεπω.

Καλύτερα και απο την την 7.2.2 και εκείνη την είχα δοκιμάσει,δεν θα εχεις κάποια μεγάλη διάφορα αν περάσεις την 7.2.2.0 ίσως κάποια πολύ μικρή στην κάμερα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Για τις αρχικες ''διαδικασιες'', δεν υπαρχει καποιο προβλημα που θα περαστει:

1)official stable V7.3.8.0

2) dev 6.7.7

και τελος η ελληνικη (miui 8) 6.6.30

Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα. Δεν κάνει sync τις επαφές. Τις έβαλα μέσω vCard όπως είπα. Αύριο θα τσεκάρω εάν είναι κλειδωμένο και θα την περάσω ξανά την official, playstore κλπ. Να είμαι σίγουρη ότι θα ναι 100% καθαρή και χωρίς ροοτ. Ευχαριστώ για την βοήθεια...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Περίπου τα ίδια έκανε και Redmi 1S που το σέταρα σήμερα άλλο μέλος της οικογένειας. Πρόσθετα τον λογαριασμό gmail που υπήρχε έκανε συγχρονισμό και δεν εμφάνιζε επαφές. (ενώ στην άλλη συσκευή που υπήρχε και εκεί ο λογαριασμός έδειχνε να συγχρονίζει). Η λύση δόθηκε ως εξής. Έκανα εξαγωγή τις επαφές σε vcard. Κατόπιν μπήκα στο gmail από το pc, δεν εμφάνιζε τις επαφές (δεν ξέρω γιατί), έκανα εισαγωγή από το αρχείο vcard, τις πήρε και κατ΄όπιν συγχρονισμό από το κινητό και τις εμφάνισε.

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια έχω φρικαρει.

ειχα stable chinese και παω να βαλω global stable

 

ακολουθώ αυτό τον οδηγο

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AE%CF%82-Rom-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?pageNo=1

 

και στο τελευταίο σταδιο που πατησα flash το flash tool εβγαλε error μετα απο λιγο:

"Not enough Storage is available to process this command (0x80070008: Max buffer sector is 256)"

συμφωνα με το πρωτο post πρεπει να δοκιμασω αλλη rom. δοκιμαζω και στη μεση της διαδικασιας εβγαλε error και απο εκει και περα το κινητο κολαει στο MI logo (και μπαινει και σε fast boot οταν παταω power+volume down).

 

Τι να κάνω για να ξεκολήσει; :(

Help :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...