Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα. θελω να το αγορασω αυτο το κινητο, και προσπαθησα να το κανω μεσω του geekBying. Δυστυχως βαζοντας την καρτα μου την πιστωτικη, απορριφθηκε απο το paypal. Ρωτησα την τραπεζα μου και μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω συναλλαγες στο εξωτερικο με πιστωτικη, λογω capital controls. Θερμη παρακληση, αν μπορει καποιος φιλος να μου δωσει λεπτομερειες και καποιο site για την αγορα. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα. θελω να το αγορασω αυτο το κινητο, και προσπαθησα να το κανω μεσω του geekBying. Δυστυχως βαζοντας την καρτα μου την πιστωτικη, απορριφθηκε απο το paypal. Ρωτησα την τραπεζα μου και μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω συναλλαγες στο εξωτερικο με πιστωτικη, λογω capital controls. Θερμη παρακληση, αν μπορει καποιος φιλος να μου δωσει λεπτομερειες και καποιο site για την αγορα. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Το vickmall δέχεται κανονικά τις κάρτες μας.

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. θελω να το αγορασω αυτο το κινητο, και προσπαθησα να το κανω μεσω του geekBying. Δυστυχως βαζοντας την καρτα μου την πιστωτικη, απορριφθηκε απο το paypal. Ρωτησα την τραπεζα μου και μου ειπε οτι δεν μπορω να κανω συναλλαγες στο εξωτερικο με πιστωτικη, λογω capital controls. Θερμη παρακληση, αν μπορει καποιος φιλος να μου δωσει λεπτομερειες και καποιο site για την αγορα. Ευχαριστω εκ των προτερων.

Απο εδω θα κάνεις την αγορά σου,την παραγγελία σου http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro/3gb-32gb.html και από εδώ http://www.minideal.net/note3-pro.html είναι τα ποιο αξιόπιστα για μετά την αγορά σου και δέχονται την κάρτα σου κανονικά.

Δοκίμασε να αγοράσεις απο αυτά που σου συνιστώ και μετά μας ενημερώνεις αν εχεις ακόμη πρόβλημα στην αγορά σου.:cool::lol::lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

@kflabourishttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160412/e9f6946bcfaf056fbd24cf3ff9efea53.jpg (χρυσό)

 

Στάλθηκε από το redmi note 3 PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

thanks αλλα ηθελα πιο ζωντανες για να διακρυνω!

Επειδη ειμαι σχεδον ετοιμος παιδες,αν δεν παω σε mi5 τελικα γιατι με τρωει λιγο αν και δεν διαβασα πως η καμερα ηταν οπως την περιμεναν,ισως θεμα ρομ ακομα θελω να πιστευω...

 

Κατι αλλο σε θεμα χρωματων αν εχω καταλαβει σωστα βγαινει σε

α) χρυσο πισω με χρυσο το μπροστα?

β)ασημι και γκρι πισω με μαυρο το μπροστα?

???γ)και σε ασπρο με ασπρο το μπροστα???γιατι ομως ο vickmall δεν το εχει πουθενα?

Τα καπακια αλλαζουν?

 

Τελος για να μη μπερδευτω οταν λεμε καλυτερα με official ποια διαλεγω απο τις 2?

Offical Global ROM(have no Greek language)

Offical CN Rom(only have English&Chinese)

 

ευχαριστω!!!!

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω θα κάνεις την αγορά σου,την παραγγελία σου http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro/3gb-32gb.html και από εδώ http://www.minideal.net/note3-pro.html είναι τα ποιο αξιόπιστα για μετά την αγορά σου και δέχονται την κάρτα σου κανονικά.

Δοκίμασε να αγοράσεις απο αυτά που σου συνιστώ και μετά μας ενημερώνεις αν εχεις ακόμη πρόβλημα στην αγορά σου.:cool::lol::lol:

 

Σε ευχαριστώ θερμά για την απάντηση. Να είσαι καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ως προς την ποιότητα κλήσεων το κινητό τι λέει; Έχω το lumia 730 που έχει καταπληκτική ποιότητα στην συνομιλία με το active noise cancellation αλλά ψήνομαι για κάποιο κινητό με μεγαλύτερη οθόνη και ισως και σε android αρκει να ειναι καλο σε αυτο το τομέα.
Link to comment
Share on other sites

Θα σε καλύψει σε ποιότητα ήχου. Έχω (προσωπικά) άριστες εντυπώσεις απο το θέμα ποιότητας κλήσης (γενικά, έχω άμεση σύνδεση κλήσης, πολύ καθαρό ήχο στο ακουστικό και όταν μιλάω με ακούνε πεντακάθαρα). Φαντάσου όταν πήρα τον κουμπάρο μου τηλέφωνο (όταν το πήρα) μου είπε

"άλλαξες τηλέφωνο; Ακούγεσαι πολύ καθαρά!"
(δικά του λόγια). Και το προηγούμενο τηλέφωνο δεν ήταν κανένα κακό στο θέμα αυτό (LG L40), χωρίς όμως και να εντυπωσιάζει.

Τέλος αναφέρω ότι το RN3 pro υποστηρίζει και VoLTE (που ακόμη τα δίκτυά μας δεν έχουν αλλά θα αποκτήσουν) για ακόμα καλύτερο ήχο στις κλήσεις.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ αρκετά το thread γιατί άμα δεν βγει κάτι καλύτερο σε value for money θα είναι το επόμενο μου.

 

Ζήτω προκαταβολικά συγνώμη γιατι λογικά κάπου θα έχει απαντηθεί άλλα δεν το συγκράτησα.

 

Ποια είναι η διαφορά global με cn official? Απλά δεν έχει τόσες κινεζιες και είναι προεγκατεστημενο το play store?

 

Επίσης όλοι εσείς που λέτε αυτό και το άλλο να μπει στην πρώτη σελίδα, στείλτε ένα pm στον admin που είναι υπεύθυνος για το section της xiaomi. Συνήθως δεν μυρίζουν τα δάχτυλα τους για να καταλάβουν ποτέ αναρτήθηκε κάποιο ενδιαφέρον ποστ. Φιλικά.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαφορά global με cn official? Απλά δεν έχει τόσες κινεζιες και είναι προεγκατεστημενο το play store?

 

έχει και περισσότερες γλώσσες (όχι ελληνικά)

 

η china έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

Θα σε καλύψει σε ποιότητα ήχου. Έχω (προσωπικά) άριστες εντυπώσεις απο το θέμα ποιότητας κλήσης (γενικά, έχω άμεση σύνδεση κλήσης, πολύ καθαρό ήχο στο ακουστικό και όταν μιλάω με ακούνε πεντακάθαρα). Φαντάσου όταν πήρα τον κουμπάρο μου τηλέφωνο (όταν το πήρα) μου είπε (δικά του λόγια). Και το προηγούμενο τηλέφωνο δεν ήταν κανένα κακό στο θέμα αυτό (LG L40), χωρίς όμως και να εντυπωσιάζει.

Τέλος αναφέρω ότι το RN3 pro υποστηρίζει και VoLTE (που ακόμη τα δίκτυά μας δεν έχουν αλλά θα αποκτήσουν) για ακόμα καλύτερο ήχο στις κλήσεις.

 

ΟΚ σε ευχαριστώ!! Γιατί με το προηγούμενο κινεζικο μου ένα zte είχα πρόβλημα στο να με ακουνε καθαρά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ από minideal με multilanguage rom και φορτίζω για να αλλάξω ROM άμεσα!!!!

Ρε μιλάμε ούτε sim δεν θα πάρει όπως είναι!!!

 

Από θέμα ποιότητας κατασκευής μιλάμε για άλλο επίπεδο... δεν υπάρχει συσκευή στο εμπόριο που να την πιάνει σε αυτή τη τιμή!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ αρκετά το thread γιατί άμα δεν βγει κάτι καλύτερο σε value for money θα είναι το επόμενο μου.

 

Ζήτω προκαταβολικά συγνώμη γιατι λογικά κάπου θα έχει απαντηθεί άλλα δεν το συγκράτησα.

 

Ποια είναι η διαφορά global με cn official? Απλά δεν έχει τόσες κινεζιες και είναι προεγκατεστημενο το play store?

 

Επίσης όλοι εσείς που λέτε αυτό και το άλλο να μπει στην πρώτη σελίδα, στείλτε ένα pm στον admin που είναι υπεύθυνος για το section της xiaomi. Συνήθως δεν μυρίζουν τα δάχτυλα τους για να καταλάβουν ποτέ αναρτήθηκε κάποιο ενδιαφέρον ποστ. Φιλικά.

Δες και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6664853#post6664853

Ενδεικτικά έχει και κάποια στοιχεία παραπάνω για όποιους θελήσουν να το αγοράσουν.

 

ΟΚ σε ευχαριστώ!! Γιατί με το προηγούμενο κινεζικο μου ένα zte είχα πρόβλημα στο να με ακουνε καθαρά.

Δεν νομίζω οτι θα έχεις κανένα απολύτως παράπονο για το θέμα ήχου (γενικότερα). Και μη σου πω γενικότερα παράπονο:p!

 

Μόλις παρέλαβα κι εγώ από minideal με multilanguage rom και φορτίζω για να αλλάξω ROM άμεσα!!!!

Ρε μιλάμε ούτε sim δεν θα πάρει όπως είναι!!!

 

Από θέμα ποιότητας κατασκευής μιλάμε για άλλο επίπεδο... δεν υπάρχει συσκευή στο εμπόριο που να την πιάνει σε αυτή τη τιμή!

Και που να το δουλέψεις κιόλας :lol:! Καλά θα κάνεις να του αλλάξεις ρομ, αυτή η multi που βάζουν τα κινεζομάγαζα το αδικεί.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο σε θεμα χρωματων αν εχω καταλαβει σωστα βγαινει σε

α) χρυσο πισω με χρυσο το μπροστα?

β)ασημι και γκρι πισω με μαυρο το μπροστα?

???γ)και σε ασπρο με ασπρο το μπροστα???γιατι ομως ο vickmall δεν το εχει πουθενα?

Τα καπακια αλλαζουν?

 

α) χρυσό μπροστά πίσω

β)γκρι πίσω - μαύρο μπροστά

γ)ασημί πίσω - άσπρο μπροστά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!!

Παρήγγειλα και εγώ πριν μια εβδομάδα από το Vickmall το κινητό και ανυπομονώ να το πάρω στα χέρια μου.

Το πήρα με Global ROM έτσι ώστε να έχει προεγκατεστημένο playstore, μην έχει κινέζικες εφαρμογές και να υποστηρίζει OTA UPDATES, όπως έχει αναφερθεί και εδώ πολλές φορές.

Επειδή προς το παρόν δεν έχω σκοπό να βάλω ελληνική ROM θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις έτσι ώστε να ψάξω αν χρειαστεί να βρω καμιά εφαρμογή:

Για να αναγνωρίζει και να μπορώ να γράψω ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματα θα κατεβάσω π.χ. το handcent sms που υποστηρίζει ελληνικά , για να αναγνωρίζει και να μπορώ να αποθηκεύω με ελληνικούς χαρακτήρες επαφές στον τηλεφωνικό κατάλογο υπάρχει κάποια αντίστοιχη -αξιόπιστη και δοκιμασμένη - εφαρμογή;

Επίσης, όταν πάρω το κινητό και περάσω τις επαφές, αυτές που είναι γραμμένες στα ελληνικά θα τις αναγνωρίσει ή θα τις εμφανίσει π.χ. με ερωτηματικά??

Link to comment
Share on other sites

Με την dev 6.4.9 βλέπω καλύτερες φωτογραφίες από πριν..:)

 

Είσαι σίγουρος;;;

Για δες καλύτερα και πες..

Τόσα χρόνια με dev ήμουν και είπα να αράξω σε stable πλέον..

:shoot::rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανένας που έχει φτάσει το κινητό Ελλάδα και δεν έχει παραλάβει ακόμα??? Το δικό μου είναι Arrival at Destination από 2/4.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανένας που έχει φτάσει το κινητό Ελλάδα και δεν έχει παραλάβει ακόμα??? Το δικό μου είναι Arrival at Destination από 2/4.

 

Δε συζητάμε εδώ φίλε μου για αποστολές / παραλαβες!

 

 

Στάλθηκε από το redmi note 3 PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά την τελευταία παραγγελία για το κινητό που έκανα από gearbest την ακύρωσα γιατί εκτός το ότι δεν θα ερχόταν από ευρώπη δεν είχαν καθόλου στοκ και καθυστερούσε πολύ η όλη ιστορία. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο σάητ που να στέλνει από ευρωπαϊκή αποθήκη(για να μη φάμε φόρο) και σχετικά γρήγορα, στην Κύπρο και να έχει άμεσο στοκ την έκδοση των 32gb; Θα βγει γύρο στα 250ευρώ ή ξεφεύγουμε;
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά την τελευταία παραγγελία για το κινητό που έκανα από gearbest την ακύρωσα γιατί εκτός το ότι δεν θα ερχόταν από ευρώπη δεν είχαν καθόλου στοκ και καθυστερούσε πολύ η όλη ιστορία. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο σάητ που να στέλνει από ευρωπαϊκή αποθήκη(για να μη φάμε φόρο) και σχετικά γρήγορα, στην Κύπρο και να έχει άμεσο στοκ την έκδοση των 32gb; Θα βγει γύρο στα 250ευρώ ή ξεφεύγουμε;

Μάλλον πολύ εδώ μέσα δεν διαβάζουν τα προηγούμενα post,μπαίνουν μόνο για να ρωτήσουν πράγματα που έχουν απαντηθεί νωρίτερα.

Χθες το βράδυ τα έγραψα για ενα παιδί ,εσύ μάλλον δεν μπήκες στον κόπο καν να δεις τι γράφει η προηγούμενη σελίδα.:ninja:

ΟΚ απο εδω λοιπόν θα αγοράσεις και έχει και ευρωπαϊκή αποθήκη.

http://www.vickmall.com/xi.../3gb-32gb.html και από εδώ http://www.minideal.net/note3-pro.html είναι τα ποιο αξιόπιστα για μετά την αγορά σου και δέχονται την κάρτα σου κανονικά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα το κινητό.όλα καλά. τις πρώτες δύο μέρες η μποαταρία ήταν ικανοποιητικότατη. Χθες εβαλα πλήθος εφαρμογών και βλέπω να γίνεται drain πολύ γρηγορα. στο battery use βλέπω πάνω πάνω το shell με 50%. Είναι φυσιολογικό? Το screen on έχει πέσει πάρα πολύ. Πόσες εφαρμογές έχετε εγκαταστήσει εσείς?. Τρέχω την ελληνική dev μετα από ξεκλειδμα και όλα κομπλε.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πολύ εδώ μέσα δεν διαβάζουν τα προηγούμενα post,μπαίνουν μόνο για να ρωτήσουν πράγματα που έχουν απαντηθεί νωρίτερα.

Χθες το βράδυ τα έγραψα για ενα παιδί ,εσύ μάλλον δεν μπήκες στον κόπο καν να δεις τι γράφει η προηγούμενη σελίδα.:ninja:

ΟΚ απο εδω λοιπόν θα αγοράσεις και έχει και ευρωπαϊκή αποθήκη.

http://www.vickmall.com/xi.../3gb-32gb.html και από εδώ http://www.minideal.net/note3-pro.html είναι τα ποιο αξιόπιστα για μετά την αγορά σου και δέχονται την κάρτα σου κανονικά.

Ναι αυτό που λές ισχύει αλλά πιστεύω είναι στη δομή του θέματος. Εμένα η συσκευή μου είναι το Νοτε 4 της σαμσουνγκ και αν κάνεις μια βόλτα από εκεί θα παρατηρήσεις ότι έχει καμιά 10αριά υποθέματα. Ε σε μια συσκευή όταν υπάρχει μόνο ένα θέμα και είναι όλα χύμα μέσα αυτό θα συνεχίσει να συμβαίνει. Σε ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη σου απάντηση!

Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε @arisgoku, έχεις ένα δίκιο, μπορεί και δύο...

 

Δυστυχώς η πρώτη σελίδα δεν έχει ενημερωθεί με κανέναν οδηγό και αυτό είναι πρόβλημα για τους "νεο-εισερχομενους".... :lol:

 

Σε 2-3 μηνύματα των @lallasgr & @Coolgreek ειναι συμπυκνωμενη όλη η γνώση!!

 

Καλό θα ήταν να την τοποθετήσουμε στη θέση που της ταιριάζει :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα το κινητό.όλα καλά. τις πρώτες δύο μέρες η μποαταρία ήταν ικανοποιητικότατη. Χθες εβαλα πλήθος εφαρμογών και βλέπω να γίνεται drain πολύ γρηγορα. στο battery use βλέπω πάνω πάνω το shell με 50%. Είναι φυσιολογικό? Το screen on έχει πέσει πάρα πολύ. Πόσες εφαρμογές έχετε εγκαταστήσει εσείς?. Τρέχω την ελληνική dev μετα από ξεκλειδμα και όλα κομπλε.

 

Θα έλεγα να πας και να συμμετέχεις στο παρακάτω θέμα. Πιθανότατα με αλλαγή ρομ να φύγει αυτό το πρόβλημα (γιατί για πρόβλημα μιλάμε). Ίσως και κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή το προκαλεί αυτό αλλά δεν έχει εντοπιστεί ακόμη!

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12617-%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF-Factory-Reset-Shell/

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον άρθρο @lallasgr.

Κατι ψυλιαστηκα κ εγώ με τη μπαταρία χθες, αλλά δεν έδωσα βάση.

Διαβάζοντας το άρθρο, πάω στη χρήση της μπαταρίας και βλέπω και γω έκπληκτος το shell να έχει καταναλώσει το 35%!! :blink:

Είμαι με την 6.4.9 dev.

Χρήζει παρακολούθησης ο "ασθενής" και εις την αναμονή του εμβολίου !! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...