Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελουν root οι 2 πρωτοι τροποι:

1

2 google :

DF Tethering Fix

3(αυτο χωρις ρουτ δεν το εχω δοκιμασει)

παράκληση οποιος μπορεσει να τσεκαρει αν λειτουργει ο 3ος τροπος χωρις ρουτ. Δεν το έχω ακόμα αγοράσει κ θέλω να το σιγουρέψω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το παιρνεις με την επισημη ρομ.

Κανεις αιτηση οταν παραλαβεις,για να βαλεις το λογαριασμο στο κινητο και να παρεις κωδικο 100%.

Μετα προχωρας μια και υπαρχουν και twrp και ελληνικη ρομ.

Αρα ολη η υποθεση προς το παρον ειναι να παρεις κωδικο και να ξεκλειδωσεις μιας και με stable θελει τυχη και dev δεν εχουν βγαλει ακομα(οπου με αυτη ξεκλειδωνει αβερτα)

 

Η ελληνικη παντως αρκετα καλη.

 

?thumbnail=1

 

Αγγλικά έχει (μενού κλπ) με αρκετό όμως κινέζικο bloatware (Εφαρμογές που δεν μπορείς να σβήσεις, οπότε τις πετάς σε ένα φάκελο και τις ξεχνάς) και κάποιες οθόνες (π.Χ. με σύρσιμο πάνω εμφανίζει κινεζική μηχανή αναζήτησης). Όλα αυτά θα τα ξεφορτωθούμε με τις custom Rom, π.χ. Την Ελληνική.

(Sent using tapatalk)

 

Παιδια μια ερωτηση αν ειναι ευκολο.Ο αδερφος μου εχει το απλο note 3 και το ειχε με την multi..Tο εδωσε σε ενανα γνωστο του οχι

σε μενα και απο οτι καταλαβα το ξεκλειδωσε περιμενε καποιες μερες και μετα του εβαλε την dev την ελληνικη απο το φορουμ miui..

Δηλαδη επαιξε ρολο που ειναι το απλο η οχι?? γιατι αν παρει καποιος το pro με multi απο τους κινεζους χωρις bloat κλπ δεν μπορει

να κανει αιτηση να ξεκλειδωσει τον bootloader ?? :confused:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στην εφαρμογή Facebook όταν πας στης επαφές σου και πατάς σε κάποιον διαθέσιμο με πράσινη κουκιδα για να του στείλουμε μήνυμα σας ανοίγει για να γράψετε??για σε εμενα το πατάω και δεν ανοίγει τίποτα είναι κάποιο bug??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στην εφαρμογή Facebook όταν πας στης επαφές σου και πατάς σε κάποιον διαθέσιμο με πράσινη κουκιδα για να του στείλουμε μήνυμα σας ανοίγει για να γράψετε??για σε εμενα το πατάω και δεν ανοίγει τίποτα είναι κάποιο bug??

 

κατεβασε το messenger k μια χαρα θα στο ανοιγει

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στην εφαρμογή Facebook όταν πας στης επαφές σου και πατάς σε κάποιον διαθέσιμο με πράσινη κουκιδα για να του στείλουμε μήνυμα σας ανοίγει για να γράψετε??για σε εμενα το πατάω και δεν ανοίγει τίποτα είναι κάποιο bug??

 

Settings (Ρυθμίσεις)-Installed apps (Εγκατεστημένες εφαρμογές)-Facebook-Permision Manager-Ενεργοποιείς το Display pop up window.

To ίδιο κάνεις και για το messenger η Skype etc.

Αν κατάλαβα σωστά το προβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Το WiFi hotspot δεν δουλεύει, συνδέεται το laptop αλλά χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ.

αυτο ειναι πολυ σοβαρο. Το εχει παρατηρησει καποιος αλλος; :O

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον το έχετε αρκετοί στα χέρια σας, πως τα πάει η μπαταρία του κινητού;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον το έχετε αρκετοί στα χέρια σας, πως τα πάει η μπαταρία του κινητού;

 

9 ώρες screen on σου λεει κάτι;;;;;;

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια 3 μερες αναμονη μη 8 ωρες οθονη.

Τα παει πολυ καλα.

Σε νορμαλ χρηση το 3μερο ευκολα.

Με απαιτητικη χρηση τη μερα ευκολα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τιμη στα 229 ειναι πολυ καλη.

Απο οτι φαινεται μιας και κυκλοφορουν παραλληλα σε διαφορετικες αγορες,θα πεσει στην ιδια τιμη με το απλο.

Θα παρω και 2ο :lol:

Link to comment
Share on other sites

229 από πιο site παρακαλώ ???

Και πόσο καιρό έκανε να σού έρθει... ?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

θελουν root οι 2 πρωτοι τροποι:

1

2 google :

DF Tethering Fix

3(αυτο χωρις ρουτ δεν το εχω δοκιμασει)

 

Είσαι άρχοντας με το 3 δούλεψε μια χαρά

Ευχαριστώ πολύ

 

Οπότε, προς πληροφόρηση, το wifi tethering που δεν δουλεύει διορθώνεται μια χαρά και χωρίς root

Edited by giasoy
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

έχω το κινητό στα χέρια μου εδώ και μία εβδομάδα. όλα καλά αλλά δεν λαμβάνω push notification από το Google Inbox. Έχω δοκιμάσει τα πάντα από αυτά που έχω βρει στο ιντερνετ: έχω βάλει τα Google Services Framework & Google Play Services σε auto start στο security app, έχω βάλει Power Saving Modes->Off, έχω κλειδώσει το Inbox στις current tasks, έχω βάλει App Notifications->Show Notifications. Τίποτα από αυτά δεν έχει δουλέψει. Το πρόβλημα έχει να κάνει μόνο με αυτή την εφαρμογή. Τα notification από Whatsapp, Viber κτλ. έρχονται κανονικά. Είμαι νέος στα Xiaomi κινητά και την MIUI αλλά αυτό το θέμα έχει αρχίσει και με κουράζει.
Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια 3 μερες αναμονη μη 8 ωρες οθονη.

Τα παει πολυ καλα.

Σε νορμαλ χρηση το 3μερο ευκολα.

Με απαιτητικη χρηση τη μερα ευκολα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η τιμη στα 229 ειναι πολυ καλη.

Απο οτι φαινεται μιας και κυκλοφορουν παραλληλα σε διαφορετικες αγορες,θα πεσει στην ιδια τιμη με το απλο.

Θα παρω και 2ο :lol:

 

το κατεβασαν και αυτοι αφου το ειχε πρωτα ριξει το minideal. Πιστευω αλλα 20$ θα πεσει μεχρι το τελος του μηνα

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας με το 3 δούλεψε μια χαρά

Ευχαριστώ πολύ

 

Οπότε, προς πληροφόρηση, το wifi tethering που δεν δουλεύει διορθώνεται μια χαρά και χωρίς root[/Q

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις ποιο λεπτομερείς οδηγίες για τον τρίτο τρόπο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας με το 3 δούλεψε μια χαρά

Ευχαριστώ πολύ

 

Οπότε, προς πληροφόρηση, το wifi tethering που δεν δουλεύει διορθώνεται μια χαρά και χωρίς root[/Q

 

Μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις ποιο λεπτομερείς οδηγίες για τον τρίτο τρόπο. Ευχαριστώ

Λοιπόν:

Καταρχήν πρέπει να έχεις περάσει τους drivers του κινητού στον υπολογιστή σου για να το βλέπει.

Ενεργοποιείς to usb debugging ( Settings -- About Phone --> Πατάς 7 φορές στο "MIUI version" και θα δεις Enable Developer Options. Μετά πας Settings - Additional Settings - Developer Options --> USB debugging )

Κατεβάζουμε το adb.zip, πχ από εδώ το αποσυμπιέζουμε και τα αρχεία που έχει μέσα τα βάζουμε χύμα στο C:

Ανοίγουμε το Command Prompt (cmd.exe) και πηγαίνουμε στο C: ή εκεί που έχουμε τα αρχεία από το adb που είπαμε πριν.

Πληκτρολογούμε: adb devices για να δούμε ότι βλέπει το κινητό μας και στην συνέχεια την εντολή : settings put global tether_dun_required 0

όπως περιγράφεται εδώ και είσαι έτοιμος.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, απο εμένα απλά μερικά screenshots για το κινητό,

πρώτα το γνωστό Antutu:

http://4.t.imgbox.com/xVwaoJuW.jpg

Και μετά για τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας:

http://5.t.imgbox.com/ahGEmFSQ.jpg http://6.t.imgbox.com/VGJDtbDf.jpg

http://imgbox.com/xVwaoJuW

(δεν είναι ιδιαίτερα αντιπροσωπευτικά αλλά 5h οθόνη SOT με 41% υπόλοιπο, ε ναι, είναι καλό).

 

Και πίσω στο θέμα, σύμφωνα με την απάντηση ενός στο en.miui.com έχει βγει global rom για το κινητό μας (επίσημο :confused:LINK). Χάσαμε επεισόδια ή τρέχει κάτι άλλο;

Επίσης σχετικά, η νέα έκδοση του mi pc suite αναγνωρίζει το κινητό μας και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για unbrick (κλπ) αν κάνουμε κάτι λάθος!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο νούμερο στο antutu εγώ έχω δει μόνο όταν το έτρεξα σε ένα samsung galaxy note 4..:wacko:

Τα νούμερα της μπαταρίας, απλά, είναι εκπληκτικά....:blink:

Όταν αναλάβουν κ τα τσακαλια της miui.gr, μιλάμε για 10 ώρες οθόνη ? ! ! ?

Link to comment
Share on other sites

Και πίσω στο θέμα, σύμφωνα με την απάντηση ενός στο en.miui.com έχει βγει global rom για το κινητό μας (επίσημο :confused:LINK). Χάσαμε επεισόδια ή τρέχει κάτι άλλο;

Επίσης σχετικά, η νέα έκδοση του mi pc suite αναγνωρίζει το κινητό μας και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για unbrick (κλπ) αν κάνουμε κάτι λάθος!

 

Πραγματικά φοβερό νέο αλλά είμαστε σίγουροι ότι το global σημαίνει και multilanguage?

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά φοβερό νέο αλλά είμαστε σίγουροι ότι το global σημαίνει και multilanguage?

 

Global Build

Preferred by many, this build comes with full GAPPS without the Chinese apps and services. Usually updated at a later period than the China build, the Global Build comes with English as the default language, with multilanguages for certain devices. In exchange for full GAPPS, users lose some features such as online music and Xunlei download accelerator, but gains some more usable storage space. The Global Build usually comes with only Stable ROMs, but the Redmi 1S is the first devices to receive a Global Developer Build that's updated bi-weekly.

(ΠΗΓΗ)

Ίσως, ίσως όχι. Με μια πρώτη εκτίμηση δεν θα έχει άλλες γλώσσες (ή ίσως 2/3 ακόμη, δεν Ελπίζω για Ελληνικά ακόμη). Δεν βλέπω και τίποτε μεγάλες διαφορές σε σχέση με την China build (που έχουν τα κινητά μας) πέραν των preinstalled Gapps. Ρώτησα στο σχετικό FORUM πάντως και περιμένω απάντηση!

 

EDIT: περιέχει και άλλες γλώσσες (χωρίς να αναφερθεί ποιες)! Μάλλον Ινδικά (και διαλέκτους για την Ινδική αγορά που κυκλοφορεί)... Δεν νομίζω οτι θα δούμε Ελληνικά σύντομα (ΑΝ δούμε κιόλας ποτέ, επίσημα τουλάχιστον).

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

Καταρχήν πρέπει να έχεις περάσει τους drivers του κινητού στον υπολογιστή σου για να το βλέπει.

Ενεργοποιείς to usb debugging ( Settings -- About Phone --> Πατάς 7 φορές στο "MIUI version" και θα δεις Enable Developer Options. Μετά πας Settings - Additional Settings - Developer Options --> USB debugging )

Κατεβάζουμε το adb.zip, πχ από εδώ το αποσυμπιέζουμε και τα αρχεία που έχει μέσα τα βάζουμε χύμα στο C:

Ανοίγουμε το Command Prompt (cmd.exe) και πηγαίνουμε στο C: ή εκεί που έχουμε τα αρχεία από το adb που είπαμε πριν.

Πληκτρολογούμε: adb devices για να δούμε ότι βλέπει το κινητό μας και στην συνέχεια την εντολή : settings put global tether_dun_required 0

όπως περιγράφεται εδώ και είσαι έτοιμος.

 

Χίλια ευχαριστώ να΄σε καλά για τις οδηγίες.:)

Link to comment
Share on other sites

(ΠΗΓΗ)

Ίσως, ίσως όχι. Με μια πρώτη εκτίμηση δεν θα έχει άλλες γλώσσες (ή ίσως 2/3 ακόμη, δεν Ελπίζω για Ελληνικά ακόμη). Δεν βλέπω και τίποτε μεγάλες διαφορές σε σχέση με την China build (που έχουν τα κινητά μας) πέραν των preinstalled Gapps. Ρώτησα στο σχετικό FORUM πάντως και περιμένω απάντηση!

 

EDIT: περιέχει και άλλες γλώσσες (χωρίς να αναφερθεί ποιες)! Μάλλον Ινδικά (και διαλέκτους για την Ινδική αγορά που κυκλοφορεί)... Δεν νομίζω οτι θα δούμε Ελληνικά σύντομα (ΑΝ δούμε κιόλας ποτέ, επίσημα τουλάχιστον).

 

Πολύ θετικό πάντως που βγάζουν και Global έτσι ώστε να βάζεις αυτή και να δουλεύει τελείως Out Of the Box... Ακόμα και αν δεν έχει ελληνικά, τουλάχιστον αφαιρούν φαντάζομαι όλες τις κινέζικες εφαρμογές που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις εκτός Κίνας και προσθέτουν Gapps κλπ.. Πολύ θετικό... Πολύ... Ελπίζω να γίνει και για άλλες συσκευές. Και αυτό δείχνει πως η Xiaomi προσπαθεί να επεκταθεί σίγα σιγά παγκοσμίως... Σίγουρα η "παγκοσμιοποίηση" της xiaomi δεν θα γίνει από την μια μέρα στην άλλη... Οπότε σιγά σιγά κάποτε θα βάλει και Ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...