Jump to content

[LG G3] Marshmallow Rom


mariosave
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν την αναβάθμιση δεν είχα αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα. Όλα ξεκίνησαν από χτες που έβαλα marshmallow...

καλυτερα κανε ρεσετ και απο την αρχη εγκατασταση και ξαναστησιμο του τηλ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε εχω κανει και εγω ρεσετ την πρωτη μερα που εκανα update γιατι και μενα μπηκε σε boot loop και σημερα μετα απο 20μερες παλι τα ιδια..να το παω για service?
Link to comment
Share on other sites

Χτες μου ήρθε και μένα μέσω PC Suite (ελληνικό από Cosmote). Βασικά μου ήρθαν 2 updates, αφού πέρασα το MM (30F), μου ζήτησε να περάσει άλλο ένα και ενώ το κινητό ήταν σε Boot loop, αλλά δεν θυμάμαι τι έλεγε.. Έκανα Hard reset και έστρωσε πάντως, κανένα πρόβλημα ούτε με mail ή κάποια άλλη παρενέργεια.

 

Μου φαίνεται πιο γρήγορο σε πλοήγηση στο UI και χρήση stock εφαρμογών (επαφές, μνμτα κλπ) και λίγο πιο αργό μέσα σε άλλες εφαρμογές. Μια χαρά πάντως, αν το έκαναν επίτηδες το προτιμώ.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 32gb (αν θυμάμαι καλά είναι τσέχικο 410) και έχω 20-25 μέρες που μου ήρθε η ''αναβάθμιση'' Marshmallow.

Η γυναίκα μου έχει το 16gb (δεν θυμάμαι χωρα αλλά είναι 412) και δεν ήρθε ακόμα η ενημέρωση για Marshmallow.

Ερώτησεις για το 16gb:

1)Είναι vodafone ,......παίζει ρόλο αυτό;

2)Υπάρχει περίπτωση να μην έρθει ενημέρωση;

3)Υπάρχει περίπτωση να έρθει η ενημέρωση αλλά όχι με τον γνωστό τρόπο; Δηλαδή......να έρθει μέσω pc suite ; Δεν γνωρίζω και τι είναι αυτό .....pc suite;

4)Να περιμμένω λίγες μέρες ακόμα μήπως έρθει, για να μη μπλέξω με αυτά ;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα κανε ρεσετ και απο την αρχη εγκατασταση και ξαναστησιμο του τηλ.

 

 

Λόγω έλλειψης χρόνου δεν έκανα τίποτα. Το κινητό κάνει απλά ότι γουστάρει:lol:

Από προχτές το βράδύ μέχρι και χτες το μεσημέρι κανένα πρόβλημα, με αρκετή χρήση στο τηλέφωνο. Το μεσημέρι άρχισε πάλι τα restart (έκανε 2 -3 αν θυμάμαι καλά) και το βραδάκι είχαμε κι ένα κλείσιμο. Από χτες το βράδυ μέχρι και αυτή την στιγμή όλα οκ. Μάλιστα το πρωί δούλεψε και το mail !!! Τώρα πάλι δεν δουλεύει. :lol:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 32gb (αν θυμάμαι καλά είναι τσέχικο 410) και έχω 20-25 μέρες που μου ήρθε η ''αναβάθμιση'' Marshmallow.

Η γυναίκα μου έχει το 16gb (δεν θυμάμαι χωρα αλλά είναι 412) και δεν ήρθε ακόμα η ενημέρωση για Marshmallow.

Ερώτησεις για το 16gb:

1)Είναι vodafone ,......παίζει ρόλο αυτό;

2)Υπάρχει περίπτωση να μην έρθει ενημέρωση;

3)Υπάρχει περίπτωση να έρθει η ενημέρωση αλλά όχι με τον γνωστό τρόπο; Δηλαδή......να έρθει μέσω pc suite ; Δεν γνωρίζω και τι είναι αυτό .....pc suite;

4)Να περιμμένω λίγες μέρες ακόμα μήπως έρθει, για να μη μπλέξω με αυτά ;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!

η αναβαθμηση στο δικο σου θα ερθει σιγουρα οταν ετοιμασει η voda τα δικα της bloadware,μην ανυσηχεις,στην θεση σου ισως σκεφτομουν μια καθαρη επισημη ρομ εκτως και εχεις υπολοιπο εγγυησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λόγω έλλειψης χρόνου δεν έκανα τίποτα. Το κινητό κάνει απλά ότι γουστάρει:lol:

Από προχτές το βράδύ μέχρι και χτες το μεσημέρι κανένα πρόβλημα, με αρκετή χρήση στο τηλέφωνο. Το μεσημέρι άρχισε πάλι τα restart (έκανε 2 -3 αν θυμάμαι καλά) και το βραδάκι είχαμε κι ένα κλείσιμο. Από χτες το βράδυ μέχρι και αυτή την στιγμή όλα οκ. Μάλιστα το πρωί δούλεψε και το mail !!! Τώρα πάλι δεν δουλεύει. :lol:

πιστευω οτι ειναι θεμα καθαρης εγκαταστασης,εκτως και αν τα επαιξε η μπαταρια(παιζει και αυτο.)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αυτές τις μέρες είχα κι εγώ κάποια κρασαρίσματα των google services και restart, αλλά υποπτεύομαι ότι φταίει κάποια αναβάθμιση στις εφαρμογές της google

 

edit, πάλι μου έκανε μόλις τώρα αναβάθμιση το google, μπορεί το πρόβλημα να είναι από τη μεριά τους για να έχουν κάνει τουλάχιστον 3 αναβαθμίσεις αυτές τις τελευταίες μέρες

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι η εφαρμοφη του messenger σας δουλευει κανονινα εννοω οταν σας στελνουν μνμ σας πεταγεται το παραθυρακι του αποστολεα γιατι σε μενα μετα την αναβαθμιση μου βγαζει notification μονο στη μπαρα πανω.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι η εφαρμοφη του messenger σας δουλευει κανονινα εννοω οταν σας στελνουν μνμ σας πεταγεται το παραθυρακι του αποστολεα γιατι σε μενα μετα την αναβαθμιση μου βγαζει notification μονο στη μπαρα πανω.

 

Θα ανοίξεις το Messenger, θα πας στο τελευταίο tab που είναι ο λογαριασμός σου και οι ρυθμίσεις και θα ενεργοποιήσεις το Chat heads. Την πρώτη φορά, θα σε πετάξει σ'ένα μενού να δώσεις πρόσβαση και μετά θα στο εμφανίζει κανονικά.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις το Messenger, θα πας στο τελευταίο tab που είναι ο λογαριασμός σου και οι ρυθμίσεις και θα ενεργοποιήσεις το Chat heads. Την πρώτη φορά, θα σε πετάξει σ'ένα μενού να δώσεις πρόσβαση και μετά θα στο εμφανίζει κανονικά.

 

Σε ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ενημέρωση..

 

Δεν το πείραξα...επανεκκινήσεις και σβησίματα έχουν σταματήσει για την ώρα (κλείσαμε 36άωρο)

Το μοναδικό πρόβλημα που παραμένει είναι με το mail. Κατά τα άλλα το κινητό έχει μεταμορφωθεί προς το καλύτερο και όλα δουλεύουν πολύ πιο γρήγορα.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλη την παρέα, πριν λίγες ημέρες αναβάθμισα κι εγώ το G3 16GB μου στην mm μέσω του LG PC suite αν και μου την έβγαζε και ΟΤΑ. Δεν μπορώ να πω ότι τρελλάθηκα με την αναβάθμιση, η οθόνη του έγινε σκοτεινότερη γενικώς, τα τετραγωνισμένα εικονίδια είναι άσχημα, αλλά το χειρότερο είναι ότι σε flight mode δεν έχεις πια WIFI. Οπότε η συσκευή χωρίς SIM είναι πια άχρηστη. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλη την παρέα, πριν λίγες ημέρες αναβάθμισα κι εγώ το G3 16GB μου στην mm μέσω του LG PC suite αν και μου την έβγαζε και ΟΤΑ. Δεν μπορώ να πω ότι τρελλάθηκα με την αναβάθμιση, η οθόνη του έγινε σκοτεινότερη γενικώς, τα τετραγωνισμένα εικονίδια είναι άσχημα, αλλά το χειρότερο είναι ότι σε flight mode δεν έχεις πια WIFI. Οπότε η συσκευή χωρίς SIM είναι πια άχρηστη. Το έχει δει κανείς άλλος αυτό;

οταν βαζεις flightmod το wifi εκεινη την στιγμη σβηνει ,απλα μετα το ενεργοποιεις ξανα,η οθονη ειναι για μενα καλη απλα ο αυτοματος φωτισμος ειναι πλεον ποιο λειτουργικος.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

οταν βαζεις flightmod το wifi εκεινη την στιγμη σβηνει ,απλα μετα το ενεργοποιεις ξανα,η οθονη ειναι για μενα καλη απλα ο αυτοματος φωτισμος ειναι πλεον ποιο λειτουργικος.

 

Ενώ χθές μου έβγαζε συνεχώς ότι δεν μπορεί να συνδεθεί και σαν αιτία μου έλεγε την κάρτα SIM ή την εταιρεια κινητής τηλεφωνίας, αυτή τη στιγμή που το δοκίμασα δουλεύει κανονικά. Μάλιστα χθές έβγαλα εντελώς την κάρτα SIM μιας και δεν είναι απαραίτητη για τη λειτουργία του WIFI αλλά και πάλι δεν συνδεόταν. Ενώ έψαχνε για δίκτυα, εβρισκε όλα τα τριγύρω δίκτυα εκτός από το δικό μου. Και μια φορά που το βρήκε απλά μου έγραφε αποθηκεύτηκε. Περίεργα πράγματα!!! Στη Lolipop μια χαρά ήταν. Μήπως κανένα bug του ΜΜ;

Σχετικά με την οθόνη, φίλε Σταύρο, ίσως η εξοικονόμιση μπαταρίας που διατρανεύουν στην LG να οφείλεται σε αυτό το γεγονός ότι ο αιθητήρας έγινε πιο "σκληρός" και δεν αντιδρά εύκολα στις εναλλαγές. Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε μα κανεις ρεσετ το ρουτερ και προσεξε μηπως στον κωδικο πατας τιποτα λαθος,μου το κανει οταν μετα απο εγκατασταση αλλης ρομ καιπαταω βιαστικα τον κωδικο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. σορρυ αν βγαινω λιγο απο το θεμα την κουβεντας σας αλλα σκεφτομουν να παρω το lg g3 16gb και ο μονος μου ενδιασμος ειναι η μπαταρια. δε κανω καμια τρομερη χρηση (internet, social media, τηλεφωνο) αλλα θελω να το βαζω για φορτηση το βραδυ. ειμαι αρκετες ωρες εκτος σπιτιου οποτε δε θελω να χω τετοιες εννοιες. απο οτι καταλαβαινω πριν δεν εβγαζε και ανετα την μερα και για αυτο περιμενα την αναβαθμιση μηπως αλλαξουν καπως τα πραγματα. τελικα καλυτερευσε στο θεμα της μπαταριας ?? η να ψαξω για αλλο κινητο ?? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. σορρυ αν βγαινω λιγο απο το θεμα την κουβεντας σας αλλα σκεφτομουν να παρω το lg g3 16gb και ο μονος μου ενδιασμος ειναι η μπαταρια. δε κανω καμια τρομερη χρηση (internet, social media, τηλεφωνο) αλλα θελω να το βαζω για φορτηση το βραδυ. ειμαι αρκετες ωρες εκτος σπιτιου οποτε δε θελω να χω τετοιες εννοιες. απο οτι καταλαβαινω πριν δεν εβγαζε και ανετα την μερα και για αυτο περιμενα την αναβαθμιση μηπως αλλαξουν καπως τα πραγματα. τελικα καλυτερευσε στο θεμα της μπαταριας ?? η να ψαξω για αλλο κινητο ?? ευχαριστω.

Και πριν με την χρήση αυτή θα σε έβγαζε μέχρι το βράδυ. Πάρτο μην φοβάσαι

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα που που παρατήρησα σήμερα. Δεν δουλεύουν τα led ειδοποιήσεων. Τσέκαρα στις ρυθμίσεις το αντίστοιχο πεδίο και είναι ενεργό. Το έκλεισα, έκανα restart, το ενεργοποίησα ξανά, αλλά τίποτα...

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμα πρόβλημα που που παρατήρησα σήμερα. Δεν δουλεύουν τα led ειδοποιήσεων. Τσέκαρα στις ρυθμίσεις το αντίστοιχο πεδίο και είναι ενεργό. Το έκλεισα, έκανα restart, το ενεργοποίησα ξανά, αλλά τίποτα...

δοκιμασε να τα απενεργοποιησεις και μετα ξαναενεργοποιησετα,το ειχα δοκιμασει και επιασε,...εχει παντως κατι κουλα η mm.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε εκκαθάριση προγραμμάτων σας βγάζει συνέχεια το σχετικό μήνυμα για το ποιο launcher να επιλέξετε?Παρόλο που το βάζω προεπιλογή για την αρχική σελίδα μου το εμφανιζει συνέχεια.Έχετε βρει καμία λύση γιατί είναι σπαστικό!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνετε εκκαθάριση προγραμμάτων σας βγάζει συνέχεια το σχετικό μήνυμα για το ποιο launcher να επιλέξετε?Παρόλο που το βάζω προεπιλογή για την αρχική σελίδα μου το εμφανιζει συνέχεια.Έχετε βρει καμία λύση γιατί είναι σπαστικό!

αμα τικαρεις ποιο θες λογικα δεν θα σε ξαναρωτησει

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να τα απενεργοποιησεις και μετα ξαναενεργοποιησετα,το ειχα δοκιμασει και επιασε,...εχει παντως κατι κουλα η mm.

 

power off, έβγαλα μπαταρία, έβαλα μπαταρία, power on και δούλεψε.

Η MM πολλά κουλά:lol:

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

αμα τικαρεις ποιο θες λογικα δεν θα σε ξαναρωτησει

 

Αυτο κάνω συνεχώς αλλά συνεχίζει τα ίδια....

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κάνω συνεχώς αλλά συνεχίζει τα ίδια....

εχεις βαλει αλλον louncher και εμεινε καταλοιπο? αν ναι απεγκαταστησε τον.αν παλι σε ρωταει για την μανησια η την ευκολη εμφανιση τοτε δεν ξερω.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είχα το nova launcher ,Τον έκανα απεγκατάσταση και τώρα με ρωτάει για τα 2 μανίσια :).Θα του κάνω ενα hard reset, έτσι και αλλιώς πρέπει να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση για να είμαι οκ...
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Marshmallow Rom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...