Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά από γραμματοσειρά ποια χρησιμοποιήτε?

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα φορματ στο κινιτο

περασες καμια περίεργη εφαρμογη....lg g5 απλά

 

δεν εχω περασει κατι .... απλα σταματησε να δουλευει ..στη αρχη εβγαζε το σημα του αποτυπωματος μπροστα στην οθονη παρόλο που δεν ανταποκρινόταν με το δαχτυλο στον αισθητηρα ..σημερα δεν βγαζει ουτε το σημα αυτο και μπηκα να βρω απο που ρυθμιζει να το ξαναφτιαξω αλλα εχει εξαφανιστει η επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το αγόρασα καινούριο τελικά,μου έχει κάνει τρεις ενημερώσεις σερί τι έγινε ρε παιδιά,τώρα περνάει την V10i
Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε να απενεργοποιήσει ολα τα κλειδωματα κα να τα ξανα σεταρεις απ την αρχη....

lg g5 απλά

το εκανα .. και οταν απενεργοποιώ ας πουμε το κλείδωμα με μοτίβο μου γράφει οτι αν το κανω θα απενεργοποιηθεί και το δαχτυλικό αποτύπωμα ... το βαζω να μην εχεις καμια ασφαλεια κλειδώματος και μετα επιλέγω παλι μοτίβο ... αλλα επιλογη για αποτύπωμα δεν υπαρχει πουθενα !!

παίζει κανένα ρόλο που παω να ανοιξω την εφαρμογη lg smart warld και μου λεει θελει αναβάθμιση πατάω αποδοχη ξεκιναει να κατεβαζει και οταν παει 22 % σταματαει και λεει η εφαρμογη σταματησε !!!!

Edited by konstadinos33
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και το αγόρασα καινούριο τελικά,μου έχει κάνει τρεις ενημερώσεις σερί τι έγινε ρε παιδιά,τώρα περνάει την V10i

Καλο δουλευτο να το χαρεις

 

lg g5 απλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το εκανα .. και οταν απενεργοποιώ ας πουμε το κλείδωμα με μοτίβο μου γράφει οτι αν το κανω θα απενεργοποιηθεί και το δαχτυλικό αποτύπωμα ... το βαζω να μην εχεις καμια ασφαλεια κλειδώματος και μετα επιλέγω παλι μοτίβο ... αλλα επιλογη για αποτύπωμα δεν υπαρχει πουθενα !!

Φορματ τοτε δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι αλλο

Αν γνωριζει καποιος ας το αναφέρει

 

lg g5 απλά

Link to comment
Share on other sites

Καλο δουλευτο να το χαρειςlg g5 απλά

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Φορματ τοτε δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι αλλο

Αν γνωριζει καποιος ας το αναφέρει

lg g5 απλά

 

εννοείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ?

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη προσπαθεια σημερα για αναβαθμιση απο lg bridge αλλα τα ιδια. Ουτε ota δεν εχει ερθει ακομα
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

από όσο διαβάζω σε ξένα φόρουμ το ίδιο προβλημα (να σταματήσει να δουλεύει το δαχτυλικό αποτύπωμα και να χαθεί από το μενού και η επιλογή) έχει παρουσιαστεί σε πολλούς κατόχους του κινητού εδώ και μήνες ολόκληρους χωρίς το μεγαλύτερο ποσοστό να έχει βρει κάποια λύση !!! κρίμα στην lg και στα λεφτά που έδωσα και αλλαξοπίστησα και έφυγα από τα sony !!! θα πάω αύριο στην αντιπροσωπεία να δω τι θα πουν ..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Πήγαινε ... ρυθμίσεις / εφαρμογές. πατησε επανω δεξια τις 3 τελιτσες tab στο προβολή συστήματος.

 

Εκει θα σου βγάλει και τις εφαρμογες όλου του συστηματος. Ψάξε και βρες com.lge.fingerprintsettings και κάνε tab επανω της.

 

Πήγαινε αποθήκευση και κανε διαγραφη cache & εκκαθάριση δεδομένων.

 

έτσι είναι στο V10 μου. Ελπίζω και στο G5 σου.

 

εάν δεν δουλεψει κάνε στη τελικη μια επαναφορά εργοστασιακών. Μοιάζει με software θεμα γιατι να μπλέξεις με service;

 

Κακώς αναθεματίζεις μια εταιρία για τέτοιο θέμα. Εάν μπεις σε όλα τα νήματα εδώ μεσα αλλά και σε άλλα φόρα θα δεις ότι κατά καιρούς θέματα software έχουν όλες οι συσκευές. Θέματα που μπορεί να προκύψουν στη πορεία από μη σωστά συνεργάσιμες εφαρμογές που βάζουμε ή updates τους.

 

Η τεχνολογία πάντα θα είναι ατελής.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Πήγαινε ... ρυθμίσεις / εφαρμογές. πατησε επανω δεξια τις 3 τελιτσες tab στο προβολή συστήματος.

Εκει θα σου βγάλει και τις εφαρμογες όλου του συστηματος. Ψάξε και βρες com.lge.fingerprintsettings και κάνε tab επανω της.

Πήγαινε αποθήκευση και κανε διαγραφη cache & εκκαθάριση δεδομένων.

έτσι είναι στο V10 μου. Ελπίζω και στο G5 σου.

εάν δεν δουλεψει κάνε στη τελικη μια επαναφορά εργοστασιακών. Μοιάζει με software θεμα γιατι να μπλέξεις με service;

Κακώς αναθεματίζεις μια εταιρία για τέτοιο θέμα. Εάν μπεις σε όλα τα νήματα εδώ μεσα αλλά και σε άλλα φόρα θα δεις ότι κατά καιρούς θέματα software έχουν όλες οι συσκευές. Θέματα που μπορεί να προκύψουν στη πορεία από μη σωστά συνεργάσιμες εφαρμογές που βάζουμε ή updates τους.

Η τεχνολογία πάντα θα είναι ατελής.

 

με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από όσο διάβαζα καμία ώρα συν δεν έχει διορθωθεί σε κανέναν !!!

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις εφαρμογές που σου είπα είναι 3-4 που σχετίζονται με τον αισθητήρα και την οθόνη κλειδώματος. Κάνε clean cache σε αυτές μήπως γίνει κάτι.

Κοίταξε και με το Lg bridge εάν γινεται να ξαναπεράσεις τη ρομ σου.

 

Εάν δεν λυθεί με τίποτα από αυτά, ούτε με hard reset τότε προφανώς είναι θέμα hardware. προσπάθησε όμως μην μπλέξεις άδικα με service και ταλαιπωρηθείς.

 

Δοκίμασε αντί για μοτίβο να βάλεις pin κλειδώματος αντί μοτίβου μήπως σου δώσει δικαίωμα για δαχτυλικό αποτύπωμα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο Public Συντάγματος και στην Cosmote Πανεπιστήμιου που τα έχουν σε display, έχουν φουσκώσει και τα δύο στη μέση της οθόνης, έχει βγει προς τα έξω και έχει αλλοιωθεί σ'εκείνο το σημείο. Ξέρω ότι ταλαιπωρούνται όλη την ώρα στη φόρτιση και ανοικτά τόσες ώρες, αλλά είναι λογικό; Βλέπω κινητά που είναι συνέχεια στη φόρτιση εδώ και δύο χρόνια (πχ Lumia 640) και δεν έχουν εμφανίσει τίποτα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι στο Public Συντάγματος και στην Cosmote Πανεπιστήμιου που τα έχουν σε display, έχουν φουσκώσει και τα δύο στη μέση της οθόνης, έχει βγει προς τα έξω και έχει αλλοιωθεί σ'εκείνο το σημείο. Ξέρω ότι ταλαιπωρούνται όλη την ώρα στη φόρτιση και ανοικτά τόσες ώρες, αλλά είναι λογικό; Βλέπω κινητά που είναι συνέχεια στη φόρτιση εδώ και δύο χρόνια (πχ Lumia 640) και δεν έχουν εμφανίσει τίποτα.

Εχουν νομιζω ολα αυτο το 3d lg play σαν screensaver το οποιο ειναι και διαδραστικό, κατι που ζοριζει αρκετα το κινητο. Δεν ειναι ενα απλο βιντεάκι οπως συνήθως κανει πχ η samsung (που και παλι χαλάνε οι οθόνες με burn in μ αυτό το τροπο).

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για bootloop έχει ακουστεί τίποτα στο lg g5; Ρωτάω γιατί έχει γίνει παράδοση πλέον στα κινητά της :lol:

Προς το παρόν εγώ δεν έχω ακούσει κάτι... Πιστεύω να έχουν λύσει το θέμα γιατί έχει παραγινει το κακό

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν εγώ δεν έχω ακούσει κάτι... Πιστεύω να έχουν λύσει το θέμα γιατί έχει παραγινει το κακό

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Χθες έκανε 3 αναβαθμίσεις μαζεμένες το κινητό καινούριο,έτρεμε το φυλλοκάρδι μου :D

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανε 3 αναβαθμίσεις μαζεμένες το κινητό καινούριο,έτρεμε το φυλλοκάρδι μου :D

Καλοριζικο! Για να σαι σιγουρος οτι ειναι ολα οκ τεσταρε:

Κλήσεις, καμερες (μπροστα, πισω, wide), wifi, bluetooth (κανε καμια μεταφορα αρχείου), gps (gps test η εφαρμογή, δες αν κλειδωνει φυσιολογικα αν κρατάει το fix για μερικα λεπτά), ηχος ακουστικα (αν ακους κανενα περίεργο θορυβο οταν ακους Μουσικη). Εντάξει και οθονη αμα δεις τπτ καμενα pixel πανω απο το αποδεκτο. Νομιζω δε μου διέφυγε κάτι,συμπληρωστε με αν τυχόν.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο! Για να σαι σιγουρος οτι ειναι ολα οκ τεσταρε:

Κλήσεις, καμερες (μπροστα, πισω, wide), wifi, bluetooth (κανε καμια μεταφορα αρχείου), gps (gps test η εφαρμογή, δες αν κλειδωνει φυσιολογικα αν κρατάει το fix για μερικα λεπτά), ηχος ακουστικα (αν ακους κανενα περίεργο θορυβο οταν ακους Μουσικη). Εντάξει και οθονη αμα δεις τπτ καμενα pixel πανω απο το αποδεκτο. Νομιζω δε μου διέφυγε κάτι,συμπληρωστε με αν τυχόν.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

Όλα ΟΚ μέχρι στιγμής!!

Link to comment
Share on other sites

Με την cosmote είχα πολύ χαμηλό σήμα. Από τις ρυθμίσεις- δίκτυα κινητής τηλεφωνίας- επίλεξα μόνο GSM. Έτσι από δύο μπάρες έχω τώρα πέντε. Full σήμα. Βέβαια για όσους θέλουν συνέχεια σύνδεση στο 4G πρέπει να το έχουν στο αυτόματο. Είναι όμως μια λύση σε δύσκολα σημεία που δεν υπάρχει καλό σήμα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα πάλι ... η επιλογή δαχτυλικό αποτύπωμα και ασφάλεια δεν υπάρχει .... έχει μόνο ασφάλεια !!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα . έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα πάλι ... η επιλογή δαχτυλικό αποτύπωμα και ασφάλεια δεν υπάρχει .... έχει μόνο ασφάλεια !!!!

 

Κρίμα,καινούρια κινητά τόσα λεφτά και να βγάζουν προβλήματα!!Και μετά μου έλεγαν μην πάρω Leeco γιατί βγάζουν προβλήματα,είδαμε και τις μεγάλες μάρκες...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...