Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις κατεβασει την cam του ν10 νομιζω θα σε κάλυψη σε πιο πολλά

και τραβαει βιντεο 60fps

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

την κατεβασες απο το brige η με το κολπο που ανεφερε ο φιλος

Συγκεκριμένα τι καλυτερο απο τη στοκ προσφέρει;

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συγκεκριμένα τι καλυτερο απο τη στοκ προσφέρει;

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Περα απ τα 60 fps εχει ρυθμησεις για την καμερα

Στην φωτο εχει περισοτερους χρονους κλείστρου και γενικα εχει καλύτερη φωτο (εχω την εντύπωση) δοκίμασε την να μου πεις την γνωμη σου 2-3 σελίδες πισω ειναι το λινκ ....

Ειναι η στοκ του ν10 δεν υποστηρίζει wide screen...

Link to comment
Share on other sites

Περα απ τα 60 fps εχει ρυθμησεις για την καμερα

Η διαφορά απο τα 30 στα 60 fps πόσο μεγάλη είναι στο οπτικό αποτέλεσμα; Αξίζει να αποχωριστεί κάποιος το wide?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Σκέφτομαι να πάρω το G5 λόγω της τιμής του για 2ο.

Αξίζει λέτε για την κάμερα του ? Σκεφτόμουν και Μ10 που έχει και καλύτερο screen to body ratio αλλά είναι πιο ακριβό.

Γενικά ποια είναι τα συν και ποια τα πλην της συσκευής μιας και έχω διαβάσει διάφορες απόψεις κυρίως αρνητικές αλλά σε θέματα που δε με απασχολούν τόσο.. Πχ οθόνη. Για κάμερα με νοιάζει και μπαταρία θα έλεγα και βέβαια να μην lagαρει

Link to comment
Share on other sites

Δεν αποχωρεις απο την wide η στοκ καμερα παραμενει δεν την αντικαθιστά

Οπότε ok κάνεις επιλογή κάμερας ανάλογα τι θέλεις να κάνεις. Μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Σκέφτομαι να πάρω το G5 λόγω της τιμής του για 2ο.

Αξίζει λέτε για την κάμερα του ? Σκεφτόμουν και Μ10 που έχει και καλύτερο screen to body ratio αλλά είναι πιο ακριβό.

Γενικά ποια είναι τα συν και ποια τα πλην της συσκευής μιας και έχω διαβάσει διάφορες απόψεις κυρίως αρνητικές αλλά σε θέματα που δε με απασχολούν τόσο.. Πχ οθόνη. Για κάμερα με νοιάζει και μπαταρία θα έλεγα και βέβαια να μην lagαρει

Καλημερα φίλε το m10 είναι το μόνο τηλέφωνο απο τις ναυαρχιδες που δεν πήρα,για το g5 στο έγραψα και αλλού για τα χρήματα που κοστίζει για μένα δεν έχει αντίπαλο.

Οθόνη πολύ καλή ips αλλά υπολείπεται από την amoled του s7

Απόδοση μπαταρίας ανάμεσα από το s7 και s7 edge δηλαδή εξαιρετική

Lag δεν υπάρχει ούτε για δείγμα τρομερά smooth και γρήγορο

Κάμερα απλά κορυφή

 

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Σκέφτομαι να πάρω το G5 λόγω της τιμής του για 2ο.

Αξίζει λέτε για την κάμερα του ? Σκεφτόμουν και Μ10 που έχει και καλύτερο screen to body ratio αλλά είναι πιο ακριβό.

Γενικά ποια είναι τα συν και ποια τα πλην της συσκευής μιας και έχω διαβάσει διάφορες απόψεις κυρίως αρνητικές αλλά σε θέματα που δε με απασχολούν τόσο.. Πχ οθόνη. Για κάμερα με νοιάζει και μπαταρία θα έλεγα και βέβαια να μην lagαρει

 

το έχω έναν μήνα και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος άψογο scroll φοβερή φώτο και βίντεο πολύ καλή μπαταρία και από lang ούτε καν 4g μνήμη 820 dragon επεξεργαστή

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπότε ok κάνεις επιλογή κάμερας ανάλογα τι θέλεις να κάνεις. Μια χαρά

 

περιμένω κριτικές....:p

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα έγραψε ο vag74.

Αν δίνεις βάση στην κάμερα τότε είναι μονόδρομος για μένα...η αιτία που δεν το επέλεξα τελικά είναι η οθόνη του.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Περα απ τα 60 fps εχει ρυθμησεις για την καμερα

Στην φωτο εχει περισοτερους χρονους κλείστρου και γενικα εχει καλύτερη φωτο (εχω την εντύπωση) δοκίμασε την να μου πεις την γνωμη σου 2-3 σελίδες πισω ειναι το λινκ ....

Ειναι η στοκ του ν10 δεν υποστηρίζει wide screen...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161016/388e0fec30affc091d5148a8acb4206d.jpg

 

Εβγαλα μερικες πανομοιοτυπες στο αυτόματο. Αριστερα η στοκ, δεξια του V10 (5.1). Ειναι zoomed & cropped. Απο την ολη εικόνα δε φαινονται διαφορες, νομιζω ουτε έτσι σε ζουμ. Manual δεν εχω δοκιμασει ακόμα σε ιδιες ρυθμισεις. Τι λες;

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Εβγαλα μερικες πανομοιοτυπες στο αυτόματο. Αριστερα η στοκ, δεξια του V10 (5.1). Ειναι zoomed & cropped. Απο την ολη εικόνα δε φαινονται διαφορες, νομιζω ουτε έτσι σε ζουμ. Manual δεν εχω δοκιμασει ακόμα σε ιδιες ρυθμισεις. Τι λες;

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

 

δεν βλέπω διαφορά ούτε εγώ .... έτσι όπως της ανεβάζεις μου θυμίζει το βρες της διαφορές χαχαχα:lol:

 

οποτε ολη η διαφορα ειναι στα 60 fps που δεν εχει η στοκ του g5

Link to comment
Share on other sites

δεν βλέπω διαφορά ούτε εγώ .... έτσι όπως της ανεβάζεις μου θυμίζει το βρες της διαφορές χαχαχα:lol:

 

οποτε ολη η διαφορα ειναι στα 60 fps που δεν εχει η στοκ του g5

Hahahah εχω και τις ολόκληρες. Όντως πάντως η manual camera και τα 60 fps αξίζουν

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίαρα σε σχέση με ότι είχα τα τέλευταια δύο χρόνια. -

 

Είναι η πρώτη φορά που κινητό δεν μου δημιουργεί άγχος ότι θα με αφήσει από μπαταρία! Ξέρω s7 edge δεν είναι άλλα με καλύπτει φουλ για την δική μου χρήση

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρίαρα σε σχέση με ότι είχα τα τέλευταια δύο χρόνια. -

 

Είναι η πρώτη φορά που κινητό δεν μου δημιουργεί άγχος ότι θα με αφήσει από μπαταρία! Ξέρω s7 edge δεν είναι άλλα με καλύπτει φουλ για την δική μου χρήση

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τάκη δεν είναι μακριά με το s7 edge πίστεψέ με έχω άποψη ειδικά στο stand bay δεν έχει αντίπαλο στo android παρά μόνο το iphone,μόνο αρνητικό η αυτόματη φωτεινότητα

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και δεν βρίσκω νημα για αξεσουαρ για το g5 ποιο τζαμακι προτείνεται για την οθόνη και πια λεπτή θήκη;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και δεν βρίσκω νημα για αξεσουαρ για το g5 ποιο τζαμακι προτείνεται για την οθόνη και πια λεπτή θήκη;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαβαζοντας διαφορα βλεπω για Nillkin τζαμακι οτι ειναι μια χαρα (πανω δε σου καλύπτει το καμπυλωτο τμημα βεβαια λογω κυρτοτητας), και για λεπτη θηκη Nillkin Nature.

Βεβαια εγω προτιμαω πιο χοντρή, δηλαδη κλασσικου παχους tpu οποτε πηγα πλαισιο και πηρα sentio να τελειώνει. Το τζαμακι το Nillkin το περιμένω. προτιμησα τη H+ Pro εκδοχη διότι εχει στρογγυλεμενα (2.5d) ακρα.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας και δεν βρίσκω νημα για αξεσουαρ για το g5 ποιο τζαμακι προτείνεται για την οθόνη και πια λεπτή θήκη;

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

φίλε μου έχω αυτή την θήκη είναι πολύ ελαφριά και λεπτή

 

ρίξε μια ματιά εδώ εδώ το τζαμακι καλύπτει και την κυρτή μεριά

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω αυτή την θήκη είναι πολύ ελαφριά και λεπτή

 

ρίξε μια ματιά εδώ εδώ το τζαμακι καλύπτει και την κυρτή μεριά

Φίλε μήπως είναι απλή ζελατίνα και όχι τζαμακι

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω κι εγω σημερα να αναβαθμισω από Lg Bridge αλλα μολις ξεκινησει το unzipping με πεταει εκτος.
Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μήπως είναι απλή ζελατίνα και όχι τζαμακι

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι νομίζω και γω. λέει PET μονο και λυγιζει μάλλον γι'αυτό το λογο πανω. Εκτος αν υπαρχει και τζαμακι που κυρτωνει και δε το ξερω.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω αυτήν την θήκη, λίγο τσουχτερή η τιμή της αλλά είναι προφανές ότι προστατεύει πληρέστερα
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω κι εγω σημερα να αναβαθμισω από Lg Bridge αλλα μολις ξεκινησει το unzipping με πεταει εκτος.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161016/d16403164a10e973bd7f3c7caf5d66c0.jpg

 

Crystal γραφει δε την εχω αλλα αν δεις την 5 φωτο δείχνει οτι αφηνει ενα μικρο κενο για την θηκη

 

δες κι

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτήν την θήκη. Μην την αγοράσετε. Είναι full face άλλα έχει κόλλα μόνο στις άκρες. Περνάνε μέσα σκόνες και είναι πολύ σπαστικό. Είναι ένα πράγμα πλαστικό. Σίγουρα όχι tempered glass. Πεταμένα χρήματα. Οι μεμβράνες spigen που αναφέρει πιο πάνω φίλος είναι πολύ καλές αλλά θέλουν προσοχή στην τοποθέτηση.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όλους. Το κινητό έχει πολύ καλή τιμή και θα το έχω για φώτο μαζί με το s7 edge ανάλογα τις συνθήκες..

Σκεφτόμουν το Μ10 λόγω καλύτερων bezel, μπαταρίας (μάλλον) και κάμερας όπου έχει μέγεθος αισθητήρα μεγαλύτερο (το Μ10) αλλά τα 500 ευρώ δεν τα δίνω.

Από την άλλη το G4 ήταν κορυφή σε κάμερα και θεωρώ ότι εδώ θα το έχουν βελτιώσει αν και δεν γνωρίζω λεπτομέρειες..

Παρόλα αυτά είδα τα θέματα που είχε τον πρώτο καιρό και δεν ασχολήθηκα..

Για χρώμα λέτε silver?? Ή γκρι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...