Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ψηφίζω Silver

 

Και γω. Το γκρι το παίρνει πολύς κόσμος, αλλά είναι κάπως μουντό και δεν είναι καθαρό. Το silver είναι πιο στυλάκι.

Εγώ ήθελα silver, αλλά πήρα gold γιατί ήθελα χρώμα που το φέρνουν στην Ελλάδα επίσημα για λόγους καλύτερου σερβις σε περίοδο εγγύησης. Ελλάδα σε μεγάλα καταστήματα έχω δει γκρι (titan) και Gold αλλά όχι τα υπόλοιπα χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όλους. Το κινητό έχει πολύ καλή τιμή και θα το έχω για φώτο μαζί με το s7 edge ανάλογα τις συνθήκες..

Σκεφτόμουν το Μ10 λόγω καλύτερων bezel, μπαταρίας (μάλλον) και κάμερας όπου έχει μέγεθος αισθητήρα μεγαλύτερο (το Μ10) αλλά τα 500 ευρώ δεν τα δίνω.

Από την άλλη το G4 ήταν κορυφή σε κάμερα και θεωρώ ότι εδώ θα το έχουν βελτιώσει αν και δεν γνωρίζω λεπτομέρειες..

Παρόλα αυτά είδα τα θέματα που είχε τον πρώτο καιρό και δεν ασχολήθηκα..

Για χρώμα λέτε silver?? Ή γκρι?

 

Εγώ θα πω γκρι

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα χέρια μου έφτασε ένα lg g5 μεταχειρισμένο με τα εξής θέματα,όταν ενεργοποιήσω την συσκευή εμφανίζεται το εξής μήνυμα:

"your device software cannot be checked for corruption" και μετά εμφανίζεται το σήμα της lg και ξεκινάει η συσκευή κλπ

Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχει κάτι σαν ghost στην οθόνη δηλαδή εμφανίζεται σε μερικά φόντα αμυδρά το πληκτρολόγιο σαν αχνό υδατογράφημα ένα πράγμα.

Η ερώτηση μου είναι η εξής το πάω για service απευθείας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου έχω το silver όλα τα λεφτά,μια ερώτηση για ακουστικά-headsfree ψείρες τι έχετε να προτείνεται (70% ράδιο 20% mp3 10% κλήσεις),κοιτούσα για αυτά LG HEADSET QUADBEAT 3,έχει κανείς καμιά γνώμη ή πρόταση?
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο το μήνυμα που σου βγάζει το κινητό είναι γιατί ο προηγούμενος κάτοχος ξεκλειδωσε το bootloader. Αυτό ναι μεν το επιτρέπει η LG από την άλλη όμως όταν το πας για service σου λέει ότι δεν έχεις εγγύηση. Ψάξετο. Τώρα για την οθόνη έχουν αναφερθεί κάποιες περιπτώσεις σαν την δική σου αν και βασικά αυτό είναι πρόβλημα των amoled.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα χέρια μου έφτασε ένα lg g5 μεταχειρισμένο με τα εξής θέματα,όταν ενεργοποιήσω την συσκευή εμφανίζεται το εξής μήνυμα:

"your device software cannot be checked for corruption" και μετά εμφανίζεται το σήμα της lg και ξεκινάει η συσκευή κλπ

Επίσης παρατήρησα ότι υπάρχει κάτι σαν ghost στην οθόνη δηλαδή εμφανίζεται σε μερικά φόντα αμυδρά το πληκτρολόγιο σαν αχνό υδατογράφημα ένα πράγμα.

Η ερώτηση μου είναι η εξής το πάω για service απευθείας;

Το στέλνεις πίσω στο άτομο που το αγόρασες.. Το κινητό έχει ξεκλειδωμενο bootloader το οποίο σημαίνει γιοκ εγγύηση...

Δεν το ελεγξες προτού το πάρεις? Πολύ κρίμα... :(

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ ξέρουμε αν λένε τίποτα?

 

http://www.ebay.com/itm/122050931274

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161016/1c08fa7a4cff223755ce989650cd6326.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161016/9f1b39f7c25c2ceef16f6b6b7dafca57.jpg

 

Περιμενω κριτική....

 

εδω ολόκληρη η εικόνα....

 

 

 

lg g5 απλά

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Αυτά εδώ ξέρουμε αν λένε τίποτα?

 

http://www.ebay.com/itm/122050931274

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Ενω εφαπτεται πολυ καλα,ειναι πολυ χοντρο,με αποτελεσμα να χανεις πολυ στην αποκριση της οθονης στα πατηματα.Θελει περισσοτερη δυναμη,ή 1 με 2 πατηματα για να κανεις το οποιοδηποτε στην οθονη..Εγω 1 μερα το ειχα και μου εσπασε τα νευρα και το εβγαλα.Σημειωση,οτι το εβαλα πανω απο την εργοστασιακη μεμβρανη,δεν την εβγαλα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ενω εφαπτεται πολυ καλα,ειναι πολυ χοντρο,με αποτελεσμα να χανεις πολυ στην αποκριση της οθονης στα πατηματα.Θελει περισσοτερη δυναμη,ή 1 με 2 πατηματα για να κανεις το οποιοδηποτε στην οθονη..Εγω 1 μερα το ειχα και μου εσπασε τα νευρα και το εβγαλα.Σημειωση,οτι το εβαλα πανω απο την εργοστασιακη μεμβρανη,δεν την εβγαλα...

Κοίτα εγώ το παράγγειλα γιατί λέω οκ ένας καφές είναι αν δεν είναι καλό το πετάω... Βέβαια ενδεχομένως το ότι είχες την ζελατίνα από κάτω ενδεχομένως έπαιξε τον ρόλο του. Θα δω μόλις παραλάβω και θα γράψω εντυπώσεις

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το στέλνεις πίσω στο άτομο που το αγόρασες.. Το κινητό έχει ξεκλειδωμενο bootloader το οποίο σημαίνει γιοκ εγγύηση...

Δεν το ελεγξες προτού το πάρεις? Πολύ κρίμα... :(

 

Sent from my awesome black leather LG G5

 

Δηλαδή το έχει κάνει root;Θα είχε περάσει καμιά άλλη custom και μετά πέρασε την επίσημη και μου το πάσαρε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε Γιώργο το μήνυμα που σου βγάζει το κινητό είναι γιατί ο προηγούμενος κάτοχος ξεκλειδωσε το bootloader. Αυτό ναι μεν το επιτρέπει η LG από την άλλη όμως όταν το πας για service σου λέει ότι δεν έχεις εγγύηση. Ψάξετο. Τώρα για την οθόνη έχουν αναφερθεί κάποιες περιπτώσεις σαν την δική σου αν και βασικά αυτό είναι πρόβλημα των amoled.

 

Μπλέξαμε δηλαδή!!Και αφού το επιτρέπει γιατί δεν ισχύει η εγγύηση;

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Το επιτρέπει μονο στο ευρωπαϊκό μοντέλο δηλαδή το h850. Το ξεκλείδωμα γίνετε με δήλωση του imei σου σε ένα site της lg.

Αυτόματα παύει να ισχύει η εγγύηση της συσκευής.

Έτσι είναι η πολιτική της lg.

Το πιθανότερο είναι να το είχε ροοτ με μαμά ρόμ.

Το πήρες από απόσταση? Με αντικαταβολή κτλ?

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το επιτρέπει μονο στο ευρωπαϊκό μοντέλο δηλαδή το h850. Το ξεκλείδωμα γίνετε με δήλωση του imei σου σε ένα site της lg.

Αυτόματα παύει να ισχύει η εγγύηση της συσκευής.

Έτσι είναι η πολιτική της lg.

Το πιθανότερο είναι να το είχε ροοτ με μαμά ρόμ.

Το πήρες από απόσταση? Με αντικαταβολή κτλ?

 

Sent from my awesome black leather LG G5

 

Όχι ανταλλαγή έδωσα άλλη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Πω φίλε μου..ποια είχες?

Αύριο κιόλας να βρεθείτε να πάρεις πίσω το κινητό σου..

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκλειδώσεις bootloader δεν υπάρχει επιστροφή. Δεν ξανακλειδώνει. Και στο G5 δεν υπάρχει λόγος να βάλεις custom ROM γιατί το κινητό πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκλειδώσεις bootloader δεν υπάρχει επιστροφή. Δεν ξανακλειδώνει. Και στο G5 δεν υπάρχει λόγος να βάλεις custom ROM γιατί το κινητό πάει σφαίρα.

Ξανακλειδωνει αλλά είσαι ήδη φακελομενος...

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξεκλειδώσεις bootloader δεν υπάρχει επιστροφή. Δεν ξανακλειδώνει. Και στο G5 δεν υπάρχει λόγος να βάλεις custom ROM γιατί το κινητό πάει σφαίρα.

 

Οπότε το μόνο που μου μένει είναι να ζητήσω πίσω την συσκευή μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πω φίλε μου..ποια είχες?

Αύριο κιόλας να βρεθείτε να πάρεις πίσω το κινητό σου..

 

Sent from my awesome black leather LG G5

 

Το 950Xl και του έδωσα άριστη συσκευή,έχει και 42 αξιολογήσεις τρομάρα να του ρθει!!

Link to comment
Share on other sites

Ενω εφαπτεται πολυ καλα,ειναι πολυ χοντρο,με αποτελεσμα να χανεις πολυ στην αποκριση της οθονης στα πατηματα.Θελει περισσοτερη δυναμη,ή 1 με 2 πατηματα για να κανεις το οποιοδηποτε στην οθονη..Εγω 1 μερα το ειχα και μου εσπασε τα νευρα και το εβγαλα.Σημειωση,οτι το εβαλα πανω απο την εργοστασιακη μεμβρανη,δεν την εβγαλα...

 

Ναι,σιγουρα παιζει το ρολο του που εχω αφησει την εργοστασιακη μεμβρανη,αλλά κόλωσα να την βγαλω μιας και δεν φαινεται πουθενα "πιασιμο" να την σηκωσεις για να την βγαλεις και δεν θελω να βαλω τιποτα αιχμηρο πανω στην οθονη,ουτε καν νυχι μιας και ειμαι πολυ ψειρας,και ετσι την εβαλα απο πανω..Μακαρι σε σενα να κανει καλυτερα...Παντως πες εντυπωσεις οταν την παραλαβεις και αν τελικα την βαλεις βγαζοντας την μαμα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το είχε αγοράσει από άλλον και δεν το ήξερε ούτε αυτός?

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το είχε αγοράσει από άλλον και δεν το ήξερε ούτε αυτός?

 

Sent from my awesome black leather LG G5

 

Αυτό υποψιάζομαι,γιαυτό λέω άντε βγάλε άκρη..

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και να το πήρε από άλλον δεν σε ενδιαφέρει. Πάρε πίσω το 950xl και τέλος.

Πρόβλημα του μετά.. Τι να πω..

 

Sent from my awesome black leather LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι την είχα πατήσει και εγώ με το g4... Είδα ότι είχε ξεκλείδωτο bootloader αλλά θεώρησα ότι ξανακλειδωνει και ούτε γάτα ούτε ζημιά... Αμ δε...

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και να το πήρε από άλλον δεν σε ενδιαφέρει. Πάρε πίσω το 950xl και τέλος.

Πρόβλημα του μετά.. Τι να πω..

 

Sent from my awesome black leather LG G5

 

Δεν τον βλέπω πολύ πρόθυμο!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι την είχα πατήσει και εγώ με το g4... Είδα ότι είχε ξεκλείδωτο bootloader αλλά θεώρησα ότι ξανακλειδωνει και ούτε γάτα ούτε ζημιά... Αμ δε...

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

 

Ελπίζω να μην σου χάλασε και το ανακάλυψες έτσι ότι δεν ισχύει η εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...