Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ παρήγγειλα αυτό http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_category_id=531&virtuemart_product_id=8433&Itemid=1853 που είναι για curved οθόνες.Έχει κανείς άποψη???Είδα βίντεο στο YouTube σχετικά ότι είναι κορυφαίο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζει κανείς πόσο πολύπλοκη διαδικασία είναι το downgrade από nougat σε mm ; Απαιτείται ξεκλείδωμα bootloader κτλ ή απλά περνάω με lgup το παλιό firmware ; Ρωτάω γιατί στο xda δεν βγάζω άκρη... διίστανται οι απόψεις. Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

καλαημερα στην παρεα μετα απο 2,5 χρονια το xreriaZ2 που ειχα χαλασε και σκεφτομαι να παρω το g5.αυτο που με φρεναρει ειναι πως μου εχουν πει μακρια απο lg πολλες ζημιες.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι βάλατε nougat πως σας φαίνεται η μπαταρία? Εγώ προσωπικά (αφού έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) είμαι απογοητευμένος πλήρως. Απενεργοποίησα google εφαρμογές, σταμάτησα automatic upload σε dropbox-mega-google drive και πάλι φεύγει νεράκι η άτιμη. Με mm άκουγα μουσική 1,5 ώρα την ημέρα και έχανα 3-4% και τώρα μου τρώει 10% σίγουρα, για να μην αναφερθώ στην κατανάλωση όταν έχω wifi-4g. Τη γουστάρω με χίλια τη συσκευή αλλά με τέτοια μπαταρία με βάζει σε σκέψεις. Έχετε κάποια πρόταση για βελτίωση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι βάλατε nougat πως σας φαίνεται η μπαταρία? Εγώ προσωπικά (αφού έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) είμαι απογοητευμένος πλήρως. Απενεργοποίησα google εφαρμογές, σταμάτησα automatic upload σε dropbox-mega-google drive και πάλι φεύγει νεράκι η άτιμη. Με mm άκουγα μουσική 1,5 ώρα την ημέρα και έχανα 3-4% και τώρα μου τρώει 10% σίγουρα, για να μην αναφερθώ στην κατανάλωση όταν έχω wifi-4g. Τη γουστάρω με χίλια τη συσκευή αλλά με τέτοια μπαταρία με βάζει σε σκέψεις. Έχετε κάποια πρόταση για βελτίωση? Ευχαριστώ.

 

Καλημερα φιλε μου,

και εγω τα ιδια ειχα εξααρχης αλλα πλεον η μπαταρια ρολλαρει αψογα οπως και το κινητο.

Φυσικα εκανα διαγραφη και επαναφορα αφου την περασα με lg up.

 

Εμενα με καθημερινη χρηση με 2 ωρες τηλ κλησεις με bluetooth 4g- wifi

εχω στο τελος της μερας περιπου 4 ωρες SOT που το θεωρω αρκετα καλο για τα δεδομενα μου.

Εδω μερικοι χρονοι απλα με wifi που το SOT μπορει να πιασει ανετα 5-6 ωρες.

 

https://1drv.ms/f/s!Aj0LvJBsR7pUgr49VoJXYgzjZDuh1g

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τοτε που πήγα στην 7 και χωρίς επαναφορά,μέσω ΟΤΑ την έκανα, το κινητό είναι καλύτερο.Εξαφανίστηκαν κάτι ψιλοκολλήματα που είχε και η μπαταρία λίγο καλύτερη.Αφού να φανταστείτε εχω ενεργοποιήσει πάλι το displays on,που στην 6 το είχα απενεργοποιημένο για οικονομία μπαταρίας.
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Με lg up έκανα την αναβάθμιση και μετά από 2 μέρες έκανα επαναφορά, αλλά επειδή δεν είμαι και heavy user (λίγο internet και μουσική η βασική χρήση) βλέπω να πέφτει γρήγορα η μπαταρία. Επαναφορά έχω κάνει από την Παρασκευή και θεώρησα ότι μέχρι σήμερα έπρεπε να έχει στρώσει αλλά δεν το βλέπω. Θα του δώσω ακόμα λίγες μέρες και βλέπουμε.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ υπέρ ευχαριστημένος με την 7,και χωρίς hard reset, όπως ήταν...

Τολμώ να γράψω λίγο καλύτερη μπαταρία, αν όχι σίγουρα ισάξια με πριν την αναβάθμιση!!

Και με display πάντα ενεργό!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τοτε που πήγα στην 7 και χωρίς επαναφορά,μέσω ΟΤΑ την έκανα, το κινητό είναι καλύτερο.Εξαφανίστηκαν κάτι ψιλοκολλήματα που είχε και η μπαταρία λίγο καλύτερη.Αφού να φανταστείτε εχω ενεργοποιήσει πάλι το displays on,που στην 6 το είχα απενεργοποιημένο για οικονομία μπαταρίας.

 

Πολυ σωστα επραξες χωρις επαναφορα στην οτα δεν χρειαζεται ειναι καθαρη,οσοι βιαζονται και πανε με πισι μαζευουν και σκουπιδια,και μιλαω εκ πειρας τελος.:):):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλα ενταξει μιλαμε τραγικη η μπαταρια με nougat. Απο 33% στο 28% με τη μια.

 

Τι να τα κανουμε τα ενδιαμεσα νουμερα.

Αχρηστα πραματα

Το κραζεις;;;; το θαυμαζεις!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχετε εμπειρία απο το gps χωρίς χρήση δεδομένων! (επιλογή Device sensors only (gps only))

Γενικά διαβάζω αρκετά προβλήματα πχ reddit

και επειδή παθών με g2 δεν θα ηθελα να την ξαναπατήσω.

 

Αυτα που διαβάζω ειναι

1. Αργεί να λοκάρει

2. Λοκάρει αλλα μετα χάνει τη θέση και ξανα ψάχνει.

3. Δεν εχει μεγάλη ακρίβεια.

 

Αν θέλετε να το τσεκάρετε υπάρχει αυτο το app που θα βοηθήσει.

Αν μπορείτε πειτε ακρίβεια, δορυφόρους που λόκαρε και χρόνο για να λοκάρει τη θέση. Ενα screenshot θα βοηθούσε.

Στο site http://www.notebookcheck.net/LG-G5-Smartphone-Review.165016.0.html που του εχουν κάνει δοκιμή εχουν παρατηρήσει καποιο θέμα με την ακρίβεια.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικα λογω βιασυνεις παρηγγειλα το LG G5 CE και μετα ειδα πως ειναι αλλο κινητο.τωρα τι πρεπει να κανω?ειναι καλο κινητο?θα εχει κανονικα εγγυηση?να το δωσω πισω?...πηρα τηλ στο καταστημα και μου ειπαν πως ειναι απο ευρωπη και ειναι κανονικα με ελληνικα κλπ
Link to comment
Share on other sites

Είναι σαν το g5 σε σχεδιασμό αλλά πολύ κατώτερο σε επεξεργαστή και κάρτα γραφικών..

Για μένα στείλτω πισω...

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εχετε εμπειρία απο το gps χωρίς χρήση δεδομένων! (επιλογή Device sensors only (gps only))

Γενικά διαβάζω αρκετά προβλήματα πχ reddit

και επειδή παθών με g2 δεν θα ηθελα να την ξαναπατήσω.

 

Αυτα που διαβάζω ειναι

1. Αργεί να λοκάρει

2. Λοκάρει αλλα μετα χάνει τη θέση και ξανα ψάχνει.

3. Δεν εχει μεγάλη ακρίβεια.

 

Αν θέλετε να το τσεκάρετε υπάρχει αυτο το app που θα βοηθήσει.

Αν μπορείτε πειτε ακρίβεια, δορυφόρους που λόκαρε και χρόνο για να λοκάρει τη θέση. Ενα screenshot θα βοηθούσε.

Στο site http://www.notebookcheck.net/LG-G5-Smartphone-Review.165016.0.html που του εχουν κάνει δοκιμή εχουν παρατηρήσει καποιο θέμα με την ακρίβεια.

 

Ευχαριστώ

Έχω παρατηρήσει αυτά τα τρία αλλά δεν είναι σε βαθμό που να θεωρηθούν πρόβλημα. Εξαρτάται με τι συγκρίνεται, αν η σύγκριση γίνεται με τον καλύτερο GPS δέκτη που υπάρχει σε κινητό τότε ισχύουν τα παραπάνω ως αποτέλεσμα της σύγκρισης.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε εμπειρία απο το gps χωρίς χρήση δεδομένων! (επιλογή Device sensors only (gps only))

Γενικά διαβάζω αρκετά προβλήματα πχ reddit

και επειδή παθών με g2 δεν θα ηθελα να την ξαναπατήσω.

 

Αυτα που διαβάζω ειναι

1. Αργεί να λοκάρει

2. Λοκάρει αλλα μετα χάνει τη θέση και ξανα ψάχνει.

3. Δεν εχει μεγάλη ακρίβεια.

 

Αν θέλετε να το τσεκάρετε υπάρχει αυτο το app που θα βοηθήσει.

Αν μπορείτε πειτε ακρίβεια, δορυφόρους που λόκαρε και χρόνο για να λοκάρει τη θέση. Ενα screenshot θα βοηθούσε.

Στο site http://www.notebookcheck.net/LG-G5-Smartphone-Review.165016.0.html που του εχουν κάνει δοκιμή εχουν παρατηρήσει καποιο θέμα με την ακρίβεια.

 

Ευχαριστώ

3 g5 έχω τσεκάρει και είναι περίπου έτσι.

Το Samsung s7 που έκανα σύγκριση είναι πιο αξιόπιστο στη χρήση gps

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παίζει κάτι με την Camera του με φώτα το βράδυ? Πχ όταν τραβάω με long exposure τα κάνει τέρμα δυνατά και τα τυφλώνει όλα και χαλάει όλα τα αλά γύρο, κάτι που δεν γίνεται με το g4, s7, p9 που δοκίμασα σε τέτοιο βαθμό. Και κάτι περίεργο παρατήρησα με το GPS όταν έχει συννεφιά χάνει ανά τόσο την σύνδεση
Link to comment
Share on other sites

Παίδες παίζει κάτι με την Camera του με φώτα το βράδυ? Πχ όταν τραβάω με long exposure τα κάνει τέρμα δυνατά και τα τυφλώνει όλα και χαλάει όλα τα αλά γύρο, κάτι που δεν γίνεται με το g4, s7, p9 που δοκίμασα σε τέτοιο βαθμό...

 

Το έχω επαναλάβει στο παρόν thread (ίσως γίνομαι και κουραστικός). Την ίδια συμπεριφορά επιδεικνύει και το δικό μου G5. Δεν το περίμενα από συσκευή που φημίζεται για την κάμερά του.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω επαναλάβει στο παρόν thread (ίσως γίνομαι και κουραστικός). Την ίδια συμπεριφορά επιδεικνύει και το δικό μου G5. Δεν το περίμενα από συσκευή που φημίζεται για την κάμερά του.

Αυτό με το φως είναι περίεργο υποτίθεται έπρεπε να έχουμε τον ίδιο αλγόριθμο με το g4 (αλγόριθμος αντισταθμισης φωτός)

Το πήρε ξαδέλφη μου και το τσίμπησα να παίξω(είχα g4 η Camera έκανε παπάδες)και ξενέρωσα λίγο, και τι κουλό είναι και αυτό με το gps

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω το G5 εδω και 3 μηνες σχεδον.εκανα ενημερωση λογισμικου που μου εβγαλε το κινητο και απο τοτε που περασε το καινουργιο κολλαει το κινητο και ειναι λιγο χειροτερη η μπαταρια.ξερετε τι μπωρο να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας εχω το G5 εδω και 3 μηνες σχεδον.εκανα ενημερωση λογισμικου που μου εβγαλε το κινητο και απο τοτε που περασε το καινουργιο κολλαει το κινητο και ειναι λιγο χειροτερη η μπαταρια.ξερετε τι μπωρο να κανω?

Για αρχή factory reset

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ..Πήρα το g5 και εγώ..Ερχόμενος από v10..Η κάμερα του έχει θέμα το βράδυ όπως έχουν πει εδώ .Έχει να κάνει με την εφαρμογή μάλλον..Ποιο blue light filter χρησιμοποιείται;Ώστε να ποιανει και τα πλήκτρα πλοήγησης; Edited by sakisliako
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Το blue screen filter from sisco mobile Θα κατεβάσεις! :)

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χαζομάρα έκανα με την αναβάθμιση σε nougat ή μόνο όσοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία το γράφουν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χαζομάρα έκανα με την αναβάθμιση σε nougat ή μόνο όσοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία το γράφουν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ξανά έχω γράψει, αν και διστακτικός πριν την κάνω, την έκανα ΟΤΑ, και ούτε καν Hard reset και είμαι τουλάχιστον 1 κλικ ευχαριστημένος και στη μπαταρία και στο σμουυυυυυυυθ :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...