Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου αφήνει συνεχώς σκιές στην οθόνη από εφαρμογές παιχνίδια και πληκτρολόγιο... Τι να κάνω; να πάω για αλλαγή οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα προσφατα αγορασα και γω τη συσκευη. Ομως δεν μου εχει ερθει ακομη η αναβαθμιση για την 7 απο το κεντρο λογισμικου, ειναι ανησυχητικο; Το κινητο ειναι γερμανικης προελευσεως.
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταφύγει προσωπικά, για ενίσχυση επιχειρημάτων, μαζι με τους νόμους που κατεγραψα, για επιστροφή χρημάτων (υπαναχωρηση συμβασης) για ελαττωματική συσκευή απο κατάστημα γνωστής αλυσίδας. Την οποία υπαναχώρηση και πέτυχα.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Όταν λες υπαναχωρηση σύμβασης και πέτυχες τι ακριβώς εννοείς;

 

Χθες πήγαν δω σε γνωστή αλυσίδα το τηλέφωνοκαι έκανε επανεκκινησεις μόνο του. Μου είπε ο υπάλληλος το μάτιαξες. :)

Πάντως δεν υποστήριζαν στην αλυσίδα το g5 έλεγαν ότι θα παίρνει υγρασία επειδή είναια αποσπομενη η μπαταρία και κάτι τέτοια.

Το p9 & s7 ήθελαν να προωθήσουν. Αυτά τα εξυμνουσαν.Φυσικά πανάκριβα.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου αφήνει συνεχώς σκιές στην οθόνη από εφαρμογές παιχνίδια και πληκτρολόγιο... Τι να κάνω; να πάω για αλλαγή οθόνης;

Βάλε το blue light filter https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sisomobile.android.brightness

Ρυθμισέ το στο 10% με επιλογή μαύρο, θα τα δεις στις ρυθμίσεις, και δες αν σου εμφανίσει σκιές.

Εγώ όταν το ενεργοποιώ δεν εμφανίζει κάτι, αν το έχω εκτός μετά από χρήση έχω σκιές.

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες υπαναχωρηση σύμβασης και πέτυχες τι ακριβώς εννοείς;

 

Χθες πήγαν δω σε γνωστή αλυσίδα το τηλέφωνοκαι έκανε επανεκκινησεις μόνο του. Μου είπε ο υπάλληλος το μάτιαξες. :)

Πάντως δεν υποστήριζαν στην αλυσίδα το g5 έλεγαν ότι θα παίρνει υγρασία επειδή είναια αποσπομενενη η μπαταρία και κάτι τέτοια.

Το p9 & s7 ήθελαν να προωθήσουν. Αυτά τα εξυμνουσαν.Φυσικά πανάκριβα.

Αντι για επισκευή εαν εχει πρόβλημα, παιρνεις τα χρήματα σου πίσω κατα δικη σου επιλογή εφοσον:

1. Εχεις επίσημα αναγνωρισμένη τη βλαβη απο το επισημο σερβις η αν μπορει να το διαπιστωσει ισως και το ιδιο το καταστημα.

2. Είσαι στο διάστημα των πρώτων 6 μηνών από την αγορά (ισχύει κανονικά ολα τα δύο χρόνια της εγγυησης, αλλα ειναι δύσκολο μετα τους 6μήνες).

3. Εχεις τη συσκευή σε τέλεια κατα τ αλλα κατασταση με κουτι αποδειξη και ολα τα παρελκομενα χωρις εμφανή φθορά.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντι για επισκευή εαν εχει πρόβλημα, παιρνεις τα χρήματα σου πίσω κατα δικη σου επιλογή εφοσον:

1. Εχεις επίσημα αναγνωρισμένη τη βλαβη απο το επισημο σερβις η αν μπορει να το διαπιστωσει ισως και το ιδιο το καταστημα.

2. Είσαι στο διάστημα των πρώτων 6 μηνών από την αγορά (ισχύει κανονικά ολα τα δύο χρόνια της εγγυησης, αλλα ειναι δύσκολο μετα τους 6μήνες).

3. Εχεις τη συσκευή σε τέλεια κατα τ αλλα κατασταση με κουτι αποδειξη και ολα τα παρελκομενα χωρις εμφανή φθορά.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Εν τέλει πήρες χρήματα πίσω; Παραδέχτηκε το κατάστημα πρόβλημα; Εφόσον η εταιρεία δε το θεωρεί βλαβη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα προσφατα αγορασα και γω τη συσκευη. Ομως δεν μου εχει ερθει ακομη η αναβαθμιση για την 7 απο το κεντρο λογισμικου, ειναι ανησυχητικο; Το κινητο ειναι γερμανικης προελευσεως.

 

Οχι ρε φιλε μη βιαζεσαι δε θα χασεις τιποτα υπομονη

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει πήρες χρήματα πίσω; Παραδέχτηκε το κατάστημα πρόβλημα; Εφόσον η εταιρεία δε το θεωρεί βλαβη.

Δεν αφορούσε το G5, ούτε κάτι σχετικό με την οθόνη. Αλλη συσκευή ηταν, απλα με αφορμή το ανέφερα.

Ναι, τα πηρα πίσω. Τη βλαβη αποδέχτηκε το επίσημο σέρβις άρα και το κατάστημα.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παμε πάλι γιατί μόνο γκρίνια βλέπω, όπως και στη κοινωνία μας με τόσα που γίνονται και "εμείς" μόνο γκρίνια αλλά ο φραπόγαλος πάει σύννεφο στις καφετέριες...

 

Έγινε καμία ομαδική προσφυγή (έστω για το G5) στο συνήγορο του πολίτη;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Η LG στο τηλεφωνο μου ειπε οτι εχει δωσει εντολη να μην αλλαζει οθονες. Συγκεκριμενα μου ειπε η LG κορεας.

Δεν βρηκα καποια σχετικη ανακοινωση γνωριζετε κατι; ή μηπως μονο εδω δεν τις αλλαζουν.

Πιο παλια στο G4 μου ειχαν αλλαξει οθονη για τον ιδιο προβλημα και οταν τους το ειπα η απαντηση ηταν οτι το G5 εχει αλλη τεχνολογια οθονης απο το G4. :rolleyes:

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Aν η LG ξέρει ότι όλες οι οθόνες για το G5 είναι έτσι τι να αλλάζει; Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος απο τα 3 LG κινητά που πέρασαν απο τα χέρια μου και για αυτό άλλωστε και τώρα έχω επιλέξει το G5. To δικό μου(606) μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανίσει ούτε σκιές ούτε τίποτα είναι πραγματικά άψογο σε όλα του.

 

Το Σεπτέμβριο σε βλάβη του G Flex2(ελληνικό) που είχα μου έγινε αντικατάσταση συσκευής δίνοντας μου πιστωτικό ίσο με την αξία αγοράς, τα έχω γράψει και στο ανάλογο θέμα του service. Η αλήθεια όμως είναι ότι φαίνεται να υποβαθμίζεται το service και η επάρκεια ανταλλακτικών γενικότερα και αυτό με ανησυχεί. Δεν γουστάρω ούτε samsung να ξαναπάρω ούτε κάποιο άλλο κινέζικο, αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το g5 ελληνικό είναι. Πιστωτικο εσύ ζήτησες?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το g5 ελληνικό είναι. Πιστωτικο εσύ ζήτησες?

 

Send from my awesome LG G5 leather black

Ήταν στο service και αργούσε πήρα την LG τους ρώτησα τι γίνεται και γιατί αργεί την επόμενη μέρα με πήραν αυτοί και μου είπαν ότι επειδή είναι ελληνικό θα γίνει αντικατάσταση. Πήρα την συσκευή και ένα χαρτί από το service και πήγα στο κατάστημα αγοράς πήραν πίσω την συσκευή και κόπηκε το πιστωτικό πήρα ένα καινούργιο Α5 το οποίο πούλησα άμεσα και μετά πήρα το G5 που βρήκα ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

Aν η LG ξέρει ότι όλες οι οθόνες για το G5 είναι έτσι τι να αλλάζει; Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος απο τα 3 LG κινητά που πέρασαν απο τα χέρια μου και για αυτό άλλωστε και τώρα έχω επιλέξει το G5. To δικό μου(606) μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανίσει ούτε σκιές ούτε τίποτα είναι πραγματικά άψογο σε όλα του.

 

Το Σεπτέμβριο σε βλάβη του G Flex2(ελληνικό) που είχα μου έγινε αντικατάσταση συσκευής δίνοντας μου πιστωτικό ίσο με την αξία αγοράς, τα έχω γράψει και στο ανάλογο θέμα του service. Η αλήθεια όμως είναι ότι φαίνεται να υποβαθμίζεται το service και η επάρκεια ανταλλακτικών γενικότερα και αυτό με ανησυχεί. Δεν γουστάρω ούτε samsung να ξαναπάρω ούτε κάποιο άλλο κινέζικο, αλλά...

Όταν λες καθόλου σκιές και γενικά καθόλου retention αποτι καταλαβαίνω, το έχεις δοκιμάσει σε full screen γκρι φόντο μετά από έντονη χρήση με συγκεκριμένο σταθερό φόντο και φυσιολογική φωτεινότητα πανω απο 10 15;

Μου κάνει εντύπωση να υπάρχουν συσκευές που χωρίς πειραγμα με φίλτρο έστω δε το εμφανίζουν καθόλου.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην g5 παρέα. Και εμένα ήρθε ota σε g5 σειρά 605 ελληνικό. Παραξενεύτηκα όμως γιατί όταν το σύνδεσα στο pc μέσω bridge μου έγραφε για 2 update από 2,5 gb το καθένα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι να σταθεροποιηθεί δεν θα την κάνω....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλήσπέρα! Γνωρίζετε ποια είναι η τελευταία παρτίδα που κυκλοφορεί στην Ελλάδα σε Titan ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα αναζήτηση και μου ήρθε και εμένα η αναβάθμιση,σε Ιταλικό. Περιμένω εντυπώσεις από αυτούς που την έχουν ήδη κάνει,για να προβώ Και εγώ στην εγκατάσταση....
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να μας πουν όσοι τολμήσουν αν τυχόν έγινε branded η συσκευή τους....

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καθόλου σκιές και γενικά καθόλου retention αποτι καταλαβαίνω, το έχεις δοκιμάσει σε full screen γκρι φόντο μετά από έντονη χρήση με συγκεκριμένο σταθερό φόντο και φυσιολογική φωτεινότητα πανω απο 10 15;

Μου κάνει εντύπωση να υπάρχουν συσκευές που χωρίς πειραγμα με φίλτρο έστω δε το εμφανίζουν καθόλου.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Όχι δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο. Το λειτουργώ στο 60% που θεωρώ υπέρ αρκετή φωτεινότητα και δεν έχω παρατηρήσει κάτι απο αυτά που διαβάζω. Επίσης το λειτουργώ και αρκετά ως gps. To κινητό είναι αγορασμένο την 1/10 δεν ξέρω μήπως είναι ακόμα νωρίς και το εμφανίσει αργότερα. Αλλά αφού υπάρχει λύση και πάλι Οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...