Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τραγική εταιρία!! Απλά!!

Ναι το τερμάτισαν.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραία δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα δηλαδή; αν πάρουμε τηλεφωνώ στην γραμμή καταναλωτή ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6971327#post6971327 δες εδω για την οθονη τα παιδια βρηκαν λυση.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Τακαρε φίλε μου για αυτό τους έριξα μαύρο δεν είναι κατάσταση αυτή πια με την lg...είναι απρόβλεπτοι...το τερμάτισαν το θέμα ειδικά με αυτό το ερμο το g4, άσε που το I.R. των οθονών ισχύει από ότι κατάλαβα και για το g5.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τακαρε φίλε μου για αυτό τους έριξα μαύρο δεν είναι κατάσταση αυτή πια με την lg...είναι απρόβλεπτοι...το τερμάτισαν το θέμα ειδικά με αυτό το ερμο το g4, άσε που το I.R. των οθονών ισχύει από ότι κατάλαβα και για το g5.

 

Μετά το image retention το επόμενο βήμα θα είναι να βγάλουν εκτός εγγύησης και το bootloop! Πάντως πέρα από την πλάκα τα τελευταία χρόνια η lg έχει θέμα με τις οθόνες της αφού και το G2 που είναι 3ετίας εμφάνιζε κιτρινίλες.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν την αλλάζουν. Μίλησα και εγώ με lg.

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Δλδ τι σου λένε αντε για δεν το κάνουμε και ας έχεις εγγύηση?

Εγώ έχω ρίξει μαύρο μετά το g4 αλλά τόσος κόσμος ακόμη έχει

Ρίξαμε μαύρο στην Sammy λόγο λογισμικού και μπαταρίες (φούσκες)

Ρίξαμε μαύρο στην lg γιατί αξιοπιστία κατασκευής μηδέν

Ρίξαμε μαύρο στην htc γιατί βγάζει συσκευές χωρίς ουσία και με τιμές στον Θεό

Τι μας έμεινε καημένη Sony huawei που μάλλον και αυτή πάει να κάνει μαμακιες και το μήλο όσο αφορά τους μεγάλους

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι σου λένε αντε για δεν το κάνουμε και ας έχεις εγγύηση?

Εγώ έχω ρίξει μαύρο μετά το g4 αλλά τόσος κόσμος ακόμη έχει

Ρίξαμε μαύρο στην Sammy λόγο λογισμικού και μπαταρίες (φούσκες)

Ρίξαμε μαύρο στην lg γιατί αξιοπιστία κατασκευής μηδέν

Ρίξαμε μαύρο στην htc γιατί βγάζει συσκευές χωρίς ουσία και με τιμές στον Θεό

Τι μας έμεινε καημένη Sony huawei που μάλλον και αυτή πάει να κάνει μαμακιες και το μήλο όσο αφορά τους μεγάλους

 

Εγώ προσωπικά μιλάω με τα παιδιά απο το τσατ που εχει η LG και μου λενε στείλω να το δούνε το μονο που κάνουν είναι μια αναβάθμιση δεν κανουν κατι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει να κανει ο βαθμος του image retention για το αν θα το αλλαξουν ή οχι. ?

Προσωπικα το δικο μου που το εχω ηδη σερβις για bootloop και I.R. η οθονη ειναι πολυ χάλια.

Εχει επιδεινωθει παρα πολυ.

Καποτε, οταν εκανε την παρουσια του, εμφανιζοταν αραια και εξαφανιζοταν γρηγορα. για να επανεμφανιστει υστερα απο πολλες ωρες υπερθερμανσης οθονης.

Τωρα, εμφανιζεται μεσα σε 2-3 λεπτα απο τη στιγμη που θα ανοιξει η οθονη ακομα και με φωτεινοτητα στο 30%.

Και μιλαμε για δυνατες σταμπες και πολυ κοκκινο χρωματισμο στις ακρες του πανελ.

Και οταν εμφανιστει δεν φευγει με τιποτα.

 

Αν ΔΕΝ αλλαξουν οθονη στο δικο μου, δεν υπαρχει ελπιδα να αλλαξουν οθονη σε κανεναν.

Θα ποσταρω βεβαια για ενημερωση σε 10-15 μερες που υποθετω θα αλλαξουν πλακετα, αν αλλαξαν και οθονη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει να κανει ο βαθμος του image retention για το αν θα το αλλαξουν ή οχι. ?

Προσωπικα το δικο μου που το εχω ηδη σερβις για bootloop και I.R. η οθονη ειναι πολυ χάλια.

Εχει επιδεινωθει παρα πολυ.

Καποτε, οταν εκανε την παρουσια του, εμφανιζοταν αραια και εξαφανιζοταν γρηγορα. για να επανεμφανιστει υστερα απο πολλες ωρες υπερθερμανσης οθονης.

Τωρα, εμφανιζεται μεσα σε 2-3 λεπτα απο τη στιγμη που θα ανοιξει η οθονη ακομα και με φωτεινοτητα στο 30%.

Και μιλαμε για δυνατες σταμπες και πολυ κοκκινο χρωματισμο στις ακρες του πανελ.

Και οταν εμφανιστει δεν φευγει με τιποτα.

 

Αν ΔΕΝ αλλαξουν οθονη στο δικο μου, δεν υπαρχει ελπιδα να αλλαξουν οθονη σε κανεναν.

Θα ποσταρω βεβαια για ενημερωση σε 10-15 μερες που υποθετω θα αλλαξουν πλακετα, αν αλλαξαν και οθονη.

Πλακέτα και οθόνη ουσιαστικά μόνο μπαταρία σου μένει και καπάκι από το παλιό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα και προσπαθω να το λυσω αλλα αδυνατώ. Συνδεομαι κανονικά σε οποιοδηποτε wifi και μετα απο περιπου 5 λεπτα ενω δειχνει συνδεδεμενο δεν εχω ιντερνετ. Πρεπει να κλεισω και να ξανα ανοιξω το wifi για να συνδεθώ. Το εκανα hard reset δούλεψε αψογα για 2 μερες τωρα παλι τα ιδια. Σαν να μπουκωνει μια cache memory ενα πράγμα δεν ξερω....εχει τυχει σε καποιον απο εσας;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ποτέ και να φταίει το τηλέφωνο, σε όλα τα δίκτυα στο κάνει αυτό;

Μετά από το Hard reset μήπως έχεις κάποια "ίδια" εφαρμογή και φταίει αυτή;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά κάτοχος και εγω του LG g4 αντιμετωπίζω καποια προβλήματα με το κινητό τα οποία ειναι τα έξεις: Όταν η συσκευή μου ζεστάνετε απο ενα π.χ παιχνίδι που παιζω και βγω στην αρχική οθόνη βλέπω οτι έχουν μήνη απο το παιχνίδι διαφορα στάμπες και οταν κρυώσει η συσκευή εξαφανίζονται

 

Αυτό τελικά το δοκίμασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι που βλεπω στο φρεσκο μου G4 ειναι οτι μερικες φορες δεν συνδεεται αυτοματα σε διαθεσιμα wifi, πχ στο σπιτι μου αλλα και σε ενα καφε που συχναζω.

 

Περιμενω και τιποτα.

 

Και δεν εμφανιζει ΚΑΝ τα συγκεκριμενα διαθεσιμα wifi. Κλεινω το wifi στο G4, το ανοιγω και ολα καλα μετα. Εχω κανει και drop τα σημεια και καινουργια, αλλα δεν αλλαξε κατι.

 

Καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανένα να χάνει την σύνδεση ξαφνικά; έχω το dual sim και εντελώς ξαφνικά Και οι δύο σιμ δείχνουν να μην έχουν σήμα, πρώτη φορά το Σάββατο όπου για να το συνεφερω αναγκάστηκα να κάνω φόρματ και μόλις τώρα όπου αναγκάστηκα να κάνω επανεκκίνηση... Την Τρίτη φορά θα δω...

Δεν έχω ΚΑΜΙΑ παράξενη εφαρμογή

 

 

 

Μόλις το έκανε Τρίτη φορά...

Α ρε LG...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι που βλεπω στο φρεσκο μου G4 ειναι οτι μερικες φορες δεν συνδεεται αυτοματα σε διαθεσιμα wifi, πχ στο σπιτι μου αλλα και σε ενα καφε που συχναζω.

 

Περιμενω και τιποτα.

 

Και δεν εμφανιζει ΚΑΝ τα συγκεκριμενα διαθεσιμα wifi. Κλεινω το wifi στο G4, το ανοιγω και ολα καλα μετα. Εχω κανει και drop τα σημεια και καινουργια, αλλα δεν αλλαξε κατι.

 

Καμια ιδεα ?

Καλησπέρα φίλε μου το έκανε και εμένα κάποια στιγμή και έσβησα όλα τα αποθηκευμένα δίκτυα το έκανα επανεκκίνηση και από τότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βρε παιδια σε μενα εδω και καιρο δεν δουλευει η εφαρμογη LG Bakup...Ti να κανω, γιατι πρεπει καποια στιγμη να κανω και ενα αντιγραφο ασφαλειας.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Βρε παιδια σε μενα εδω και καιρο δεν δουλευει η εφαρμογη LG Bakup...Ti να κανω, γιατι πρεπει καποια στιγμη να κανω και ενα αντιγραφο ασφαλειας.

 

Και σ' εμένα που "δουλεύει", κινέζικα τα δείχνει..

Link to comment
Share on other sites

Και σ' εμένα που "δουλεύει", κινέζικα τα δείχνει..

Kai πως θα κανουμε ενα backup;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερονται τα παραπανω, ανοιξα το LG BRIDGE στο PC, βρηκε και μια ενημερωση (την εκανε) και οταν ανοιξε το lg bridge εγω βλεπω οτι δουλευει κανονικα, χωρις κινεζικα κλπ που λετε. Η εκδοση που βλεπω να αναφερει ειναι η 1.2.28

Aυτα σε win 7.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι το δείχνει μετά από αναβάθμιση που το είχα κάνει από το κινητό.

 

Screenshot_2016_12_07_19_22_14_1.png

Ναι το ιδιο και σε μενα...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ωπα βρε παιδια στραβωμαρα, τωρα το παρατηρησα.

Εγω μιλουσα για το LG BRIDGE που εχω εγκατεστημενο στον υπολογιστη, ενω εσεις εχετε βαλει screenshot απο το κινητο.

 

Οτι ενεργειες εχω χρειαστει να κανω (αναβαθμιση λογισμικου, backup, μεταφορα αρχειων κλπ) την εχω κανει με το προγραμμα στο pc, αυτο που δειχνετε εσεις δεν το εχω χρησιμοποιησει στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε γραψει παλαιοτερα οτι απεγκαταστεις το lg backup και το ξαναεγκαθιστεις. Το εκανα και μια χαρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωπα βρε παιδια στραβωμαρα, τωρα το παρατηρησα.

Εγω μιλουσα για το LG BRIDGE που εχω εγκατεστημενο στον υπολογιστη, ενω εσεις εχετε βαλει screenshot απο το κινητο.

 

Οτι ενεργειες εχω χρειαστει να κανω (αναβαθμιση λογισμικου, backup, μεταφορα αρχειων κλπ) την εχω κανει με το προγραμμα στο pc, αυτο που δειχνετε εσεις δεν το εχω χρησιμοποιησει στο κινητο.

Μπα και αυτο το δοκιμασα αλλα μου βγαζει μυνημα << οτι ειναι απασχολημενο...>>

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καποιος ειχε γραψει παλαιοτερα οτι απεγκαταστεις το lg backup και το ξαναεγκαθιστεις. Το εκανα και μια χαρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως το διαγραφεις απο μεσα φιλε;Γιατι δεν διαγραφεται απ οτι ειδα οπως αλλες εφαρμογες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...