Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το Lg G4 με s/n :602 φτιαχτηκε τον φεβρουαριο του 2016 .ειμαι απιστευτα ευχαριστημενη με το κινητο απλα προχθες με προβληματισε το οτι εκλεισε απο μονο του για πρωτη φορα και δεν το περιμενα! Το εχω στην κατοχη μου εδω και 3 μηνες περιπου χωρις να τ εχω κανει καμια αναβαθμιση.μολις εσβησε αναβοσβηνε το κοκκινο λαμπακι επανω αριστερα παταγα να ανοιξει τιποτα ετσι αναγκαστηκα να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.πρεπει να ανησυχησω για κατι;

Ευχαριστω πολυ!!!

 

αν εχεις καιρο να το κανεις επανεκκίνηση το τηλ κανει απο μονο του για να ξανα εκκινήσουν ολα τα προγράμματα λειτουργίας απο την αρχη.....ισως εφταιγε αυτο....καλο ειναι να κανεις ανα 2 μερες ωστε να λειτουργουν τα παντα στην εντέλεια

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχω θέμα όταν τραβάω video και κάνω ζουμ αλλοιώνεται πολύ ο ήχος. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτο ή είναι γενικότερο θέμα του κινητού;

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα.

εχω ένα θεμα στο viber...

σε μια επαφη χαθηκε η φωτο προφιλ...

ένα σε άλλα κινητα φαινεται κανονικα σε εμενα όχι.

τα εκανα όλα περιπου αλλα τιποτα.

καμια ιδεα κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επανέρχομαι στο ποστ μετά από πολλούς μήνες για να σας πω για ένα άλλο πρόβλημα -όχι τόσο σημαντικό- που αντιμετωπίζω στο LG H815 (παρτίδα 602). Κάθε φορά λοιπόν που ανοίγω τα δεδομένα το σήμα που πιάνω είναι Ε ασχετα από το μέρος που βρίσκομαι. Τότε, αφού πάω Ρυθμίσεις(Δίκτυο)-Περισσότερα-Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας-Εταιρίες Δικτύου-Αναζήτηση Δικτύων και επιλέξω το GR COSMOTE LTE το σήμα επανέρχεται σε 4G+.

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ή εγώ δεν κάνω κάτι καλά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επανέρχομαι στο ποστ μετά από πολλούς μήνες για να σας πω για ένα άλλο πρόβλημα -όχι τόσο σημαντικό- που αντιμετωπίζω στο LG H815 (παρτίδα 602). Κάθε φορά λοιπόν που ανοίγω τα δεδομένα το σήμα που πιάνω είναι Ε ασχετα από το μέρος που βρίσκομαι. Τότε, αφού πάω Ρυθμίσεις(Δίκτυο)-Περισσότερα-Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας-Εταιρίες Δικτύου-Αναζήτηση Δικτύων και επιλέξω το GR COSMOTE LTE το σήμα επανέρχεται σε 4G+.

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ή εγώ δεν κάνω κάτι καλά;

 

Αν είσαι με την 6.0 γενικά πρεπει να είναι κάποιο bug και μερικές φορές δεν βρίσκει καθόλου Data. Μου το έκανε και στο g4 και στο v10 που έχω τώρα. Εγώ σαν λύση έχω βρει να το γυρνάω μια σε flight Mode. Μετά επανέρχεται

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα που το ειπατε θα το δοκιμασω κ γω εμενα βεβαια το θεμα μου γενικοτερο πολλες φορες εχω κ χαλια σημα παρολο που μένω στα 7 μετρα απο την κεραια του οτε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Πολλά κουφά αυτή η 6 ρε παιδιά. Σε εμένα πάντως όλες οι μπάντες λειτουργούν όπως πρέπει...καλά Ε δεν έχει νόημα δεν το χρησιμοποιώ ποτέ 3g και 4g πάνε σφαίρα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλα που το ειπατε θα το δοκιμασω κ γω εμενα βεβαια το θεμα μου γενικοτερο πολλες φορες εχω κ χαλια σημα παρολο που μένω στα 7 μετρα απο την κεραια του οτε!!

 

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω.. και μονιμα ανοιχτα που τα εχω αν συνδεθω σε wi-fi και αποσυνδεθω ή θελοντας ή επειδη απομακρυνθηκα δεν εχω data.. οχι παντα αλλα τις περισοτερες φορες..το ιδιο θεμα ειχα και με το G3 οταν το αναβαθμισα σε 6

η λυση: λειτουργiα πτησης on-off

Link to comment
Share on other sites

Πολλά κουφά αυτή η 6 ρε παιδιά. Σε εμένα πάντως όλες οι μπάντες λειτουργούν όπως πρέπει...καλά Ε δεν έχει νόημα δεν το χρησιμοποιώ ποτέ 3g και 4g πάνε σφαίρα...

Εμένα αρκετές φορές ενώ έχω ανοιχτά τα Data δεν συνδέεται κοινώς δεν βγάζει τίποτα πάνω ούτε Ε ούτε 4g και με αυτό το τρόπο επανέρχεται και στο v10 και στο g4

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επανέρχομαι στο ποστ μετά από πολλούς μήνες για να σας πω για ένα άλλο πρόβλημα -όχι τόσο σημαντικό- που αντιμετωπίζω στο LG H815 (παρτίδα 602). Κάθε φορά λοιπόν που ανοίγω τα δεδομένα το σήμα που πιάνω είναι Ε ασχετα από το μέρος που βρίσκομαι. Τότε, αφού πάω Ρυθμίσεις(Δίκτυο)-Περισσότερα-Δίκτυα Κινητής Τηλεφωνίας-Εταιρίες Δικτύου-Αναζήτηση Δικτύων και επιλέξω το GR COSMOTE LTE το σήμα επανέρχεται σε 4G+.

Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ή εγώ δεν κάνω κάτι καλά;

Το εχω γραψει και παλαιοτερα το ιδιο εκανε και μενα η e θα επιανε ή 4g. Ποτε τα ενδιαμεσα h+ και 3g. Μου αλλαξαν πλακετα στην proncordia. Βεβαια και παλι παρατηρω φορες που ανοιγω δεδομενα και αργει να ανοιξει. Ειναι σπαστικο βιαζεσαι να δεις κατι και αυτο τρωει κολληματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Το εχω γραψει και παλαιοτερα το ιδιο εκανε και μενα η e θα επιανε ή 4g. Ποτε τα ενδιαμεσα h+ και 3g. Μου αλλαξαν πλακετα στην proncordia. Βεβαια και παλι παρατηρω φορες που ανοιγω δεδομενα και αργει να ανοιξει. Ειναι σπαστικο βιαζεσαι να δεις κατι και αυτο τρωει κολληματα.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ είμαι με αλλαγμένη πλακέτα από την Procordia ελεω bootloop :lol::lol::lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολλά κουφά αυτή η 6 ρε παιδιά. Σε εμένα πάντως όλες οι μπάντες λειτουργούν όπως πρέπει...καλά Ε δεν έχει νόημα δεν το χρησιμοποιώ ποτέ 3g και 4g πάνε σφαίρα...

 

Μωρε σφαίρα πάνε και σε μένα αλλά μου σπάει τα νεύρα αυτό κάθε φορά.

Με 6.0 είσαι κι εσύ; Τι παρτίδα;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή κάποιοι δεν μπορούν να κάνουν πολιτισμένη συζήτηση... μεταφέρθηκαν όλα στον κάδο. Νομίζω ότι σε κανέναν δεν αρέσει να του σβήνουν μηνύματα, όπως βλέπετε όμως... από εσάς εξαρτάται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

υπαρχει τροπος να βγαλω τον ιο του skype που κυκλοφοραει τελευτεα...?

ποιον ιό;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιον ιό;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

σου ερχετε μηνυμα από επαφες φιλον σου που εχει ένα λινκ που σου λεει θες να δεις την καινουρια μου φωτο....

μου ερχετε από ολες της επαφες που εχω .

Link to comment
Share on other sites

εχω ένα πρόβλημα με το wifi..

όταν κλειδωνη η οθονη χανετε το wifi.

καμοια ιδεα το τι φταιει?

 

πηγαινε στις ρυθμίσεις στο wifi επανω δεξια στις 3 τελιες/wifi για προχωρημενους /και επελεξε το wifi να μην απενεργ. κατα την διαρκεια του υπνου αλλα να ειναι ενεργ

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ενα g4 του περασμενου αυγουστου (508) επαθα ενα bootloop καπου μετα τον Γεναρη, οπου επανηλθε με hard reset. Εκτοτε, κανενα θεμα με bootloop.

 

Εδω και 1-2 μηνες αρχισα να παρατηρω image retention στην οθονη στα σημεια μπαταριας, σημα κεραιας και μπαταριας. Εδω και κατι μερες εχω την αισθηση οτι ακομα και μεσα στο σπιτι με a/c, οταν βαζω manual την οθονη στο 60-90% φωτεινοτητας, το image retention εμφανιζεται πολυ πιο συχνα και με πιο δυνατη σταμπα. Εμφανιζεται και ενας σταυρος σαν σταμπα που δεν εχω βρει ακομα πως εμεινε. Καμια εφαρμογη δεν αφυνει αποτυπωμα εκει.

 

Και εδω η απορια. Το κινητο προλαβε να φαει τους τελευταιους μηνες του καλοκαιριου του 2015. Χρησιμοποιειται παρα πολυ εως και σημερα.

Τωρα, η οθονη τελικα υστερα απο αρκετους μηνες χρησης και λογω υψηλης της θερμοκρασιας (ειναι και η cpu στο πανω μερος της κουρτινας που κανει παρτυ το image retention και ισως συμβαλλει στην θερμη οθονη) παρουσιασε image retention με την λογικη πως....ΟΛΑ τα G4 θα παρουσιασουν image retention αργα ή γρηγορα στον καθενα ή ειναι καποια μεμονωμενη αστοχια υλικου αραγε. ?

 

Αν ειναι μεμονωμενη αστοχια, θα μπορουσα να την αλλαξω αμεσα στο σερβις. Αν ομως συμβαινει το αλλο και ειναι θεμα χρονου ολες οι οθονες απο την συνεχη θερμανση στην μεγαλη φωτεινοτητα, να το παρουσιασουν....καλυτερα να περιμενω να φαει η οθονη στην πλατη της ολο το καλοκαιρι και υστερα να την παω για αλλαγη.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας σχετικα με τι τι πραγματικα μπορει να συμβαινει γενικα στις οθονες των g4. ? Mεμονομωνη αστοχια υλικου που εμφανιζεται μετα απο καποιους μηνες χρησης, ή ειναι γενικο το προβλημα αραγε. ?

Γιατι με γκουγκλαρισμα βλεπω πως ειναι σχετικα συχνο φαινομενο και το image retention σε αρκετους χρηστες. Μηπως ειναι μια κατασκευαστικη αδυναμια της συγκεκριμενης quantum qhd οθονης τελικα. ?

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω ενα g4 του περασμενου αυγουστου (508) επαθα ενα bootloop καπου μετα τον Γεναρη, οπου επανηλθε με hard reset. Εκτοτε, κανενα θεμα με bootloop.

 

Εδω και 1-2 μηνες αρχισα να παρατηρω image retention στην οθονη στα σημεια μπαταριας, σημα κεραιας και μπαταριας. Εδω και κατι μερες εχω την αισθηση οτι ακομα και μεσα στο σπιτι με a/c, οταν βαζω manual την οθονη στο 60-90% φωτεινοτητας, το image retention εμφανιζεται πολυ πιο συχνα και με πιο δυνατη σταμπα. Εμφανιζεται και ενας σταυρος σαν σταμπα που δεν εχω βρει ακομα πως εμεινε. Καμια εφαρμογη δεν αφυνει αποτυπωμα εκει.

 

Και εδω η απορια. Το κινητο προλαβε να φαει τους τελευταιους μηνες του καλοκαιριου του 2015. Χρησιμοποιειται παρα πολυ εως και σημερα.

Τωρα, η οθονη τελικα υστερα απο αρκετους μηνες χρησης και λογω υψηλης της θερμοκρασιας (ειναι και η cpu στο πανω μερος της κουρτινας που κανει παρτυ το image retention και ισως συμβαλλει στην θερμη οθονη) παρουσιασε image retention με την λογικη πως....ΟΛΑ τα G4 θα παρουσιασουν image retention αργα ή γρηγορα στον καθενα ή ειναι καποια μεμονωμενη αστοχια υλικου αραγε. ?

 

Αν ειναι μεμονωμενη αστοχια, θα μπορουσα να την αλλαξω αμεσα στο σερβις. Αν ομως συμβαινει το αλλο και ειναι θεμα χρονου ολες οι οθονες απο την συνεχη θερμανση στην μεγαλη φωτεινοτητα, να το παρουσιασουν....καλυτερα να περιμενω να φαει η οθονη στην πλατη της ολο το καλοκαιρι και υστερα να την παω για αλλαγη.

 

Ποια ειναι η γνωμη σας σχετικα με τι τι πραγματικα μπορει να συμβαινει γενικα στις οθονες των g4. ? Mεμονομωνη αστοχια υλικου που εμφανιζεται μετα απο καποιους μηνες χρησης, ή ειναι γενικο το προβλημα αραγε. ?

Γιατι με γκουγκλαρισμα βλεπω πως ειναι σχετικα συχνο φαινομενο και το image retention σε αρκετους χρηστες. Μηπως ειναι μια κατασκευαστικη αδυναμια της συγκεκριμενης quantum qhd οθονης τελικα. ?

Και εμενα και της γυναικας μου το εκανε δυστυχώς μου αλλάξανε οθόνες

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα και της γυναικας μου το εκανε δυστυχώς μου αλλάξανε οθόνες

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σου άλλαξαν οθόνες και πλεον δεν το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να βγαλουμε μια ακρη (προσπαθωντας να το παιξουμε ντεντεκτιβ οπως και στο bootloop) αν τελικα παρουσιαζουν το θεμα της οθονης ολα τα g4 οπου εχουν δουλεψει για αρκετους μηνες, ειδικα σε καθεστως μεγαλης φωτεινοτητας οθονης (αρα και θερμοκρασιας αυτης)

 

Οποτε η συνεισφορα στο θεμα κατοχων παρτιδων 505-509 οπου εβαζαν και ψηλα την φωτεινοτητα της οθονης (ή την δουλευαν σε φωτεινο περιβαλλον συχνα) αν το δικο τους κινητο εχει εμφανισει image retention στην περιοχη ενδειξεων στο πανω μερος.

Μην ξεχναμε οτι και το δικο μου, μεχρι 2-3 μηνες δεν εμφανιζε το παραμικρο image retention. Αρα οσο πιο παλια κινητα, τοσο καλυτερα θα βγαλουμε ακρη απο τους κατοχους αυτων. Εαν δηλαδη θα εκδηλωθει σε ολους μετα απο 8-10 μηνες ή ειναι μεμονωμενες αστοχιες υλικου οθονης (εστω και στατιστικα συχνες)

Link to comment
Share on other sites

είναι κάτι σαν image retention,

 

πατήστε το link, ανοίξτε λίγο την φωτεινότητα, fullscreen

http://widewallpaper.info/wp-content/uploads/2016/03/Grey-Wallpaper-28.jpg

 

και δείτε προς την status bar....

 

και πριν τρέξετε προς το service όλοι, μετά από λίγο καιρό θα ξανά εμφανιστεί και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αν το εκανες screenshot δεν φαινεται. Δεν αποτυπυπωνεται. Προφανως οταν βλεπεις ΚΑΙ το screenshot στην δικη σου οθονη βλεπεις το image retention γιατι στην ουσια δεν βρισκεται επανω στο screenshot, αλλα σαν δευτερο layer στην οθονη σου και νομιζεις οτι αποτυπωθηκε.

Ειτε θα φωτογραφησεις την οθονη σου με αλλο κινητο ειτε θα προσπαθησεις να βγαλεις σελφι την οθονη σου σε εναν καθρεφτη. (Αν φανει ετσι)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...