Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδες εκανα απενεργοποιηση καποιες εφαρμογες της google kαι μολις το εκανα επανεκκινηση δεν ανοιγει εχει κολλησει στο αρχικο εικονιδιο δεν μπαινει στο μενου.... καμια ιδεα??

 

Σε

μπαίνει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα σε ολους.

βρεικα το g4 σε πολύ καλη τιμη αλλα διαβαζω ότι εχει πολλα προβληματάκια...

αληθευη η ετυχε σε καποια κινητα?

αξιζει να το παρω η θα κλαιω τα λεφτα μου....?

να παρω το g3 καλητερα?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

βρεικα το g4 σε πολύ καλη τιμη αλλα διαβαζω ότι εχει πολλα προβληματάκια...

αληθευη η ετυχε σε καποια κινητα?

αξιζει να το παρω η θα κλαιω τα λεφτα μου....?

να παρω το g3 καλητερα?

ευχαριστω.

Φίλε μου αυτά είναι και λίγο θέμα τύχης. Το τηλέφωνο σε γενικά πλαίσια είναι πάρα πολύ καλό αλλά έχει βγάλει κάποια θεματακια με τα bootloops. Κοίτα να έχει κλειδωμένο bootloader ούτως ώστε να είσαι εντός εγγύησης και παρτο.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα αυτό το θέμα για να γράφουμε εδώ τα οποία "παράπονα" για την εταιρεία/συσκευή, ώστε να διατηρούμε τις άλλες ενότητες καθαρές, επειδή κατά την γνώμη μου τα γραφόμενα έχουν ξεφύγει αρκετά από το τίτλο του θέματος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχουμε θέματα για ειδικά αλλά και για γενικότερα προβλήματα που αφορούν τη συσκευή και αρκούν. Θέμα με "παράπονα" για την εταιρία δεν έχει χώρο στο subforum του G4.

 

Το παρόν κλειδώνεται. :lock:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το συγκεκριμένο θέμα το ανέβασα και στο γενικό νήμα του G4, ίσως εδώ είναι πιο κατάλληλο να μπει:

 

 

Θα ήθελα την άποψη σας για το θέμα που έχω με το G4 της συζύγου: έχει μη γνήσια (χωρίς ασύρματη φόρτιση) θήκη με το κλασσικό Quick Circle. Κλείνουμε το καπάκι, εμφανίζεται μια χαρά. Με το που το γυρνάμε 360 μοίρες (στη πίσω πλευρά δηλ.) εμφανίζεται ΚΑΙ πάλι το Quick Circle ! Κατά τη διάρκεια που είναι απλά ανοικτό σε οποιαδήποτε άλλη γωνία, δεν υπάρχει θέμα.

Απενεργοποιώντας τη λειτουργία του Quick Circle, σαφώς και δε δουλεύει ούτε με κλειστό, ούτε με πλήρως ανοικτό το καπάκι. Να τονίσω πως είναι σε 6.0 MM.

 

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που να βοηθήσει στην όλη κατάσταση ή είναι απλά θέμα θήκης; Σε G2 και G3 με μη γνήσια θήκη, δουλεύει κανονικότατα...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Πηρες μουφα θηκη μη περιμενεις πολλα. Εχει συμβει και σε αλλους.

Ο μαγνητης πρεπει να ειναι πολυ ισχυρος και πιανει και στις δυο μεριες.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο κατάλαβα επίσης αλλά ψάχνοντας στη θήκη δε βρήκα πουθενά ίχνος μαγνήτη με το μάτι!

Οπότε η μόνη λύση είναι ή άλλη (γνήσια πιθανώς) θήκη ή χωρίς αυτήν.

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Lg G4 με s/n :602 φτιαχτηκε τον φεβρουαριο του 2016 .ειμαι απιστευτα ευχαριστημενη με το κινητο απλα προχθες με προβληματισε το οτι εκλεισε απο μονο του για πρωτη φορα και δεν το περιμενα! Το εχω στην κατοχη μου εδω και 3 μηνες περιπου χωρις να τ εχω κανει καμια αναβαθμιση.μολις εσβησε αναβοσβηνε το κοκκινο λαμπακι επανω αριστερα παταγα να ανοιξει τιποτα ετσι αναγκαστηκα να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.πρεπει να ανησυχησω για κατι;

Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αγορασε αυτη http://www.ebay.com/itm/221873820899?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT εδω και 2 μηνες που την εχω κανει μια χαρα την δουλεια της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το Lg G4 με s/n :602 φτιαχτηκε τον φεβρουαριο του 2016 .ειμαι απιστευτα ευχαριστημενη με το κινητο απλα προχθες με προβληματισε το οτι εκλεισε απο μονο του για πρωτη φορα και δεν το περιμενα! Το εχω στην κατοχη μου εδω και 3 μηνες περιπου χωρις να τ εχω κανει καμια αναβαθμιση.μολις εσβησε αναβοσβηνε το κοκκινο λαμπακι επανω αριστερα παταγα να ανοιξει τιποτα ετσι αναγκαστηκα να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.πρεπει να ανησυχησω για κατι;

Ευχαριστω πολυ!!!

 

Το δουλευες εκεινη τη στιγμη; Ποσοστα μπαταριας;

Μπορει να ανεβασε θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αγορασε αυτη http://www.ebay.com/itm/221873820899?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT εδω και 2 μηνες που την εχω κανει μια χαρα την δουλεια της.

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το δουλευες εκεινη τη στιγμη; Ποσοστα μπαταριας;

Μπορει να ανεβασε θερμοκρασια.

Οχι δεν το χρησιμοποιουσα εκεινη τη στιγμη κι απο οσο θυμαμαι δεν ειχε πολυ μπαταρια .οκ ομως εκλεισε απο μπαταρια γτ ομως δεν ανοιγε μετα αφου το φορτιζα κ χρειαστηκε να του βγαλω την μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Αν θες αγορασε αυτη http://www.ebay.com/itm/221873820899?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT εδω και 2 μηνες που την εχω κανει μια χαρα την δουλεια της.

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το χρησιμοποιουσα εκεινη τη στιγμη κι απο οσο θυμαμαι δεν ειχε πολυ μπαταρια .οκ ομως εκλεισε απο μπαταρια γτ ομως δεν ανοιγε μετα αφου το φορτιζα κ χρειαστηκε να του βγαλω την μπαταρια;

Εάν τερματίσει η μπαταρία θέλει λίγο να φορτίσει Πριν ανοίξει το κινητό. Φυσιολογική συμπεριφορά

Link to comment
Share on other sites

s/m 602

εχθες απο 1,30 το βραδυ φορτιζε το πρωι 6,30 μια χαρα και ξαφνικα στις 8 αντιλαμβανομαι χωρις χρηση να εχει πεσει στο 78% και η μπαταρια να καιει αναγκαστικα να του βγαλω μπαταρια και να το αφησω να κρυωσει δεν ξερω πρωτη φορα μου κανει κατι τετοιο αν εξερεσουμε οτι μετα απο κληση πατωντας τον τερματισμο ενω ειχε κλησει η γραμμη δεν εφευγε απο την οθονη μετα απο 3 μηνες δεν εχω δει κατι αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε προβλημα στη καμερα ξαφνικα πριν λιγο, τυχαια το ειδα ενω σημερα το πρωι ηταν μια χαρα..

 

Μια μαυρη θολουρα μονιμη στη καμερα διπλα απο το ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ, δεν εχει παρει καποιο σκουπιδακι (εχω και προστατευτικη μεβρανη καμερας) και το δειχνει οτι κι αν κανω.. Προφανως και δεν μου επεσε κατω ουτε το χτυπησα καπου..

 

http://i.imgur.com/XTb3qpi.jpg

 

Θα το παω αυριο Procordia.. Θα το φτιαξουν η θα μου πουν οτι το χτυπησα πουθενα;

Link to comment
Share on other sites

Σαν να εχει καει λιγακι το πλαστικο απο τη καμερα. Καπνιζεις;

3 ευρω παει ολο το σετακι και 2 βιδες ειναι παντως.

 

Δεν καπνιζω, και το κινητο εχει καλη θηκουλα που δεν ακουμπαει πουθενα η καμερα, αλλα και προστατευτικη μεβρανη για το γυαλακι της καμερα, οποτε δεν παιζει τιποτα τετοιο..

Link to comment
Share on other sites

Δεν καπνιζω, και το κινητο εχει καλη θηκουλα που δεν ακουμπαει πουθενα η καμερα, αλλα και προστατευτικη μεβρανη για το γυαλακι της καμερα, οποτε δεν παιζει τιποτα τετοιο..

 

Πρεπει να ειναι σκονη τοτε ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

εσβησα μια εφαρμογή και χαθηκε ο ηχος ....

voice mate λεγετε. μπορω να την επαναφερω ?

 

Πηγαίνεις ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, κέντρο ενημέρωσης, ενημέρωση εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο, κέντρο ενημέρωσης, ενημέρωση εφαρμογής.

 

οκ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Lg G4 με s/n :602 φτιαχτηκε τον φεβρουαριο του 2016 .ειμαι απιστευτα ευχαριστημενη με το κινητο απλα προχθες με προβληματισε το οτι εκλεισε απο μονο του για πρωτη φορα και δεν το περιμενα! Το εχω στην κατοχη μου εδω και 3 μηνες περιπου χωρις να τ εχω κανει καμια αναβαθμιση.μολις εσβησε αναβοσβηνε το κοκκινο λαμπακι επανω αριστερα παταγα να ανοιξει τιποτα ετσι αναγκαστηκα να βγαλω και να ξαναβαλω την μπαταρια.πρεπει να ανησυχησω για κατι;

Ευχαριστω πολυ!!!

 

αν δεν στο ξανακάνει, μπορεί απλά να έτυχε. Αν αρχίζει και το επαναλαμβάνει τότε είναι πρόβλημα. πάντως γενικά καλό ειναι να κάνεις τα updates που δίνει η LG, μπορεί να φτιάχνει προβληματάκια σαν και αυτό που σου ετυχε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...