Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το fb τις τελευταίες μέρες μου κλείνει, πατάω like και δεν μπλεδιάζει, και γενικά έχει γίνει λίγο δυσλειτουργικό. Λογικά μετά το τελευταίο update πρέπει να άρχισε τα κομπλεξικό. Συμβαίνει και σε άλλους;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την εφαρμογή παραπάνω τη βλέπω. Ελλάδα βρίσκομαι απλά το έχω στα αγγλικά το κινητό. Δεν ξέρω αν επηρεάζει αυτό. Πάντως δεν είναι αυτή που έχω εγώ και είπα σε προηγούμενο μνμ.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το fb τις τελευταίες μέρες μου κλείνει, πατάω like και δεν μπλεδιάζει, και γενικά έχει γίνει λίγο δυσλειτουργικό. Λογικά μετά το τελευταίο update πρέπει να άρχισε τα κομπλεξικό. Συμβαίνει και σε άλλους;

εδω και καιρο μου συμβαινει, μπορει και μηνες. Προς το παρον friendly χρησιμοποιω κι εγω αν και δε βλεπω εμφανη διαφορα σε μπαταρια. Απο χρηση ειναι πιο ελαφρυ αλλα και με λιγοτερες δυνατοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω ειμαι με iPhone και κολλανε ακομα και στο iOS το Facebook.Εσβησα το Facebook app και μονο απο safari/chrone και εχω το messenger το κανονικο.Για μενα κανονικο και ας εχει τις μερες.Βρειτε και μια εκδοση πριν μπουν τα stories για οσους δεν τα θελετε και τελος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω ειμαι με iPhone και κολλανε ακομα και στο iOS το Facebook.Εσβησα το Facebook app και μονο απο safari/chrone και εχω το messenger το κανονικο.Για μενα κανονικο και ας εχει τις μερες.Βρειτε και μια εκδοση πριν μπουν τα stories για οσους δεν τα θελετε και τελος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Νεα αλλαγη στο messenger!

στην εκδοση 117.0.0.17.70 αλλαξε λιγο το UI και εχει πλεον ενοτητα με ολα τα παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Νεα αλλαγη στο messenger!

στην εκδοση 117.0.0.17.70 αλλαξε λιγο το UI και εχει πλεον ενοτητα με ολα τα παιχνιδια.

Από ότι κατάλαβα είναι server side η αλλαγή καθώς έχω την προηγούμενη έκδοση και υπάρχουν όλες οι αλλαγές. Το πρωί που έκλεισα και άνοιξα ξανά την εφαρμογή έγιναν οι αλλαγές επιτόπου.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι το συνηθεστερο. Και σε εμενα συμβαινουν οι αλλαγες να γινονται διχως update. Το εχω αναφερει ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετάβαση από Swipe Pro ( Facebook), επειδή ο developer το παράτησε ουσιαστικά, σε simple for Facebook. Πιο ελαφρύ από Swipe, πιο γρήγορο και ένα βασικό.. σε s7 edge οι φωτός κλπ καταλαμβάνουν όλο το πλάτος της οθόνης, κάτι που με το Swipe δε συνέβαινε..

 

Δοκιμάστε το όσοι θέλετε εναλλακτικό Facebook App, με δικό του messenger αλλά κ addon για τα υπόλοιπα social media, Twitter, Google + κλπ

 

Μία εφαρμογή για περισσότερα δίκτυα!

 

Αγόρασα κ σε αυτό το Pro, γύρω στο 1.40.

 

Η μπαταρία του επίσης καλύτερη από Swipe και φυσικά από το μαμά App.

Edited by nfeel
me > you
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετάβαση από Swipe Pro ( Facebook), επειδή ο developer το παράτησε ουσιαστικά, σε simple for Facebook. Πιο ελαφρύ από Swipe, πιο γρήγορο και ένα βασικό.. σε s7 edge οι φωτός κλπ καταλαμβάνουν όλο το πλάτος της οθόνης, κάτι που με το Swipe δε συνέβαινε..

 

Δοκιμάστε το όσοι θέλετε εναλλακτικό Facebook App, με δικό του messenger αλλά κ addon για τα υπόλοιπα social media, Twitter, Google + κλπ

 

Μία εφαρμογή για περισσότερα δίκτυα!

 

Αγόρασα κ σε αυτό το Pro, γύρω στο 1.40.

 

Η μπαταρία του επίσης καλύτερη από Swipe και φυσικά από το μαμά App.

 

από Swipe Pro σε ποιο πας ??? δεν κατάλαβα

σε αυτο ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.creativetrends.simple.app&hl=el

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μετάβαση από Swipe Pro ( Facebook), επειδή ο developer το παράτησε ουσιαστικά, σε simple for Facebook.

 

 

 

To λέει καθαρά

Link to comment
Share on other sites

To λέει καθαρά

 

ναι το έπιασα μετά ! να σε καλά

 

δοκίμασε και το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nam.fbwrapper

αν και πλέον όλα αυτά έχουν τη ίδια φιλοσοφία και πάνω κάτω είναι τα ίδια πλέον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τη διαφορά στην οθόνη μου, μεταξύ metal και Simple στα screenshot..

 

Το simple έχει πραγματικό full screen, (μέχρι πάνω τα notification της ώρας κλπ) και οι φωτογραφίες καταλαμβάνουν όλο το εύρος της οθόνης. Στο metal μου εμφανίζει μαύρα κενά δεξιά κ αριστερά, όπως φαίνεται στα screens.

 

Ψιλό λεπτομέρειες, αλλά δοκίμασα 4,5 διαφορετικά fb apps αυτές τις μέρες και βρήκα το Simple ως πιο ολοκληρωμένη επιλογή. e29bcb704208d8d16e6277323ebc28b6.jpgb1d5aec7525e3e9b66edbf7d17638527.jpg

me > you
Link to comment
Share on other sites

Στον fb messenger, πατάω την εικόνα στον κόκκινο κύκλο για να στείλω μια εικόνα, και βγάζει το σφάλμα που βλέπετε. Μόνο αν μπω στη συλλογή και επιλέξω στη φωτογραφία που θελω κοινή χρήση μπορώ να τη στείλω με τον messenger. Αυτό συμβαίνει καμία βδομάδα με δέκα μέρες. Κάπου εκεί.

 

Pics_Art_05-12-03.27.11.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον fb messenger, πατάω την εικόνα στον κόκκινο κύκλο για να στείλω μια εικόνα, και βγάζει το σφάλμα που βλέπετε. Μόνο αν μπω στη συλλογή και επιλέξω στη φωτογραφία που θελω κοινή χρήση μπορώ να τη στείλω με τον messenger. Αυτό συμβαίνει καμία βδομάδα με δέκα μέρες. Κάπου εκεί.

 

Pics_Art_05-12-03.27.11.jpg

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cache της εφαρμογής μήπως και στρώσει έτσι.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cache της εφαρμογής μήπως και στρώσει έτσι.

 

Έκανα αλλά τα ίδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην επίσημη εφαρμογή του Facebook επέστρεψε η λίστα με τους online φίλους όπως ήταν παλιότερα.. Οπότε για να δεις ποιος είναι online δεν χρειάζεται πλέον να μπαίνεις μέσα στο messenger.. Τελικά το κράξιμο που έφαγαν είχε αποτέλεσμα..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην επίσημη εφαρμογή του Facebook επέστρεψε η λίστα με τους online φίλους όπως ήταν παλιότερα.. Οπότε για να δεις ποιος είναι online δεν χρειάζεται πλέον να μπαίνεις μέσα στο messenger.. Τελικά το κράξιμο που έφαγαν είχε αποτέλεσμα..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την κατεβασα να δω και δεν έχει την λίστα!!!!

Έκδοση 61aa21e1eeee5e84973fac5078912d7c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μα πως είναι δυνατόν ρε παιδιά.. Σε εμένα επέστρεψε η λίστα κανονικά όπως ήταν κανονικά... Έπαθα την πλάκα μου τώρα. 340e7570fdce0a66c1f3e70a6ad1cc3e.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Lek κάνε update εγώ είμαι στη 123 και έχει επιστρέψει η λίστα κανονικά..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το γεγονός ότι επέστρεψε η λίστα με τους online και την πόση ώρα ήταν Online πολύ καλό που πάνω πλέον έχει συντόμευση για να μπαίνεις κατευθείαν στην λίστα με τις ομάδες σου αλλά γενικά σαν εφαρμογή νομίζω ότι έχει βαρύνει υπερβολικά πλέον..

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια δουλευει αλλα μερικες φορες τρωει σκαλωματα ..!

εγω την ειχα απο το playstore ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΩ αλλα αν πατήσω να την αγοράσω μου την βγαζει οτι υπάρχει στο playstore κανονικα ..

οτι να ναι ..:confused::confused::confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

υπαρχει η παραπανω που λενε τα παιδια οπως και μερικες ακομη (θα σας τις πω μετα )κανουν αψογη δουλεια ..σαν συνολο .

Για γράψτε ποιες εφαρμογές δουλεύουν...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου πετάει μήνυμα (μεσα στην λίστα των online φίλων) το Facebook για να κατεβάσω την εφαρμογή του messenger! Ενώ έχω το messenger lite που είναι κ αυτό πλέον επίσημο!

 

Βέβαια λειτουργεί κανονικά το messenger lite. Απλά μου πετάει αυτό το μήνυμα το Facebook.

 

 

83b93a76b231744872efdbd3d0fb271b.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι ο messenger μου βγαζει πολλα προβληματα μετα το τελευταιο Update ..

εχω συνεχως ολη την ωρα το μήνυμα πανω "σε συνδεση" ενω ειμαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ ...

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι ο messenger μου βγαζει πολλα προβληματα μετα το τελευταιο Update ..

εχω συνεχως ολη την ωρα το μήνυμα πανω "σε συνδεση" ενω ειμαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ ...

Κάνε clear cache και δεδομένα ή στη χειρότερη βγάλτο και ξαναπέρνα το.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...