Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρίνα, χωρίς παρεξήγηση, σε λατρεύω!

The King is dead, Long Live the King!

Το απλό messenger πήρε πόδι σε δευτερόλεπτα!!!

Αν και λείπουν 1-2 πραγματάκια από το lite, το προτιμώ 1000 φορές με σχέση τη χαζομάρα που είχε γίνει το messenger.

Επιτέλους back to basics για εμάς που δεν θέλαμε όλα τα μπλιμπλικια που είχαν φορτώσει στο C-H-A-T app...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρίνα, χωρίς παρεξήγηση, σε λατρεύω!

The King is dead, Long Live the King!

Το απλό messenger πήρε πόδι σε δευτερόλεπτα!!!

Αν και λείπουν 1-2 πραγματάκια από το lite, το προτιμώ 1000 φορές με σχέση τη χαζομάρα που είχε γίνει το messenger.

Επιτέλους back to basics για εμάς που δεν θέλαμε όλα τα μπλιμπλικια που είχαν φορτώσει στο C-H-A-T app...

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Χαχαχαχαχαχα!

Λείπουν αρκετά πράγματα από την lite εφαρμογή αλλά αυτό είναι το ζητούμενο στην ουσία....

Αν είχε όλα αυτά που έχει η κανονική εφαρμογή του messenger θα ήταν τόσο βαριά που θα είχαμε τα ίδια προβλήματα/κολλήματα!

 

Και σε εμφάνιση το βρίσκω μια χαρά το lite μιας και δεν με ενδιαφέρουν και πολλά. Ήθελα κάτι πολύ απλό χωρίς προβλήματα για να μπορώ να στέλνω τα μηνύματα μου σαν άνθρωπος και να μη με πετάει έξω συνέχεια.

Τα αυτοκόλλητα, κλησεις, ημέρες ktl και ότι αλλά επιπλέον έχει η κανονική εφαρμογή δεν με ενδιαφέρουν.

Οπότε ευχαριστούμε το παιδί που πρωτοpostαρε το messenger lite εδω (και δεν θυμάμαι το όνομα του) και βρηκαμε την υγεια μας.

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μας πείτε από το lite τί λείπει; εγώ δεν έχω προβλήματα με το κανονικό messenger, κρασαρίσματα κτλ αλλά και μόνο για τη μπαταρία ή για να φύγουν τα άχρηστα "your day" κτλ λέω να το δοκιμάσω.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κανει αναβαθμηση 25mb καθε 2 ημερες. Οταν το απεγκτεστησα, πρεπει να ελευθερωθηκαν 2 gb απο το κινητο μου :-)

Δεν κρατάει παλιότερες εκδόσεις

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα!

Λείπουν αρκετά πράγματα από την lite εφαρμογή αλλά αυτό είναι το ζητούμενο στην ουσία....

Αν είχε όλα αυτά που έχει η κανονική εφαρμογή του messenger θα ήταν τόσο βαριά που θα είχαμε τα ίδια προβλήματα/κολλήματα!

 

Και σε εμφάνιση το βρίσκω μια χαρά το lite μιας και δεν με ενδιαφέρουν και πολλά. Ήθελα κάτι πολύ απλό χωρίς προβλήματα για να μπορώ να στέλνω τα μηνύματα μου σαν άνθρωπος και να μη με πετάει έξω συνέχεια.

Τα αυτοκόλλητα, κλησεις, ημέρες ktl και ότι αλλά επιπλέον έχει η κανονική εφαρμογή δεν με ενδιαφέρουν.

Οπότε ευχαριστούμε το παιδί που πρωτοpostαρε το messenger lite εδω (και δεν θυμάμαι το όνομα του) και βρηκαμε την υγεια μας.

 

(Ρίνα)

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :D

Και που να σου πω ότι δεν έχω account στο fb :lol:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μας πείτε από το lite τί λείπει; εγώ δεν έχω προβλήματα με το κανονικό messenger, κρασαρίσματα κτλ αλλά και μόνο για τη μπαταρία ή για να φύγουν τα άχρηστα "your day" κτλ λέω να το δοκιμάσω.

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Ας αρχίσουμε από το ui. Δεν έχει να δεις στη λίστα των συζητήσεων αν έχουν δει το μήνυμα σου. Στο κανονικό μπορείς να το δεις χωρίς να μπεις μέσα στη κουβέντα. Μέσα στη κουβέντα οι ειδοποιήσεις sent, seen κτλ είναι όπως παλιά. Δλδ δεν έχει τις μπαλιτσες που σου δείχνει ότι το έχει δει ο άλλος, αλλά γράφει το απλό "seen".

Μετά οι γενικές ρυθμίσεις του είναι πολυ βασικές. Πχ εγώ είχα άλλο ήχο από τον κλασικό, εδώ δεν μπορείς να τον αλλάξεις. Απλά έχει επιλογή αν θες να έχει ήχο, να ανάβει led αν έχεις για ειδοποιήσεις, να δονείται κτλ. Απλά πράγματα.

Features όπως το myday, swype down για φωτό κτλ απλά δεν υπάρχουν (ευτυχώς :p ).

Δεν έχει σε συγκεκριμένη καρτέλα τις ομαδικές συζητήσεις.

Έπειτα μέσα στο τσατ εκεί που γράφεις, δεν έχει κουμπί για τις φατσούλες. Αν έχει το πληκτρολόγιο σου, βάζεις. Αλλιώς δεν. Έχει μόνο stickers.

Δεν έχει πολλαπλή αποστολή φωτογραφιών. Πρέπει να τις στέλνεις μία μία.

Δεν ξέρω τι παίζει με την αποδοχή μηνυμάτων ατόμων που δεν είναι φίλοι σου. Στο άλλο πρέπει να κάνεις accept κτλ. Εδώ δεν εχω δει κάτι τέτοιο.

Σε κάθε κουβέντα μπορείς να κάνεις τρία πράγματα: mute, block, view profile. Τίποτα άλλο.

Τέλος δεν αλλάζουν οι χρωματισμοι της κάθε κουβέντας. Δεν μπορείς πχ να βάλεις μία κουβέντα με κόκκινο bubble ενώ την άλλη με πράσινο.

 

Προσωπικά θα ήθελα να είχε custom ήχο ειδοποίησης, να μπορούσες να στείλεις πολλές φωτογραφίες μαζί και να είναι κάπου οι ομάδες συζητήσεις.

Αλλά μπροστά στην απλότητα και τη σταθερότητα της συγκεκριμένης εφαρμογής (lite) με σχέση τη "νορμάλ", εγώ επιλέγω με κλειστά μάτια τη lite.

Μιλάμε άλλαξε το κινητό μου και δεν κάνω πλάκα.

Άμα φτιάξουν και λίγο εμφανισιακά το fb lite, θα πεταχτεί και το "κανονικό" fb...

Κρίμα όμως που έχουν κάνει τόσο βαρύ το "κανονικό" messenger με όλες τις χαζομάρες... Πολύ κρίμα.

Πάντως κατεβάστε την αν θέλετε να τη τσεκάρετε, δεν επηρεάζει την άλλη εφαρμογή. Τρέξτε τις παράλληλα να δείτε ποια σας αρέσει και σας βολεύει.

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω και το friendly αυτή τη στιγμή.. Πολύ καλό

Το material γιατί δεν μπορώ να το βρω στο playstore;

 

δώσε ένα link όταν έχεις χρόνο

Συγγνώμη, τώρα το είδα. Βρίσκεται μόνο στο fdroid τώρα που το βλέπω.

https://f-droid.org/repository/browse/?fdfilter=materialfb&fdid=me.zeeroooo.materialfb

Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι για όποιον ενδιαφέρεται.

Βγάζοντας το "απλό" messenger και βάζοντας το lite είδα ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ βελτίωση του sot του κινητού. Εκεί που ήμουν με 2-3 ώρες σε μία μέρα χρήσης (2.5 ετών LG G3), σήμερα έβγαλα 4 ώρες και με τη μπαταρία να βρίσκεται στο τέλος της ημέρας στο 15%...

Το αναφέρω γιατί έχω να δω τέτοια sot εδώ και ένα χρόνο.

Ελπίζω να κρατήσει αυτό. Αν κρατήσει θα σου είναι ξεκάθαρο σημάδι ότι οι συγκεκριμένες εφαρμογές τρώνε το απατο τους....

 

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πλέον ότι

Chrome browser για το Facebook

Και messenger lite για τα μηνύματα είναι το ιδανικό!

 

Ο Chrome έχει και notifications στην οθόνη αν έχεις κάποια ειδοποίηση στο Facebook οπότε είναι εντάξει!!!!

Βάζεις την σελίδα του fb και στην αρχική σου οθόνη κ έχεις και εικονίδιο μπροστά!

 

Προς το παρόν θα μείνουν αυτά τα δύο όπως έχουν. Μια στο τόσο θα βάζω την εφαρμογή του Facebook για να βλέπω αν φτιάξουν τα πράγματα προς το καλύτερο για να την βάλω αν είναι στο μέλλον ξανά.

 

(Ρίνα)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο πιο πανω λινκ που έδωσα δεν το εμφάνιζε,ορίστε ξανά https://www.sendspace.com/file/mijecc

 

Είναι η καλύτερη εφαρμογή facebook που υπάρχει. Με ενσωματωμένο messenger . το μονο που δεν κανει είναι οι φωνητικές κλήσεις και οι διαθέσεις.

 

Sent from my Lenovo P70 using Kali NetHunter

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

:D

Και που να σου πω ότι δεν έχω account στο fb :lol:

 

Δεν χρειάζεται λογαριασμός Facebook. Βάζεις το τηλέφωνο σου - όπως στο Viber π.χ. - και είσαι OK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται λογαριασμός Facebook. Βάζεις το τηλέφωνο σου - όπως στο Viber π.χ. - και είσαι OK.

Δεν το έγραψα για αυτό, το ξέρω.

Απλά δεν έχω account κλπ . Το όλο ψάξιμο ελαφρών εφαρμογών κλπ ήταν για να αποφύγω την "γκρίνια" της συζύγου :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από καιρό στα wp, επέστρεψα στο android. Δεν ήξερα πως πλέον από τον browser δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση στα μηνύματα, οπότε ψάχνω μια εφαρμογή για το facebook που να κάνει ότι κάνει η σελίδα στον browser. μα να μπορώ να δω και να στείλω pm. Δεν με νοιάζουν ειδοποιήσεις φρου-φρου κι αρώματα.

Όποια εφαρμογή έχει εκδοθεί από το facebook απορρίπτεται διά ροπάλου!

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από καιρό στα wp, επέστρεψα στο android. Δεν ήξερα πως πλέον από τον browser δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση στα μηνύματα, οπότε ψάχνω μια εφαρμογή για το facebook που να κάνει ότι κάνει η σελίδα στον browser. μα να μπορώ να δω και να στείλω pm. Δεν με νοιάζουν ειδοποιήσεις φρου-φρου κι αρώματα.

Όποια εφαρμογή έχει εκδοθεί από το facebook απορρίπτεται διά ροπάλου!

 

Καλησπέρα, με τον Opera μπορείς να στείλεις pm χωρίς να έχεις το μεσσεντζερ!

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση του messenger, κάνει πολλή ώρα να ανοίξει. Από τα 1,5 - 2 δευτερόλεπτα, τώρα κάνει γύρω στα 9.
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση του messenger, κάνει πολλή ώρα να ανοίξει. Από τα 1,5 - 2 δευτερόλεπτα, τώρα κάνει γύρω στα 9.

Και που είσαι ακόμα......

 

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από καιρό στα wp, επέστρεψα στο android. Δεν ήξερα πως πλέον από τον browser δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση στα μηνύματα, οπότε ψάχνω μια εφαρμογή για το facebook που να κάνει ότι κάνει η σελίδα στον browser. μα να μπορώ να δω και να στείλω pm. Δεν με νοιάζουν ειδοποιήσεις φρου-φρου κι αρώματα.

Όποια εφαρμογή έχει εκδοθεί από το facebook απορρίπτεται διά ροπάλου!

 

Opera browser και από εμένα

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

To market υπάρχει στο friendly?

Γενικά δεν το έχω εντοπίσει σε εφαρμογές τρίτων, ούτε στο swipe το έχει.

 

Εκτός αν είναι χωμένο πουθενά κ μου διαφεύγει.

me > you
Link to comment
Share on other sites

To market υπάρχει στο friendly?

Γενικά δεν το έχω εντοπίσει σε εφαρμογές τρίτων, ούτε στο swipe το έχει.

 

Εκτός αν είναι χωμένο πουθενά κ μου διαφεύγει.

https://play.google.com/store/apps/details?id=io.friendly

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.happening.studios.swipeforfacebookfree

 

(Ρίνα)

Link to comment
Share on other sites

Ρίνα, δεν κατάλαβες τι ρωτάω :cool:

 

Το market του fb, η υπηρεσία αγοραπωλησιών. Στην επίσημη εφαρμογή την έχει. Στις 2 εφαρμογές που ανέφερα δεν τη βρίσκω κ μου φαίνεται περίεργο.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...