Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Δείτε εδώ το σχετικό νήμα που έχει ήδη ανοίξει και γίνεται η κουβέντα για τις κλήσεις του Viber ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Δείτε εδώ το σχετικό νήμα που έχει ήδη ανοίξει και γίνεται η κουβέντα για τις κλήσεις του Viber ;)

 

 

Να σαι καλα φιλε που μου ανοιξες τα ματια!!! :)

Link to comment
Share on other sites

έχει λίγες μέρες που το πέρασα αλλά μου κάνει κάτι εκνευριστικό .

όταν μιλάω από τον υπολογιστή ενώ έχω μιλήσει και έχω απάντηση στους άλλους

και κάνω το λάθος να ανοίξω το ίντερνετ στο κινητό σκάνε όλα τα μηνύματα ξανά από την αρχή , το έχεις κανείς άλλος το θέμα αυτό ? υπάρχει καμία λύση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω ήχο για τις ειδοποιησεις στο viber. Ξέρει κανείς τι να κάνω;; κάνω κάτι λάθος;;

 

https://postimg.org/image/o4a8qhekn/

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να βάλω ήχο για τις ειδοποιησεις στο viber. Ξέρει κανείς τι να κάνω;; κάνω κάτι λάθος;;

 

https://postimg.org/image/o4a8qhekn/

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

τσέκαρε το χρήση ήχων συστήματος, και μετά θα μπορείς να επιλέξεις.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το Χρήση ήχων συστήματος και μετά διάλεξε από κάτω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να σας ρωτήσω κάτι: Η ώρα που εμφανίζεται ότι κάποιος μου έστειλε ένα μήνυμα στο viber, είναι η ώρα που πραγματικά το έστειλε ή η ώρα που ήρθε σε μένα; Δηλαδή, αν π.χ. δεν έχω καλή σύνδεση και κάποιος μου στείλει ένα μήνυμα στις 8 και η σύνδεση μου έρθει στις 8:30, άρα και το μήνυμα, τι ώρα θα αναγράφεται στο μήνυμα; 8 που το έστειλε ή 8και 30; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να σας ρωτήσω κάτι: Η ώρα που εμφανίζεται ότι κάποιος μου έστειλε ένα μήνυμα στο viber, είναι η ώρα που πραγματικά το έστειλε ή η ώρα που ήρθε σε μένα; Δηλαδή, αν π.χ. δεν έχω καλή σύνδεση και κάποιος μου στείλει ένα μήνυμα στις 8 και η σύνδεση μου έρθει στις 8:30, άρα και το μήνυμα, τι ώρα θα αναγράφεται στο μήνυμα; 8 που το έστειλε ή 8και 30; Ευχαριστώ!

 

8:00 !! Δεν έχει σημασία ποτε θα βρεις σήμα. Την ώρα που στο έστειλε αυτός θα σου δείξει όχι την ώρα που το παρελαβες εσύ.

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά μέχρι και πριν λιγο καιρό υπηρχε η εφαρμογή skitch στο playstore η οποία σου επετρεπε να σχηματίσεις ενα βελάκι σε κατι που ήθελες να τονισεις..Δυστυχως στην 7.1.1 πλέον δεν δουλεύει σωστα..Έχετε να προτεινετε κάποια που να κάνει κατι αντιστοιχο; Σας παραθετω ενα παραδειγμα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/7c346830545c87b119742c1ee7606ead.jpg

Edited by Da_rudakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μέχρι και πριν λιγο καιρό υπηρχε η εφαρμογή skitch στο playstore η οποία σου επετρεπε να σχηματίσεις ενα βελάκι σε κατι που ήθελες να τονισεις..Δυστυχως στην 7.1.1 πλέον δεν δουλεύει σωστα..Έχετε να προτεινετε κάποια που να κάνει κατι αντιστοιχο; Σας παραθετω ενα παραδειγμα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161204/7c346830545c87b119742c1ee7606ead.jpg

Αυτή εδώ κάνει παπάδες. Μπορεί να είναι υπερβολή για αυτό που θες αλλά είναι όλα σε ένα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.btows.photo

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του viber στο ιδιωτικό απόρρητο έχει μια επιλογή που λέει Facebook connect . Το πάτησα να δω και ζητούσε δικαιώματα για να συνδεθεί με fb. Δεν συνέχισα όμως. Αυτή η επιλογη τι κάνει δηλαδή; θα μου δείχνει μέσα στο viber και τις συνομιλίες του messenger? Φοβήθηκα μην κάνω σύνδεση μέσω Facebook και εμφανιστεί πουθενά κανένας αριθμός μου και τρέχω. Χαζές ερωτήσεις αλλά δεν ξέρω καθόλου

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

Στο Facebook σε tablet δεν μου εμφανίζει το search

Υπάρχει λύση? Στο κινητό εμφανίζει κανονικά τη μπάρα επάνω

Θέμα ρύθμισης είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και καλη εβδομαδα. Μια ερωτησουλα εχω για ενα προγραμματακι στο κιν. Με την κοπελα μου συνομιλουμε ως επι το πλειστον μεσω Viber καθως δεν εχει facebook ουτε skype. Θα παει τωρα μια βδομαδα στο Βελιγραδι για κατι σεμιναρια. Ξερει κανεις αν μπορουμε να συνεχισουμε να συνομιλουμε μεσω Viber ή δεν "λειτουργει" αν καποιος βρισκεται στο εξωτερικο; Θενκ γιου...
Link to comment
Share on other sites

Το viber δεν μπορεί να καταλάβει που βρίσκεσαι. Εκτός αν θες φυσικά (ανοιχτή τοποθεσία και κοινοποίηση πχ του στίγματος σου). Ακόμα και σπίτι σου αν κλείσεις τα δεδομένα και έχεις μόνο το WiFi πως θα μπορούσε να καταλαβαίνει που βρίσκεσαι. Στο δια ταύτα λοιπόν φυσικά και θα μπορείτε να μιλάτε. Αρκεί να έχει είτε wifi είτε δεδομένα για εξωτερικό στο πρόγραμμα της
Link to comment
Share on other sites

Το viber δεν μπορεί να καταλάβει που βρίσκεσαι. Εκτός αν θες φυσικά (ανοιχτή τοποθεσία και κοινοποίηση πχ του στίγματος σου). Ακόμα και σπίτι σου αν κλείσεις τα δεδομένα και έχεις μόνο το WiFi πως θα μπορούσε να καταλαβαίνει που βρίσκεσαι. Στο δια ταύτα λοιπόν φυσικά και θα μπορείτε να μιλάτε. Αρκεί να έχει είτε wifi είτε δεδομένα για εξωτερικό στο πρόγραμμα της

Μια χαρα! Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Στο Viber κάτι emoticons που έχει επί πληρωμή,αλλά σε αφήνει να τα κατεβάσεις αν εγκαταστήσεις κάτι εφαρμογές, το έχει καταφέρει κάνεις;

όσες φορές έχω δοκιμάσει, και να κάνω ότι λεει, να τις ξεκινήσω κτλ,μετά όταν μπαίνω στο Viber μου βγάζει πάλι να κατεβάσω,λες και δεν το αναγνωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Στο Viber κάτι emoticons που έχει επί πληρωμή,αλλά σε αφήνει να τα κατεβάσεις αν εγκαταστήσεις κάτι εφαρμογές, το έχει καταφέρει κάνεις;

όσες φορές έχω δοκιμάσει, και να κάνω ότι λεει, να τις ξεκινήσω κτλ,μετά όταν μπαίνω στο Viber μου βγάζει πάλι να κατεβάσω,λες και δεν το αναγνωρίζει.

Αναφορές σε παράνομα προγράμματα απαγορεύεται να γίνονται.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αναφορές σε παράνομα προγράμματα απαγορεύεται να γίνονται.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που εινα το παράνομο σε αυτό που γράφει? Καμία σχέση, άλλο ρωτάει ο φίλος.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Που εινα το παράνομο σε αυτό που γράφει? Καμία σχέση, άλλο ρωτάει ο φίλος.

 

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ενδεχομένως να έχεις δίκιο, γνωρίζω ότι υπάρχουν παράνομες εφαρμογές που το κάνουν, και για αυτό να μπερδεύτηκα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε μορφη το messenger. Προσθεσαν και τα χαρακτηριστικα του instagram σα τα stories για διαρκεια 24ωρου.

https://newsroom.fb.com/news/2016/12/messenger-announces-global-launch-of-a-new-powerful-native-camera-just-in-time-for-the-holidays/

και ολα αυτα χωρις να κανω update την εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

και ότι αυτό θα ρώταγα αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να κάνουμε disable τα stories του messenger. Γιατί αν ήταν update θα κάναμε install το προηγούμενο app version...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πραγματικα με αυτη την εφαρμογη εχω απογοητευθει, υπαρχει καλη εναλλακτικη;

Απλη εφαρμογη που απλα να κανεις τσατ, και τιποτα παραπανω; Γιατι το messenger περασε σε αλλη φαση και πλεον ειναι εκνευριστικο.

Και θα γινει ακομα περισσοτερο μολις ο κοσμος σπαμμαρει τις βλακειες του στην εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πραγματικα με αυτη την εφαρμογη εχω απογοητευθει, υπαρχει καλη εναλλακτικη;

Απλη εφαρμογη που απλα να κανεις τσατ, και τιποτα παραπανω;

 

To viber κάνει αυτό που θες.

 

Έχει βέβαια και αυτό κάτι με παιχνιδάκια (δεν ξέρω πως λειτουργεί και δεν με ενδιαφέρει και να μάθω)

 

Μπορείς όμως να στείλεις τα μηνυματάκια σου , να στείλεις φώτο , και να κάνεις και βιντεοκλήση (δεν το έχω δοκιμάσει)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ρωτάω αν υπάρχει άλλη εφαρμογή αντί του messenger αλλά να δουλεύει σαν το messenger. Δηλαδή να βγάλω το messenger τελείως να βάλω μια άλλη εφαρμογή και να κάνει το ίδιο πράγμα, αλλά χωρίς τις βλακείες που έβαλαν. Μόνο τσατ και λοιπά απλά χαρακτηριστικά, όχι φίλτρα, ζωγραφιές και άλλες τέτοιες χαζομάρες.

Messenger chat client.

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πραγματικα με αυτη την εφαρμογη εχω απογοητευθει, υπαρχει καλη εναλλακτικη;

Απλη εφαρμογη που απλα να κανεις τσατ, και τιποτα παραπανω; Γιατι το messenger περασε σε αλλη φαση και πλεον ειναι εκνευριστικο.

Και θα γινει ακομα περισσοτερο μολις ο κοσμος σπαμμαρει τις βλακειες του στην εφαρμογη.

https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=me.zeeroooo.materialfb

είναι ένα εύχρηστο και πλήρως λειτουργικό wrapper του mobile site με έξτρα δυνατότητες και λειτουργούν κανονικότατα τα μηνύματα ενώ έχει κι ειδοποιήσεις. Επίσης δοκίμασε και το επίσημο Facebook Lite, αν και είναι πολύ προβληματική εφαρμογή με ελλείψεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...