Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το κάνω manual με σημειώσεις σε notepad. Πολλές φορές δεν έχω χρόνο η όρεξη να δω το επόμενο επεισόδιο η τα κρατάω να μαζεύονται. Θα με κούραζε αν είχε ειδοποιήσεις να βαράνε συνέχεια.

 

Sent from SM-G935F

me > you
Link to comment
Share on other sites

το series guide φαινεται καλο.

δεν δοκομασα το tv show fans

χειροκίνητα δεν υπάρχει περίπτωση να το κανω!!!!!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τωρα διαβασα στο play store κραζουν κι αλλα ατομα για κομμενες λεξεις στο messenger.

και νομιζα οτι ετσι μου τα εστελναν τα μηνυματα..

Link to comment
Share on other sites

τωρα διαβασα στο play store κραζουν κι αλλα ατομα για κομμενες λεξεις στο messenger.

και νομιζα οτι ετσι μου τα εστελναν τα μηνυματα..

Γι αυτό έχω μείνει εγώ αρκετές εκδόσεις πίσω και είναι μια χαρά. Βλέπω ότι γίνεται χαμός στα σχόλια με το θέμα των λέξεων.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σχετικά με το Facebook.

Πώς γίνεται να κάνω απόκρυψη μια φωτογραφία που με έχουν κάνει tag οι φίλοι μου να μην φαίνεται στο άλμπουμ "φωτογραφίες με εσάς"????

Από το χρονολογιο την έκανα απόκρυψη. Από το άλμπουμ όμως πως?

 

Βλέπω ότι το μόνο που υπάρχει σαν επιλογή είναι να βγάλω τo tag μου για να φύγει η φωτογραφία από το συγκεκριμένο άλμπουμ .

Κάτι που αν το κάνω θα υπάρξουν παρεξηγησεις.....

-----------------------------------------------------------------

:D Βρήκα τη λύση. Έπρεπε να πάω από υπολογιστή στο συγκεκριμένο άλμπουμ να επιλέξω την φωτο και να πατήσω πάνω πάνω την επιλογή "να μην επιτρέπεται στο χρονολογιο" και έκανε απόκρυψη της φωτογραφίας . Δεν ήξερα ότι υπάρχει η επιλογή αυτή γιατί μπαίνω μόνο απο κινητό και δεν γίνεται από κει.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν παίζει κάτι με το Twitter?Το έχω σε ταμλπετ και γενικά κολλάει με τις ειδοποιήσεις.

Έκανα reinstall και προσωρινά λύνεται. Το περίεργο είναι πως μετά από αυτό τα εικονίδια μου τα εμφάνισε κάτω και μετά από λίγη ώρα πήγαν ξανά στην επάνω γραμμή :O

Μπορώ να τα ξαναβάλω να φαίνονται κάτω?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στη σωστή κατηγορία, αλλά μήπως ξέρετε κάποια αντίστοιχη εφαρμογή με το flight radar αλλά να είναι free;

Το είχα αγοράσει στο iOS και νιώθω λίγο (δεν το λέω, είναι κακή λέξη) να την αγοράζω ΚΑΙ στο android...

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δε γνωρίζω αν είμαι στο σωστό νήμα. Έψαξα αλλά δε βρήκα. Γνωρίζετε αν σε δίκαρτο κινητό μπορώ να χρησιμοποιήσω το viber και στις 2 γραμμές? Ουσιαστικά να έχω 2 accounts δηλαδή.

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

δε γνωρίζω αν είμαι στο σωστό νήμα. Έψαξα αλλά δε βρήκα. Γνωρίζετε αν σε δίκαρτο κινητό μπορώ να χρησιμοποιήσω το viber και στις 2 γραμμές? Ουσιαστικά να έχω 2 accounts δηλαδή.

Όχι, μόνο το Miui 8 της Xiaomi έχει τέτοια δυνατότητα (για διπλές εφαρμογές σε μια συσκευή)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές γιαυτο αλλά προσωπικά δεν έμεινα ευχαριστημένος απο την απόδοση τους αλλά ίσως σε αυτό να φταίει το κινητό μου.πχ το parallel space,το 2accounts για ταυτόχρονη χρήση και στις 2 γραμμές.Το whats app λειτουργεί άψογα αλλά το viber μου κάνει κολλήματα.Για μη ταυτόχρονη χρήση αλλά εναλλαξ χρήση μου λειτουργεί άψογα η εφαρμογή Multiple accounts
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο το Miui 8 της Xiaomi έχει τέτοια δυνατότητα (για διπλές εφαρμογές σε μια συσκευή)

 

Υπάρχουν κάποιες εφαρμογές γιαυτο αλλά προσωπικά δεν έμεινα ευχαριστημένος απο την απόδοση τους αλλά ίσως σε αυτό να φταίει το κινητό μου.πχ το parallel space,το 2accounts για ταυτόχρονη χρήση και στις 2 γραμμές.Το whats app λειτουργεί άψογα αλλά το viber μου κάνει κολλήματα.Για μη ταυτόχρονη χρήση αλλά εναλλαξ χρήση μου λειτουργεί άψογα η εφαρμογή Multiple accounts

 

Ευχαριστώ πολύ και τους 2 για την απάντηση. Προφανώς τις εφαρμογές που ανέφερες θα τις βρω στο google play. Άρα από όσο κατάλαβα, μου προτείνεις το multiple accounts. Όταν λες εναλλάξ όμως τι εννοείς? Θα πρέπει να απενεργοποιώ τη SIM?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν στο play.Δεν χρειαζεται να απενεργοποιεις την sim.Η εφαρμογή φτιάχνει προφιλ με ξεχωριστο λογαριασμο.Απλά οταν λειτουργεις το viber της sim1,της sim2 θα ειναι εκτος συνδεσης και αν θες να δεις αν εχεις καποιο μηνυμα σε εκεινο πρέπει να πας στο multiple accounts και να το επιλέξεις και αντιστροφα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το βλέπω εύκολο. Εγώ θα ήθελα και το αντίθετο, δηλαδή να μπορείς να έχεις τον ίδιο λογαριασμό σε 2 τηλέφωνα, λόγω twin sim, αλλά δεν.

 

Sent from my XT1562

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Στο viber μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω σίγαση σε μια συνομιλία να μη χτυπάει ήχος και δόνηση όταν λαμβάνω μήνυμα από συγκεκριμένο άτομο? Όπως γίνεται στο messenger του Facebook δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Στο viber μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω σίγαση σε μια συνομιλία να μη χτυπάει ήχος και δόνηση όταν λαμβάνω μήνυμα από συγκεκριμένο άτομο? Όπως γίνεται στο messenger του Facebook δηλαδή.

Έχει τέτοια επιλογή στο messenger ;

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τέτοια επιλογή στο messenger ;

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αμε!!! Μπες σε μια συνομιλία και πάτα πάνω δεξιά στο θαυμαστικό κ είναι η πρώτη επιλογή που λέει ειδοποιήσεις. Εκεί βάζεις σίγαση σε μια συνομιλία. Αν ξέρει κάποιος αν γίνεται αυτό με κάποιο τρόπο και στο VIBER.... Θα με βόλευε!!!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Στο viber μπορώ με κάποιο τρόπο να κάνω σίγαση σε μια συνομιλία να μη χτυπάει ήχος και δόνηση όταν λαμβάνω μήνυμα από συγκεκριμένο άτομο? Όπως γίνεται στο messenger του Facebook δηλαδή.

Μπαινεις στην συνομιλια και πατας πανω δεξια τις γραμμες που εχει.απο εκει κανεις σιγαση

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στην συνομιλια και πατας πανω δεξια τις γραμμες που εχει.απο εκει κανεις σιγαση

Αυτά έχει μόνο δεν έχει σίγαση πουθενά https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/d95bee07a2262d3792f741197046ae77.jpg εχω την έκδοση https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160714/4a99eec613dbdf6e002bb2ab43dd51ab.jpg από playstore.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχει μόνο δεν έχει σίγαση πουθενά από playstore.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

εχεις δικιο.Αυτη η επιλογη ειναι μονο για ομαδες,οχι για προσωπικη συνομιλια.

Κοιτα στο γραναζακι διπλα στις τελιτσες εχει επιλογη για εξυπνη ειδοποιηση.Προφανως αυτη ειναι για μια φορα ειδοποιηση οταν στελνει ο αλλος μηνυμα,μηπως και σε εξυπηρετει.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο.Αυτη η επιλογη ειναι μονο για ομαδες,οχι για προσωπικη συνομιλια.

Κοιτα στο γραναζακι διπλα στις τελιτσες εχει επιλογη για εξυπνη ειδοποιηση.Προφανως αυτη ειναι για μια φορα ειδοποιηση οταν στελνει ο αλλος μηνυμα,μηπως και σε εξυπηρετει.

Θα δοκιμάσω την επιλογή που λες!!! Ούτε που ξέρω τι κανει.....

Πάντως θα βόλευε αφάνταστα αν είχε σίγαση σε συνομιλία

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω την επιλογή που λες!!! Ούτε που ξέρω τι κανει.....

Πάντως θα βόλευε αφάνταστα αν είχε σίγαση σε συνομιλία

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Υπάρχει επιλογή για σίγαση ομάδας στο viber. Πατώντας το γρανάζι θα δεις την 4η επιλογή να γράφει "Σίγαση ομάδας". Την επιλέγεις και είσαι κομπλέ

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή για σίγαση ομάδας στο viber. Πατώντας το γρανάζι θα δεις την 4η επιλογή να γράφει "Σίγαση ομάδας". Την επιλέγεις και είσαι κομπλέ

Δεν έχω ομάδες. Σίγαση μιας συνομιλίας με ένα άτομο ήθελα...

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

Καποιοι απο εσας εχετε παιδια και θα εχετε παρατηρησει που ασ πουμε αν βαλουμε peppa pig εκτος τα κανονικα παιδικα της , βγαινουν και κατι peppa me spiderman ktl

px

https://www.youtube.com/watch?v=Av0xutBCjiE

https://www.youtube.com/watch?v=L0usIvSYIaw

 

Πως μπορουμε να κλειδωσουμε το youtube να παιζει μονο αυτα που εχουμε στην playlist η να μην δειχνει τα περιεργα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...