Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πείτε καμία εναλλακτική εφαρμογή για Facebook αλλά να υποστηρίζει και messenger αν είναι δυνατόν.

Επίσης αν υποστηρίζει και Twitter ακόμα καλύτερα.

 

Ξέρω ότι το συζητούσαμε πρόσφατα αλλά αυτή την στιγμή δεν έχω καθόλου χρόνο να ψάξω.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Send from my Galaxy S6 edge

Metal, folio. Εμένα περισσότερο από όλες τις εναλλακτικές μου άρεσε το folio. Το είχα αρκετό καιρό μέχρι που το εσβησα και έβαλα το επίσημο αππ και μάλλον είμαι από τους λίγους που δεν έχουν πρόβλημα με αυτό.

 

Sent from my XT1092 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το folio στέλνει ειδοποιήσεις όταν έχω κάτι νέο? Αν ναι, να το βάλω κ εγώ

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Για εναλλακτική Facebook δείτε και το Swipe, το δοκίμασα λίγο και μου άρεσε αρκετά.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

KK ειμαι. Την ξαναπερασα, αυτη τη φορα με εγκατασταση απο το pc (οι προηγουμενες απευθειας απο το κινητο) και προς το παρον δεν κολλαει στο ξεκινημα. Δεν ξερω αν θα συνεχισει ετσι. Ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Update.

 

Ουτε 2 λεπτα δεν αντεξε, ξανακρασαρε!

Μου ήρθε update σε 8.1.0 προ λίγου, χωρίς να αναφέρει changelog όμως. Για δοκίμασε μήπως είσαι πιο τυχερός.

 

Sent from Nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα να δοκιμασω το folio για το Facebook. Ξέρει κανείς αν έχει κάπου στις ρυθμίσεις ελληνική γλώσσα? Δεν βρήκα κάτι.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε update σε 8.1.0 προ λίγου, χωρίς να αναφέρει changelog όμως. Για δοκίμασε μήπως είσαι πιο τυχερός.

 

Sent from Nexus 6

 

Και σε μενα ηρθε, αλλα δεν ειδα καμια τρομερη βελτιωση. Συνεχιζονται τα κρασαρισματα.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που αποθηκευω από το Facebook δεν εμφανίζονται στη συλλογή? Ξέρετε που αποθηκευονται?
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες που αποθηκευω από το Facebook δεν εμφανίζονται στη συλλογή? Ξέρετε που αποθηκευονται?

Κανονικά ναι..

Στο φάκελο των download.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ναι..

Στο φάκελο των download.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

 

Δικό του φάκελο κάνει, "Facebook" στο φάκελο DCIM

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα το cubot h2.Όλα καλά μου φένονται μέχρι στιγμής εκτός απο το όταν κλείνω το viber οι ειδοποιήσεις σταματάνε να έρχονται και πρέπει να το ξανανοίξω για να εμφανιστούν ξέρετε μήπως τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα το cubot h2.Όλα καλά μου φένονται μέχρι στιγμής εκτός απο το όταν κλείνω το viber οι ειδοποιήσεις σταματάνε να έρχονται και πρέπει να το ξανανοίξω για να εμφανιστούν ξέρετε μήπως τι μπορεί να φταίει;

Άμα το κλείνεις ως πρόγραμμα, λογικό είναι να μην έχεις ειδοποιήσεις. Για αρχή ενεργοποίησε το εικονίδιο στη notification bar από Ρυθμίσεις > Γενικά > Εμφάνιση εικονιδίου. Έτσι θα βλέπεις αν τρέχει η εφαρμογή συνεχώς.

Για τα αλλά βλέπουμε...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Άμα το κλείνεις ως πρόγραμμα, λογικό είναι να μην έχεις ειδοποιήσεις. Για αρχή ενεργοποίησε το εικονίδιο στη notification bar από Ρυθμίσεις > Γενικά > Εμφάνιση εικονιδίου. Έτσι θα βλέπεις αν τρέχει η εφαρμογή συνεχώς.

Για τα αλλά βλέπουμε...

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Δεν εννοώ οτι την κλείνω απο τις ρυθμίσεις.Πατάω το κουμπί αφής απο κάτω και κλείνω έτσι όποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές.Αμα το κάνω αυτο φεύγει και το εικονίδιο απο πάνω.

Θα πρέπει δηλαδή να μην το κλείνω το viber ούτε απο εκεί; Δεν θα έπρεπε τα μηνύματα να έρχονται παρόλα αυτά όπως στα προηγούμενα κινητά που είχα;

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ οτι την κλείνω απο τις ρυθμίσεις.Πατάω το κουμπί αφής απο κάτω και κλείνω έτσι όποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές.Αμα το κάνω αυτο φεύγει και το εικονίδιο απο πάνω.

Θα πρέπει δηλαδή να μην το κλείνω το viber ούτε απο εκεί; Δεν θα έπρεπε τα μηνύματα να έρχονται παρόλα αυτά όπως στα προηγούμενα κινητά που είχα;

ευχαριστώ.

 

Δεν θα πρέπει γενικότερα να κλείνεις έτσι τις εφαρμογές. Τη μνήμη την έχεις για να γεμίζει και να την χρησιμοποιείς. Αν γεμίσει ξέρει το λειτουργικό τί θα κάνει.

Και ναι, αν είναι κλειστό το Viber δε λαμβάνεις τις ειδοποιήσεις.

Πάντως για να λέμε και τα σωστά, πρώτη φορά βλέπω να κλείνει το Viber κάνοντας εκκαθάριση όλων των προγραμμάτων. Και εγώ την κάνω πότε πότε, αλλά το Viber παραμένει ανοιχτό.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, αν είναι κλειστό το Viber δε λαμβάνεις τις ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το LG V10 μου

 

Νομίζω αυτό δεν ισχύει. Αν έχεις ανοιχτό ίντερνετ και κλειστό να είναι το Viber ανοίγει μόλις σου έρθει μήνυμα. Σε μένα τουλάχιστον αυτό κάνει.

Κάτι άλλο παίζει εδώ..

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάνεις το folio For Facebook free? Σε παλιότερη έκδοση έβλεπα τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις στην αρχική σελίδα του. Τώρα μου τις βγάζει ανακατεμενες τις πιο δημοφιλείς. Πως το φτιάχνω αυτό? Έκδοση 8.0.9

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

@lek88

 

Δε σου κάνω παράθεση, γιατί δε σου απαντάω ακριβώς..

 

Προσωπικά, βλέποντας τους πόρους που τραβάνε facebook και messenger, τα διέγραψα και τα αντικατέστησα με τον uc browser...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

@lek88

 

Δε σου κάνω παράθεση, γιατί δε σου απαντάω ακριβώς..

 

Προσωπικά, βλέποντας τους πόρους που τραβάνε facebook και messenger, τα διέγραψα και τα αντικατέστησα με τον uc browser...

Η εφαρμογή του Facebook δεν μου λειτουργεί καθόλου και άρχισα να χρησιμοποιώ τον Chrome browser για να μπαίνω που έχει και άμεσες ειδοποιήσεις για το Facebook. Αλλά ξαφνικά ούτε σε αυτό μου έρχονται ειδοποιήσεις. Η έρχονται μετά από τρία τεταρτα. Κ έτσι έβαλα το folio free που είναι μια χαρά σε όλα του!!!!! Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Και οι ειδοποιήσεις αμέσως!!!! Αλλά δεν ξέρω πως το κάνω να δείχνει τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις στην αρχική σελίδα. Αυτό θέλω να κρατήσω δεν θέλω να το αλλάξω.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις τσεκάρει να μην σου βγαίνουν αναδυόμενες ειδοποιήσεις;

Για σεταρισε και αυτή, https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rageconsulting.android.lightflowlegacy μήπως σου δουλέψει (στα Honor είχαμε βρει την υγεία μας...)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία; εσείς που χρησιμοποιείτε το folio γιατί πολύ απλά δεν μπαίνετε απευθείας από τον browser του κινητού σας; το ίδιο πράγμα είναι. Ούτε φωνητικά μηνύματα μπορείτε να στείλετε ούτε τίποτα. Στην ουσία είναι ένας browser με κουμπάκια και αυτός, άσε που με τη χρήση του μαθαίνει ένας ακόμα τον κωδικό σας στο facebook.

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του Facebook δεν μου λειτουργεί καθόλου και άρχισα να χρησιμοποιώ τον Chrome browser για να μπαίνω που έχει και άμεσες ειδοποιήσεις για το Facebook. Αλλά ξαφνικά ούτε σε αυτό μου έρχονται ειδοποιήσεις. Η έρχονται μετά από τρία τεταρτα. Κ έτσι έβαλα το folio free που είναι μια χαρά σε όλα του!!!!! Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Και οι ειδοποιήσεις αμέσως!!!! Αλλά δεν ξέρω πως το κάνω να δείχνει τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις στην αρχική σελίδα. Αυτό θέλω να κρατήσω δεν θέλω να το αλλάξω.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

Χμ... Μήπως έχεις καιρό να σβήσεις και να ανάψεις τη συσκευή σου;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία; εσείς που χρησιμοποιείτε το folio γιατί πολύ απλά δεν μπαίνετε απευθείας από τον browser του κινητού σας; το ίδιο πράγμα είναι. Ούτε φωνητικά μηνύματα μπορείτε να στείλετε ούτε τίποτα. Στην ουσία είναι ένας browser με κουμπάκια και αυτός, άσε που με τη χρήση του μαθαίνει ένας ακόμα τον κωδικό σας στο facebook.

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανείς άλλος δε μαθαίνει τον κωδικό σου. Τα στοιχεία σύνδεσης μεταφέρονται αποκλειστικά μέσω του API της facebook

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος δε μαθαίνει τον κωδικό σου. Τα στοιχεία σύνδεσης μεταφέρονται αποκλειστικά μέσω του API της facebook

Είσαι σίγουρος;

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απόλυτα. Εάν μια εφαρμογή κρατά η ίδια τα στοιχεία σύνδεσής σου, τότε δε θα συνδεθείς ποτέ. δηλαδή δε θα δουλεύει. Για να δουλέψει, τα στοιχεία σύνδεσής σου μεταφέρονται κρυπτογραφημένα μέσω του API της facebook (και αντίστοιχα κάθε αντίστοιχης υπηρεσίας) και η εφαρμογή λαμβάνει μόνο το κλειδί συνεδρίας αφού συνδεθείς μέσω του API.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μπορείτε να μου λύσετε μια απορία; εσείς που χρησιμοποιείτε το folio γιατί πολύ απλά δεν μπαίνετε απευθείας από τον browser του κινητού σας; το ίδιο πράγμα είναι. Ούτε φωνητικά μηνύματα μπορείτε να στείλετε ούτε τίποτα. Στην ουσία είναι ένας browser με κουμπάκια και αυτός, άσε που με τη χρήση του μαθαίνει ένας ακόμα τον κωδικό σας στο facebook.

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί ο browser του κινητού μου δεν μου στέλνει ειδοποιήσεις όταν έχω κάτι νέο!!! Και πρέπει να μπαίνω να βλέπω μόνη μου

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χμ... Μήπως έχεις καιρό να σβήσεις και να ανάψεις τη συσκευή σου;

Όχι δεν έχω!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο browser του κινητού μου δεν μου στέλνει ειδοποιήσεις όταν έχω κάτι νέο!!! Και πρέπει να μπαίνω να βλέπω μόνη μου

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν έχω!

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Αυτό μου το κάνουν όλοι οι browsers που έχω χρησιμοποιήσει απλά δεν βρίσκω καμία απολύτως διαφορά. Προσπαθώ να του δώσω ένα point και δεν βρίσκω ούτε ένα. Κάποτε είχαμε το friendcaster που ήταν ότι καλύτερο για να μπαίνεις στο facebook. Τώρα πια δεν υπάρχει καμία καινούρια καινοτομία για την μεγαλύτερη σελίδα του διαδικτύου.

 

Στάλθηκε από το GT-I9105P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...