Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να κάνεις log out στο Facebook Messenger, θα ξε-τικάρεις το "Συνομιλία Facebook" (πας στην τελευταία καρτέλα, στις Ρυθμίσεις και είναι η πρώτη επιλογή) και θα είσαι εκτός.

Δηλ. αν θέλετε να αποσυνδεθείτε, πατάτε απλώς απενεργοποίηση συνομιλίας.

Καλημέρα σε όλους!

Αυτό το θέμα το έχω κι εγώ και νόμιζα ότι ήταν στην έκδοση messenger για τα windowsphone. Είναι δυνατόν να μην έχουν την επιλογή για αποσύνδεση; Κάθε φορά αν δεν κλείσω το ίντερνετ και είμαι κάπου που δεν θέλω να λαμβάνω μηνύματα του φεεις εκείνη τη στιγμή, απενεργοποιώ τις ειδοποιήσεις. Αυτό όμως δεν είναι «κακό» σε θέμα ασφάλειας;

Δεν διαφωνώ στο ότι προσέχουμε που δίνουμε το κινητό μας φυσικά, αλλά είπαμε δεν μπορούμε να είναι έτσι ανοιχτή η εφαρμογή και να έχει πρόσβαση ο οποιοσδήποτε στα μηνύματά μας..

Όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει και τρόπος.
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις log out στο Facebook Messenger, θα ξε-τικάρεις το "Συνομιλία Facebook" (πας στην τελευταία καρτέλα, στις Ρυθμίσεις και είναι η πρώτη επιλογή) και θα είσαι εκτός.

Δηλ. αν θέλετε να αποσυνδεθείτε, πατάτε απλώς απενεργοποίηση συνομιλίας.

 

Με αυτό τον τροπο αν δεν κανω λαθος δεν αποσυνδεόμαστε και αν καποιος φιλος μπει στην εφαρμογή βλεπει ότι ημασταν ενεργοι στο Facebook πριν "χ" ωρα ή αν ειμαστε ηδη ενεργοι στο Facebook.Κατι που μπορει να μην θελουμε να το βλεπει .

Ενας τροπς αλλα καπως μπελαλίδικος που βρηκα είναι από την διαχειρηση εφαρμογών στην εφαρμογή για τον messnger να κανουμε εκκαθαριση δεδομενων αλλα τοτε αν ξανασυνδεθουε με τα στοιχεια μας θελει παλι τις ρυθμισεις που είχαμε κανει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν διαγράφετε απλα τον λογαριασμό απο τις ρυθμίσεις;

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν διαγράφετε απλα τον λογαριασμό απο τις ρυθμίσεις;

 

Για ποιον λογαριασμο λες ??

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογαριασμο λες ??

Υποθέτω ότι ο φίλος αναφέρεται στο λογαριασμό του Facebook.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν διαγράφετε απλα τον λογαριασμό απο τις ρυθμίσεις;

 

Για ποιον λογαριασμο λες ??

 

Υποθέτω ότι ο φίλος αναφέρεται στο λογαριασμό του Facebook.

 

Ετσι φαινεται αλλα ο λογαριασμος αυτος δεν διαγραφεται από τις ρυθμισεις λογαριασμων του κινητου γιατι δεν υπαρχει εκει

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οντως εννοώ του facebook. Οι εφαρμογές του fb (messenger & fb app) συνδέονται άμεσα με τον λογαριασμό αυτό που είναι κοινός και για τα 2. Ο μόνος τροπος απ'οσο ξέρω για να μην δημιουργείται αυτός ο λογαριασμός και να μπορείτε να κάνετε αποσύνδεση κι απο τα 2 είναι να καταργησετε τις εφαρμογές και να χρησιμοποιείτε κάποιον browser όπως και σε σταθερό pc.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πώς παίζει YouTube στο παρασκήνιο? Μόλις ανοίγω άλλο παράθυρο σταματάει!

επίσης το κατανάλωση είναι αυτή?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πώς παίζει YouTube στο παρασκήνιο? Μόλις ανοίγω άλλο παράθυρο σταματάει!

επίσης το κατανάλωση είναι αυτή?

 

Το YouTube δεν παίζει στο παρασκήνιο.

Μπορείς να δοκιμάσεις εφαρμογές τρίτων από το μάρκετ τύπου Viral όπου σου δίνουν δυνατότητα αναπαραγωγής και στο παρασκήνιο και σε αναδυόμενο παράθυρο.

Για την κατανάλωση το συγκεκριμένο συνήθως έχει να κάνει με συγχρονισμούς επαφών/ημερολογίων/δεδομένων θέσης για το gps κτλ.

Συνήθως είναι πολύ λιγότερο οπότε κάνε μια επανεκκίνηση και παρακολούθησε το.

Link to comment
Share on other sites

Το YouTube δεν παίζει στο παρασκήνιο.

Μπορείς να δοκιμάσεις εφαρμογές τρίτων από το μάρκετ τύπου Viral όπου σου δίνουν δυνατότητα αναπαραγωγής και στο παρασκήνιο και σε αναδυόμενο παράθυρο.

Για την κατανάλωση το συγκεκριμένο συνήθως έχει να κάνει με συγχρονισμούς επαφών/ημερολογίων/δεδομένων θέσης για το gps κτλ.

Συνήθως είναι πολύ λιγότερο οπότε κάνε μια επανεκκίνηση και παρακολούθησε το.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Υπάρχει περίπτωση να είναι από τίποτα εφαρμογές που έχω περάσει? Να αρχίσω να σβήνω δηλαδή?

Κι επανεκκίνηση, εννοείς να resetαρω των μετρητή δεδομένων? Δεν έχω βρει πώς να το κάνω.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Υπάρχει περίπτωση να είναι από τίποτα εφαρμογές που έχω περάσει? Να αρχίσω να σβήνω δηλαδή?

 

Κι επανεκκίνηση, εννοείς να resetαρω των μετρητή δεδομένων? Δεν έχω βρει πώς να το κάνω.

 

 

Επανεκκίνηση της συσκευής σου λέει . Κανε αυτό πρώτα και δες αν στρώσει .

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν κάνει τίποτα. Αυτό το έχω κάνει πολλές φορές!

 

Για αρχή απενεργοποίησα και την ενημέρωση του καιρού... Αν και όταν γίνεται είμαι σε wi-fi.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως η ΝΕΡΙΤ έχει βάλει live stream σε flash player version 14.

 

Η συγκεκριμένη έκδοση είναι πολύ καινούργια και δεν υποστηρίζεται ούτε από Android ούτε από iOs κτλ οπότε μουντιάλ από tablets/smartphones το ξεχνάμε..

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω πως η ΝΕΡΙΤ έχει βάλει live stream σε flash player version 14.

 

Η συγκεκριμένη έκδοση είναι πολύ καινούργια και δεν υποστηρίζεται ούτε από Android ούτε από iOs κτλ οπότε μουντιάλ από tablets/smartphones το ξεχνάμε..

Έτσι κι αλλιώς, λόγω πνευματικών δικαιωμάτων δεν μεταδίδουν live αγώνες στο δίκτυο. Αυτό γινόταν πριν 2-3 μέρες που το δοκίμασα απο τον Η/Υ

 

Έχω βρει τη χαρά μου με XBMC και FTV. Βλέπω απο BBC & ITV.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς, λόγω πνευματικών δικαιωμάτων δεν μεταδίδουν live αγώνες στο δίκτυο. Αυτό γινόταν πριν 2-3 μέρες που το δοκίμασα απο τον Η/Υ

 

Έχω βρει τη χαρά μου με XBMC και FTV. Βλέπω απο BBC & ITV.

 

Μεταδίδουν κανονικά αγώνες. Ίσως έπεσες πάνω σε διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Όχι, έβγαλε καρτέλα οτι δεν είναι δυνατή η προβολή λόγω πνευματικών δικαιωμάτων.

Θα το ξαναδώ το απόγευμα και, αν το ξανακάνει, θα ανεβάσω screenshot.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παίδες, θέλω να αγοράσω κανένα από τα μπαρμπαδελάκια του VIBER γιά την κόρη μου.:)

Τί τρόποι υπάρχουν;;

Ευχαριστώ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, θέλω να αγοράσω κανένα από τα μπαρμπαδελάκια του VIBER γιά την κόρη μου.:)

Τί τρόποι υπάρχουν;;

Ευχαριστώ.

Τα stickers? Γιατί ρε φίλε? Τόσα δωρεάν έχει...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Τα stickers? Γιατί ρε φίλε? Τόσα δωρεάν έχει...

Θέλει εκείνα με τα SMURFS, οπότε .... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κάποια είναι δωρεάν στην εφαρμογή για PC.. Για δες μήπως σου αρέσει κανένα και μετά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει εκείνα με τα SMURFS, οπότε .... :p

 

Έλιωσα με τα μπαρμπαδελάκια. Μέσω Google play purchase γίνεται. Άρα με πιστωτική/χρεωστική/προπληρωμένη κάρτα ή με gift card.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έλιωσα με τα μπαρμπαδελάκια. Μέσω Google play purchase γίνεται. Άρα με πιστωτική/χρεωστική/προπληρωμένη κάρτα ή με gift card.

Είναι ασφαλής ο τρόπος αυτός ;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ασφαλής ο τρόπος αυτός ;;;

 

Λογικά είναι. Αφού γίνεται μέσω Google Play. Επίσης, αν δε θέλεις να μπλέξεις με πιστωτικές, χρεωστικές, μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις αγορές στο Google Play, με καρτοκινητή vodafone.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μέσω χρέωσης σε κάρτα/λογαριασμό;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...