Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περι Viber

 

Οταν ειμαστε σε wifi η κλιση ειναι δωρεαν ετσι ? Αν ειναι μεσω κινητης ποσα ΜΒ συνηθως καταναλωνει ανα λεπτο ομιλιας ?

 

Καπου ειδα οτι γινεται να στειλουμε ή να απαντησουμε σε sms μεσω Viber ?

 

Σωστο ή λαθος ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Εχει δυνατοτητα μεσω wifi να στειλει sms σε κινητο που δεν εχει viber ? Οταν εναι απλα σε αναμονη καταναλωνει ΜΒ ?

 

Αναγκαστικά πρεπει να έχει την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Εχει δυνατοτητα μεσω wifi να στειλει sms σε κινητο που δεν εχει viber ? Οταν εναι απλα σε αναμονη καταναλωνει ΜΒ ?

 

Αναγκαστικά πρεπει να έχει την εφαρμογή.

 

Ευχαριστω.Τοτε απανταει σε sms ή σε μηνυματα απο Viber ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχω να ανοίξω το τάμπλετ για 2-3 βδομάδες μου εμφανίζονται ενημερώσεις στο fb πουˊέχω δει. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παίδες καλημέρα.

Βρήκα επιτέλους τρόπο να κατεβάζουμε photos μέσα από την εφαρμογή του Facebook.

Κατεβάζουμε την παρακάτω εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.giannz.onetap

Την κάνουμε set up.

Μετά πάμε πάνω στην photo που θέλουμε από την εφαρμογή του Facebook παταμε more η περισσότερα κοινή χρήση και υπάρχει πλέον η επιλογή να την κατεβάσετε κανονικά στο κινητο σας ή στο tablet σάς.

Sent from my note2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Η εφαρμογή του Facebook μου προκαλεί battery drain. Ενώ έχω κλείσει τα notifications μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις στην εφαρμογή με αριθμό πως το κλείνω αυτό?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του Facebook μου προκαλεί battery drain. Ενώ έχω κλείσει τα notifications μου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις στην εφαρμογή με αριθμό πως το κλείνω αυτό?

 

Αν είσαι root, με το Greenify.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και καμιά βδομάδα έχω ένα περίεργο πρόβλημα με το facebook. Έχω ένα ZTE V970 με custom rom JB (Bruno). Το πρόβλημα νομίζω ότι εμφανίστηκε αφού σχολίασα στο σάιτ κάποιας εφημερίδας, αλλά δεν είμαι και σίγουρος. Τέσπα, το θέμα είναι ότι δεν έχω πια πρόσβαση στο facebook.com από το κινητό! Απεγκατέστησα/ξαναεγκατέστησα την εφαρμογή, νομίζοντας ότι είναι δικό της θέμα, αλλά δε διορθώθηκε, ενώ στη συνέχεια πρόσεξα ότι δεν μπορώ να μπω ούτε μέσω browser (δοκίμασα με δύο). Μετά νόμιζα ότι είναι θέμα ISP, αλλά το κάνει και όταν μπαίνω με wifi. Καμία ιδέα; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μπες απο υπολογιστη (φανταζομαι την ανοιγει την σελιδα) και κανε επαναφορα κωδικου.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ο λογαριασμός στο facebook λειτουργεί κανονικά από pc, το πρόβλημα φαίνεται να είναι ότι το κινητό δεν επικοινωνεί καν με το facebook.com... βάζω κωδικό πχ και δεν μπορεί να τον επαληθεύσει
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να σβήσω ένα άλμπουμ με φωτογραφίες που προήλθε προφανώς από συγχρονισμό με το Facebook;

Δεν έχει επιλογή για διαγραφή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να σβήσω ένα άλμπουμ με φωτογραφίες που προήλθε προφανώς από συγχρονισμό με το Facebook;

Δεν έχει επιλογή για διαγραφή.

Ευχαριστώ

 

Θα πας στίς ρυθμίσεις του κινητού σου,μετά εφαρμογές,κάπου θα βρείς την επιλογή να φαίνονται όλες οι εφαρμογές του κινητού,θα βρείς το άλμπουμ και θα κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στίς ρυθμίσεις του κινητού σου,μετά εφαρμογές,κάπου θα βρείς την επιλογή να φαίνονται όλες οι εφαρμογές του κινητού,θα βρείς το άλμπουμ και θα κάνεις εκκαθάριση δεδομένων.

 

Καλησπέρα καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θέλω να σου πω πως ακολούθησα αυτά που είπες αλλά σαν εφαρμογή μου βγάζει όλη την συλλογή που αν την κάνω εκκαθάριση δεδομένων θα την χάσω. Έτσι δεν είναι;Δεν μου εμφανίζει πουθενά το όνομα του άλμπουμ στις εφαρμογές. Εκτός και αν πρέπει να σβήσω την συλλογή και να την ξαναπεράσω αφού την κάνω πρώτα ένα backup.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καταρχάς σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θέλω να σου πω πως ακολούθησα αυτά που είπες αλλά σαν εφαρμογή μου βγάζει όλη την συλλογή που αν την κάνω εκκαθάριση δεδομένων θα την χάσω. Έτσι δεν είναι;Δεν μου εμφανίζει πουθενά το όνομα του άλμπουμ στις εφαρμογές. Εκτός και αν πρέπει να σβήσω την συλλογή και να την ξαναπεράσω αφού την κάνω πρώτα ένα backup.

Ευχαριστώ και πάλι

 

Σ'εμένα σβήνει μόνο τίς φωτό του fb.Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου όμως κάνε μιά κόπια των φωτό σου και δοκίμασε το.Καλησπέρα και από εμένα.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμένα σβήνει μόνο τίς φωτό του fb.Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου όμως κάνε μιά κόπια των φωτό σου και δοκίμασε το.Καλησπέρα και από εμένα.

 

Τελικά είχες δίκιο. Έσβησε μόνο του f/b αλλά το κακό είναι ότι επανέρχεται το άλμπουμ σε λιγότερο από λεπτό .Έκανα και επιβολή διακοπής αλλά πάλι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχες δίκιο. Έσβησε μόνο του f/b αλλά το κακό είναι ότι επανέρχεται το άλμπουμ σε λιγότερο από λεπτό .Έκανα και επιβολή διακοπής αλλά πάλι το ίδιο.

 

Πρέπει να πας στον συγχρονισμό των εφαρμογών,να βρείς το fb και να ξεκλικάρεις τον συγχρονισμό των φωτό.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στον συγχρονισμό των εφαρμογών,να βρείς το fb και να ξεκλικάρεις τον συγχρονισμό των φωτό.

 

Ok τα κατάφερα τελικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου και την υπομονή σου . Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Ok τα κατάφερα τελικά σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου και την υπομονή σου . Καλό βράδυ

 

Παρακαλώ.Γι'αυτό είμαστε εδώ.Για να βοηθάμε ο ένας τον άλλο.Καλό βράδυ!

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

θα ηθελα να ρώτησω αν ξέρει κανεις απο whatsapp και αν μπορει κανεις να δει ποιος μπαινει και κοιταει το προφιλ του ?σε κινητα blackbarry και iphone

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δε γίνεται κάτι τέτοιο και ΑΝ γίνεται, σίγουρα δε γίνεται μέσα από την ίδια την εφαρμογή.
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Θα ήθελα και γω να ρωτήσω για ενα πρόβλημα με την εφαρμογή Facebook, αν υπάρχει απάντηση. Στο messenger του FB όταν μου έστελναν μια φωτογραφία μπορούσα και της έκανα αποθήκευση. Ξαφνικά τώρα δεν γίνεται με τίποτα. Δηλ. ενώ πατάω την ένδειξη:αποθήκευση, πουθενά η φωτό. Ούτε στη Gallery , ούτε φυσικά στον φάκελο στη sd. Εάν μπω στο Fb από τον Browser, Ε ναι, από κει αποθηκεύεται η φωτό κανονικά με την λειτουργία του download. Μα το θέμα είναι από την εφαρμογή Fb να γίνεται, όπως και γινόταν. Και αυτό συμβαίνει μόνο σε φωτό μόνο μέσα από το messenger. Έχω απεγκαταστήσει και ξανά εγκαταστήσει, το Fb, το messenger, τον files manager, κι άλλη Gallery, ΤΊΠΟΤΑ. Μα πριν γινόταν κανονικά η αποθήκευση. Α έσβησα και τον φάκελο messenger από την sd, ε ο φάκελος ξανά δημιουργείται κανονικά, η φωτό πουθενά!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω κατι σχετικα με το Facebook.

 

Υπαρχει τροπος να εισαι μονιμα συνδεδεμενος στην εφαρμογη (να μην βαζεις κωδικους καθε φορα δηλαδη) αλλα να μην φαινεσαι on-line στο chat? Διοτι εγω εχω κλεισει το chat απο το σταθερο pc αλλα λογω του κινητου φαινομαι μονιμα online (κανονικα με πρασινο σημα, οχι με του κινητου)

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμισεις και θα ξετικαρεις το "διαθεσιμοτητα στη συνομιλια"

 

Τοσο απλο... Το εψαχνα στο chat.. Να 'σαι καλα φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...