Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη του Facebook.

Ανεβαζω απο κατω δυο screenshots απο την εφαρμογη, εχει θεμα με το πως παρουσιαζει τις μπαρες μενου κλπ ... δειτε και πειτε μου καμια λυση. η συσκευη αυτη (Samsung S4 mini) ειναι απολυτα ενημερωμενη και ειναι γαλλικης αντιπροσωπειας και ειναι της κοπελας μου. εχω κι εγω την ιδια συσκευη ιδιας αντιπροσωπειας απολυτα ενημερωμενη και δεν μου τα εμφανιζει ετσι.

Edited by chris24best
"Music Is My Life"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω ενα προβλημα με την εφαρμογη του Facebook.

Ανεβαζω απο κατω δυο screenshots απο την εφαρμογη, εχει θεμα με το πως παρουσιαζει τις μπαρες μενου κλπ ... δειτε και πειτε μου καμια λυση. η συσκευη αυτη (Samsung S4 mini) ειναι απολυτα ενημερωμενη και ειναι γαλλικης αντιπροσωπειας και ειναι της κοπελας μου. εχω κι εγω την ιδια συσκευη ιδιας αντιπροσωπειας απολυτα ενημερωμενη και δεν μου τα εμφανιζει ετσι.

 

Φιλέ μου έχω και εγώ το ιδιο προβλημα με nexus 4 εκανα ενα update πριν μερικές μέρες και έχει και εμένα τις μπαρες στο κάτω μέρος όπως κ εσένα... Το θέμα είναι οτι σήμερα τι μια που το ανοίγω μου βγάζει τις μπάρες την αλλη δεν τις έχει... Πολύ παράξενο δεν ξέρω τι συμβαίνει...ανεβαζω και 2 screenshots μόλις τώρα τα εβγαλα και τα δυο.. Τι μια με την κάτω μπάρα την αλλη χωρίς... Τι να πω κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

.. Τι μια με την κάτω μπάρα την αλλη χωρίς... Τι να πω κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

Πιθανολογώ ότι και αυτή τη φορά συμβαίνει αυτό που συνέβαινε πάντα με αυτή την εφαρμογή, σε κάθε update κάτι έφτιαχναν και παράλληλα κάτι άλλο χαλούσαν.. θα σας πρότεινα να περιμένετε το επόμενο update για να δείτε..

Link to comment
Share on other sites

Πιθανολογώ ότι και αυτή τη φορά συμβαίνει αυτό που συνέβαινε πάντα με αυτή την εφαρμογή, σε κάθε update κάτι έφτιαχναν και παράλληλα κάτι άλλο χαλούσαν.. θα σας πρότεινα να περιμένετε το επόμενο update για να δείτε..

 

Μα το θέμα είναι οτι δεν έχει μεσολαβήσει κάποιο update που να δικαιολογεί αυτή την αλλαγή....

Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι οτι δεν έχει μεσολαβήσει κάποιο update που να δικαιολογεί αυτή την αλλαγή....

 

Μήπως συμβαίνει και σε σένα όπως και σε μένα; Να αναβαθμιζεται δηλαδή το facebook από μόνο του χωρίς να το παίρνεις χαμπάρι; Για μπες στην εφαρμογή και τσέκαρε τελευταία αναβάθμιση; Την έκανες εσύ ή έγινε από μόνη της;

Link to comment
Share on other sites

η άλλη βλακεία του φβ να γυρνάει κάθε φορά αυτόματα το news feed, από το ''most recent'' στο ''top stories'', μόνο σε μένα συμβαίνει? εδώ και 2-3 updates υφίσταται και είναι πολύ εκνευριστικό!
Link to comment
Share on other sites

η άλλη βλακεία του φβ να γυρνάει κάθε φορά αυτόματα το news feed, από το ''most recent'' στο ''top stories'', μόνο σε μένα συμβαίνει? εδώ και 2-3 updates υφίσταται και είναι πολύ εκνευριστικό!

 

 

Και σε μένα το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πεταξτε τη ρε παιδια, μπειτε με browser..

Ουτε wakelocks ουτε τίποτα

 

Είναι πιο ωραία όμως μέσω της εφαρμογής. Και μπορείς πχ μέσω YouTube να ποστάρεις απευθείας στον δικό σου ή κάποιον άλλο τοίχο.

Η καλύτερη λύση είναι να έχεις κάνει greenify την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως συμβαίνει και σε σένα όπως και σε μένα; Να αναβαθμιζεται δηλαδή το facebook από μόνο του χωρίς να το παίρνεις χαμπάρι; Για μπες στην εφαρμογή και τσέκαρε τελευταία αναβάθμιση; Την έκανες εσύ ή έγινε από μόνη της;

 

Όχι το τσεκαρα μόλις δεν έχει γίνει κάποιο Update... Παραξενα πραγματα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

οντως, η εφαρμογη εχει περισσοτερες λειτουργιες, και γι' αυτο την κραταω προσωπικα. παντως, νομιζω πως με κλειστες τις ειδοποιησεις (ποσο σημαντικες μπορει να ειναι οι ειδοποιησεις του facebook; ), ναι μεν τρεχει συνεχως στο παρασκηνιο για συσκευες χωρις greenify, αλλα δεν εχει wakelocks σε σημειο που να σου ρουφαει τη μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

οντως, η εφαρμογη εχει περισσοτερες λειτουργιες, και γι' αυτο την κραταω προσωπικα. παντως, νομιζω πως με κλειστες τις ειδοποιησεις (ποσο σημαντικες μπορει να ειναι οι ειδοποιησεις του facebook; ), ναι μεν τρεχει συνεχως στο παρασκηνιο για συσκευες χωρις greenify, αλλα δεν εχει wakelocks σε σημειο που να σου ρουφαει τη μπαταρια.

 

Τα παιδιά ανέφεραν νωρίτερα ότι υπήρχε θέμα με την προηγούμενη έκδοση του, ότι δεν μπορούσε να "συνεργαστεί" με το greenify. Κάτι είχα παρατηρήσει και εγώ αλλά δεν έγραψα μιας και δεν πρόλαβα να το επιβεβαιώσω. Με την τελευταία αναβάθμιση του όμως δείχνει να έφτιαξε κι αυτό.. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με greenify donation και το facebook μαζί με το messenger δεν τρέχουν συνέχεια στο παρασκήνιο και έχουμε ειδοποιήσεις κανονικά...Ελεγμένο από μένα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πάντως ακόμα δεν έχω βρει λύση στο πρόβλημα με το app του Facebook είδα κ απο φιλους που έχουν τοnexus 4 οτι τοapp είναι διαφορετικό απο το δικο ... Το εκανα uninstall και μετα install αλλά τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω βρήκα τι φτάνει κ είναι το fb διαφορετικό.. Ρωρα μετα που είδα και το update του ios7 το fb εκεί έγινε όπως το δικο μ με την μπάρα κάτω.. Κ μόλις το είδα θυμήθηκα οτι πιο παλιά μου είχε βγάλει το dB μια επιλογή αν θέλω να παρω την beta εκδοση και να είμαι τεστερ και πισστυεω πως κάτι τέτοιο έχει γίνει κ εχω διαφορετικό...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δηλώσει να είσαι tester και γι αυτό εσύ έχεις εκδόσεις beta, αυτό δεν είναι πολύ καλό πάντως :-P

 

Να σου πω την αλήθεια μ μάλλον καταλάθος το πατησα γτ μου το εμφάνισε στο news feeds αλλά δε θυμάμαι να το είχα πατήσει... Οποτε μάλλον καταλάθος έγινε αυτό.. Μπορω να το αλλάξω τώρα?

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

μετα το χτεσινο update στο facebook ξαναγυρισε στο παλιο χωρις την κατω μπαρα που ειχα πριν... τι να πω μαλλον μας κοροιδευουν εκει η παερα του Mark
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εδω και καιρό έχω ενα θέμα με το facebook. Δεν ξέρω αν είναι θέμα του app, του gmail ή του κινητού. Λοιπόν τι έχω κάνει.

 

Εχω κάνει filter στο gmail με τίτλο facebook notifications ώστε όλα τα μηνύματα που έχουν σχέση με το fb να πηγαίνουν εκεί και να μην είναι γεμάτο το inbox ούτε και το social (γιατί χρησιμοποιώ κυρίως google+). Έχω βάλει στο gmail app να ειδοποιεί για κάθε νεο mail. Εχω βάλει στο fb app να χτυπάει. Αντιμετωπίζω λοιπόν τα εξής 2 προβλήματα.

 

1. Στο fb messenger όταν κάποιος μου στέλνει δεν λαμβάνω ειδοποιήσεις. Αντίθετα μετά απο 5-10 λεπτά έρχονται μαζεμένες ολες οι ειδοποιήσεις για τα μηνύματα μαζί.

 

2. Στο fb app οταν κάποιος κάνει post/share/comment κτλ δεν λαμβάνω notification καν (ή τις λίγες φορές το λαμβάνω μετά απο 10-20 λεπτά). Ούτε απο το fb ούτε και απο το gmail το οποίο gmail όμως έχει λάβει το email κανονικά.

 

Ξέρει κάποιος γιατί γίνεται αυτό ή πως μπορεί να διορθωθεί; Κινητό είναι SIII με εργοστασιακή ROM.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας.στο chat του facebook οταν μου στελνουν ενα βιντεο απο το youtube δεν μου παιζει.γιατι δεν μου ανοιγει?εχω βαλει και το mxplayer εχω κανει ολες τις ρυθμισεις αλλα μου γραφει σφαλμα.περιεργο που δεν ανοιγει το youtube.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS εχω το xperia x10 mini και οταν παω να δω βιντεο στο ιντερνετ youtube η σε καποιο site μου βγαζει *σφαλμα κατα την εκκινηση* ελεξτε την ωρα συστηματος η τις συνδεσεις δικτυου* !! Το βγαζει και οταν ειμαι με wifi και οταν ειμαι με 3g! Παλια δεν το εκανε! :-( καποια βοηθεια?
Πάντα δηλαδή στο βγάζει ή κάποιες φορές; Σε όλα τα wifi ή σε ένα συγκεκριμένο;

 

Κάνε uninstall και ξανά install το YouTube. Πήγαινε στις ρυθμίσεις συστήματος και βάλε auto time ή αν είναι έτσι βγάλτο και ρύθμισε το manually.

 

Επίσης, βάλε το κινητό στην αγγλική, και γράψε ξανά το error που σου βγάζει εδώ και στο google να δεις μήπως άλλως έχει το ίδιο πρόβλημα.

 

Και υπάρχει πάντα η επιλογή για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.. (factory reset).

Link to comment
Share on other sites

Εάν διαγράψεις κάποιον από φίλο στο Facebook, σβήνεται και το ιστορικό των μηνυμάτων;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νεος στο foroum, καλως σας βρηκα

 

Εχω ενα προβληματακι με το instagram .....Εκανα ενα λογαριασμο στο instagram και μετα απο 5 λεπτα με πεταξε εξω και μου βγαλανε το λογαριασμο ανενεργο και δεν με αφηνει να ξαναμπω λεγωντας μου οτι παραβιαζω την πολιτικη του instagram αλλα δεν εκανα εγω απολυτως τιποτα :wacko:

 

Την επομενη μερα ειπα να ξανακανω ενα καινουργιο λογαριασμο ....αλλα τα ιδια....!!!

 

Μηπως ξερει κανενας το λογο????

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...