Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κατι;απο ελληνικα μαγαζια ξερουμε με τι ρομ ερχεται;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον θα πρεπει να ρωτας τον καθενα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να ρωτας τον καθενα..

Αρα ερχονται με διαφορες εκδοσεις ρομ;

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ε μάλλον, δεν υπάρχει ενιαία εισαγωγή

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3s (ο υιός), αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ, καθώς υπάρχουν πολλοί καλά πληροφορημενοι συμφορουμιτες.

Λοιπόν, έσπασε η οθόνη από το 3s (μόλις στην 2η μέρα! στην 1η πτώση του!).

Δεν φορούσε προστατευτικο τζαμακι όταν ήρθε και δεν πρόλαβα να βάλω αυτό που είχα παραγγείλει, καθώς το τηλέφωνο "κατασχεθηκε" αμέσως με το που ήρθε!

Ευτυχώς το τατς δουλεύει.

 

Επομένως, είμαι σε αναζήτηση οθόνης και οδηγιών για το πέρασμα. Όποιος μπορεί να βοηθήσει, ας ποσταρει link.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3s (ο υιός), αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ, καθώς υπάρχουν πολλοί καλά πληροφορημενοι συμφορουμιτες.

Λοιπόν, έσπασε η οθόνη από το 3s (μόλις στην 2η μέρα! στην 1η πτώση του!).

Δεν φορούσε προστατευτικο τζαμακι όταν ήρθε και δεν πρόλαβα να βάλω αυτό που είχα παραγγείλει, καθώς το τηλέφωνο "κατασχεθηκε" αμέσως με το που ήρθε!

Ευτυχώς το τατς δουλεύει.

 

Επομένως, είμαι σε αναζήτηση οθόνης και οδηγιών για το πέρασμα. Όποιος μπορεί να βοηθήσει, ας ποσταρει link.

 

Μ'αρέσει κιόλας που υποτίθεται η xiaomi έβαλε ένα-δύο χιλιοστά πιο μέσα την οθόνη για να αποφεύγονται οι ζημιές σε περίπτωση πτώσης.

Link to comment
Share on other sites

@Baniko

 

http://vifocal.com/lcd-display-touch-screen-panel-replacement-for-xiaomi-redmi-3s-1280x720-hd-5-0-inch-smartphone.html

 

Χρωμα δεν έγραψες, αλλα φαντάζομαι θα βρεις και αυτο που θέλεις αν δεν ειναι χρυσό

Εχω αγοράσει στο παρελθον απο αυτον, ειναι οκ.

Ισως αργήσει λιγο αλλα θα το παραλάβεις.

Δωσε κανα εικοσαρικο σε κάποιο μαγαζι να στο αλλαξει και έχεις καινούριο τηλέφωνο.

 

-παρακαλώ...

Link to comment
Share on other sites

Εαν του βαλεις τη θηξη σιλικόνης, δωσε τη και στο σκύλο σου να παιξει....

Το εχω κανα εξάμηνο,δεν εζει πάθει το παραμικρό.

 

Να συμπληρώσω οτι απο το site αυτο ε χω παρει οθονη για THL, αλλα νομίζω μικρό ρολο παιζει αυτό.

Σε εμπορική συμπεριφορά ειναι οκ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Tωρα σοβαρα πιστευεις οτι αν φορουσε tempered glass, θα προστατευε την οθονη απο το σπασιμο; Αληθεια;

Πιστεύω ότι βοηθάει. Εκείνο που δε μπορώ να αποφασίσω είναι, αν η μεμβράνη είναι καλύτερη.

 

Πάντως ρε παιδιά, στο πρώτο πέσιμο!

Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι τέλεια υπολογισμένα και βασισμένα στην τύχη.

Το tempered glass είναι για γρατζουνιες και για χτυπήματα απευθείας στην οθόνη του κινητού. Για πεσιμο είναι όλα στην τύχη..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι βοηθάει. Εκείνο που δε μπορώ να αποφασίσω είναι, αν η μεμβράνη είναι καλύτερη.

 

Πάντως ρε παιδιά, στο πρώτο πέσιμο!

 

Τυχαια ειναι αυτα.

Εγω ειχα ενα Jiayu G3s και ειχε πεσει 500 φορες κατω, δεν το προσεχα γιατι ηταν παμφτηνο (άλλες ισοτιμιες τοτε)

Και καποια φαση το ριχνω επιτηδες απαλά απο χαμηλα σε laminate πατωμα και σπαει η οθονη.

 

Η μεμβρανη τι να βοηθησει; Δεν αποροφαει τιποτα απο δυναμη.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, γνωρίζετε εάν θα πάρει τη MIUI v.8 αυτό το μοντέλο όπως ξεκίνησαν τα υπόλοιπα;

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

παίδες, γνωρίζετε εάν θα πάρει τη MIUI v.8 αυτό το μοντέλο όπως ξεκίνησαν τα υπόλοιπα;

Ήδη έχει πάρει miui8 αλλά συνεχίζει να βασίζεται σε android 5.1

Ενδεχομένως όμως εννοείς αν θα πάρει android 6. Μάλλον όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είχα παραγγείλει το κινητό τον μαιο και δεν ήρθε ποτέ πέρασαν 2μιση μήνες και ζήτησα refund έχει ξανά τύχει σε κάποιον άλλον με το συγκεκριμένο μοντέλο ??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είχα παραγγείλει το κινητό τον μαιο και δεν ήρθε ποτέ πέρασαν 2μιση μήνες και ζήτησα refund έχει ξανά τύχει σε κάποιον άλλον με το συγκεκριμένο μοντέλο ??

 

ναι, έχει παρατηρηθεί ότι στις σειρές redmi, εξαφανίζονται αν μείνουν πολύ καιρό μέσα στο κουτί τους.. :lol::p

Φίλε μου αυτό έχει να κάνει με το μαγαζί που το πήρες και με το πώς στο έστειλαν.. ναι, καμιά φορά χάνονται πράγματα από Κίνα, αλλά πλέον τα πράγματα είναι καλύτερα κι έρχονται σε περίπου 2 βδομάδες.. έχω παραγγείλει 3 ίδια, σε διαφορετικές περιόδους, σε 3 διαφορετικούς προορισμούς εντός ελλάδος και δεν παίχτηκε κάτι. Το ένα έφτασε χθες μετά από 13 εργάσιμες ακριβώς.. όλα από geekbuying

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται θα μας έρθει η stable 8 παιδιά, υπομονή απλά.

 

Ερωτησουλα: είχα κι εγώ το θέμα με τα αραιά γράμματα στο facebook και άλλες εφαρμογές και ειχαμε πει ότι ήταν πρόβλημα της γραμματοσειρας. Μπορείτε να μου πείτε μια γραμματοσειρά (το όνομα της) για να το λύσω; Έψαξα διάφορες και δεν βρίσκω!

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω την ελληνική και μάλλον ια επιστρέψω σε official stable.

την 8 που την βρίσκω/καμια οδηγία?

Link to comment
Share on other sites

εχω την ελληνικη 7,5,1,0 και μου φαινεται αργο το κινητο. Δεν εχω καποιο προβλημα, ολα τρεχουν κανονικα και η μπαταρια μου βγαζει 2 μερες με bluetooth και 3g μονιμως ανοιχτα και αρκετη χρηση. Ομως αργει πολυ καποιες φορες να ανοιξει εφαρμογες ή να εναλλαχθει σε αυτες (facebook, chrome, instagram, spotify, outlook κυριως αυτες χρησιμποιω πολυ). Ειναι ετσι απο τη μανα του ή εχει το δικο μου κανα θεμα? Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το mi5 και να αναβαθμιστω.
Link to comment
Share on other sites

εχω την ελληνικη 7,5,1,0 και μου φαινεται αργο το κινητο. Δεν εχω καποιο προβλημα, ολα τρεχουν κανονικα και η μπαταρια μου βγαζει 2 μερες με bluetooth και 3g μονιμως ανοιχτα και αρκετη χρηση. Ομως αργει πολυ καποιες φορες να ανοιξει εφαρμογες ή να εναλλαχθει σε αυτες (facebook, chrome, instagram, spotify, outlook κυριως αυτες χρησιμποιω πολυ). Ειναι ετσι απο τη μανα του ή εχει το δικο μου κανα θεμα? Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το mi5 και να αναβαθμιστω.

Δεν έχουμε ξαναδεί σε αυτό το post θέμα ταχύτητας. Δοκίμασε να αλλάξεις rom, κάνε όλα τα σχετικά τεστ και αν το πρόβλημα επιμείνει τότε σκέψου να αλλάξεις.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω την ελληνικη 7,5,1,0 και μου φαινεται αργο το κινητο. Δεν εχω καποιο προβλημα, ολα τρεχουν κανονικα και η μπαταρια μου βγαζει 2 μερες με bluetooth και 3g μονιμως ανοιχτα και αρκετη χρηση. Ομως αργει πολυ καποιες φορες να ανοιξει εφαρμογες ή να εναλλαχθει σε αυτες (facebook, chrome, instagram, spotify, outlook κυριως αυτες χρησιμποιω πολυ). Ειναι ετσι απο τη μανα του ή εχει το δικο μου κανα θεμα? Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το mi5 και να αναβαθμιστω.

 

καλό θα είναι να βλέπεις και περίπου πόση διαθέσιμη μνήμη έχει όταν αργεί

στην χειρότερη κάνε κανά restart :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...