Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια ! Οποιος θελει ελληνικα με κλειδωμενο boot οριστε η λυση !

http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/redmi-3-pro-spacex-rom-t3406919

πολυ ευκολη διαδικασια, εχει και καποιες βελτιωσεις, χωρις κινεζικες εφαρμογες, και εβδομαδιαια update κανονικα της dev !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα, με την τελευταια official παρατηρω κ εγω καλυτερη διαχειρηση ραμ με περισσοτερο ελευθερο χωρο αλλα ..

1.lag στην καμερα με τ που την τραβασ αργει να την φορτωσει και να την εμφανισει, και 2.και κυριοτερο πτωση τρομερη στην μπαταρια. συμφωνω με τον guzel τωρα μονο μια μερα βγαζει ενω πρωτα ανα δυο μερες φορτισμα και ειμαι heavy user. περιμενουμε update να σωθουμε.δ εν ει αι δυνατον απο 2 μερες αναμονη και 7 ωρες σοτ να πεφτω στην μια μερα και 5.30 ωρες.. τρομερη διαφορα.

 

εγω με official δβγαζα γυρω στις 8 ωρες οθονης. ειναι λογικο φιλος με το note 3 pro που ειναι και fhd 5.5" με multi του vickmall να βγαζει σοτ 9 ωρες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και περασα την ελληνικη 7.5.1 και ολα τρεχουν σωστα. Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα. Θεμα με την μπαταρια παντως δεν εχω, εχω μονιμα 4g και BT ανοιχτο και βγαζω μερα ανετα.

 

Το μονο που με ενοχλησε ειναι οτι επρεπε να φαω 5 ωρες σε διαβασμα και φλασαρισματα για να φτασω να βαλω σωστη ελληνικη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πρόκειται να παραγγείλω για φιλικό πρόσωπο το redmi3.

Θέλω την βοήθειά σας στα παρακάτω.

 

Τι rom να επιλέξω official ή multilanguage?

Αν επιλέξω official και τους γράψω στα σχόλια (vickmall) install google play & remove all chinese apps θα είναι για out of the box χρήση ή θα χρειαστεί σκάλισμα?

 

+ ότι extra έχετε να προτείνετε δεκτό.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες πρόκειται να παραγγείλω για φιλικό πρόσωπο το redmi3.

Θέλω την βοήθειά σας στα παρακάτω.

 

Τι rom να επιλέξω official ή multilanguage?

Αν επιλέξω official και τους γράψω στα σχόλια (vickmall) install google play & remove all chinese apps θα είναι για out of the box χρήση ή θα χρειαστεί σκάλισμα?

 

+ ότι extra έχετε να προτείνετε δεκτό.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

 

αναλογως με ποια εκδοση θα στο στειλουν. Απ οτι φαινεται η καλυτρερη ειναι η τελευταια ελληνικη αλλα θελει μεγαλη διαδικασια για να μπει. Αν δε θες ελληνικα υπαρχει η official αλλα το θεμα ειναι ποια oficial σου περνανε.

Link to comment
Share on other sites

έχει σχέση ποια oficial ( english-chinese ) σου περνάνε ? ακόμα και εάν δεν είναι η τελευταία μόλις συνδεθούμε στο ιντερνέτ θα έρθει ειδοποίηση για την τελευταία έκδοση. Έτσι δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ σε φάση αγοράς για την μικρή αδελφή, αλλά με τόσα μοντέλα έχω χάσει λίγο το μπούσουλα. Αυτό δηλαδή είναι καλό vfm για την ώρα? Προτιμάμε δηλαδή το 3S από το απλό?

 

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3s-2gb-16gb-5-0inch-hd-4g-lte-miui-7-smartphone-qualcomm-snapdragon-430-octa-core-5-0mp-13-0mp-touch-id-fast-charge-4100mah-battery.html

Link to comment
Share on other sites

έχει σχέση ποια oficial ( english-chinese ) σου περνάνε ? ακόμα και εάν δεν είναι η τελευταία μόλις συνδεθούμε στο ιντερνέτ θα έρθει ειδοποίηση για την τελευταία έκδοση. Έτσι δεν είναι?

 

Σωστά. Έρχεται ειδοποίηση στον updater.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες πρόκειται να παραγγείλω για φιλικό πρόσωπο το redmi3.

Θέλω την βοήθειά σας στα παρακάτω.

 

Τι rom να επιλέξω official ή multilanguage?

Αν επιλέξω official και τους γράψω στα σχόλια (vickmall) install google play & remove all chinese apps θα είναι για out of the box χρήση ή θα χρειαστεί σκάλισμα?

 

+ ότι extra έχετε να προτείνετε δεκτό.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

 

Εγω επέλεξα official (αγγλοκινεζικη) και ζητησαν να μου εγκαταστήσουν τις Google εφαρμογες, όπως και έγινε..Το κινητο είναι απροβλημάτιστο με γερή μπαταρία (κατά την τελευταία αναβάθμιση της ROM έχω την εντύπωση ότι φθείρεται οριακά πιο γρήγορα..).

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα με αγγλοκινεζικη. Δε με ενδιαφέρουν τα ελληνικά μόνο στα SMS θέλω να είμαι έχει όλους τους χαρακτήρες και όχι μόνο 70. Έβαλα το gosms με ελληνικά αλλά δεν παίζει
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα με αγγλοκινεζικη. Δε με ενδιαφέρουν τα ελληνικά μόνο στα SMS θέλω να είμαι έχει όλους τους χαρακτήρες και όχι μόνο 70. Έβαλα το gosms με ελληνικά αλλά δεν παίζει

 

Κατέβασε την Handcent (μαζί με το επιπρόσθετο Greek..) και θα είσαι οκ με ελληνικά και 160 χαρακτήρες.. Είναι πολύ καλή και με έχει βολέψει..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την Handcent (μαζί με το επιπρόσθετο Greek..) και θα είσαι οκ με ελληνικά και 160 χαρακτήρες.. Είναι πολύ καλή και με έχει βολέψει..

 

Σωστος

πολυ καλα δουλευει

 

Πως γινεται να φαινεται η εικονα αυτου που σε καλει ή καλεις ?

Link to comment
Share on other sites

Σωστος

πολυ καλα δουλευει

 

Πως γινεται να φαινεται η εικονα αυτου που σε καλει ή καλεις ?

Έβαλες καμία εικόνα; :))

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, αν και έχω εικόνες στους καλούντες, δεν θυμάμαι αν τις φόρτωσα μέσω Handcent ή της Εφαρμογής Dialer (παρεπιμπτόντως έχω βάλει την True Phone Dialer & Contacts, η οποία ειναι άψογη και επαγγελματική!)..

 

Το πιο πιθανό είναι να ανεβασα φωτο επαφών από τον Dialer και να έκανα συγχρονισμό στις άλλες εφαρμογες..

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε μικρή αναβάθμιση σε 7.5.2.0. Μόλις 41 Mb

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, αν και έχω εικόνες στους καλούντες, δεν θυμάμαι αν τις φόρτωσα μέσω Handcent ή της Εφαρμογής Dialer (παρεπιμπτόντως έχω βάλει την True Phone Dialer & Contacts, η οποία ειναι άψογη και επαγγελματική!)..

 

Το πιο πιθανό είναι να ανεβασα φωτο επαφών από τον Dialer και να έκανα συγχρονισμό στις άλλες εφαρμογες..

 

δεν έχει σχέση με τον dialer , αν είναι στις επαφές οι εικόνες είναι θέμα (εκτός αν η εφαρμογή που έβαλες αλλάζει και τον τρόπο των κλήσεων που συνήθως δε το κάνουν)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Εχω αποφασίσει να αγορασω ενα Χιαομι

Λογω κοστους σκεφτομαι να παραγγειλω αυτο το κινητό

Με ενδιαφερει κυρίως αυτονομια μπαταρίας και καλη φωτογραφική μηχανη μερα -νυχτα

Σας παρακαλω πειτε μου τις εντυπωσεις σας πριν παραγγειλω την συσκευή

 

οποιαδηποτε άλλη προταση δεκτή

 

Ευχαριστώ για τον χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

Για καλή φωτογραφική νύχτα θα πρέπει να ετοιμάσεις καμια 500αρια ευρω, για ολα τα άλλα παρτο και μην κοιτάξεις ποτέ πίσω.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εσας ζεσταινεται αμα παιζεις games ?

Μου βγαζει οτι υπαρχει αναβαθμιση Να την κανω ή θα χασω οτι εχω?

Ειμαι με την αγγλοκινεζικη οπως ηρθε απο το vickmall

Link to comment
Share on other sites

Εσας ζεσταινεται αμα παιζεις games ?

Μου βγαζει οτι υπαρχει αναβαθμιση Να την κανω ή θα χασω οτι εχω?

Ειμαι με την αγγλοκινεζικη οπως ηρθε απο το vickmall

Με ota updates δεν χάνεις κατι, επιφυλάσσομαι ελάχιστα για το όταν θα αλλάξουμε σε MIUI 8 ή σε Android 6 μέχρι τότε προχωρά άφοβα.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ota updates δεν χάνεις κατι, επιφυλάσσομαι ελάχιστα για το όταν θα αλλάξουμε σε MIUI 8 ή σε Android 6 μέχρι τότε προχωρά άφοβα.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

οκ ευχαριστω

Τωρα εχει 7.6.5.12 beta και μου λεει για update σε 8.7.14

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall με ποια rom το στέλνει από το ευρωπαϊκή αποθήκη; Μπορώ να τους ζητήσω να έχει ελληνικά και να παίρνει OTA update όπως υποστηρίζει το geekbuying; γνωρίζει κανείς;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall με ποια rom το στέλνει από το ευρωπαϊκή αποθήκη; Μπορώ να τους ζητήσω να έχει ελληνικά και να παίρνει OTA update όπως υποστηρίζει το geekbuying; γνωρίζει κανείς;

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

 

το ότι έτσι λέει το geek σημαίνει ότι ισχύει κιόλας ;

στην σελίδα της xiaomi δεν υπάρχει καν global rom(και να υπήρχε δε σημαίνει ότι θα είχε τα ελληνικά δυστυχώς) οπότε δε νομίζω να υπάρχει επίσημα αυτό που θες (εκτός αν έχω μείνει τόσο πίσω κι έχουν αλλάξει τα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

το ότι έτσι λέει το geek σημαίνει ότι ισχύει κιόλας ;

στην σελίδα της xiaomi δεν υπάρχει καν global rom(και να υπήρχε δε σημαίνει ότι θα είχε τα ελληνικά δυστυχώς) οπότε δε νομίζω να υπάρχει επίσημα αυτό που θες (εκτός αν έχω μείνει τόσο πίσω κι έχουν αλλάξει τα πράγματα)

Αυτό ρωτάω, εάν ισχύει... (έγραψα υποστηρίζει)

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...