Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν έχει ελληνικά ακόμα

Και τι έχουν οι άλλες (για άλλα κινητά) κι δεν τις βαλαν για το redmi3 ;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και τι έχουν οι άλλες (για άλλα κινητά) κι δεν τις βαλαν για το redmi3 ;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλλον έχουν οι developer roms.

Εγω ρώτησα για stable.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον έχουν οι developer roms.

Εγω ρώτησα για stable.

 

Πράγματι, αν δεν κάνω λάθος, τα ελληνικά παραμενουν στις developer ROMs γιατί απλούστατα βρίσκονται ακόμη υπό development. Όταν ολοκληρωθεί στο 100% η μετάφραση, θα μπει και στη stable.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θέμα με την κάμερα απ οταν έγινε η αναβάθμιση σε miui8! Εκεί που οι φωτογραφίες φαίνονταν πεντακάθαρα τωρα μου εμφανίζονται λίγο θολες και καθαρίζουν μολις κανω λίγο ζουμ!Και δεν είναι μονο αυτές που εχω βγάλει από όταν έγινε η αναβάθμιση! Συμβαίνει και στις παλιότερες! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πήρα το κινητό το Μάιο, και αυτή τη στιγμή έχει την 7.5.1.0 stable.

Θα έπρεπε να μου έχει έρθει Ο.Τ.Α. update? Διευκρινίζω οτι πλέον είμαι κάτοικος Αγγλίας. Παίζει ρόλο;

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι παίζει ρόλο. Μάλλον το λογισμικό του κινητού σου δεν δέχεται ota updates. Από που το πήρες;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, πήρα το κινητό το Μάιο, και αυτή τη στιγμή έχει την 7.5.1.0 stable.

Θα έπρεπε να μου έχει έρθει Ο.Τ.Α. update? Διευκρινίζω οτι πλέον είμαι κάτοικος Αγγλίας. Παίζει ρόλο;

 

Κι εμείς Ελλάδας , τι σχέση έχει ; :)

(μην μπερδεύεσαι με τις εταιρίες που βγάζουν κινητά παντού)

 

βλέπω έχει βγει κινέζικη stable , τώρα αν δεν έρχεται με ota (μπες στο update και δες αν σου βγάζει κάτι) μάλλον θα πρέπει να την περάσεις εσύ

 

http://en.miui.com/download-298.html#433

 

υ.γ. έχει βγει και global stable 8.0.2 αλλά δεν ξέρω αν θέλει ξεκλείδωμα το κινητό ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3s (ο υιός), αλλά είπα να ρωτήσω και εδώ, καθώς υπάρχουν πολλοί καλά πληροφορημενοι συμφορουμιτες.

Λοιπόν, έσπασε η οθόνη από το 3s (μόλις στην 2η μέρα! στην 1η πτώση του!).

...

Επομένως, είμαι σε αναζήτηση οθόνης και οδηγιών για το πέρασμα. Όποιος μπορεί να βοηθήσει, ας ποσταρει link.

Η οθόνη ήρθε, αλλά δεν μπορώ να βρω οδηγίες. Βρίσκω μόνο αποσυναρμολόγηση του 3 και αλλαγή οθόνης σε 3 Note.

Έχει πετύχει κάποιος κανένα βίντεο για αλλαγή της οθόνης σε 3s ή 3 (φαντάζομαι ότι θα είναι το ίδιο);

και ακόμα μια ερώτηση για την ταινία διπλής όψης που απαιτείται, ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη που είναι καλύτερη;

Link to comment
Share on other sites

Την αγαπώ αυτήν την εταιρία! Με την 8.0.2.0 είχε πρόβλημα ή εφαρμογή των επαφών, δεν με άφηνε να αποθηκευσω κανένα όνομα στα ελληνικά πάνω από 5-6 χαρακτήρες. Τα είχα πάρει. Ήρθε σήμερα η 8.0.3.0 και φυσικά διορθώθηκε!

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι παίζει ρόλο. Μάλλον το λογισμικό του κινητού σου δεν δέχεται ota updates. Από που το πήρες;

 

Από vickmall

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall

 

Αν το ζήτησες και στο έστειλαν με multilingual rom δεν θα λαμβάνεις ota updates. Είχα πάρει τον Απρίλιο από το vick το 3 για την αδερφή μου με multi και δεν παίρνει αναβαθμίσεις....

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς Ελλάδας , τι σχέση έχει ; :)

(μην μπερδεύεσαι με τις εταιρίες που βγάζουν κινητά παντού)

 

βλέπω έχει βγει κινέζικη stable , τώρα αν δεν έρχεται με ota (μπες στο update και δες αν σου βγάζει κάτι) μάλλον θα πρέπει να την περάσεις εσύ

 

http://en.miui.com/download-298.html#433

 

υ.γ. έχει βγει και global stable 8.0.2 αλλά δεν ξέρω αν θέλει ξεκλείδωμα το κινητό ή όχι

 

Ακολούθησα τις οδηγίες στο link που μου έδωσες, κατέβασα κανονικά την ROM, αλλά όταν πάω να φλασάρω από τον updater μου βγάζει μήνυμα: couldn't verify update package

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αν είναι κλειδωμένος ο bootloader...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες στο link που μου έδωσες, κατέβασα κανονικά την ROM, αλλά όταν πάω να φλασάρω από τον updater μου βγάζει μήνυμα: couldn't verify update package

Την κινεζική δοκίμασες;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την κινεζική δοκίμασες;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, αυτήν: V8.0.2.0.LAIMIDG (MIUI8), από εδώ: http://en.miui.com/download-298.html

Το κινητό το αγόρασα από Vickmall την άνοιξη με την Official κινέζικη - αγγλική και είχε πάρει στο παρελθόν κάποιες αναβαθμίσεις OTA...

bootloader δεν έχω ξεκλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτήν: V8.0.2.0.LAIMIDG (MIUI8), από εδώ: http://en.miui.com/download-298.html

Το κινητό το αγόρασα από Vickmall την άνοιξη με την Official κινέζικη - αγγλική και είχε πάρει στο παρελθόν κάποιες αναβαθμίσεις OTA...

bootloader δεν έχω ξεκλειδώσει.

 

Αυτή είναι η global stable. Μπορείς να το καταλάβεις και από το V8.0.2.0.LAIMIDG.

Η κινέζικη stable είναι η V8.0.3.0.LAICNDG που βρίσκεται στην άλλη καρτέλα από αυτή που κοίταξες. Δες δίπλα στο "Redmi 3/Prime" σε γκρι φόντο σαν κουμπί. Είναι δύο tabs.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η global stable. Μπορείς να το καταλάβεις και από το V8.0.2.0.LAIMIDG.

Η κινέζικη stable είναι η V8.0.3.0.LAICNDG που βρίσκεται στην άλλη καρτέλα από αυτή που κοίταξες. Δες δίπλα στο "Redmi 3/Prime" σε γκρι φόντο σαν κουμπί. Είναι δύο tabs.

 

Σε ευχαριστώ, το είχα καταλάβει οτι αυτή ήταν η global, αλλά δεν πρόσεξα το κουμπί....

Problem solved! Έχω πλέον MIUI 8.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω και εγω αυτην την 8.0.2.0 (laimidg) αυτη παιρνει updates αυτόματα η οχι;; και αν παιρνει καθε ποσο;;;; αν ξέρει καποιος ας με βοηθησει

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω και εγω αυτην την 8.0.2.0 (laimidg) αυτη παιρνει updates αυτόματα η οχι;; και αν παιρνει καθε ποσο;;;; αν ξέρει καποιος ας με βοηθησει

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Άρα έχεις την τελευταία όπως βλέπε ις κι στο λινκ . Stable είναι θα πάρεις αναβάθμιση όταν βγει

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ οταν αναβαθμιστεί στείλτε μύνημα για να δω αν θα την παρω και εγω

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει το κινητό αυτό ένας φίλος μου και θέλω να δω τι θα του κάνω για να του περάσω roms, ξεκλειδώματα κλπ.

Έχει μια manufacturer ROM πάνω, δεν θυμάμαι ποια ακριβώς, και είναι σπαστικές οι διαφημίσεις που πετάει. Πήγα από διάφορους οδηγούς (αρχικά για ξεκλείδωμα bootloader) να περάσω την κινέζικη developer αλλά μου βγάζει cannot verify update package.

Έχει κάποιος να μου δώσει κάποια βήματα για total makeover? Σκοπός μου είναι να περάσω μια ελληνική ρομ από το ελληνικό miui forum.

Link to comment
Share on other sites

Στο miui.gr, υπάρχουν αναλυτικοί οδηγοί. Απλά θέλει προσοχή στην επιλογή της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17% μπαταρία, 72.2% ή κατανάλωση από την "εφαρμογή" android και 6.2% screen με 1h 12m.

Νομίζω έχω σοβαρότατο battery drainage.

global 8.0.2

Αν έχει κάποιος πρόχειρο οδηγό για μεταφορά από global σε stable ας τον παραθεσει, ευχαριστώ!

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Sorry αν έχει απαντηθεί, αλλά διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Αγόρασε ο ξάδελφος μου το κινητό χτες και έχει παρατηρήσει 2 προβλήματα, το ένα θα έλεγα ότι είναι πολύ βασικό (δεν ξέρω αν στην πορεία βρει και άλλα).

Όταν ανοίγει την εφαρμογή του τηλεφώνου (dialer) και πηγαίνει στο tab για να γράψει ένα τηλέφωνο που δεν είναι αποθηκευμένο στις επαφές και να το καλέσει, το άσπρο πλαίσιο όπου μέσα θα έπρεπε να υπάρχουν οι αριθμοί για να τους πληκτρολογήσεις είναι κενό, οι αριθμοί δεν υπάρχουν. Ευτυχώς είναι γνωστό που βρίσκεται κάθε ενα νούμερο και μπορεί να κάνει κλήσεις, δεν χρειάζεται να μαντεύει.

 

Αυτό είναι το βασικό πρόβλημα. Το άλλο είναι ότι είτε με WiFi ή με τα data από την Vodafone όταν του στέλνει κάποιος μήνυμα στον Messenger, η εφαρμογή δεν τον ειδοποιεί. Όταν μπαίνει μέσα στην εφαρμογή, απλά βλέπει ότι υπάρχει ή υπάρχουν αδιάβαστα μηνύματα.

 

Γνωρίζετε τι μπορεί να φταίει και στις 2 περιπτώσεις;

 

Στο About υπάρχουν τα εξής:

Έκδοση Android: 5.1.1 (LMY47V)

Security Patch: 1/4/2016

Έκδοση MIUI: Global 7.3 Stable 7.3.1.0.0 (LHPCNDD)

Έκδοση modem: 14-M8936FAAAANUZM-1.41886.1_V011

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...