Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160630/c988ecd58a54e4657d82f43c1d023bb5.jpg

Με το νέο update έχω εμφανώς καλύτερη διαχείριση RAM. Αλλά μου βγάζει αυτό το θεματακι , όλα τα ελληνικά στο fb και σε άλλες εφαρμογές τα βγάζει έτσι αραιά. Έγινε ξεκάθαρα αυτο μεετα το update. Όχι ότι χάλασε ο κόσμος, απλά ρωτάω μήπως έχετε καμία ιδέα για λύση!

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάνω στην ώρα, μου ήρθε μόλις ειδοποίηση για ota update! Είναι η 7.5.1.0 LAICNDE.

Αν και είμαι σχεδόν σίγουρος, ρωτάω εδώ για παν ενδεχόμενο. Η παραπάνω version είναι MIUI 7 έτσι; Δηλαδή κάθε έκδοση της MIUI ξεκινάει με το νούμερο της έκδοσης της. Ρωτάω μην τυχόν και είναι η 8, και μου κάνει κάνα reset και χάσω τα πάντα!

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

Καλημέρα σας,

 

Εγώ έχω το PRO και αυτο που θέλω να ρωτήσω άν έχει βγεί ή θα βγεί κάποιο upadate λογισμικού. Έχω την official 7.3.2.0 stable.

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Κάνω αγορά απο vickmall το απλό για τον αδελφό μου. Τι βάζω NL Post h SG post στο shipping?

 

Εγώ που παράγγειλα ένα προχθές ενώ είχα επιλέξει SG post μου το έστειλαν από μόνοι τους με NL post...μάλλον έχουν θέμα με SG.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες θέλω να ξεκλειδωσω αφού πρώτα περάσω την dev (φοραέι multi...μούφα)

βρήκα εδώ http://en.miui.com/a-234.html οδηγίες για να περάσω την dev μεσω fastboot rom αλλά το vickmall μου εστειλε οδηγίες σε word, να μη κάνω την όλη διαδικασία σε fastboot αλλα σε recovery αλλιως θα μπρικάρει. Μου λένε ότι έτσι μπαίνει σε recovery (press vol+ and power on together, will show options, choose download mode) αλλά οταν το βαζω σε recovery μεσω του updater μου δειχνει ενα καλωδιο με τηλέφωνο που φορτίζει, δηλαδή καμία σχέση με την εικόνα που δείχνουν αυτοί....

Τι κάνω τώρα;

 

Το word που μου εστειλαν είναι εδώ: http://s000.tinyupload.com/?file_id=49644780731101131049

 

παλαιοτερες version απο fastboot roms που βρίσκω; γιατι την τελευταία που κατέβασα ειναι miui 8 και θελω να 'χω καβάτζα καμιά παλιότερη μήπως και....

Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες θέλω να ξεκλειδωσω αφού πρώτα περάσω την dev (φοραέι multi...μούφα)

βρήκα εδώ http://en.miui.com/a-234.html οδηγίες για να περάσω την dev μεσω fastboot rom αλλά το vickmall μου εστειλε οδηγίες σε word, να μη κάνω την όλη διαδικασία σε fastboot αλλα σε recovery αλλιως θα μπρικάρει. Μου λένε ότι έτσι μπαίνει σε recovery (press vol+ and power on together, will show options, choose download mode) αλλά οταν το βαζω σε recovery μεσω του updater μου δειχνει ενα καλωδιο με τηλέφωνο που φορτίζει, δηλαδή καμία σχέση με την εικόνα που δείχνουν αυτοί....

Τι κάνω τώρα;

 

Το word που μου εστειλαν είναι εδώ: http://s000.tinyupload.com/?file_id=49644780731101131049

 

παλαιοτερες version απο fastboot roms που βρίσκω; γιατι την τελευταία που κατέβασα ειναι miui 8 και θελω να 'χω καβάτζα καμιά παλιότερη μήπως και....

 

Εγώ στο redmi 3 pro ακολούθησα αυτόν εδώ τον οδηγό και πήγαν όλα μια χαρά.

Edited by kost07
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρε και το δικό μου 7.5.1.0 stable. Για τον φίλο που ανησυχεί πιο πάνω, δεν παίρνουν όλοι την ίδια ημέρα τις αναβαθμίσεις, αλλά σε χρονικό διάστημα περίπου 2 εβδομάδων (για την ίδια συσκευή πάντα). Η συγκεκριμένη ενημέρωση αφορά και REDMI 3 PRO.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζουμε την αναβάθμιση ROM??? Τι νέο υπάρχει και χρήζει ενδιαφέροντος??
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εκ πρωτης οψεως εχει καλυτερη διαχειριση ram. Γενικοτερα θα δειξει. Προσωπικα κανω οτι αναβαθμιση βγαλει. Θεωρω πιθανοτερο να γινουν καλυτερα τα πραγματα παρα χειροτερα.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις εκανα και γω την αναβάθμιση στο PRO που έχω, αλλά στο facebook μου βγαζει αραια γράμματα σε αναρτήσεις, το οποιο ειναι λιγο σπαστικό..Πως διορθώνεται αυτό??
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις εκανα και γω την αναβάθμιση στο PRO που έχω, αλλά στο facebook μου βγαζει αραια γράμματα σε αναρτήσεις, το οποιο ειναι λιγο σπαστικό..Πως διορθώνεται αυτό??

 

Μπορείς να αλλάξεις γραμματοσειρά (Settings -> Display -> System Font).

Εγώ κατέβασα την γραμματοσειρά "Helvetical" και είναι κομπλέ.

Είναι αυτή που φαίνεται παρακάτω:

 

http://i.imgur.com/L8tnuGj.png

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα έκανα μαντάρα!! Δεν ήξερα ποια είναι η Elvetikal που λες κ κατέβασα μια που μοιάζει, έκανα apply και έγινε το σώσε!!! Το fb έχει γεμίσει αραιά γράμματα κ δεν ξέρω τι ισχύει για άλλες εφαρμογές... Ξέρεις ποια είναι η Helvetical που αναφέρεις και πως θα την βρω ή τουλάχιστον που μπορώ να ξαναβρώ την default γραμματοσειρά;;;;;; θα τρελαθώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όλα Οκ, το βρήκα μετά από λίγο ψάξιμο.. Ευχαριστώ πολύ τον φίλο για την βοήθεια!!

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα και εγώ το πρόβλημα με τα fonts στο Facebook μετά την αναβάθμιση σε 7.5.1.0 stable. Και αραιά γράμματα και γράμματα που λείπουν. Τη λύση με τα fonts που λέει ο φίλος παραπάνω δε μπόρεσα να την εφαρμόσω. Αν κάποιος έχει καμία άλλη ιδέα ας τη μοιραστεί μαζί μας..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω αγορασει απο βικμαλλ το εν λογω κινητο...στην εκδοση multilangua rom...

Οποτε κ ηρθε με την "miui global 7.1 stable 7.1.1.0.0 (LHPCNCK)..

αυτη ειναι η τελευταια εκδοση ? διοτι στο en.miui.com δειχνει οτι η τελευταια εκδοση ειναι η 7.5.1.0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... εχω αγορασει απο βικμαλλ το εν λογω κινητο...στην εκδοση multilangua rom...

Οποτε κ ηρθε με την "miui global 7.1 stable 7.1.1.0.0 (LHPCNCK)..

αυτη ειναι η τελευταια εκδοση ? διοτι στο en.miui.com δειχνει οτι η τελευταια εκδοση ειναι η 7.5.1.0

 

δεν πήρες κινητό με επίσημη έκδοση οπότε μην περιμένεις αναβάθμιση :)

πρέπει να ξεκλειδώσεις και να αλλάξεις έκδοση μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω παιδιά το redmi 3 pro μιας και το προηγούμενο απλό που είχα μέχρι πριν 2-3 μήνες το έχασα σε ταξί.

 

Έχουν αλλάξει πράγματα στη miui?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω παιδιά το redmi 3 pro μιας και το προηγούμενο απλό που είχα μέχρι πριν 2-3 μήνες το έχασα σε ταξί.

Έχουν αλλάξει πράγματα στη miui?

Κάθε εβδομάδα αλλάζουν.

Με τη miui8 κάποιες αλλαγές και βελτιώσεις, καλλιτεχνικής φύσης κυρίως.

Link to comment
Share on other sites

με την 7.5.1 έχω τεράστια πτώση στην μπαταρία.. ενώ το φόρτιζα ανά δυο ημέρες πλέον δεν βγάζει την ημέρα... ελπίζω σύντομα να βγει το επόμενο update ..:happy:
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσω την ελληνική πρέπει να έχω dev αλλά θέλω να παραγγείλω από το vickmall που έχει μόνο Official & Multi στις επιλογές Rom. Τι να επιλέξω για να περάσω εύκολα την ελληνική ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Official...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, σκέφτομαι να το παραγγείλω για τη γυναίκα μου. Την ενδιαφέρει πιο πολύ η φωτογραφική και η μπαταρία. Τώρα έχει ένα Bluboo Xtouch το οποίο είναι πολύ καλό αλλά υστερεί στη μπαταρία.

- Θα δεί διαφορά στη φωτογραφική; προς το καλύτερο εννοώ..

- Επειδή το βιάζομαι το βρήκα από EU μόνο από geekbuying και γράφει ότι έχει international rom με Ελληνικά και OTA updates. Μούφα ή αλήθεια;

 

Ευχαριστώ όποιος/όταν κι αν απαντήσει..

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παίδες θέλω να ξεκλειδωσω αφού πρώτα περάσω την dev (φοραέι multi...μούφα)

βρήκα εδώ http://en.miui.com/a-234.html οδηγίες για να περάσω την dev μεσω fastboot rom αλλά το vickmall μου εστειλε οδηγίες σε word, να μη κάνω την όλη διαδικασία σε fastboot αλλα σε recovery αλλιως θα μπρικάρει. Μου λένε ότι έτσι μπαίνει σε recovery (press vol+ and power on together, will show options, choose download mode) αλλά οταν το βαζω σε recovery μεσω του updater μου δειχνει ενα καλωδιο με τηλέφωνο που φορτίζει, δηλαδή καμία σχέση με την εικόνα που δείχνουν αυτοί....

Τι κάνω τώρα;

 

Το word που μου εστειλαν είναι εδώ: http://s000.tinyupload.com/?file_id=49644780731101131049

 

παλαιοτερες version απο fastboot roms που βρίσκω; γιατι την τελευταία που κατέβασα ειναι miui 8 και θελω να 'χω καβάτζα καμιά παλιότερη μήπως και....

Σωστα σου ειπαν οτι πρεπει να την περασεις μεσο recovery

 

 

H διαδικασια που πρεπει να ακολουθησεις για να πας απο multi...μουφα σε original rom ειναι τα βηματα 1 και 2, το 3 ειναι αν θελεις να βαλεις την Ελληνικη rom απο την Ελληνικη κοινοτητα.

 

1) Να τσεκαρεις αν ειναι κλειδωμενος ή ξεκλειδωμενος ο bootloader https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13298-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CF%84%CF%83%CE%B5%CE%BA%CE%AC%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CE%BF-bootloader-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%AE-%CE%BE%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%84%CE%BF%CF%82/?pageNo=1

 

2) Μετα θα κανεις Flash την official Rom ακολουθωντας αυτον τον οδηγο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13707-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B1%CF%80%CF%8C-Unofficial-%CF%83%CE%B5-Official-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3-Pro/?pageNo=1

 

3) Μετα αν θες να βαλεις την Ελληνικη rom ακολουθεις αυτον τον οδηγο https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12491-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-3-%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC/?pageNo=1

Για να βαλεις την Ελληνικη πρεπει να εχεις Developer ROM και να ξεκλειδωσεις το bootloader.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει καλύτερη καμερα.

Παρε το 3 προ ή το 3ς

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Για το Pro θα πάω.. Σχετικά με το θέμα της international με ελληνικά και OTA γνωρίζεις κάτι; Ισχύει;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...