Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή το παρήγγειλα για την γυναίκα απο vickmall σχετικά με την ρομ εβαλα multi θα αντιμετωπισουμε κανα πρόβλημα με τα ελληνικά για να γλυτωσουμε την γκρίνια το λεω. Χρηση facebook viber και κλησεις.

 

2 που πήρα από vickmall με multi λειτουργούμε άψογα..κανένα παράπονο από τους κατόχους του..το ίδιο και το δικό μου rn3 επίσης με multi

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να το πάρω αλλα δεν ξέρω τι ROM να επιλέξω. Θεμα με τα αγγλικά δεν εχω. Ολα μου τα κινητά στα αγγλικά τα εχω. Το θεμα ειναι με την official τι θα πρεπει να κάνω απο την στιγμη που θα το πάρω στα χέρια μου. Μπορει κάποιος να μου πει; Πχ πρεπει να βάλω το play store, εφαρμογή για ελληνικό πληκτρολόγιο κτλ. Λίγη βοήθεια ;-)
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, μια εφαρμογή για πληκτρολόγιο αν δε θες το Google και το Google installer που θα σου βάλει play store. Επίσης δεν ξέρω μήπως θέλει και ρύθμιση για τον καιρό, να σε βρίσκει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με official το παρήγγειλα για να παίρνει ota και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!!Κανένα θέμα με τα αγγλικά!!! Το κινητό στήνεται σε 5 λεπτά(playstore-πληκτρολογιο)! Η μπαταρία δεν υπάρχει!
Link to comment
Share on other sites

Εγω με official το παρήγγειλα για να παίρνει ota και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!!Κανένα θέμα με τα αγγλικά!!! Το κινητό στήνεται σε 5 λεπτά(playstore-πληκτρολογιο)! Η μπαταρία δεν υπάρχει!

 

 

Σε ευχαριστω για την απάντηση. Με τις κινεζικές εφαρμογές έκανες κάτι;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση. Με τις κινεζικές εφαρμογές έκανες κάτι;

 

Βασικα 5-6 εφαρμογές είναι!!! Δεν σβήνονται η αλήθεια είναι!!! Εγω τις εβαλα μαζι όλες σε ένα φάκελο και δν με ενοχλούν!!!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε για theme απο miui το zeny imitasi το κάνει πιο βολικό!!

και έχει και καιρό και διαφορετικά του διακόπτες και στο κλείδωμα έχει και άλλες επιλογές δου δείχνει καιρό και σου εχει και επιλογές!

 

Καλο το θεμα, αλλα μου φαινεται βαρυ, το κινητο σαν να χανει frames με αυτο.

 

Κατα τα άλλα:

 

Ξεχαστε τις Κινεζικες ρομ και περαστε την ελληνικη απο την κοινοτητα.

Λειπουν οι κινεζιες, οι εφαρμογες ειναι σωστοτερες και εχεις και σωστα gapps/root απο την αρχη χωρις μαιμουδιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλο το θεμα, αλλα μου φαινεται βαρυ, το κινητο σαν να χανει frames με αυτο.

 

Κατα τα άλλα:

 

Ξεχαστε τις Κινεζικες ρομ και περαστε την ελληνικη απο την κοινοτητα.

Λειπουν οι κινεζιες, οι εφαρμογες ειναι σωστοτερες και εχεις και σωστα gapps/root απο την αρχη χωρις μαιμουδιες.

 

Ναι αλλά είναι μπελάς Για όποιους ξέρουν και ασχολούνται ναι, καλύτερα να πάνε στην ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει. Αλλά υπάρχουν άλλες λυσεις

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιο μήνυμα έβγαλε και σε μένα όταν πήγα να περάσω την συγκεκριμένη ROM. Κάνε extract την ROM στο C: και δοκίμασε ξανά, εμένα έτσι την πέρασε. Δέν ξέρω αν δουλέψει ή αν ήταν τυχαίο.

 

Σε ποιά rom αναφέρεσαι στη δεύτερη απο xda;

Στον C: τις είχα μέσα σε φάκελο, και αυτήν και την άλλη. Δεν ξέρω τι παίζει, μπάχαλο.

Άλλος είδα να αναφέρει οτι το brickαρε με την ίδια rom οπότε το παράτησα μετά και το πρώτο fail.

Πιο πολύ για την china stable ενδιαφερόμουν να δώ αν θα περνούσε, οπότε το έδωσα με την global 7.1 απο vickmall στον κάτοχο.

Έκανα και αίτηση για το unlock και βλέπουμε...:shifty:

Πολύ δράμα όμως για το τίποτα.

Απόλυτος ερασιτεχνισμός από xiaomi. Ελπίζω με τον καιρό να διορθωθεί αυτή η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Gravity screen από εφαρμογές.

Εγώ χρησιμοποιώ το mi click και με βολεύει πολύ.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλο το θεμα, αλλα μου φαινεται βαρυ, το κινητο σαν να χανει frames με αυτο.

 

Κατα τα άλλα:

 

Ξεχαστε τις Κινεζικες ρομ και περαστε την ελληνικη απο την κοινοτητα.

Λειπουν οι κινεζιες, οι εφαρμογες ειναι σωστοτερες και εχεις και σωστα gapps/root απο την αρχη χωρις μαιμουδιες.

 

περιμένω sms για ξεκλείδωμα ελληνική θα περάσω .

η multi δεν την παλεύει έχει θέματα επίσης με multi το wifi είναι αδύμανο θα δω αν είναι καλύτερο με ελληνική ρομ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την θήκη μου. Από αυτό εδώ το μαγαζί, και αυτή είναι η θήκη : http://www.ebay.com/itm/182028024371?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=482701900291&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ήρθε στην ώρα της και όλα κομπλέ. Για όποιον το σκεφτόταν, θα πω ότι τα υλικά φαίνονται αρκετά δυνατά, δηλαδή θα το κάνει όντως πιο ανθεκτικό και δεύτερον, σίγουρα αρκετά όμορφο σε σχέση με την πάντα άσχημη σιλικόνη. (Χωρίς θήκη εγώ δεν το συζητώ, γλιστρά γενικά)

 

Τα αρνητικά του βέβαια είναι ότι του δίνει ένα σχετικό πάχος, κάνοντάς το λιγότερα κομψό, και δεύτερον, ότι κάνει πιο αδύναμη την ήδη αδύναμη δόνηση.

 

Ωραίος. Την σκέφτομαι και εγω την θήκη, αφού πάρω το κινητό πρώτα.

Σε ευχαριστώ για το share της εμπειρίας.

Μπορείς μήπως να στείλεις και κάνα 2 φωτο μπρος - πίσω - πλαϊνο για να δούμε πως φαίνεται πάνω στο κινητό η θήκη;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Την σκέφτομαι και εγω την θήκη, αφού πάρω το κινητό πρώτα.

Σε ευχαριστώ για το share της εμπειρίας.

Μπορείς μήπως να στείλεις και κάνα 2 φωτο μπρος - πίσω - πλαϊνο για να δούμε πως φαίνεται πάνω στο κινητό η θήκη;

 

Λοιπόν φίλε μου και όποιος άλλος ενδιαφέρεται, θα την διαθέσω προς πώληση την θήκη. Είναι μεν τέλεια, μεταλλική κτλ, απλά λίγο το χρώμα, που είναι ίδιο με το χρώμα της συσκευής (τελικά θα προτιμούσα το μαύρο), και λίγο το πάχος (για άλλους αμελητέο) που έδωσε στην συσκευή, τελικά δεν μου αρέσουν και τόσο. Και να την κρατήσω μπορώ, για ποικιλία, θα την έχω μια γυμνή και μια με την θήκη, δεν με πειράζει άλλωστε 13 δολλάρια έδωσα, αλλά την δίνω γενικά. Σας παραθέτω εικόνες στο link:

http://imgur.com/a/IGHCG ,

 

και όποιος θέλει ας μου στείλει pm.

 

Ελπίζω να μην παραβιάζω τους όρους του forum, αν το κάνω θα διαγράψω αμέσως το post. Αλλά οι εικόνες ίσως είναι χρήσιμο να μείνουν στο thread γιατί είναι μια θήκη που πιθανότατα ενδιαφέρει πολλούς :)

Edited by mousikofilos_22
Link to comment
Share on other sites

περιμένω sms για ξεκλείδωμα ελληνική θα περάσω .

η multi δεν την παλεύει έχει θέματα επίσης με multi το wifi είναι αδύμανο θα δω αν είναι καλύτερο με ελληνική ρομ.

 

Δεν υπαρχει επισημη Multi, αυτη που εχεις ειναι custom που την εχει φτιαξει το μαγαζι που την πηρες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε μου και όποιος άλλος ενδιαφέρεται, θα την διαθέσω προς πώληση την θήκη. Είναι μεν τέλεια, μεταλλική κτλ, απλά λίγο το χρώμα, που είναι ίδιο με το χρώμα της συσκευής (τελικά θα προτιμούσα το μαύρο), και λίγο το πάχος (για άλλους αμελητέο) που έδωσε στην συσκευή, τελικά δεν μου αρέσουν και τόσο. Και να την κρατήσω μπορώ, για ποικιλία, θα την έχω μια γυμνή και μια με την θήκη, δεν με πειράζει άλλωστε 13 δολλάρια έδωσα, αλλά την δίνω γενικά. Σας παραθέτω εικόνες στο link:

http://imgur.com/a/IGHCG ,

 

και όποιος θέλει ας μου στείλει pm.

 

Ελπίζω να μην παραβιάζω τους όρους του forum, αν το κάνω θα διαγράψω αμέσως το post. Αλλά οι εικόνες ίσως είναι χρήσιμο να μείνουν στο thread γιατί είναι μια θήκη που πιθανότατα ενδιαφέρει πολλούς :)

 

Θα το σκεφτόμουν αν ήταν σε μαύρο χρώμα :)

Σε ευχαριστώ πολύ για τις φώτο!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς την CM 12.1 του Cofface?(θέλει unlock+TWRP,από ότι λέει http://forum.xda-developers.com/redmi-3/development/rom-cm12-1-redmi-3-t3348916 ).

Μόνο η CM μου αρέσει,οπότε αν είναι να το πάρω,να ξέρω να μπαίνει και είναι OK.;)

Link to comment
Share on other sites

οι εντυπωσεις με την multi του βικμαλ πως ειναι? γιατι ειμαι μισο κλικ πριν την αγορα

 

Να το παρεις με την official, να κανεις αιτηση για ξεκλειδωμα και να βαλεις μετα την ελληνικη.

 

Αν το παρεις με την Multi του vickmall, ξεχνας καθε Update.

Link to comment
Share on other sites

τι θεματα δηλαδη?

 

με τους browsers δεν είναι λειτουργικοί αργούν να ανοίξουν μόνο αυτό.

και το wifi μου φαίνεται αδύναμο δεν ξέρω αν είναι θέμα ρομ.

εγώ θα περάσω ελληνική miui.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να το παρεις με την official, να κανεις αιτηση για ξεκλειδωμα και να βαλεις μετα την ελληνικη.

 

Αν το παρεις με την Multi του vickmall, ξεχνας καθε Update.

δεν ηταν αυτη η ερωτηση αλλα οκ

μετα δεν μπορω με καποιον τροπο να βαλω την "ελληνικη"?

Link to comment
Share on other sites

δεν ηταν αυτη η ερωτηση αλλα οκ

μετα δεν μπορω με καποιον τροπο να βαλω την "ελληνικη"?

 

εγώ από vickmall που αγόρασα είπα multi rom όχι official δηλαδή.

έκανα άιτημα για unlock bootloader σε xiaomi περιμένεις κάνα 10ήμερο και μέτα flasareis την ελληνική από miui forum.

τώρα δεν ξέρω αν υπάρχει άλλος τρόπος να ξεκλειδώσεις bootloader αν ξέρεις κάποιος καλύτερα άς κάνει έναν οδηγό να μπει 1η σελίδα.`

οπότε όπως και να έχει καλύτερα να φλασάρεις από ελληνική κοινότητα την ρομ.αν χρειαστείς περισσότερες πληροφορίες ρωτά.

δεν είναι δύσκολο.

υπάρχουν link με οδηγίες..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...