Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γνωριζω οτι υπαρχει αντίστοιχο θεμα αλλα δεν νομίζω να το εχει κανεις ακομα.

 

Φωτο εχω δει στο ίντερνετ αλλά άλλο απο φωτό απο google και φωτογαφησεις και άλλο η γνώμη απο καποιον που ηδη το εχει

Το έχω πάρει για τη γυναίκα μου. Θεωρώ πάντως ότι δεν είναι γυναικείο το χρώμα.

Παιδιά καλησπέρα, μια βοήθεια παρακαλω.

 

Πήρα ακριβώς το ίδιο και για τη γυναίκα μου αφού το δοκίμασα εγω για κανένα μήνα. Το θέμα είναι ότι το πρώτο θέλω να της το δώσω (ειναι χρυσό) και εγω να κράτησω το τελευταίο. Ωστόσο το μι account έχει καταγεγραμενο το δικό μου τηλέφωνο απο το αρχικό σεταρισμα ... και φοβάμαι μήπως γίνει καμμια μαλ£&ia με το cloud στο sync.

Τι κάνω;

 

Θα κάνεις factory reset και θα περάσεις νέο account αν δεν έχει η γυναίκα σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορούμε να περάσουμε rom μετά το ξεκλείδωμα με το Flashify, όπως δείχνει στο παρακάτω link; το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12830-Redmi-3-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Flashify/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το εχω σε χρυσο εδώ και μια εβδομάδα.

Δεν είναι χρυσό έντονο (όπως περίμενα) αλλα ούτε και "χρυσό ροζ" έντονο.

Θα έλεγα ότι ανάλογα την φάση της ημέρας φαίνεται και άλλο χρώμα.

Σε έντονο φως θα έλεγα ότι έρχεται πιο πολύ προς το "ανοιχτό χρυσό" , καμία φορά δείχνει και κρεμ.

Το βράδυ χρυσιζει ελάχιστα.

Σε κάθε περίπτωση είναι πολύ elegant η απόχρωση αυτή που έχει.

Δεδομένο ότι είχα βαρεθεί τα μαύρα τηλέφωνα και απεχθανομαι τα ασπαρ, αυτή η απόχρωση είναι ιδανικη.

Φωτογραφίες πως ανεβάζω για το παλικάρι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

By the way, ξερει κανεις που θα βρω το wallpaper με το Jet που έχει στα τηλέφωνα της η xiaomi?

Link to comment
Share on other sites

 

Θα κάνεις factory reset και θα περάσεις νέο account αν δεν έχει η γυναίκα σου.

 

Μα ακομα και μετα το factory reset το κινητό εξακολουθεί να είναι καταχωρημένο με το νούμερο του τηλεφώνου μου.....

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Μα ακομα και μετα το factory reset το κινητό εξακολουθεί να είναι καταχωρημένο με το νούμερο του τηλεφώνου μου.....

 

το πρόβλημα που φοβάσαι πιο είναι , δε κατάλαβα

sign Κάνεις έτσι κι αλλιώς στο cloud , δεν νομίζω να τσεκάρει τον αριθμό τηλεφώνου , γιατί δεν έχει λογική , όπως μπορείς να αλλάξεις συσκευή έτσι μπορείς να αλλάξεις και αριθμό (απλά σαν "username" θα είναι ο παλιός αν συνδέεσαι με τον αριθμό αντί για email)

Link to comment
Share on other sites

Μα ακομα και μετα το factory reset το κινητό εξακολουθεί να είναι καταχωρημένο με το νούμερο του τηλεφώνου μου.....

Συνδέεσαι με το λογαριασμό σου μπαίνεις στο mi accound και απλά κάνεις αποσύνδεση.

Οταν έχεις συνδεθεί με κάποιο mi accound δεν αποσυνδέεσαι ούτε με factory reset.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι απλά να αποσυνδεθείς.

Μετά μπορείς να το έχεις και χωρίς mi accound...:)

Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός της xiaomi για το unlock έρχεται με sms ή σε mail;Το περιμένω για φιλο 1 μήνα τωρα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mε SMS. Μην περιμενεις αλλο φιλε, εχει εγκριθει προ πολλου, απλα δε σου εχει ερθει. Βαλτο να το ξεκλειδωσεις.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεσαι με το λογαριασμό σου μπαίνεις στο mi accound και απλά κάνεις αποσύνδεση.

Οταν έχεις συνδεθεί με κάποιο mi accound δεν αποσυνδέεσαι ούτε με factory reset.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι απλά να αποσυνδεθείς.

Μετά μπορείς να το έχεις και χωρίς mi accound...:)

 

Άρα δεν θα έχει δικό της cloud?

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω υπομονή, το τωρινό μου κινητό τα έφτυσε και σκέφτομαι να πάρω το κινητό από εδώ Ελλάδα(σκρουτζ), με το καπέλο και το φπα που το πουλάνε.Το θέμα μου τώρα, επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν πως έχει την multilanguage κατεβασμένη από το miui ευρωπαϊκό φόρουμ. Έχω διαβάσει όλα το θέμα και αν κατάλαβα καλά με την multilanguage δεν θα έχω ota αναβαθμίσεις και γενικά δεν θα έχω αναβαθμίσεις σε σχέση με την official αγγλοκινέζικη.Κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω υπομονή, το τωρινό μου κινητό τα έφτυσε και σκέφτομαι να πάρω το κινητό από εδώ Ελλάδα(σκρουτζ), με το καπέλο και το φπα που το πουλάνε.Το θέμα μου τώρα, επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν πως έχει την multilanguage κατεβασμένη από το miui ευρωπαϊκό φόρουμ. Έχω διαβάσει όλα το θέμα και αν κατάλαβα καλά με την multilanguage δεν θα έχω ota αναβαθμίσεις και γενικά δεν θα έχω αναβαθμίσεις σε σχέση με την official αγγλοκινέζικη.Κάνω λάθος;

 

Tι σε νοιαζει;

 

Κανεις αιτηση για unlock και σε 2-3 εβδομαδες βαζεις οτι ρομ θελεις εσυ. Ορεξη να εχεις να ταλαιπωρεισαι και απο επιλογες εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν έχω υπομονή, το τωρινό μου κινητό τα έφτυσε και σκέφτομαι να πάρω το κινητό από εδώ Ελλάδα(σκρουτζ), με το καπέλο και το φπα που το πουλάνε.Το θέμα μου τώρα, επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν πως έχει την multilanguage κατεβασμένη από το miui ευρωπαϊκό φόρουμ. Έχω διαβάσει όλα το θέμα και αν κατάλαβα καλά με την multilanguage δεν θα έχω ota αναβαθμίσεις και γενικά δεν θα έχω αναβαθμίσεις σε σχέση με την official αγγλοκινέζικη.Κάνω λάθος;

 

Δεν έχεις καταλάβει λάθος

Link to comment
Share on other sites

Συνδέεσαι με το λογαριασμό σου μπαίνεις στο mi accound και απλά κάνεις αποσύνδεση.

Οταν έχεις συνδεθεί με κάποιο mi accound δεν αποσυνδέεσαι ούτε με factory reset.

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι απλά να αποσυνδεθείς.

Μετά μπορείς να το έχεις και χωρίς mi accound...:)

Καλησπερα

Ωραια, κανουμε αποσυνδεση. Μετα θα μπορει ο νεος κατοχος να συνδεθει με δικο του mi accound ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εαν καποιος ενδιαφερεται για θηκη ipaky χρωμα χρυσο μου λεει.

Αχρησιμοποιητη,μπηκε μονο για καμια ωρα στο κινητο και δε με βολεψε θα κρατησω την διαφανη με την οποια ηρθε η συσκευη.

Λεπτομερειες με πμ

Link to comment
Share on other sites

Tι σε νοιαζει;

 

Κανεις αιτηση για unlock και σε 2-3 εβδομαδες βαζεις οτι ρομ θελεις εσυ. Ορεξη να εχεις να ταλαιπωρεισαι και απο επιλογες εχεις.

 

Δεν έχω υπολογιστή σπίτι και είναι κομματάκι δύσκολο.Εκτός και αν το παραγγείλω με multi και περάσω μετά την official.κομπλέ δεν θα είμαι; ota δεν θα έχω; είμαι λίγο άσχετος και ειδικά με miui

Link to comment
Share on other sites

παίδες , sar

 

2015816

SAR 10g limit2.0W/kg,

SAR Value Head: 0.904W/Kg, Body: 0.562W/Kg (MAX, 10mm distance).

 

http://www.mi.com/en/certification/

 

Επιτέλους λύθηκε η απορία πολλών!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ωραια, κανουμε αποσυνδεση. Μετα θα μπορει ο νεος κατοχος να συνδεθει με δικο του mi accound ?

Εννοείται

Link to comment
Share on other sites

Το έχει αγοράσει κανείς εκτός από vickmall να μου πει τι παίζει με τις ROM των άλλων καταστημάτων;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

παίδες , sar

 

2015816

SAR 10g limit2.0W/kg,

SAR Value Head: 0.904W/Kg, Body: 0.562W/Kg (MAX, 10mm distance).

 

http://www.mi.com/en/certification/

Καλο ειναι αυτο ή κακο? :?

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι αυτο ή κακο? :?

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

ε τι να σου πω, σκέψου ότι το όριο είναι στα 2

για μένα χαμηλό , για άλλον μπορεί να είναι υψηλό (αν π.χ. έχει συσκευή με ακόμα χαμηλότερο)

 

δεν μπορώ να μπω σε αυτήν την διαδικασία (του ελέγχου του sar)

Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι αυτο ή κακο? :?

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

 

καλό σε σχέση με το 1.5 που γράφανε εδώ κι'εκει.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει ζητήσει κανείς με global official από vickmall ?

Ή μόνο με τη δική τους ιντερνατιοναλ και την επίσημη κινέζικη στέλνουν;

 

edit: Λάθος μου. Δεν έχει βγει ακόμη official global :(

Edited by Kaboomzer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει ζητήσει κανείς με global official από vickmall ?

Ή μόνο με τη δική τους ιντερνατιοναλ και την επίσημη κινέζικη στέλνουν;

 

edit: Λάθος μου. Δεν έχει βγει ακόμη official global :(

 

επισης αν θυμαμαι καλα, οι global εκδοσεις δεν εχουν παρα πολλες

γλωσσες και συνηθως δεν περιλαμβανουν ελληνικα.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...