Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα, δεν μου δουλεύουν σωστά το notifications του viber. Εσάς? καμμια ιδέα?

 

Πείτε μας και τι rom φοράτε για να ξέρουμε που είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Ψήνομαι πολύ να αγοράσω το συγκεκριμένο.

Παρακολουθώ εδώ και μέρες το τοπικ και βλεπω δεν εχει κάποιο ιδιαίτερο προβλημα οπότε θα κάνω την κίνηση μου για το πρώτο κινέζικο κινητό! :)

 

Είδα βέβαια σήμερα την είδηση για την pro εκδοση και θα περιμένω να γίνει διαθέσιμη και αυτή.

 

Ερώτηση:

Βλέπω το παίρνεται όλοι σχεδόν από το http://www.vickmall.com.

Ειναι λόγο after sale service και σωστής επικοινωνίας με το καταστημα? Γιατί όπως όλοι και εγώ διστάζω να πάρω τόσα χρόνια από κινέζικο μαγαζί κινητό τηλέφωνο λόγο αξιοπιστίας.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μα και να υπάρχει κάποιο θέμα και να στο πει κάποιος με f2go τι θα καταλάβεις ;

 

κι χρήστης f2go δεν θα έχει πρόβλημα με το 4G στο κέντρο της Αθήνας αλλά άλλος στο κέντρο της Κοζάνης δεν θα πιάνει τίποτα

 

(τυχαία παραδείγματα φυσικά)

 

Δηλαδη μου λες οτι στην Αθήνα θα πιάνει 4G ενώ στην Κοζάνη όχι; Άλλη εταιρία ειναι στην Κοζάνη ή χρησιμοποιεί άλλες κεραίες;

Τέλος πάντων επειδή θα δώσω λεφτα δεν θέλω να κάνω υποθέσεις εργασίας. Οποίος έχει το κινητο με κάρτα wind f2go ας μου πει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

f2go σε note 3 λαρισα 4g

 

Φίλε άλλο το Κ3 άλλο το Redmi 3. Δεν μπορω να βασιστώ στο οτι ενα τηλεφωνο άλλης εταιριας πιάνει 4G ενώ δεν έχει την 800αρα. ;-)

Και για να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη. Άντε και δεν πιάνει 4G. Στο 3G ειναι συμβατό;

Edited by karlosamos
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

για το xiaomi redmi note 3 λεω. αν περιμενεις μια βδομάδα θα σου πω για το redmi 3

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για το xiaomi redmi note 3 λεω. αν περιμενεις μια βδομάδα θα σου πω για το redmi 3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μου λες οτι στην Αθήνα θα πιάνει 4G ενώ στην Κοζάνη όχι; Άλλη εταιρία ειναι στην Κοζάνη ή χρησιμοποιεί άλλες κεραίες;

Τέλος πάντων επειδή θα δώσω λεφτα δεν θέλω να κάνω υποθέσεις εργασίας. Οποίος έχει το κινητο με κάρτα wind f2go ας μου πει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φίλε άλλο το Κ3 άλλο το Redmi 3. Δεν μπορω να βασιστώ στο οτι ενα τηλεφωνο άλλης εταιριας πιάνει 4G ενώ δεν έχει την 800αρα. ;-)

Και για να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη. Άντε και δεν πιάνει 4G. Στο 3G ειναι συμβατό;

 

ναι , στο κέντρο των μεγάλων πόλεων που υπάρχει και πολύς κόσμος θα παίζουν οι μπάντες που έχει το κινητό (ενώ σε επαρχεία θα παίζει , από wind κυρίως , περισσότερο η 800αρα που δεν την έχει)

σου λέει για το Redmi Note 3 (όχι το Κ3) για 4G που έχει τις ίδιες μπάντες

 

για 3g έχει τις μπάντες HSDPA 850 / 1900 / 2100 , τι να σου πω , προσωπικά δεν είδα να έχει κάποιος θέμα με το 3g , πέραν του κλασικού που έχουν όλοι και είναι το 3G "είναι gtp" γιατί και στο κέντρο τις Θεσσαλονίκης δεν έχουμε παντού :))

 

αλλά να στο πω άλλη μια , και να υπήρχε μια πιθανότητα να υπάρχει θέμα , πρέπει να πεις "έχει κανένας f2go και κυκλοφορεί στην τάδε περιοχή/πόλη " ; γιατί άλλο 3g έχουμε στη Θεσσαλονίκη με την vodafone , άλλο με Cosmot;e και άλλο σε άλλες πόλεις

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ αυτόν τον ενδοιασμό λογω της έλλειψης 800 μπάντας αλλά το πήρα τελικά και πιάνει καμπάνα 4g!Έχω Vodafone βέβαια! Μένω Θεσσαλονίκη και Ιωάννινα(φοιτητής) και στις δύο πόλεις πιάνει τέλεια!
Link to comment
Share on other sites

για το xiaomi redmi note 3 λεω. αν περιμενεις μια βδομάδα θα σου πω για το redmi 3

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για το xiaomi redmi note 3 λεω. αν περιμενεις μια βδομάδα θα σου πω για το redmi 3

 

 

Όταν εχεις νέα κανε μου ενα quote και πες μου. Σε ευχαριστω για την βοήθεια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αλλά να στο πω άλλη μια , και να υπήρχε μια πιθανότητα να υπάρχει θέμα , πρέπει να πεις "έχει κανένας f2go και κυκλοφορεί στην τάδε περιοχή/πόλη " ; γιατί άλλο 3g έχουμε στη Θεσσαλονίκη με την vodafone , άλλο με Cosmot;e και άλλο σε άλλες πόλεις

 

Εχεις δίκιο έπρεπε να ήμουν πιο σαφής.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

εντάξει εννοείτε μόλις παρήγγειλα το κινητό και βλέπω στο vickmall για έκδοση (οκ δεν υπάρχει ακόμα στις αποθήκες) Pro με 3GB ram και 32αρι

 

εεεεεεεεεελεοςςςς

 

http://en.miui.com/thread-251834-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

εντάξει εννοείτε μόλις παρήγγειλα το κινητό και βλέπω στο vickmall για έκδοση (οκ δεν υπάρχει ακόμα στις αποθήκες) Pro με 3GB ram και 32αρι

 

εεεεεεεεεελεοςςςς

 

http://en.miui.com/thread-251834-1-1.html

 

Έτσι ξαφνικά;! Είχαν πει για νέα έκδοση redmi 3 με finger Id και μικρότερη μπαταρία, δηλαδή downgrade..

Πάντως αρχίζει και τα ακριβαίνει τα κινητα..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ξαφνικά;! Είχαν πει για νέα έκδοση redmi 3 με finger Id και μικρότερη μπαταρία, δηλαδή downgrade..

Πάντως αρχίζει και τα ακριβαίνει τα κινητα..

 

ναι το ξέρω, αλλά αυτό δεν είναι downgrade, γιατί είναι το ίδιο +finger +3/32 (μπαταρία ίδια)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι ενα note 3 σε μικρό μέγεθος. Αλλά έπρεπε να είναι στα 170-180$..

Αν το πηρες χθες, προλαβαίνεις να το αλλαξεις πάντως. Αν δεν πρόλαβαν να το στείλουν

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι ενα note 3 σε μικρό μέγεθος. Αλλά έπρεπε να είναι στα 170-180$..

Αν το πηρες χθες, προλαβαίνεις να το αλλαξεις πάντως. Αν δεν πρόλαβαν να το στείλουν

 

πρόλαβαν (υποθέτω, πήρα νούμερο)

 

καλά δε θα το έκανα γιατί πάλι θα έμπαινα σε τριπάκι "άντε περίμενε καμιά 10αρια μέρες για να κυκλοφορήσει , άντε περίμενε λίγο να πέσει η τιμή" κλπ και δυστυχώς δεν αντέχω άλλο με το redmi 1 (έχει μπουκώσει το καημένο)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το hongmi έχεις!! Εγώ είδα που ποσταρες στα άλλα και λέω κατι θα έχει πάρει.. Το 3 πάντως είναι παναξιος συνεχιστής του 1

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το hongmi έχεις!! Εγώ είδα που ποσταρες στα άλλα και λέω κατι θα έχει πάρει.. Το 3 πάντως είναι παναξιος συνεχιστής του 1

 

ε κοίτα γλυκοκοιτούσα το note 3, μετά θα έπαιρνα "σίγουρα" το pro (3/32 πάντα)

αλλά το μετάνιωσα (μέγεθος και κυρίως για οικονομία) και πήρα το redmi 3

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δευτέρα πρωί το παρήγγειλα & μόλις είδα το pro!

Ωστόσο δε λέει στα 200$, εάν είναι να δώσεις τέτοια λεφτά πας & στο note 3 pro.

Αντίθετα το redmi 3 στα 150$, που λογικά θα πέσει κι άλλο τώρα, είναι μια δίκαιη αγορά.

Δεν αξίζει +50$ για fingerprint & 3/32. Γνώμη μου...

Έτσι κι αλλιώς την τεχνολογία ποτέ δεν την προλαβαίνεις & από τα σχόλια των παιδιών που έχουν παλιότερα μοντέλα της xiaomi μια χαρά κρατάνε τη διετία. Νομίζω οτι το σημαντικότερο απ΄όλα είναι οι συνεχείς αναβαθμίσεις του λειτουργικού.

Edited by batafoukos
ορθρογραφικό
Link to comment
Share on other sites

εντάξει εννοείτε μόλις παρήγγειλα το κινητό και βλέπω στο vickmall για έκδοση (οκ δεν υπάρχει ακόμα στις αποθήκες) Pro με 3GB ram και 32αρι

 

εεεεεεεεεελεοςςςς

 

http://en.miui.com/thread-251834-1-1.html

 

http://www.techgear.gr/xiaomi-redmi-3-pro-announced-106298/#more-106298

Μπαταρία 3000mAh

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

 

δεν διαβάζεις σωστά :)

1) αν πατήσεις στο VIA κάτω και πας στην πηγή θα δεις ότι εκεί γράφει 4100 οπότε κάναν άσχετο c/p (της παλιάς είδησης)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το via δεν το είδα καν ότι υπάρχει :geek:

Αυτό δεν είναι c/p, εδώ το τροποποιησαν κιολας

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με το κινητάκι, το παρέδωσα κι εγώ αφού πρώτα το τεσταρα και έμαθα και λίγο τη miui. Ένα πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι σε όποιο widget ώρας-καιρούς κατέβασε, κολλάει η ώρα όταν είναι κλειστή η οθόνη με αποτέλεσμα πχ σήμερα το ξυπνητήρι να μη χτυπήσει γιατί έλεγε ώρες πίσω το widget. Πρότεινα αλλαγή και σε δυο τρια διαφορετικά φαίνεται σε όλα να κολλάει ή ώρα. Υπάρχει κάποια λύση; το έχει κανένας αυτό;; Και μένα στο κ3 note μου έτυχε μια φορά αλλά με επανεγκατασταση του ίδιου widget λύθηκε. Εδώ μετά από 3-4 διαφορετικά το ίδιο πρόβλημα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο, στα xiaomi χτυπάει το ξυπνητήρι ότι και να κανεις. Ας κατεβάσει το ρολόι στις πρόσφατες εφαρμογές κάτω να κλειδωσει

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το via δεν το είδα καν ότι υπάρχει :geek:

Αυτό δεν είναι c/p, εδώ το τροποποιησαν κιολας

 

c/p ήταν από την παλιά είδηση που βγήκε πριν καμιά 25αριά μέρες με την εμφάνιση μιας συσκευής που την λέγανε τότε 3s

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες με Cosmote έχετε 4G στο κινητό; Γιατι εγώ όχι, όπου και να πηγα.

 

πρώτα από όλα , που πήγες ; (πόλη/περιοχή για να σου πει κάποιος ναι εγώ εκεί έχω)

μετά , έχεις ενεργό το 4G στο κινητό; και επίσης στην Cosmote ; (νομίζω , αν δεν είχες πριν, πρέπει να στείλεις κάπου μήνυμα για να ενεργοποιηθεί)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...