Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το note 2 και ευχαριστημενος, παίρνει και δεύτερη μπαταρία, στα μπαμ έχεις άλλο τόσο αυτονομια, δεν πιανει τις 10 ώρες του redmi 3, αλλά δεν έχει και τις ίδιες δυνατότητες..

 

Η μονη ουσιαστικη διαφορα , αν εξαιρεσεις την αναλυση της οθονης, η οποια δεν φαινεται με γυμνο ματι, ειναι η μιση ιντσα παραπανω. Για μερικους αυτη ειναι διαφορα. Ασε που πιστευω οτι το redmi 3 εχει και καλυτερη ποιοτητα κατασκευης. Ουτε σκονες στην καμερα, ουτε να τριζει το καπακι κ.λ.π :). Τελος παντων. Καλοδουλευτο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μαλιστα παιζει και χωρις ακουστικα...

 

Παίζει χωρίς ακουστικά το ραδιόφωνο? Εγώ το δοκίμασα(official εχω) και λεει οτι μερικοί σταθμοί μπορεί να μην παίζουν χωρις τα ακουστικά, ενώ δεν παίζει κανένας!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε απλά δεν πιάνει καλά σε εκείνο το σημείο. Όσο και να παίζει, χωρίς κεραία δεν παίζει κανένα ραδιόφωνο.. Γενικά χωρίς ακουστικά=κεραια δε θα παίζει περίπου ο 1 στους 3 σταθμούς, αλλά αν είναι σε σημείο χωρίς σήμα, μπορεί και κανενας

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να ρωτήσω έχω multi η ελληνική miui ρομ έχει bugs ή την περνάω απροβλημάτιστα?

για δωστε ένα λινκ από miui να την εγκαταστήσω ευχαριστώ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασε και σε μένα ένα χρυσό redmi για τη κοπελιά σε χρόνο ρεκόρ, έγινε dispatched από κει 21/3 και έφτασε αεροδρομιο 24/3 και σήμερα το είχα, ποτέ δε μου είχε τύχη 3 μέρες μόνο. Τους ζήτησα multilanguage και ήρθε και με τοποθετημένο το tempered glass. Λίγο που το είδα πολύ στιβαρή σαν κατασκευή αλλά λίγο βαρύ. Μεγάλο σπάσιμο ο τρόπος να ανοίξεις τη κάρτα sim. Γενικά θα επανέλθω με εντυπώσεις αφού σουλουπωθεί λίγο γιατί τη miui της ψιλοαπεχθάνομαι προσωπικά...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

έχω Multi για ξεκλείδωμα bootloader πρέπει να κάνω login σε miui account από το κινητό?για ποιον λόγο?

άμα είμαι root ο bootloader είναι ξεκλειδωμένος?πως το τσεκάρω?με mutli είναι το κιν.για να το ξεκλειδώσω πρέπει να περάσω official?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλειδωμα bootloader πρέπει να εχεις official dev.

Πρέπει να εχεις το εργαλείο για ξεκλειδωμα (δεν το έχω κάνει ακόμα).

Πρέπει να πάρεις μήνυμα ότι έγινε δεκτό το αίτημα που έχεις ήδη κάνει.

Περνάς twrp και μετά την ελληνική.

Οι ελληνικές είναι root.

Root δε σημαινει ξεκλείδωτο bootloader.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασε και σε μένα ένα χρυσό redmi για τη κοπελιά σε χρόνο ρεκόρ, έγινε dispatched από κει 21/3 και έφτασε αεροδρομιο 24/3 και σήμερα το είχα, ποτέ δε μου είχε τύχη 3 μέρες μόνο. Τους ζήτησα multilanguage και ήρθε και με τοποθετημένο το tempered glass. Λίγο που το είδα πολύ στιβαρή σαν κατασκευή αλλά λίγο βαρύ. Μεγάλο σπάσιμο ο τρόπος να ανοίξεις τη κάρτα sim. Γενικά θα επανέλθω με εντυπώσεις αφού σουλουπωθεί λίγο γιατί τη miui της ψιλοαπεχθάνομαι προσωπικά...

 

από ποιο κατάστημα το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

στα 145 δολλαρια απο vickmall εχουμε αντιπαλο?η να κοιταξω κατι αλλο?

 

Αν εννοείς αντίπαλο ως κάποιο άλλο μαγαζί, τότε νομίζω πως και να υπάρχει κάποιο με λίγο χαμηλότερη τιμή, αξίζει να το πάρεις από το vickmall.

Αν εννοείς αντίπαλο κάποιο άλλο κινητό στην ίδια τιμή, τότε νομίζω πως τουλάχιστον από τα γνωστά brands, είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις. Ίσως να μπορείς να βρεις καλύτερο σε μάρκες όπως Ulefone,Cubot,Doogee κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Για ξεκλειδωμα bootloader πρέπει να εχεις official dev.

Πρέπει να εχεις το εργαλείο για ξεκλειδωμα (δεν το έχω κάνει ακόμα).

Πρέπει να πάρεις μήνυμα ότι έγινε δεκτό το αίτημα που έχεις ήδη κάνει.

Περνάς twrp και μετά την ελληνική.

Οι ελληνικές είναι root.

Root δε σημαινει ξεκλείδωτο bootloader.

 

πρέπει να κάνω λογαριασμό?και μετά σου έχει για αίτημα ξεκλειδώματος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε φυσικά, ζητάς να αλλάξεις την επίσημη ρομ της εταιρείας που έφτασε στο σημείο να κλειδώνει το bootloader για να προστατεύει τις συσκευές από αλόγιστα πειράγματα και μετά της ζητάς τα ρέστα (όχι εσύ), το λιγότερο είναι να έχεις λογαριασμό miui. Εδώ πού τα λέμε πώς γίνεται να μην έχεις;

Αίτηση εδώ:Apply for permissions to unlock Mi devices

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορει να διαλεξεις μια συσκευη επειδη σου αρεσει το hardware.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχεις δικαιωμα να αντιπαθεις το softwsre.

 

Κατι τετοιες μαγκιες εκανε και η HTC και ειδα που εφτασε.

Link to comment
Share on other sites

από ποιο κατάστημα το πήρες;

 

Απο vickmall οταν το ειχε 139,99$ οποτε βγηκε 125,50€ με μετατροπη απο τραπεζα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μπορει να διαλεξεις μια συσκευη επειδη σου αρεσει το hardware.

Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχεις δικαιωμα να αντιπαθεις το softwsre.

 

Κατι τετοιες μαγκιες εκανε και η HTC και ειδα που εφτασε.

 

Βέβαια μπορεί να μη θες το software. Αλλά δεν το έκανε για να υποχρεώσει τους χρήστες να χρησιμοποιούν miui, το έκανε για λόγους ασφαλείας, για το δακτύλιο αποτύπωμα και κυρίως να μη βάζει ο κάθε reseller τη δικιά του 66.77.33.φτου.και.βγαινω ρομ και μετα λες μαπα η miui μου κόλλησε, δε δουλεύει το ένα, δε δουλεύει το αλλο

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε full stock αγγλοκινέζικη ρομ, μπορείς να απεγκαταστησεις τις κινεζικες εφαρμογες (bloat) χωρίς root?
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αντίπαλο ως κάποιο άλλο μαγαζί, τότε νομίζω πως και να υπάρχει κάποιο με λίγο χαμηλότερη τιμή, αξίζει να το πάρεις από το vickmall.

Αν εννοείς αντίπαλο κάποιο άλλο κινητό στην ίδια τιμή, τότε νομίζω πως τουλάχιστον από τα γνωστά brands, είναι το καλύτερο που μπορείς να πάρεις. Ίσως να μπορείς να βρεις καλύτερο σε μάρκες όπως Ulefone,Cubot,Doogee κλπ...

 

σαν κινητο νομιζω δεν εχει αντιπαλο.εννοω αν υπαρχει καλυτερη τιμη(εννοειται εκτιμω το μαγαζι το συγκεκριμενο)

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα παιδί που να το έχει πάρει και να το έχει δοκιμάσει με δίκτυο wind;

Ξέρω ότι 4G δεν πιάνει αλλά δεν με πολυ πειράζει αυτό. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα στην ομιλία και πιάνει 3G

ας μου το πει κάποιος σίγουρα για να προχωρήσω στην αγορά του.

Ευχαριστώ.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Φίλος που έχει την εν λόγω συσκευή έχει ένα πρόβλημα, όποιος τον καλεί ακούει την φωνή του. Υπάρχει λύση στο πρόβλημα; το πήρε από vick με international rom.

Καλησπέρα πάλι!

Έχει κάποιος αυτό το πρόβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει cosmote?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανα παιδί που να το έχει πάρει και να το έχει δοκιμάσει με δίκτυο wind;

Ξέρω ότι 4G δεν πιάνει αλλά δεν με πολυ πειράζει αυτό. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα στην ομιλία και πιάνει 3G

ας μου το πει κάποιος σίγουρα για να προχωρήσω στην αγορά του.

Ευχαριστώ.

Προφανώς και πιάνει και 4G και μένα το k3 note δεν έχει την 800αρα μπάντα αλλά μια χαρά 4G είχε όπου το δοκίμασα. Για 3G και ομιλία 2G εξαιρετική έχει δε σχετίζεται κάτι μόνο στο 4G υπάρχει θέμα και εκεί σε συγκεκρίμενα σημεία που θα έχει 800αρες κεραίες και μόνο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και πιάνει και 4G και μένα το k3 note δεν έχει την 800αρα μπάντα αλλά μια χαρά 4G είχε όπου το δοκίμασα. Για 3G και ομιλία 2G εξαιρετική έχει δε σχετίζεται κάτι μόνο στο 4G υπάρχει θέμα και εκεί σε συγκεκρίμενα σημεία που θα έχει 800αρες κεραίες και μόνο

 

Σε ευχαριστω για την απάντηση αλλα θέλω να μου το πει κάποιος με wind f2go. Θέλω να σιγουρευτώ πριν το πάρω για να μην ακούω μετα γκρίνιες.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση αλλα θέλω να μου το πει κάποιος με wind f2go. Θέλω να σιγουρευτώ πριν το πάρω για να μην ακούω μετα γκρίνιες.

 

μα και να υπάρχει κάποιο θέμα και να στο πει κάποιος με f2go τι θα καταλάβεις ;

κι χρήστης f2go δεν θα έχει πρόβλημα με το 4G στο κέντρο της Αθήνας αλλά άλλος στο κέντρο της Κοζάνης δεν θα πιάνει τίποτα

(τυχαία παραδείγματα φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απάντηση αλλα θέλω να μου το πει κάποιος με wind f2go. Θέλω να σιγουρευτώ πριν το πάρω για να μην ακούω μετα γκρίνιες.

 

f2go σε note 3 λαρισα 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...