Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη βρισκεται ηδη σε αυτο το region και παραλληλα αναμενεται επισημα πια να ερθει ΟΤΑ η Β560.:D

Μετα απο τοσα φλασαρισματα λεω να περιμενω και γω μια φορα να ερθει ΟΤΑ :lol:

Σωστό σε βρίσκω:lol:

Και εγώ έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά από τα φλασαρίσματα...μέχρι και κλείδωμα της συσκευής μου έφαγα από τη google για 24 ώρες:cry:

Τελικά ξεκλείδωσε χτες βράδυ και πέρασα την Β560...μπας και ηρεμήσω

για λίγο βέβαια:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναρωτιέμαι φίλε CRISPA γιατί του προτείνεις την C636B321 και όχι Nougat....C432B560;;

Είσαι τόσο ευχαριστημένος από αυτήν; Ξέρω ότι έχεις δοκιμάσει όλες τις Nougat μέχρι τώρα. Δεν έμεινες στην Β560 τελικά;

Περιμένεις κάτι άλλο;

 

Επειδη βρισκεται ηδη σε αυτο το region και παραλληλα αναμενεται επισημα πια να ερθει ΟΤΑ η Β560.:D

Μετα απο τοσα φλασαρισματα λεω να περιμενω και γω μια φορα να ερθει ΟΤΑ :lol:

 

----------------

Ευχαριστω για την απαντηση ,θα την περασω αμεσα.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό σε βρίσκω:lol:

Και εγώ έχω ταλαιπωρηθεί αρκετά από τα φλασαρίσματα...μέχρι και κλείδωμα της συσκευής μου έφαγα από τη google για 24 ώρες:cry:

Τελικά ξεκλείδωσε χτες βράδυ και πέρασα την Β560...μπας και ηρεμήσω

για λίγο βέβαια:p

 

 

Εεεεε τότε σου προτείνω την Β577. Η πιο ολοκληρωμένη Nougat απ όλες και με πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθεια σας!

 

Κατέβασα από xda την Β560 και δεν μου την περνάει με dload.

 

Είμαι με C432Β320 (3/32).

 

Φτάνει μέχρι το 38% και μετά fail.

 

Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέξω?

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες την βοήθεια σας!

 

Κατέβασα από xda την Β560 και δεν μου την περνάει με dload.

 

Είμαι με C432Β320 (3/32).

 

Φτάνει μέχρι το 38% και μετά fail.

 

Υπάρχει κάτι ιδιαίτερο που πρέπει να προσέξω?

Η μέθοδος dload δεν δουλεύει πάντα. Εμένα δεν μου δούλεψε.

Δοκίμασε κατ' αρχήν να ξανακατεβάσεις τη Rom, μήπως κάτι δεν πήγε καλά στο downloading.

 

Εάν έχεις ξεκλείδωτο bootloader δοκίμασε step by step https://forum.xda-developers.com/mate-8/general/how-to-install-nxt-l29c432b560-official-t3540042/page16

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Η έκδοση που έχω είναι η NXT-L29C432B192. Πόσο πίσω είμαι σε σχέση με την τελευταία επίσημη έκδοση για το κινητό μου; Τι θα πρέπει να κάνω για να προχωρήσω σε αναβάθμιση αφού δεν έρχεται ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Η έκδοση που έχω είναι η NXT-L29C432B192. Πόσο πίσω είμαι σε σχέση με την τελευταία επίσημη έκδοση για το κινητό μου; Τι θα πρέπει να κάνω για να προχωρήσω σε αναβάθμιση αφού δεν έρχεται ΟΤΑ;

Η τελευταία έκδοση είναι η L29C432B560.

Είναι η nougat 7.0 και EMUI 5.0.

Για να την περάσεις, πήγαινε εδώ

σελίδα 1, post 1

και ακολούθησε τη dload method 2.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Είναι η επίσημη έκδοση; Έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα;

Από όσο γνωρίζω είναι η official έκδοση.

Εγώ την έχω αρκετές μέρες και δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει περάσει κάποια nugat ρομ έχει να μας αναφέρει κάποια ουσιαστική, όχι θεωρητική, χρηστική διαφορά σε σχέση με την σταθερή marshmallow; Ακόμα και αν έρθει στο δικό μου κάποια στιγμή OTA, θα είμαι επιφυλακτικος να την περάσω. Έχω καεί αρκετές φορές από αναβαθμίσεις στο Android...

Κάτοχος 2 μηνών πλέον της συσκευής έχω να πω σαν γενικό συμπέρασμα ότι είναι πολύ καλή. Όχι τέλεια βέβαια. Κυρία ένσταση η ποιότητα του λειτουργικού. Γνώμη μου είναι ότι ακόμα έχει μερικά βήματα να διανύσει για να είναι πραγματικά κορυφαία η υλοποίηση της Huawei. Για να το εξηγήσω, επειδή εγώ έχω πολλές εφαρμογές να τρέχουν στο παρασκήνιο, άλλωστε αυτή την έννοια έχει το smartphone, μου πήρε αρκετό χρόνο για να τα κάνω όλα να δουλεύουν όπως τα θέλω. Εξακολουθεί όμως το λειτουργικό να είναι αρκετά επιθετικό στο background. Στο Sony Z3 κυρίως αλλά και παλιότερα στο LG g2, τα πάντα λειτουργούσαν πιο σταθερά και χωρίς κόπο και ψάξιμο. Επίσης με το ίδιο μέγεθος ραμ παρατηρώ ότι το Z3 μου είχε ελαφρά καλύτερο multitasking όχι σημαντικό βέβαια. Τέλος υπάρχουν μερικά χαζά bugs, όπως το ότι δεν διατηρεί σταθερή την ένταση ήχου κλήσης και multimedia υπό ορισμένες συνθήκες. (βαριέμαι να το αναλύσω περισσότερο) Οκ δεν είναι κάτι τόσο σοβαρό αλλά υπάρχει.

Σαν τελική ανάλυση, για να μην παρεξηγηθώ, δεν μετάνιωσα καθόλου για την αγορά της συσκευής. Ποιοτική, όμορφη, ισχυρή. Από την στιγμή όμως που η Huawei ζητάει ένα καθόλου ευκαταφρονιτο πόσο για την αγορά του ή κριτική θα είναι αυστηρή. Με λίγη δουλειά ακόμα αγγίζει την κορυφή.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η κριτική σου αλλά όταν θέλουμε να χαρακτηρισουμε μια εταιρία σήμερα όπως τώρα την huawei θα πρέπει αυτά να τα ζυγίζεις με το τελευταίο τοπ κινητό της και όχι με ένα που είναι ένα χρόνο πίσω.

Έτσι θα δεις κατά πόσο βελτιώνετε και πόσο ακούει τα παράπονα των πελατών της και έχω να σου πω ότι το Mate 9 είναι πολύ καλο.

Φυσικά και το 8 είναι έτσι για να μην παρεξηγηθώ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αλλά το συγκρίνω πρωτίστως με το Z3 και δευτερεύοντως με το G2, συσκευές που είχα στην κατοχή μου και ήταν παλιότερες από το Mate 8. Διαβάζω για το Mate 9 και βλέπω ότι κάποια πράγματα έχουν όντως βελτιωθεί ενώ κάποια όχι. Στον σωστό δρόμο βρίσκεται η Huawei πάντως.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η L29C432B560.

Είναι η nougat 7.0 και EMUI 5.0.

Για να την περάσεις, πήγαινε εδώ

σελίδα 1, post 1

και ακολούθησε τη dload method 2.

 

Δυστυχως μου βγαζει σφάλμα κατα την διαδικασια της εγκατάστασης

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η L29C432B560.

Είναι η nougat 7.0 και EMUI 5.0.

Για να την περάσεις, πήγαινε εδώ

σελίδα 1, post 1

και ακολούθησε τη dload method 2.

 

αυτο δηλαδη το κανουμε σε μαμισια συσκευη χωρις ρουτ και χωρις twrp σωστα?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μου βγαζει σφάλμα κατα την διαδικασια της εγκατάστασης

 

Δυστυχως και μενα σφαλμα μου βγαζει. Μου φαινεται περιεργο πως καποιοι εχουν καταφερει με την μεθοδο αυτη να την εγκαταστησουν

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση είναι η L29C432B560.

Είναι η nougat 7.0 και EMUI 5.0.

Για να την περάσεις, πήγαινε εδώ

σελίδα 1, post 1

και ακολούθησε τη dload method 2.

Το καλό είναι ότι το link του καταβάσματος γίνεται port στο easybytez. Θα δοκιμάσω κι εγώ και θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει ξεκλείδωτο bootloader, εννοείται οτι επιλέγει την τρίτη μέθοδο, αυτή που αναφέρεται: step by step...
Link to comment
Share on other sites

Σε NXT-AL29C636 εβαλα τελικα με custom recovery την C636B521, ειναι νουγκατ και το κινητο παει μπαλα!Γρηγοροτερη και με περισσοτερη ελευθερη ραμ.

Κατι περιεργο οχι ακομα, μπαταρια ελαφρως καλυτερη απο ΜΜ.

 

Σα να ειδα κ βελτιωση στην καμερα..

 

Και μια ερωτηση,μπορω να περασω την L29C432B560 αφοβα με καστομ ρικαβερι?

 

Eννοω δηλαδη να παω απο C636 σε C432?

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μου βγαζει σφάλμα κατα την διαδικασια της εγκατάστασης

 

Και σε εμένα το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας σε ολους.ειμαι σε αγορα σε κινητο το Huawei Mate 8 Dual SIM 64GB NXT-L29 LTE.

και το ταμλπετ Huawei MediaPad M3 8.4".αλλα εχει δυο κωδικους,BTV-DL09 η BTV-W09;

για το ταμπλετ δεν ξερω ποιο απο τα δυο να παρω.θελω να εχει εγυηση στην ευρωπη και ενημερωσεις να κανει.

επισης για το κινητο το βρηκα σε αυτο το σαιτ

http://www.ebay.de/itm/Neu-Huawei-Mate-8-Dual-SIM-64GB-NXT-L29-LTE-Unlocked-Mocha-Brown-/162360001343?hash=item25cd69033f:g:xGIAAOSw2xRYis~i.

εχω διαβασει οτι με 64 giga δεν προοριζεται για ευρωπη,αλλα βλεπω οτι εχει τον κωδικο NXT-L29 και οχι τον κωδικο NXT-L09 που ειναι μοντελο εκτος ευρωπης.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι το NXT-AL29C636 ειναι το ασιατικο μοντελο [region] αλλα με ευρωπαικη ρομ [ελληνικα, playstore κλπ.].

Αν ειναι το NXT-AL29C432 ειναι το ευρωπαικο αμιγως μοντελο.

 

Τωρα για τις εγγυησεις δεν ειμαι σιγουρος-η εγγυηση στη Ελλαδα καλυπτεται προφανως αν τοχεις παρει απο Ελλαδα.

 

Ας με διορθωσουν οι πιο παλιοι στο thread -ειμαι νουμπας εδω -εχω το NXT-L29C636 απο ebay και δεν ειμαι σιγουρος για τη εγγυηση.

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει ξεκλείδωτο bootloader, εννοείται οτι επιλέγει την τρίτη μέθοδο, αυτή που αναφέρεται: step by step...

 

Για ποιο λογο ομως να κανουμε relock το bootloader δεν καταλαβαινω...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...