Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρωτάω ξανά γιατί δεν έλαβα απάντηση όποιον φίλο γνωρίζει ή έχει δοκιμάσει, ποιά θήκη τύπου wallet δερμάτινη να πάρω για το mate 8 ?

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ Nillkin ή την μαμίσια φυσικά.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από το 5.5 και μετά. Αφού είσαι ήδη στην 432b320 δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.. απλά προσοχή στο βήμα 5.7 δεν κάνεις reboot χωρίς να περάσεις και το update_data_full_hw.zip γιατί απ ότι κατάλαβα δεν παίζουν bt, wifi κλπ

yes

Oταν θα φλασαρεις το update.zip θα σου βγαλει error.Μην αγχωθεις συνεχιζεις κανονικα και φλασαρεις στο καπακι το αλλο αρχειο zip (και αυτο θα στο βγαλει error) .Κανεις Reboot και θα χεις μια λειτουργικοτατη Nougat με stock recovery και χωρις root αναγκαστικα.

Προσωπικα δεν ξετρελαθηκα με τη Nougat (ισως επειδη ειναι Beta ακομα) τρωει περισσοτερο μπαταρια απο την ΜΜ.

Τελικά παιδιά κατάφερα και πέρασα την Nougat 7, αφού ακολούθησα με πολύ προσοχή και υπομονή τις οδηγίες...

Τώρα είμαι στην C432B521-log και την βρίσκω όμορφη, γρήγορη και smooth.

Περιμένουμε να βγει πιο φρέσκια beta;;;; Φαντάζομαι ότι θα είναι πιο εύκολη η διαδικασία.

 

Όταν η Huawei δώσει official την 7, θα μας έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση μεσω OTA:::

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

yes

 

Τελικά παιδιά κατάφερα και πέρασα την Nougat 7, αφού ακολούθησα με πολύ προσοχή και υπομονή τις οδηγίες...

Τώρα είμαι στην C432B521-log και την βρίσκω όμορφη, γρήγορη και smooth.

Περιμένουμε να βγει πιο φρέσκια beta;;;; Φαντάζομαι ότι θα είναι πιο εύκολη η διαδικασία.

 

Όταν η Huawei δώσει official την 7, θα μας έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση μεσω OTA:::

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!

 

Αναμενεται..συντομα κοντα μας:lol: Η διαδικασια δυστυχως θα ειναι η ιδια:mad:

Οταν με το καλο την δωσει ναι θα ερθει μεσω ΟΤΑ ή hicare :D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει τρόπος να έχω φωνητικές εντολές κλήσης στα ελληνικά στο Mate 8 ? Μόνο αγγλικά βλέπω στην default εφαρμογή. Επίσης χρησιμοποιώ αρκετά το σκανάρισμα επαγγελματικών καρτών στις επαφές αλλά το ocr πιάνει μόνο αγγλικούς και όχι ελληνικούς χαρακτήρες. Λέω μήηηπως έχει ασχοληθεί κανείς και έχει να προτείνει κάτι. Thanx
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα.Αφησα το lg g4 που ειχα και ψαχνω για νεα συσκευη που να ειναι εαν ειναι δυνατον εφαμιλη με την καμερα του g4 και γενικα μια συσκευη χωρις προβληματα οθονης κτλ. Γα το συγκεκριμενο εσεις που το εχετε μπορειτε να με βοηθησετε στο αν παρουσιαζει θεματα κτλ. εαν η καμερα του ειναι αξιολογη και σε βιντεο.Ειστε ευχαριστημενοι;Ψαχνομαι για αγορα σε μεταχ/νο ομως και σε αριστη κατασταση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα τότε κοίτα αλλού είναι μέτρια .Αν δενδιαφέρει αξιόπιστα και η μπαταρία καλα κοιτάς .Αν κάνεις την μετάβαση απο το g4 στο mate 8 θα σου κάνει τρομερή εντόπιση η μπαταρία που είναι τραγική στο g4 και τρομερή στο mate 8.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ είχα ένα lg g4 dual το οποίο και έδωσα και πήρα το 8. Στο θέμα της φωτογραφίας το laser autofocus και ο καλύτερος φακός φαίνονται δηλαδή το καταλαβαίνεις και το βράδυ. Σε ότι άλλο είχα στο lg g4 τα έχω εδώ και παραπάνω μέχρι και ultra battery saver για όταν η μπαταρία πέφτει κάτω από 10%.

Η κάμερα του lg g4 ήταν ότι καλύτερο αλλά η υπόλοιπη υλοποίηση ήταν χάλια. Είχα δώσει και 4Κ για να το αγοράσω και το σκότωσα γιατί επαθα κι bootloop

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας δουλευει το winbank wallet?εμενα δεν με αφηνει να κανω προσθηκη καρτας.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να βάλω ένα Theme το οποίο αν και μου λέει applied δεν αλλάζει τίποτα. Υπάρχει κάτι που δεν ξέρω?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το βρήκα έχω την Β 320

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας δουλευει το winbank wallet?εμενα δεν με αφηνει να κανω προσθηκη καρτας.

Και εγώ προσπάθησα 2-3 φορές να κάνω προσθήκη κάρτας και μου βγάζει μήνυμα να επικοινωνήσω με την τράπεζα:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει μια διαδικασία που πρέπει να γίνεται κάθε φορά που έχατε διαγράψει μια κάρτα, μέσω της εφαρμογής. Αν δε το πράξετε και πάτε κατευθείαν να ξαναπερασετε την κάρτα το σύστημα μπλοκάρει για λόγους ασφαλείας. Την έπαθα και εγώ οταν άλλαξα κινητό. τους πήρα τηλέφωνο και το ξεκόλλησαν εκείνοι. Δεν φταίει το κινητό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει μια διαδικασία που πρέπει να γίνεται κάθε φορά που έχατε διαγράψει μια κάρτα, μέσω της εφαρμογής. Αν δε το πράξετε και πάτε κατευθείαν να ξαναπερασετε την κάρτα το σύστημα μπλοκάρει για λόγους ασφαλείας. Την έπαθα και εγώ οταν άλλαξα κινητό. τους πήρα τηλέφωνο και το ξεκόλλησαν εκείνοι. Δεν φταίει το κινητό.

 

Το ξερω αυτο που λες τους καλεσα την διεγραψαν αλλα και παλι μου λεει τα ιδιαδεν αφηνει να προσθεσω καρτα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, έχω περασμένη την Β 320 και δεν με αφήνει να αλλάξω ούτε wallpaper ούτε theme. Είναι το bug της 320 ή φταίει κάτι άλλο?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, έχω περασμένη την Β 320 και δεν με αφήνει να αλλάξω ούτε wallpaper ούτε theme. Είναι το bug της 320 ή φταίει κάτι άλλο?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

Μηπως εχεις το κινεζικο και περασες international rom?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω αυτο που λες τους καλεσα την διεγραψαν αλλα και παλι μου λεει τα ιδιαδεν αφηνει να προσθεσω καρτα.

Φαντάζομαι ότι το ίδιο θα γίνεται και όταν κάνεις αναβάθμιση του λογισμικού. Πάλι θα πρέπει να κάνεις προσθήκη της κάρτας και πάλι δεν θα μπορείς:confused:

 

Έχω ένα θέμα με την εγκατάσταση εφαρμογών. Όλες πάνε και εγκαθίστανται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Με τίποτα δεν μπορώ να βρω ρύθμιση για εγκατάσταση στην κάρτα SD.

Κάνω κάτι λάθος;;;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι το ίδιο θα γίνεται και όταν κάνεις αναβάθμιση του λογισμικού. Πάλι θα πρέπει να κάνεις προσθήκη της κάρτας και πάλι δεν θα μπορείς:confused:

 

Έχω ένα θέμα με την εγκατάσταση εφαρμογών. Όλες πάνε και εγκαθίστανται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Με τίποτα δεν μπορώ να βρω ρύθμιση για εγκατάσταση στην κάρτα SD.

Κάνω κάτι λάθος;;;

 

δεν ξερω επειδη τωρα το πηρα αλλα τι να πω σαν σφαλμα της εφαρμογης μου φαινεται

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω επειδη τωρα το πηρα αλλα τι να πω σαν σφαλμα της εφαρμογης μου φαινεται

Δεν ξέρω αν είναι σφάλμα της εφαρμογής ή το μπλοκάρει η τράπεζα για λόγους ασφαλείας όταν αλλάξεις συσκευή ή αναβαθμίσεις το λογισμικό της ίδιας συσκευής και προσπαθήσεις να αναρτήσεις την ίδια κάρτα.

 

Μόλις μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και χρειάστηκαν 5 λεπτά για να μου κάνουν τη διαδικασία. Απλούστατο ήταν. Οπότε don't worry!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι σφάλμα της εφαρμογής ή το μπλοκάρει η τράπεζα για λόγους ασφαλείας όταν αλλάξεις συσκευή ή αναβαθμίσεις το λογισμικό της ίδιας συσκευής και προσπαθήσεις να αναρτήσεις την ίδια κάρτα.

 

Μόλις μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και χρειάστηκαν 5 λεπτά για να μου κάνουν τη διαδικασία. Απλούστατο ήταν. Οπότε don't worry!

 

εμενα παντως το προβλημα δεν μου το ελυσαν..

 

--νεοτερη εξελιξη--δοκιμασα με της αδερφης μου τον λογαριασμο και συνδεθηκε κανονικα-οποτε οι εξυπνοι της πειραιως κατι κανουν λαθος.....

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις το κινεζικο και περασες international rom?

Ναι αλλά άλλαξα πρώτα την region και του πέρασα την ευρωπαϊκή.

Έχω κάνει κάπου λάθος?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με την εγκατάσταση εφαρμογών.

Όλες πάνε και εγκαθίστανται στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.

Με τίποτα δεν μπορώ να βρω ρύθμιση για εγκατάσταση στην κάρτα SD, παρόλο που στις ρυθμίσεις έχω ορίσει σαν προεπιλεγμένη θέση την κάρτα SD.

Κάνω κάτι λάθος;;;

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως το προβλημα δεν μου το ελυσαν..

 

--νεοτερη εξελιξη--δοκιμασα με της αδερφης μου τον λογαριασμο και συνδεθηκε κανονικα-οποτε οι εξυπνοι της πειραιως κατι κανουν λαθος.....

 

Tο ίδιο συμβαίνει και σε μένα, πήρα τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών και μετά από μιση ώρα στο ακουστικό μου είπαν ότι θα με πάρουν πίσω από το τμήμα "το εξειδικευμένο".....

Ακόμα περιμένω τηλ. τους.....

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Tο ίδιο συμβαίνει και σε μένα, πήρα τηλ. στην εξυπηρέτηση πελατών και μετά από μιση ώρα στο ακουστικό μου είπαν ότι θα με πάρουν πίσω από το τμήμα "το εξειδικευμένο".....

Ακόμα περιμένω τηλ. τους.....

Περίεργο μου φαίνεται οτι δεν σας εξυπηρέτησαν σωστά.

Εγώ πήρα νωρίς τηλέφωνο - κατά τις 8.30 το πρωΐ, που οι γραμμές μάλλον ήταν άδειες.

Στις φωνητικές εντολές, έδωσα "Winbank Wallet", μίλησα αμέσως με μια υπάλληλο και βήμα-βήμα μαζί της, ανάρτησα την κάρτα σε 5 λεπτά...Τι να πω....θέμα τύχης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά άλλαξα πρώτα την region και του πέρασα την ευρωπαϊκή.

Έχω κάνει κάπου λάθος?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να του φλασαρεις η το cust η το user image πριν βαλεις την international

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες αυτή τη θήκη και την θεωρώ εξαιρετική (ειδικά για το κόστος της)

Στο εσωτερικό έχει επένδυση από πλαστικό για να μην γίνεται γρατσουνιά στο μπέζελ περιμετρικά και πίσω το υλικό είναι rubber με πολύ καλό γκριπ

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161229/e17fdc8ddc0894f1993e0d3078d14d01.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161229/12836ac07e957aca8bd75f8c0a8ca46b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161229/92004069f0c18ab83349a193b215f94b.jpg

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα πρεπει να του φλασαρεις η το cust η το user image πριν βαλεις την international

Αααα δεν ήξερα κάτι τέτοιο. Πως το ψάχνω στο xda? Όπως το έγραψες?

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...