Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να το πεις πιο απλά να το καταλάβουμε και εμείς που δεν ξέρουμε ;

 

Το λογισμικό όταν χτίζεται έχει παραμέτρους. Η Huawei δεν ενεργοποιεί το debugging option που δείχνει δικτυακές ρυθμίσεις (με άλλα λόγια ο οδηγός της Qualcomm/HiSilicon Kirin δεν χτίζεται με debugging options).

 

@drdedus, είναι όντως κορυφή αλλά θα περιμένω το Mate 9 :)

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λογισμικό όταν χτίζεται έχει παραμέτρους. Η Huawei δεν ενεργοποιεί το debugging option που δείχνει δικτυακές ρυθμίσεις (με άλλα λόγια ο οδηγός της Qualcomm/HiSilicon Kirin δεν χτίζεται με debugging options).

 

@drdedus, είναι όντως κορυφή αλλά θα περιμένω το Mate 9 :)

 

Ok Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πρώην κάτοχος του mate 7 και σκέφτομαι να πάρω το ματε 8. Σκέφτομαι ομως και το galaxy a9 όπως και το lg το v10. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να βρω ποιο από τα 3 αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μενα. Πρώην κάτοχος note 4 και ψάχνοντας να βρω ένα 6ιντσο τηλέφωνο κατέληξα σε δύο επιλογές. Α9(απλό ή pro) και Mate 9. Δεν κρυβω ότι σκεφτόμουν πιο σοβαρά το Α9 λόγω σούπερ αμο οθόνης αλλά το τηλέφωνο δεν έχει εισαχθεί σε Καμία ευρωπαϊκή χώρα και η σαμσουνγκ δεν το καλύπτει με εγγύηση λόγω ότι δεν είναι ευρωπαϊκό μοντέλο αλλά προορίζεται προς το παρόν μόνο για την κινεζική αγορά. Στο gsmarena διάβασα χθες ότι κάποια στιγμή μπορεί να κυκλοφορήσει στον υπόλοιπο κόσμο το πότε άγνωστο....Από την προηγούμενη βδομάδα είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Mate 8 και σκέφτομαι τη έχασα τόσο καιρό. Το τηλέφωνο είναι απίστευτο εργαλείο κάνει τα πάντα και δεν μετανιώνω καθόλου για την απόφαση μου έχοντας πιά η huawei κερδισει το σεβασμό μου. Ελπίζω να σε βοηθησα λίγο στην απόφαση σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πρώην κάτοχος του mate 7 και σκέφτομαι να πάρω το ματε 8. Σκέφτομαι ομως και το galaxy a9 όπως και το lg το v10. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να βρω ποιο από τα 3 αξίζει;

 

το lg με 1000mAh λιγότερη μπαταρία, τι το έβαλες μαζί; Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει καν..

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μενα. Πρώην κάτοχος note 4 και ψάχνοντας να βρω ένα 6ιντσο τηλέφωνο κατέληξα σε δύο επιλογές. Α9(απλό ή pro) και Mate 9. Δεν κρυβω ότι σκεφτόμουν πιο σοβαρά το Α9 λόγω σούπερ αμο οθόνης αλλά το τηλέφωνο δεν έχει εισαχθεί σε Καμία ευρωπαϊκή χώρα και η σαμσουνγκ δεν το καλύπτει με εγγύηση λόγω ότι δεν είναι ευρωπαϊκό μοντέλο αλλά προορίζεται προς το παρόν μόνο για την κινεζική αγορά. Στο gsmarena διάβασα χθες ότι κάποια στιγμή μπορεί να κυκλοφορήσει στον υπόλοιπο κόσμο το πότε άγνωστο....Από την προηγούμενη βδομάδα είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Mate 8 και σκέφτομαι τη έχασα τόσο καιρό. Το τηλέφωνο είναι απίστευτο εργαλείο κάνει τα πάντα και δεν μετανιώνω καθόλου για την απόφαση μου έχοντας πιά η huawei κερδισει το σεβασμό μου. Ελπίζω να σε βοηθησα λίγο στην απόφαση σου.

 

Το Μόνο μείον συγκριτικά με τα Samsung είναι η οθόνη.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

9

Καλησπερα. Πρώην κάτοχος του mate 7 και σκέφτομαι να πάρω το ματε 8. Σκέφτομαι ομως και το galaxy a9 όπως και το lg το v10. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να βρω ποιο από τα 3 αξίζει;

 

Μετά από NOTE 4 dual sim - LG G4 dual sim - LG V10 dual sim και τώρα κάτοχος του MATE 8 θα πρέπει με ασφάλεια να σου πω ότι δεν Θα γυριζα πίσω στο V10 (αν και ήταν ενοχλητικά τέλειο στα πάντα) λόγω του ότι αυτό που πραγματικά χρειαζόμουν ήταν το Mate 8 (εντάξει μου λείπουν οι υπέρυθρες-remote control)

Αν δεν είσαι λάτρεις της φωτογραφίας που απαιτεί την τελειότητα σε αυτές (και το λέω αυτό γιατί για τις δικές μου προσδοκίες οι φώτο του MATE είναι σούπερ) τότε το Mate 8 ειναι ελάχιστα καλύτερο σε όλα

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μενα. Πρώην κάτοχος note 4 και ψάχνοντας να βρω ένα 6ιντσο τηλέφωνο κατέληξα σε δύο επιλογές. Α9(απλό ή pro) και Mate 9. Δεν κρυβω ότι σκεφτόμουν πιο σοβαρά το Α9 λόγω σούπερ αμο οθόνης αλλά το τηλέφωνο δεν έχει εισαχθεί σε Καμία ευρωπαϊκή χώρα και η σαμσουνγκ δεν το καλύπτει με εγγύηση λόγω ότι δεν είναι ευρωπαϊκό μοντέλο αλλά προορίζεται προς το παρόν μόνο για την κινεζική αγορά. Στο gsmarena διάβασα χθες ότι κάποια στιγμή μπορεί να κυκλοφορήσει στον υπόλοιπο κόσμο το πότε άγνωστο....Από την προηγούμενη βδομάδα είμαι ευτυχής κάτοχος ενός Mate 8 και σκέφτομαι τη έχασα τόσο καιρό. Το τηλέφωνο είναι απίστευτο εργαλείο κάνει τα πάντα και δεν μετανιώνω καθόλου για την απόφαση μου έχοντας πιά η huawei κερδισει το σεβασμό μου. Ελπίζω να σε βοηθησα λίγο στην απόφαση σου.

 

Δηλ στο Skroutz που το ειδα το Samsung A9, δεν καλυπτεται απο εγγύηση?

 

το lg με 1000mAh λιγότερη μπαταρία, τι το έβαλες μαζί; Εκτός αν δεν σε ενδιαφέρει καν..

 

Με ενδιαφερει αλλα κοιταω και την φωτογραφικη. Συν τοις άλλοις το samsung ισως να μην χρειαστει θηκη λογω του γυαλιου μπρος & πισω, δηλ με μια απλη ζελατινα και μπρος και πισω προστατεύεται (τουλάχιστον οσο αφορα τις γρατζιουνιες). Ετσι καποτε ειχα και το iphone 4 που ειχα πριν απο χρονια. Βλεπεις γενικα μου την σπανε οι θηκες.

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το Mate 7 τον τελευταίο χρόνο είμαι πολύ ευχαριστημένος και σκέφτομαι την μετάβαση στο 8 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει ή όχι; Σίγουρα είναι καλύτερο αλλά λίγο που έπαιξα μαζί του δεν είδα τρελές διαφορές στην συνολική εμπειρία χρήσης.

 

Εναλλακτικά σκέφτομαι να περιμένω το Note 6 καθώς αν και είχα απομακρυνθει τα τελευταία χρόνια από την Samsung το S7 Edge της γυναίκας μου είναι εξαιρετικο οπότε φαντάζομαι πως το Note 6 θα είναι ακόμα καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το Mate 7 τον τελευταίο χρόνο είμαι πολύ ευχαριστημένος και σκέφτομαι την μετάβαση στο 8 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει ή όχι; Σίγουρα είναι καλύτερο αλλά λίγο που έπαιξα μαζί του δεν είδα τρελές διαφορές στην συνολική εμπειρία χρήσης.

 

Εναλλακτικά σκέφτομαι να περιμένω το Note 6 καθώς αν και είχα απομακρυνθει τα τελευταία χρόνια από την Samsung το S7 Edge της γυναίκας μου είναι εξαιρετικο οπότε φαντάζομαι πως το Note 6 θα είναι ακόμα καλύτερο.

 

Ξεχνάς το δίκαρτο όμως. ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς το δίκαρτο όμως. ;)

 

Μπα.... Γιατί ξεχνάς το 2καρτο?

Όπως φέραμε πολύ από έξω το Mate 8 4g-64g με τον ίδιο τρόπο θα φέρουμε και την Hong Kong έκδοση του Note 6 dual sim όταν με το καλό κατά τον Νοέμβριο βγει....

Και στις 2 περιπτώσεις εγγύηση παπαλα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ερωτευσιμο moca gold 4g 64gb από που το φερνουμε;:love:

Με εγγύηση τι παίζει;

 

MATE 8 4g - 64g = Όχι εγγύηση

Το φέρεις από amazone (έχω βάλει και λινκ 3-5 σελίδες πριν) ή από όπου αλλού το βρεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

όπως λέγαμε με τα παιδιά στο τόπικ του p9 και από το σκρουτζ να το πάρεις είναι σαν να μην έχεις οπότε καλύτερα από κίνα ή αμαζον παρά να μπλέξεις με την αρβατο
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν το πουλάει το ίδιο το amazon είναι σαν να έχεις την καλύτερη εγγύηση στην αγορά.

Αυτό είναι το θέμα όμως, ότι το ίδιο το amazon δεν το πουλάει, είναι μέσω τρίτου.

Αν υπήρχε μέσω amazon θα το είχα ήδη χτυπήσει, αφού η εγγύηση και το after sales του είναι υποδειγματικό.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας το Mate 7 τον τελευταίο χρόνο είμαι πολύ ευχαριστημένος και σκέφτομαι την μετάβαση στο 8 αλλά δεν ξέρω αν αξίζει ή όχι; Σίγουρα είναι καλύτερο αλλά λίγο που έπαιξα μαζί του δεν είδα τρελές διαφορές στην συνολική εμπειρία χρήσης.

 

Εναλλακτικά σκέφτομαι να περιμένω το Note 6 καθώς αν και είχα απομακρυνθει τα τελευταία χρόνια από την Samsung το S7 Edge της γυναίκας μου είναι εξαιρετικο οπότε φαντάζομαι πως το Note 6 θα είναι ακόμα καλύτερο.

Αν μπορείς να περιμένεις σίγουρα το νοτε6 θα είναι φοβερό. Εγώ Μόλις έρθει θα δώσω το mate8 και θα το πάρω.

Αν Φυσικά δεν μας διαψεύσει όπως το note5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα όμως, ότι το ίδιο το amazon δεν το πουλάει, είναι μέσω τρίτου.

Αν υπήρχε μέσω amazon θα το είχα ήδη χτυπήσει, αφού η εγγύηση και το after sales του είναι υποδειγματικό.

 

Εσείς που γνωρίζετε περισσότερα εγώ που το πήρα από εδώ

https://www.amazon.co.uk/Huawei-European-Firmware-installed-Fingerprint/dp/B01CNJZ17W/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A16XKROF3NSZFI

Τι εγγύηση έχω αν έχω?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που γνωρίζετε περισσότερα εγώ που το πήρα από εδώ

https://www.amazon.co.uk/Huawei-European-Firmware-installed-Fingerprint/dp/B01CNJZ17W/ref=aag_m_pw_dp?ie=UTF8&m=A16XKROF3NSZFI

Τι εγγύηση έχω αν έχω?

 

Κινέζικη συσκευή έχεις πάρει. Εγγύηση μόνο στην Κίνα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικη συσκευή έχεις πάρει. Εγγύηση μόνο στην Κίνα :lol::lol::lol::lol:

 

Καλα αυτο ναι το γνωριζω...δεν γνωριζω αν υπαρχει καποια καλυψη απο amazone και αν οχι ποσο καιρο εχω απο το καταστημα που το πηρα....γιατι προσπαθωντας να βρω με πηγαινει στην γενικη εγγυηση του amazone 24 μηνες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτο ναι το γνωριζω...δεν γνωριζω αν υπαρχει καποια καλυψη απο amazone και αν οχι ποσο καιρο εχω απο το καταστημα που το πηρα....γιατι προσπαθωντας να βρω με πηγαινει στην γενικη εγγυηση του amazone 24 μηνες....

 

Από το Αμαζον δεν έχεις εγγύηση γιατί το πήρες απο τρίτο πωλητη

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Η φωτογραφία αυτή είναι κακή ;Ρωτάω τους πιο έμπειρους στο θέμα γιατι στα δικά μου μάτια και πολλών άλλον που την είδαν τους φάνηκε πολύ καλή ιδικά για κινητό.

http://s33.postimg.org/qyx24jhmn/IMG_20160526_213413.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...