Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ

Πώς το γράφεις τότε ότι είχες "+";

Περιοχή;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί έβγαζε στο Speed Test πάνω από 200mbps

 

Σε αρκετά σημεία μέσα στην Αθήνα. Σε κεντρικά σημεία έχει σχεδόν παντού δεν χρειάζεται να πας σε συγκεκριμένο σημείο όπως με τις άλλες.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντάξει φίλτατε θα τσεκάρω σε στάνταρ σημεία που γνωρίζω και θα επανέλθω... ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλτατε θα τσεκάρω σε στάνταρ σημεία που γνωρίζω και θα επανέλθω... ;)

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλή δοκιμή φίλε μου.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

3400+ post και να μην έχει αναρωτηθεί κάποιος παράξενο μου φαίνεται...

 

Πάντως κοιτώντας στο γουγλι διάβασα παράπονα για αυτό το θέμα και ειδικότερα στη Γαλλία...

 

Ρίχτε και μια ματιά εδώ , https://m.youtube.com/watch?v=8iL59y03hIA στο 1:03 περίπου....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Aυτό συμβαίνει γιατί κλειδώνεις την οθόνη με κάποιο πρόγραμμα για double tap.

Κλειδώνω την οθόνη με Nova launched. Αν το απενεργοποιησω θα είναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

3400+ post και να μην έχει αναρωτηθεί κάποιος παράξενο μου φαίνεται...

 

Πάντως κοιτώντας στο γουγλι διάβασα παράπονα για αυτό το θέμα και ειδικότερα στη Γαλλία...

 

Ρίχτε και μια ματιά εδώ , https://m.youtube.com/watch?v=8iL59y03hIA στο 1:03 περίπου....

 

οσο το ειχα εγω παντος με cosmote πολυ συχνα το εβλεπα (οπος και με το Mate 9 τωρα) με voda και wind ποτε

 

δλδ ετσι

https://s24.postimg.org/7m5m41jhx/Screenshot_20170717-003813.jpg

Link to comment
Share on other sites

οσο το ειχα εγω παντος με cosmote πολυ συχνα το εβλεπα (οπος και με το Mate 9 τωρα) με voda και wind ποτε

 

δλδ ετσι

https://s24.postimg.org/7m5m41jhx/Screenshot_20170717-003813.jpg

Μήπως κάποια επιλογή από τις ρυθμίσεις? Και σε εμένα ποτέ plus(+).

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κλειδώνω την οθόνη με Nova launched. Αν το απενεργοποιησω θα είναι οκ;

Ναι θα είναι ΟΚ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@egodemis, στις ρυθμίσεις δικτύου (προφανώς το screen capture είναι από το mate 9 έτσι; ) τι σου βγάζει;

Για πάρε ένα screen capture να δούμε...

 

Εδω στο mate 8 δίνει αυτές τις επιλογές,

30d365d2e031f48e154570f1605c7cb0.jpg

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποια επιλογή από τις ρυθμίσεις? Και σε εμένα ποτέ plus(+).

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπα τύποτα και στο mate 8 και στο 9 απλά και στα δύο και στην σειρά p ανάλογα με την χώρα (συνήθος η Branded η κάπου περίεργα λει σκέτο 4g ενώ είναι σε 4g+

Ναι θα είναι ΟΚ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@egodemis, στις ρυθμίσεις δικτύου (προφανώς το screen capture είναι από το mate 9 έτσι; ) τι σου βγάζει;

Για πάρε ένα screen capture να δούμε...

 

Εδω στο mate 8 δίνει αυτές τις επιλογές,

30d365d2e031f48e154570f1605c7cb0.jpg

http://i.imgur.com/yL484GF.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με το 4+ και wind δεν έχω βγάλει άκρια ακόμα... + πάντως δεν έχει βγάλει πουθενά...

 

Λοιπόν κάτι άλλο...

 

Σε Samsung & LG που έχω δουλέψει κατά καιρούς στο βασικό ημερολόγιο που διαθέτουν έχει το εξής προνόμιο (για μένα που το χρησιμοποιώ κατά κόρον) όταν ξεκινάς μια σημείωση σε αυτό, στη προκειμένη περίπτωση γράφω της βαρδιες της υπηρεσίας, αν έχω ξαναγράψει την ίδια βάρδια παλιότερα αυτόματα μου τη βγάζει "από κάτω" σαν παράθυρο ας πούμε, και μπορούσα να την επιλέξω χωρίς να χρειαστεί να την ξαναγράψω...

 

Μήπως υπάρχει κάπου το APK ή να δοκιμάσω κάποιο άλλο ίσως ημερολόγιο που να κάνει αυτό που μου είναι πολύ χρηστικό...

 

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έκανα μια δοκιμή με ένα v10 συναδέλφου.. Το οποίο του το είχα πουλησει εγώ πριν καιρό. Τραβήξαμε την ίδια φώτο... Και το v10 έφαγε ξύλο.

Υπήρχε μεγάλη διαφορά στην ποιότητα υπέρ του mate 8.

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 4G+ πήρα στην huawei και μου είπαν ότι εξαρτάτε με την αγορά που προορίζετε η συσκευή. Π.χ. για συσκευές που προορίζονται για Γαλλία εμφανίζει το εικονίδιο του 4G+, στην Ελλάδα πιάνει 4G+ αλλά το εικονίδιο δεν εμφανίζεται. Μυστήριο η κατάσταση. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το 4G+ πήρα στην huawei και μου είπαν ότι εξαρτάτε με την αγορά που προορίζετε η συσκευή. Π.χ. για συσκευές που προορίζονται για Γαλλία εμφανίζει το εικονίδιο του 4G+, στην Ελλάδα πιάνει 4G+ αλλά το εικονίδιο δεν εμφανίζεται. Μυστήριο η κατάσταση. :confused:
"κουλά" πράγματα αυτά....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

"κουλά" πράγματα αυτά....

 

Από ότι κατάλαβα μόνο στην single-sim έκδοση (NXT-L09C432BXXX) έχει το 4g+ εικονίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια καποιος να με βοηθησει. Επειτα απο rollback που ειχα κανει απο emui 5.0 εδω και καιρο δεν εχω καταφερει να επαναφερω τα θεματα στο τηλ. Δηλ δεν μπορω να αλλαξω εικονιδια, οθονη κλειδωματος κτλ. Τι να κανω? Αναγκαστικα πρεπει να παω σε emui 5.0 για να επανελθουν τα εικονιδια Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση , Η κάμερα γέμισε προβλήματα . Η εστίαση της είναι τόσο χάλια που απλά βλέπω μια θολούρα .Χωρίς το φως της ημέρας είναι αδύνατο να τραβήξω οποιαδήποτε φωτογραφία ή βίντεο . Η κάμερα Χωρίς το φως της ημέρας είναι τόσο χάλια, που με ανάγκασε να επικοινωνήσω με την huawei ,και Η απάντηση τους είναι να το στείλω για επισκευή. Αντιμετώπισε κάποιος Η κάποια παρόμοιο πρόβλημα ? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση , Η κάμερα γέμισε προβλήματα . Η εστίαση της είναι τόσο χάλια που απλά βλέπω μια θολούρα .Χωρίς το φως της ημέρας είναι αδύνατο να τραβήξω οποιαδήποτε φωτογραφία ή βίντεο . Η κάμερα Χωρίς το φως της ημέρας είναι τόσο χάλια, που με ανάγκασε να επικοινωνήσω με την huawei ,και Η απάντηση τους είναι να το στείλω για επισκευή. Αντιμετώπισε κάποιος Η κάποια παρόμοιο πρόβλημα ? Ευχαριστώ!
Όχι, αντίθετα είχα πει πως θεωρώ ότι βελτιώθηκε κιόλας.

Ίσως είναι κάποιο πρόβλημα υλικού.

Η δοκίμασε μια επαναφορά, έκανες καθόλου;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά ,έκανα επαναφορά Αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Μάλλον θα το στείλω στο service της huawei..Δεν έχω άλλη λύση....

Ευχαριστώ και πάλι !!

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι κύριοι η τελευταία ενημέρωση λογισμικού; (ελληνική συσκευή)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι κύριοι η τελευταία ενημέρωση λογισμικού; (ελληνική συσκευή)
Αυτή που παραθέτω σε φώτο 796b251f1d2f21a6e9511269a49df231.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια διευκρίνιση. Όποιος έχει αγοράσει από γερμανό, public, κοτσοβολο ας κάνει το παρακάτω να μας πει από πια χώρα έχει πιστοποίηση η συσκευή γιατί σε κάποια παιδιά δεν κάνει CA. (Από σκρουτζ δεν μας ενδιαφέρει γιατί δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας).

 

 

Αν πάτε στις ρυθμίσεις στο μενού "σχετικά με το τηλέφωνο" και πατήσετε το κουμπί "πιστοποίηση" πια χώρα σας βγάζει ;

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Mate 8 εδώ και ένα χρόνο περίπου. Το τηλέφωνο είναι Ελληνικό, δίκαρτο αλλά είμαι ακόμη στην έκδοση NXT C900B180.

Έχω ενεργό την αυτόματο έλεγχο για ενεργοποίηση αλλά δεν μου έχει έρθει καμμία αναβάθμιση. Γνωρίζει κάποιος το γιατί?

Ευχαριστώ Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Mate 8 εδώ και ένα χρόνο περίπου. Το τηλέφωνο είναι Ελληνικό, δίκαρτο αλλά είμαι ακόμη στην έκδοση NXT C900B180.

Έχω ενεργό την αυτόματο έλεγχο για ενεργοποίηση αλλά δεν μου έχει έρθει καμμία αναβάθμιση. Γνωρίζει κάποιος το γιατί?

Ευχαριστώ Νίκος

 

Ελληνικό με ΝΧΤ C900; Η NXT-L29 C900 είναι η global έκδοση του κινητού. Τα ευρωπαϊκά μοντέλα έχουν αριθμό έκδοσης NXT-L29C432.

 

Φαντάζομαι το πήρες μεταχειρισμένο; Ή από καμιά Κίνα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...