Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, με wifi δεν έχει αντίπαλο. Με data και κακό σήμα τα πάει πολύ καλά αλλά δεν συγκρίνεται με wifi..

 

Εστάλη από το Mate 8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

 

Εχω 2 ερωτήσεις να κανω σχετικα με το τηλέφωνο που προσφατα αγορασα.

 

Η πρωτη ειναι οτι στο εικονιδιο του facebook δεν μου εμφανίζει την ειδοποίηση με κοκκινο και τον αριθμο οπως το αλλο κινητο που εχω ενα samsung note 4 και που οταν εχω μια δυο η παραπανω ειδοποιησεις για καποιο σχολιο η κατι που δημοσιευσαν στο προφιλ μου εμφανίζεται ενας αριθμός στο εικονίδιο δεξια αναλογος των ειδοποιησεων.πχ στο samsung εμφανιζει τον αριθμο 3 ενω στο mate πρεπει να ανοιξω την εφαρμογή για να δω οτι υπάρχουν 3 ειδοποιησεις. Δοκιμασα εγκατάσταση-απεγκατάσταση εφαρμογης , απενεργοποίηση-ενεργοποιηση ειδοποιησεων , επανεκκίνηση αλλα τιποτα.

 

Επίσης γνωριζετε στην εφαρμογή εμαιλ πως μπορω να προσθεσω στην υπογραφή ενα logo εικονας και οχι μονο προτασεις??? Στο samsung με αφηνει και κανω paste και το logo της εταιρείας που εργάζομαι ενω στο mate μου επιτρεπει μονο κείμενο να πληκτρολογησω σαν υπογραφή.

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το Facebook τα εικονίδια αρίθμησης είναι χαρακτηριστικο των Samsung και lg αν θυμάμαι καλά σε άλλες συσκευές μπορείς να τα έχεις με nova launcher και Tesla unread όσον αφορά την υπογραφή στο e mail δεν γνωρίζω

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος να μειώνεται η φωτεινότητα όταν ανοίγει τον Chrome ή και κάποιες άλλες εφαρμογές (π.χ. dialer, μηνύματα, επαφές, Hangouts, Google Drive); Όταν, δλδ, πατάς το εικονίδιο για να μπεις σε κάποια από αυτές τις εφαρμογές, γίνεται λίγο πιο σκοτεινό. Και όταν επανέρχεσαι στην αρχική οθόνη, η φωτεινότητα "επανέρχεται".

 

Σε παιχνίδια ή άλλες εφαρμογές (π.χ. Facebook, Messenger, Twitter, PlayStore, YouTube) δεν το εμφανίζει αυτό.

 

Μήπως είναι κάποια ρύθμιση; Το είχε αναφέρει και κάποιος άλλος σε προηγούμενες σελίδες (για τον Chrome), αλλά βλέπω ότι το κάνει και σε άλλες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό? Στο messenger όταν λάβω μήνυμα μου εμφανίζει τον αριθμό των μη αναγνωσμενων μηνυμάτων, στο έμαιλ το ίδιο αλλά στο εικονίδιο του Facebook μόνο άμα ανοίξω την εφαρμογή βλέπω ότι έχω ειδοποιήσεις στην επιφάνεια δεν το βγάζει ενώ όλα τα άλλα κινητά το κανουν

 

Όσον αφορά το Facebook τα εικονίδια αρίθμησης είναι χαρακτηριστικο των Samsung και lg αν θυμάμαι καλά σε άλλες συσκευές μπορείς να τα έχεις με nova launcher και Tesla unread όσον αφορά την υπογραφή στο e mail δεν γνωρίζω

 

sent from my Dinosaur

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου ο email client και ή εφαρμογή μηνυμάτων είναι native εφαρμογές του τηλεφώνου ενώ του Facebook είναι εφαρμογή τρίτου και όχι δεν το κάνουν όλα τα άλλα κινητά αλλά κάποια

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παντως κατεβασα και το Nova launcher το δωρεαν και παλι δεν εμφανιζει την ειδοποιηση στο εικονιδιο του facebook παρολο που εχω 4 ειδοποιήσεις αν ανοίξω την εφαρμογή.

 

Και δεν το κρυβω οτι με απογοήτευσε αυτο εινσι μεγσλη ευκολια να βλεπω αν εχω ειδοποιησεις και οχι νσ πρεπει να ανοιξω την εφαρμογή.

 

 

Ναι φίλε μου ο email client και ή εφαρμογή μηνυμάτων είναι native εφαρμογές του τηλεφώνου ενώ του Facebook είναι εφαρμογή τρίτου και όχι δεν το κάνουν όλα τα άλλα κινητά αλλά κάποια

 

sent from my Dinosaur

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Παντως κατεβασα και το Nova launcher το δωρεαν και παλι δεν εμφανιζει την ειδοποιηση στο εικονιδιο του facebook παρολο που εχω 4 ειδοποιήσεις αν ανοίξω την εφαρμογή.

 

Και δεν το κρυβω οτι με απογοήτευσε αυτο εινσι μεγσλη ευκολια να βλεπω αν εχω ειδοποιησεις και οχι νσ πρεπει να ανοιξω την εφαρμογή.

 

Βάλε τον ZenUI lancer θα σε καλύψει πλήρως για αυτό που θες.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.launcher&hl=el

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο κάνει επειδή έχεις το πρόγραμμα μπαταρίας στο έξυπνη βάλτο επιδόσεις και δεν θα στο κάνει.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο... Ευχαριστώ πολύ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως κατεβασα και το Nova launcher το δωρεαν και παλι δεν εμφανιζει την ειδοποιηση στο εικονιδιο του facebook παρολο που εχω 4 ειδοποιήσεις αν ανοίξω την εφαρμογή.

 

Για να σου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις αυτές ο Nova Launcher, θα πρέπει να έχεις την πληρωμένη έκδοση (Nova Prime) και το Tesla Unread.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και επειδή είναι μεγάλη ευκολία του προγράμματος να βλέπεις τις ειδοποιήσεις που έχεις (αν εχεις) χωρίς να χρειάζεται να ανοίξεις την εφαρμογή μου εξηγείς γιατί δεν το κάνει ο launcher του mate? Δεν μπορώ να το καταλάβω έχει τόσα το κινητό και δεν έχει κάτι που το θεωρούσα αυτονόητο γιατί ασχολούμαι αρκετά με το Facebook αλλά δεν γίνεται να ανοίγω πάντα την εφαρμογή για να δω αν έχω ειδοποίηση η όχι. Στο messenger πάντως εμφανίζει κανονικά την ειδοποίηση αν μου στείλουν μήνυμα με αυξοντα αριθμό.

 

Για να σου εμφανίζει τις ειδοποιήσεις αυτές ο Nova Launcher, θα πρέπει να έχεις την πληρωμένη έκδοση (Nova Prime) και το Tesla Unread.

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι να εξηγήσεις φίλε μου ή Samsung το έβαλε ή Huawei όπως και οι περισσότερες εταιρείες δεν το έχουν εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου και τι ζητάς από το τηλέφωνο σου ούτως ή άλλως αν και δεν ασχολούμαι και πολύ νομίζω ότι όταν έχεις κάτι στο Facebook ή εφαρμογή στέλνει ειδοποίηση

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την αποστολή έμαιλ το έχω σταματήσει γιατί δεν μπορεί αν έχω 30 ειδοποιήσεις την ημέρα στο Facebook για κάτι που έχω δημοσιευση η για κάποιο σχόλιο να έρχονται και 30 έμαιλ.

 

Απλά είπα ότι είναι μεγάλη ευκολία και δεν κατάλαβα γιατί δεν το ακολούθησαν και οι άλλες εταιρείες.

 

Γιατί ας πούμε στο messenger του Facebook λειτουργεί και στην εφαρμογή δεν λειτουργεί.

 

Μακαρι σε επόμενη αναβάθμιση του λειτουργικού να το διορθώσουν αν και άλλοι βέβαια χρήστες ζητήσουν κάτι ανάλογο.

 

Δεν υπάρχει κάτι να εξηγήσεις φίλε μου ή Samsung το έβαλε ή Huawei όπως και οι περισσότερες εταιρείες δεν το έχουν εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου και τι ζητάς από το τηλέφωνο σου ούτως ή άλλως αν και δεν ασχολούμαι και πολύ νομίζω ότι όταν έχεις κάτι στο Facebook ή εφαρμογή στέλνει ειδοποίηση

 

sent from my Dinosaur

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει τον κοπο να παμε στην 321? Εμεις που ειμαστε ακόμη στην 180? Προσπαθω να το αποφυγω γιατι αν το μετανιώσω δεν θα μπορω να γυρισω πισω στην 180!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αξιζει τον κοπο να παμε στην 321? Εμεις που ειμαστε ακόμη στην 180? Προσπαθω να το αποφυγω γιατι αν το μετανιώσω δεν θα μπορω να γυρισω πισω στην 180!

 

Εμένα η δικιά μου εμπειρία απο την αλλαγή αυτή δεν είχε ούτε αρνητικά ούτε θετικά μπαταρία πάνω κάτω με την χρήση που κάνω είναι ίδια η πολύ κοντά δεν καταλαβαίνω διάφορες .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η δικιά μου εμπειρία απο την αλλαγή αυτή δεν είχε ούτε αρνητικά ούτε θετικά μπαταρία πάνω κάτω με την χρήση που κάνω είναι ίδια η πολύ κοντά δεν καταλαβαίνω διάφορες .

Έτσι ακριβώς συμφωνώ. Δίνω ένα +στην 321 που μπορείς να κάνεις περιήγηση στις φώτο από τα δαχτυλικα αποτυπώματα (λεπτομέρεια αλλά εγώ το χρειάζομαι)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω οτι το έκανες απο την 170 δεν είμαι σίγουρος 100% αλλα στην 320 γινόταν σίγουρα. Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Στην 180 αλήθεια;;;;

 

Ρυθμίσεις - Δαχτυλικό αποτύπωμα - Χειρονομία ολίσθησης - Περιήγηση στις φωτογραφίες

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το βρω ανοιχτο σε κανενα καταστημα ... Πηγα Κωτσο που το εχουν αλλα ειναι σφραγισμενο και δεν το ανοιγουν. Αν ξερει καποιος που μπορω να το βρω και να μπορω να το περιεργαστω , ας μου πει σας παρακαλω..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να το βρω ανοιχτο σε κανενα καταστημα ... Πηγα Κωτσο που το εχουν αλλα ειναι σφραγισμενο και δεν το ανοιγουν. Αν ξερει καποιος που μπορω να το βρω και να μπορω να το περιεργαστω , ας μου πει σας παρακαλω..

 

Είχε στα media markt στην λεωφόρο Αθηνών μέχρι τώρα τελευταία που είχα πάει πάρε τηλ και ρωτά αν έχουν κάπου ντεμο να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην C432Β320 οι ειδοποιήσεις στο Viber έρχονται κανονικά;

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην C432Β320 οι ειδοποιήσεις στο Viber έρχονται κανονικά;

Διάβασε στην πρώτη σελίδα τις ρυθμίσεις για να έρχονται ειδοποιήσεις για να μην έχεις πρόβλημα.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...