Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδια, είμαι αναμεσα στο mate και στο 6p άλλα μάλλον θα καταληξω στο πρωτο, υπάρχει κάτι που πρεπει να προσεξω κατα την αγορά απο Σκρουτζ;( εκδοση κτλ.)

 

Στάλθηκε από το Galaxy Nexus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλοι εχουν πει ακομα και για 8-ωρες οθονη αλλα εγω μεχρι 6ωρεσ κατι εχω δει εγω μηπως υπαρχει καποιοσυγκεκριμενο στησιμο ?ειμαι με την 180

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι εχουν πει ακομα και για 8-ωρες οθονη αλλα εγω μεχρι 6ωρεσ κατι εχω δει εγω μηπως υπαρχει καποιοσυγκεκριμενο στησιμο ?ειμαι με την 180

 

Το 6ωρες κάτι δεν μας εξηγεί και Πολλά... Άλλο να έχεις 8 ώρες οθόνη μεσα σε 20 ώρες λειτουργίας και άλλο 6 ώρες οθόνη σε 48 ώρες λειτουργίας (κάπου εκεί πήγαινε εμένα με την Β180)...και αυτές τις 8 ώρες πως τις έχεις κατανάλωση? Με WiFi? Με 4G? Και με τα 2?

Και πόσες ώρες κλησεων ομιλίας? Φωτογραφίες, βίντεο? Παρακολούθηση βίντεο? Παιχνίδια?

Γιατί και εγώ με τα πάντα κλειστά και απλά ανοιχτή η οθόνη μπορεί να γράψω και 24 ώρες οθόνη...

Οπότε χαρείτε το πολύ εργαλείο σας χωρίς αγχος...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Το 6ωρες κάτι δεν μας εξηγεί και Πολλά... Άλλο να έχεις 8 ώρες οθόνη μεσα σε 20 ώρες λειτουργίας και άλλο 6 ώρες οθόνη σε 48 ώρες λειτουργίας (κάπου εκεί πήγαινε εμένα με την Β180)...και αυτές τις 8 ώρες πως τις έχεις κατανάλωση? Με WiFi? Με 4G? Και με τα 2?

Και πόσες ώρες κλησεων ομιλίας? Φωτογραφίες, βίντεο? Παρακολούθηση βίντεο? Παιχνίδια?

Γιατί και εγώ με τα πάντα κλειστά και απλά ανοιχτή η οθόνη μπορεί να γράψω και 24 ώρες οθόνη...

Οπότε χαρείτε το πολύ εργαλείο σας χωρίς αγχος...

 

Προσωπικά δεν σκάω ...δεν είμαι δούλος της.. Μπαταρίας.

Η αγορα από σκρουτζομαγαζο δίνει διετή εγγύηση στο ευρωπαϊκό μοντέλο ή μονοετή?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι εχουν πει ακομα και για 8-ωρες οθονη αλλα εγω μεχρι 6ωρεσ κατι εχω δει εγω μηπως υπαρχει καποιοσυγκεκριμενο στησιμο ?ειμαι με την 180

Με μικτή χρήση που του κάνω εγώ δλδ e-mail σερφάρισμα παιχνιδάκι Ο μικρός και Τηλέφωνα Facebook και όλα τα συναφή εμένα είναι ως εξής.

Πάντα θα σου πω σε ένα 24ώρο το φορτώνω κάθε βράδυ.

Με wifi μόνο, κοντά στις 10ώρες

Με 3g 4g 6ωρες σκαρτες

Μικτή χρήση 7ωρες περίπου.

Φυσικά όπως είναι και ο φίλος όλα παίζουν ρόλο αλλά είναι κάπου εκεί....

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι μικτή χρήση με παιχνίδι γύρω στις 7 ώρες και εγώ

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε ξαναπει. Ειναι καθαρα τι χρηση κανει ο καθενας. Οσοι ειστε με wifi εχετε διπλασιες ωρες απο εμας που ειμαστε μονο 3g/εν κινησει ολη μερα. Συν του οτι εχουμε και τον ηλιο αντιπαλο :P
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω ξανα ρωτήσει αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση, υπάρχει τρόπος να κάνουμε εγγραφή σε κινεζική ρομ στο αναγνωστικό huawei με το region που είμαστε τώρα;

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε αλλά θέματα πέραν από αυτά που έχει μέσα ή συσκευή?

Και κάτι άλλο που δεν μπορώ να βρώ..... που στο καλό είναι η κατανάλωση της μπαταρίας ανά εφαρμογή?

Και κάτι άλλο, μπορώ με κάποιο τρόπο να κρύψω την κάτω μπάρα?

Είμαι με C432B180

Edited by tini78vj
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Για θέμΑτα δεν ξέρω.

Για κατανάλωση υπάρχει ένα εικονίδιο που λέγετε διαχείριση συσκευής εκεί πατάς στο κάτω αριστερά εικονίδιο που δείχνει μια μπαταρία και μετά πατάς επίπεδο κατανάλωσης. Αν καταλαβ σωστά αυτό ψάχνεις.

Στο Ευρωπαϊκό μοντέλο όπως είναι και το δικό σου όχι δεν μπορείς να την κρύψεις την μπάρα Δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει τρόπος να κατεβάσουμε αλλά θέματα πέραν από αυτά που έχει μέσα ή συσκευή?

Και κάτι άλλο που δεν μπορώ να βρώ..... που στο καλό είναι η κατανάλωση της μπαταρίας ανά εφαρμογή?

Και κάτι άλλο, μπορώ με κάποιο τρόπο να κρύψω την κάτω μπάρα?

Είμαι με C432B180

 

Για απόκρυψη της μπάρας υπάρχει εφαρμογή η οποία δεν χρειάζεται root..λέγεται "GMD Immersive" και την βρίσκεις στο playstore!

Οσον αφορά τα θέματα δεν γνωρίζω να σου πω..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Για τα θέματα με ευρωπαϊκή ρομ δεν μπορείς να κατεβάσεις αλλά μόνο με κινεζικη

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Θα δοκιμάσω μια την εφαρμογή που προτείνει ο/η φίλος/φίλη Luciferia.

Κρίμα όμως για τα θέματα...... Νομίζω κάποιος τρόπος θα υπάρχει!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Θα δοκιμάσω μια την εφαρμογή που προτείνει ο/η φίλος/φίλη Luciferia.

Κρίμα όμως για τα θέματα...... Νομίζω κάποιος τρόπος θα υπάρχει!

Εαν κανεις αναζητηση στο Google για θεματα θα βρεις πολλα,εχουν καταληξη hwt και με ενα file manager τα βαζεις στη διαδρομή HWThemes, νομίζω ότι θα δουλέψει,ετσι με αυτο τον τροπο το ειχα κανει καποτε στο mate 7 που είχα τοτε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Για απόκρυψη της μπάρας υπάρχει εφαρμογή η οποία δεν χρειάζεται root..λέγεται "GMD Immersive" και την βρίσκεις στο playstore!

Οσον αφορά τα θέματα δεν γνωρίζω να σου πω..

 

Καλή η εφαρμογή αλλά δεν δουλεύει σωστά.

Με την πρώτη εγκατάσταση και ρύθμιση δούλεψε άψογα, μετά από ένα τέταρτο ... τίποτα.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις αναζητηση στο Google για θεματα θα βρεις πολλα,εχουν καταληξη hwt και με ενα file manager τα βαζεις στη διαδρομή HWThemes, νομίζω ότι θα δουλέψει,ετσι με αυτο τον τροπο το ειχα κανει καποτε στο mate 7 που είχα τοτε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πανο το δοκιμασα πριν κάτι μέρες και δεν δούλεψε φίλε

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Στεφ ειδες για θεματα συμβατά με το EMUI που εχεις; νομίζω ότι έχει επιλογή για insert theme from sd card

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο δεν προσεξα αν ήταν για emui 4 ή 4.1 θα το ξανα δω αύριο

 

sent from my mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα εγώ μόλις τώρα,δουλεψε κανονικά,κατεβασα απο το ιταλικο νημα ενα θέμα το εβαλα στη διαδρομή που ανεφερα παραπανω και δουλεψε

Μπορει οποιος θελε να κανει αιτημα συμμετοχης του στο google plus και στη κοινοτητα EMUI International,εχει απειρα θεματα και πολλα ενδιαφέροντα για τον καθε τυπο emui.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160701/802cdc6812ad7dad1ffb4f9a649d1b1e.jpg

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλή η εφαρμογή αλλά δεν δουλεύει σωστά.

Με την πρώτη εγκατάσταση και ρύθμιση δούλεψε άψογα, μετά από ένα τέταρτο ... τίποτα.

 

Πρέπει να τικάρεις που θέλεις να κάνει τί,θέλει λίγο ψάξιμο και θα την βρείς την άκρη,την έχω και δουλεύει άψογα!

Επίσης στη free version νομίζω δεν πιάνει όλες τις ρυθμίσεις,πάντως έχω την paid και δουλεύει υποδειγματικά :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ την μεμβράνη που έρχεται με το κινητό από τις καλύτερες που κυκλοφορούν. Σήμερα όμως βρήκα χρόνο να περάσω το tempered glass της nillkin amazing H+ pro. Άλλη αίσθηση. Το δάκτυλο γλιστράει εύκολα, η οθόνη ζωντάνεψε...μεγάλη διαφορά. Δυστυχώς στο άλλο μου κινητό (s7 edge) είμαι αναγκασμένος να μείνω με τη βλακεία της spigen.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάρει κι εγώ 1 μήνα τώρα,αλλά λυπάμαι να βγάλω την μαμά τόσο τέλεια που την έχουν βάλει.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω πάρει κι εγώ 1 μήνα τώρα,αλλά λυπάμαι να βγάλω την μαμά τόσο τέλεια που την έχουν βάλει.

Θα αλλάξεις γνώμη εύκολα...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...