Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξερω γιατι εχω δοκιμασει τηλ με 800ρα και τηλ χωρις 800ρα και κανεις λαθος εγω ξερω η wind δουλευει φουλ 800ρα φιλε

 

κι εγώ wind έχω και κυψέλη. κέντρο, πειραιά πάντα 4g δουλεύει και πάει και σφαίρα το άτιμο :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Έχω παραγγείλει το κινητό στις 13/1 και από 14/1 φαίνεται ακόμα στη Σιγκαπούρη. 7 μέρες τώρα κολλημένο εκεί. Είναι σύνηθες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου επιτελους εφτασε σημερα! ενθουσιασμενος ειμαι (αν και ειχα ξενερωσει με την xiaomi που εβγαλε το pro...τεσπα περασμενα ξεχασμενα)

 

απο minideal παραγκελια 5/1 εφτασε σημερα....

στο τρακ ειχε μεινει στην σιγκαπουρη απο τις 11 του μηνα και αλλαξε χτες οτι (21/1) που ηρθε ελλαδα μια και καλη

γενικα πρεπει να το περιμενει κανεις το 20ημερο για να μην σε πιασει καταθλιψη νομιζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν ειναι dual active. Γιαυτο συμβαινει αυτο. Λογικο ειναι.

Κάτσε οπότε τι σημαίνει αυτό;

Όταν δε μιλάμε στο τηλ παίζουν και οι 2 κάρτες αν μας καλέσουν κανονικά, αλλά όταν μιλάμε απενεργοποιείται η μία κάρτα?

Ή κάθε φορά επιλέγεις ποια κάρτα δουλεύει και η άλλη φαίνεται πάντα απενεργοποιημένη?

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε οπότε τι σημαίνει αυτό;

Όταν δε μιλάμε στο τηλ παίζουν και οι 2 κάρτες αν μας καλέσουν κανονικά, αλλά όταν μιλάμε απενεργοποιείται η μία κάρτα?

Ή κάθε φορά επιλέγεις ποια κάρτα δουλεύει και η άλλη φαίνεται πάντα απενεργοποιημένη?

Ναι αυτό σημαίνει.. Ότι όταν θα πραγματοποιείς κλήση η 2η κάρτα θα φαίνεται απενεργοποιημένη και θα σε ειδοποιεί λογικά με μήνυμα ή εταιρεία. Όταν δεν κάνεις κλήση τότε θα μπορούν να σε καλέσουν και στις 2..

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μια βοήθεια κάτι παει στραβά με τους drivers , μου βγάζει συνέχεια "brom error s_brom_download_da_fail 2004" σε windows 7 και δεν ξεκιναει το flash , τα κανω ακριβώς όπως τα λεει ο φίλος στην σελίδα 130.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό σημαίνει.. Ότι όταν θα πραγματοποιείς κλήση η 2η κάρτα θα φαίνεται απενεργοποιημένη και θα σε ειδοποιεί λογικά με μήνυμα ή εταιρεία. Όταν δεν κάνεις κλήση τότε θα μπορούν να σε καλέσουν και στις 2..

Yπάρχει και η λύση της προώθησης της μιας σιμ στην άλλη όταν δεν απαντά ή ειναι κατειλλημένο και έτσι ανά πάσα στιγμή γνωρίζεις αν σε κάλεσε κάποιος στην άλλη σιμ

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μια βοήθεια κάτι παει στραβά με τους drivers , μου βγάζει συνέχεια "brom error s_brom_download_da_fail 2004" σε windows 7 και δεν ξεκιναει το flash , τα κανω ακριβώς όπως τα λεει ο φίλος στην σελίδα 130.

 

δοκιμασε να κανεις επανεκιννηση το λαπτοπ και αλλαξε θυρα usb και τρεξε ως administrator το φλας τουλ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση.εχω το lenovo k910 το οποιο ειναι dual active στην μια sim εχω την συνδεση μου την αλλη την sim την εχω μονο για 3g internet.στο redmi 3 note θα μπορω να κανω κλησεις απο την μια sim εχωντας ανοιχτα τα δεδομενα της αλλης sim?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση.εχω το lenovo k910 το οποιο ειναι dual active στην μια sim εχω την συνδεση μου την αλλη την sim την εχω μονο για 3g internet.στο redmi 3 note θα μπορω να κανω κλησεις απο την μια sim εχωντας ανοιχτα τα δεδομενα της αλλης sim?

 

dual standby είναι στο redmi οπότε όχι

 

βέβαια , πως το λειτουργείς ; , μιλάς στο τηλ (bt) και ταυτόχρονα σερφάρεις ;

γιατί αλλιώς δεν το βρίσκω τόσο απαραίτητο , θα τελειώσει η κλήση θα ενεργοποιηθούν τα δεδομένα, για τις κλήσεις οκ εκεί να το καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

dual standby είναι στο redmi οπότε όχι

 

βέβαια , πως το λειτουργείς ; , μιλάς στο τηλ (bt) και ταυτόχρονα σερφάρεις ;

γιατί αλλιώς δεν το βρίσκω τόσο απαραίτητο , θα τελειώσει η κλήση θα ενεργοποιηθούν τα δεδομένα, για τις κλήσεις οκ εκεί να το καταλάβω

οχι εννοω πως ενω θα εχω ανοιχτα δεδομενα στην μια sim και θα σερφαρω θα χτυπησει κληση στην αλλη sim?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το gsmarena λέει οτι έχει Fast battery charging. Ισχύει; Κι αν ναι, να μας πει κάποιος που το έχει πόση ώρα παίρνει μια πλήρης φόρτιση.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω πως ενω θα εχω ανοιχτα δεδομενα στην μια sim και θα σερφαρω θα χτυπησει κληση στην αλλη sim?

 

η κλήση θα χτυπήσει , αν δεν χτυπούσε δεν θα είχε κανένας smartphone δικαρτο :)

απλά όταν μιλάς τα δεδομένα κόβονται εκείνη την στιγμή και επανέρχονται όταν τελειώσει η κλήση

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εχει σεταρει κανεις το fingerprint?

Εγω εχω κανει πολλες προσπαθειες και εχω βαλει και 5 διαφορετικα fingerprints αλλα δεν ανοιγει.

Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα ή εστω βημα βημα καθοδηγηση μηπως μου διαφευγει κατι.

 

Γενικοτερα εχθες παρελαβα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Θα δουμε μετα απο λιγες μερες χρησης.

 

Ευχαριστω

 

Μόλις κάνεις το set up με το δάκτυλο και πατήσεις done κάνε κλικ στο μοτίβο κάνε και ένα μοτίβο με τις τελίτσες και είσαι κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

η κλήση θα χτυπήσει , αν δεν χτυπούσε δεν θα είχε κανένας smartphone δικαρτο :)

απλά όταν μιλάς τα δεδομένα κόβονται εκείνη την στιγμή και επανέρχονται όταν τελειώσει η κλήση

 

ευχαριστω φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μου,πιστεύω πως σε θέμα ευκολίας αλλαγής Ρομ κτλ το note 2 είναι κλάσεις ανώτερο.... Σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή θα υπήρχε ήδη στην πρώτη σελίδα του νήματος οδηγοί ξεκάθαροι για τους διάφορους τρόπους αλαγης Ρομ....στο note 3 δεν έχει βγει καν ή ελληνική.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μόλις παρέλαβα και εγώ απο βικ!

Είχε την 7.0.1? και με το που μπήκα wifi μου έβγαλε update για 7.1.6.0(LHNCNCK).

Δεν έχω play store και παλεύω τώρα να σεταρω. Με ενοχλούν λίγο τα κινέζικα παντού και προσπαθώ να συνηθίσω το MIUI...

Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές..πάει σφαίρα το κινητό..

Τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν προτιμώ τα αγγλικά, προτείνετε καμιά άλλη rom? αν και δεν θέλω να βάλω unofficial θέλω να ξεφορτωθώ τα κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μου,πιστεύω πως σε θέμα ευκολίας αλλαγής Ρομ κτλ το note 2 είναι κλάσεις ανώτερο.... Σε οποιαδήποτε άλλη συσκευή θα υπήρχε ήδη στην πρώτη σελίδα του νήματος οδηγοί ξεκάθαροι για τους διάφορους τρόπους αλαγης Ρομ....στο note 3 δεν έχει βγει καν ή ελληνική.

Ελληνική υπαρχει,ξεκλειδωμένοι bootloader δεν υπαρχουν(ακομα ειναι λιγοι τουλαχιστον)για να περαστεί custom recovery (twrp)!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το gsmarena λέει οτι έχει Fast battery charging. Ισχύει; Κι αν ναι, να μας πει κάποιος που το έχει πόση ώρα παίρνει μια πλήρης φόρτιση.

Ευχαριστώ.

 

Ναι το είχα διαβάσει κι εγώ πριν το πάρω αλλά με μια μικρή έρευνα που έκανα μάλλον δεν ισχύει. Θεωρητικά το SoC (Helio x10) υποστηρίζει Pump Express, δλδ. την αντίστοιχη QuickCharge τεχνολογία της MediaTek. Φαίνεται όμως πως στο Redmi Note 3 δεν παίζει κάτι τέτοιο (δεν είναι ενεργοποιήμενο στον kernel της συσκευής ίσως;) αφού και με τον μαμα φορτιστή αλλά και με έναν samsung αντίστοιχων προδιαγραφών (5v, 2A) μια πλήρης φόρτιση διαρκεί περίπου δύο ώρες. Το Ampere δείχνει και με τους δύο 1460mAh κατά τη φόρτιση. Θεωρητικά με το pump express θα έπρεπε να δίνει 70% σε 30 λεπτά (στην καλύτερη).

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα διαβάσει κι εγώ πριν το πάρω αλλά με μια μικρή έρευνα που έκανα μάλλον δεν ισχύει. Θεωρητικά το SoC (Helio x10) υποστηρίζει Pump Express, δλδ. την αντίστοιχη QuickCharge τεχνολογία της MediaTek. Φαίνεται όμως πως στο Redmi Note 3 δεν παίζει κάτι τέτοιο (δεν είναι ενεργοποιήμενο στον kernel της συσκευής ίσως;) αφού και με τον μαμα φορτιστή αλλά και με έναν samsung αντίστοιχων προδιαγραφών (5v, 2A) μια πλήρης φόρτιση διαρκεί περίπου δύο ώρες. Το Ampere δείχνει και με τους δύο 1460mAh κατά τη φόρτιση. Θεωρητικά με το pump express θα έπρεπε να δίνει 70% σε 30 λεπτά (στην καλύτερη).

Αν παρατηρήσεις στην αρχή ανεβάζει πολύ γρήγορα για παράδειγμα απο 20%-55% σε μισή ωρα και μετα ανεβάζει πιο αργά αυτό δεν είναι μια μορφή fast charging??

Κάνω λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μια βοήθεια κάτι παει στραβά με τους drivers , μου βγάζει συνέχεια "brom error s_brom_download_da_fail 2004" σε windows 7 και δεν ξεκιναει το flash , τα κανω ακριβώς όπως τα λεει ο φίλος στην σελίδα 130.

 

This message will popped-up when you are press the wrong combination keys...

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση της official stable 7.0.11 σε 7.1.6 έχει φτιάξει πολύ η κατανάλωση μπαταρίας.

Από 07,00 το πρωί με 98% στις 17,30 είναι στο 90% με 16 κλήσεις 5' + wifi + 4G + χρήση εφαρμογών

Xiaomi Redmi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσεις στην αρχή ανεβάζει πολύ γρήγορα για παράδειγμα απο 20%-55% σε μισή ωρα και μετα ανεβάζει πιο αργά αυτό δεν είναι μια μορφή fast charging??

Κάνω λάθος??

 

Ναι ισχύει αυτό που λες, δεν ξέρω όμως αν μετράει ως Fast charging δυνατότητα ☺

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει αυτό που λες, δεν ξέρω όμως αν μετράει ως Fast charging δυνατότητα ☺

Οκ πάντως βοήθεια πολύ γιατί μου έχει συμβεί να πάω σπίτι για καμια ωρα και να είμαι με 15% οπότε μέχρι να φύγω έχω κάνα 60% :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...