Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ένα και εγώ μετάβαση από minedeal ρομ σε αγγλοκινεζικη την 7,1,6,0 μέχρι τώρα κανένα θέμα μόνο με ένα στο playstore που δεν ξέρω πως να το λύσω , σε πολλές εφαρμογές όπως viber μου βγάζει Your device isn't compatible with this version.

Ένα μεγάλο μπράβο και ευχαριστώ στο παλικάρι που έγραψέ της οδηγίες.

 

Και κάτι ακόμη έχει 10 μέρες και κάτι περιμένω των κωδικό για ξεκλείδωμα bootloader αλλά τίποτα ακόμη.

 

Κατέβασε μια παλιότερη έκδοση του viber.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ε κάτι κλείνει το app για δοκίμασε

ρυθμίσεις -> πρόσθετες ρυθμίσεις -> μπαταρία -> διαχ. χρήσης μπαταρίας εφαρμογών -> (αν δεν είναι ανενεργή) Επιλέξτε εφαρμογές και βάλε τις εφαρμογές που δε θες να σταματάνε ή βάλτο κατευθείαν στο ανενεργή να δεις αν στρώνει

 

Είναι ανενεργή. Αυτό σημαίνει ότι κάτι άλλο φταίει; Μήπως δεν πρέπει να καθαρίζω τη ROM; Εννοώ να πατάω το αριστερό κουμπί με τις 3 γραμμές και να κάνω clear;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσοι έχετε αγοράσει από minedeal και φοράτε την MIUI 7.0 STABLE 7.0.19.0 σας έχει έρθει αναβάθμιση;; γιατί μια εβδομάδα τώρα εμένα δεν μου έχει έρθει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! καπου διαβασα οτι το redmi note 3 3/32 βγαινει με ελληνικα κανονικα. ισχυει κατι τετοιο η θα πρεπει να τα περασω εγω?

επισης ειμαι αναμεσα σε αυτο και στα ulefone power η στο doogee f5. ξερει κανεις να μου πει πιο ειναι καλυτερα να αγορασω?

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια παλιότερη έκδοση του viber.

 

Βασικα κατεβασε καμια νεοτερη εκδοση του play store να κοιταξω αν μπορω να ανεβασω καμια

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανενεργή. Αυτό σημαίνει ότι κάτι άλλο φταίει; Μήπως δεν πρέπει να καθαρίζω τη ROM; Εννοώ να πατάω το αριστερό κουμπί με τις 3 γραμμές και να κάνω clear;

Όταν κάνεις clear τότε σβήνουν όλες οι εφαρμογές που είναι ανοικτές. Για να κλειδώσει μία εφαρμογή και να μην κλείνει τότε όταν είσαι στο menu από τις τρεις γραμμές που αναφέρεις, τότε τραβά το εικονίδιο της εφαρμογής που θέλεις προς τα κάτω. Το ξεκλείδωμα γίνεται με τον ίδιο τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! καπου διαβασα οτι το redmi note 3 3/32 βγαινει με ελληνικα κανονικα. ισχυει κατι τετοιο η θα πρεπει να τα περασω εγω?

επισης ειμαι αναμεσα σε αυτο και στα ulefone power η στο doogee f5. ξερει κανεις να μου πει πιο ειναι καλυτερα να αγορασω?

Αν και εδώ δεν είναι το θέμα για συγκρίσεις, σου λέω πάντως πως δεν έχει καμια σχέση με τις άλλες 2 συσκευες :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας...

ξέρει κανεις γιατί στην αρχική οθόνη του κινητού κάτω απο τα εικονιδια δεν γράφει όλη την λεξη και τις κόβει ?? πχ αντί για μυνήματα γράφει μηνυμ... Δεν βγάζει κανονικά όλη την λεξη..έχω δοκιμάσει αλλες γραμματοσειρές αλλά τπτ...έχω αλλάξει το μέγεθος της γραμματοσειράς στο s παλι τπτ ..καμια ιδέα??

ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...σε λίγες μέρες θα εχουμε στα χέρια μας το Pro και ακόμα δεν έχουμε σωστή Rom από την ελληνική κοινότητα ... θα τραβήξουμε τα ίδια και με το Pro?
Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολα τα παιδιά καλορίζικα τα τηλέφωνα σε όλους όσους έχετε παραλάβει κ σε όσους τα περιμένετε!μελοντικος αγοραστής για πρώτη φορα κινεζικού smartphone!!εχοντας καμία γνωςη απο rom απο flash recoveyrκτλ..κτλ θα ηθελα να πειραματιστώ κ εγω με ενα rn3 έχοντας ολη την διάθεση κ υπομονή κ αρχίζοντας λιγο να καταλαβαίνω μετα απο πολες σελίδες διάβασμα εδω στο forum,θα ηθελα να ρωτήσω για το minidial εχει τωρα stock in Greece λεει!!ποσο καιρό θα κάνει να μου έρθει περίπου;κ με τι rom έρχεται;;ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας...

ξέρει κανεις γιατί στην αρχική οθόνη του κινητού κάτω απο τα εικονιδια δεν γράφει όλη την λεξη και τις κόβει ?? πχ αντί για μυνήματα γράφει μηνυμ... Δεν βγάζει κανονικά όλη την λεξη..έχω δοκιμάσει αλλες γραμματοσειρές αλλά τπτ...έχω αλλάξει το μέγεθος της γραμματοσειράς στο s παλι τπτ ..καμια ιδέα??ευχαριστώ :)

Είναι καθαρά θέμα γραμματοσειράς .... Δες σε μένα το θέμα ios 9.0 που έβαλα ;)

http://i.imgur.com/hjGdXr0.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα γραμματοσειράς .... Δες σε μένα το θέμα ios 9.0 που έβαλα ;)

http://i.imgur.com/hjGdXr0.jpg

 

 

Με αγγλικα μια χαρα ειναι....στα ελληνικα μου τα χαλαει

Link to comment
Share on other sites

Ή πειραγμένη Ρομ που φοράει φταει
Συμφωνώ Μανώλη ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αν κολλησει το xiaomi και δεν ανοιγει, επειδη δεν βγαινει η μπαταρια τι κανεις;

Με το power on κρατημενο για καποια δευτερολεπτα κανεις επανεκκινηση;

Ας απαντησεις καποιος γιατι δεν ειχα ποτε built-in.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

εχθές παρέλαβα το 3ο κινητό Xiaomi Redmi Note που πιάνω στα χέρια μου, για την κόρη ενός φίλου μου, το Note 3 (έχω ήδη εγώ τα Note 1 και Note 2).

 

Επειδή το κινητό είναι για παιδί και δεν θέλω να το σκαλίζω κάθε βδομάδα, θέλω απλά να βάλω ελληνικά στο μενού του (για να μπορεί να το δουλεύει το παιδί του) όσο πιο απλά και ανώδυνα γίνεται.

 

Το κινητό ήρθε από Vickmall χωρίς σκάλισμα με την Αγγλοκινεζικη Miui 7.1 Stable, 7.1.4.0 και με την πρώτη σύνδεση στο Wi-Fi βρήκε και έκανε update στην Miui 7.1 Stable, 7.1.6.0 (LHNCNCK).

 

Για δώστε μου τα φώτα σας παιδιά. ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις clear τότε σβήνουν όλες οι εφαρμογές που είναι ανοικτές. Για να κλειδώσει μία εφαρμογή και να μην κλείνει τότε όταν είσαι στο menu από τις τρεις γραμμές που αναφέρεις, τότε τραβά το εικονίδιο της εφαρμογής που θέλεις προς τα κάτω. Το ξεκλείδωμα γίνεται με τον ίδιο τρόπο.

 

Το έχω ήδη δοκιμάσει αλλά το πρόβλημα παραμένει. Το ρολόι δεν κάνει ανανέωση. Τι άλλο μπορεί να φταίει; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη δοκιμάσει αλλά το πρόβλημα παραμένει. Το ρολόι δεν κάνει ανανέωση. Τι άλλο μπορεί να φταίει; :wacko:

 

Επανεκινηση εκανες;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Επειδή το κινητό είναι για παιδί και δεν θέλω να το σκαλίζω κάθε βδομάδα, θέλω απλά να βάλω ελληνικά στο μενού του (για να μπορεί να το δουλεύει το παιδί του) όσο πιο απλά και ανώδυνα γίνεται

 

Για δώστε μου τα φώτα σας παιδιά. ...

Οταν λες παιδι ποσο ειναι 5χρονων και δεν ξερει αγγλικα. Επειδη τα εχουμε πει σρκετες φορες ελληνικα αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν σαν μενου. Η διαδικασία παιρνει στην καλυτερη δεκα μερες αν ξερεις τι πρεπει να κανεις για να βαλεις την ελληνικη ρομ. Αλλιως φλασαρεις καποια μαγειρεμενη και αν δουλεψει δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

....

Οταν λες παιδι ποσο ειναι 5χρονων και δεν ξερει αγγλικα. Επειδη τα εχουμε πει σρκετες φορες ελληνικα αυτη τη στιγμη δεν υπαρχουν σαν μενου. Η διαδικασία παιρνει στην καλυτερη δεκα μερες αν ξερεις τι πρεπει να κανεις για να βαλεις την ελληνικη ρομ. Αλλιως φλασαρεις καποια μαγειρεμενη και αν δουλεψει δουλεψε.

 

Είναι 10χρονο αλλά δεν τα πάει καλά με τα Αγγλικά από ότι μου είπε ο πατέρας του....

 

Anyway, θα το αφήσω με τα Αγγλικά και θα δούμε, εφόσον είναι μπελαλιδικο το να περαστεί Ελληνική ΡΟΜ...

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε κι εσέις το πρόβλημα της μη ανανέωσης των widgets; Είμαι με τη Multilanguage ROM από vickmall και έχω Nova Launcher. Πχ όποιο widget ρολογιόυ και να κατεβάσω δεν ανανεώνει και μπερδέυομαι συνεχώς με την ώρα. :wacko:
Είχα και εγώ παρόμοιο πρόβλημα με ένα widget ρολογιού στο redmi note 2, μόλις ενεργοποίησα την αυτόματη έναρξη του widget από το κέντρο ασφαλείας το πρόβλημα διορθώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Είναι 10χρονο αλλά δεν τα πάει καλά με τα Αγγλικά από ότι μου είπε ο πατέρας του....

 

Anyway, θα το αφήσω με τα Αγγλικά και θα δούμε, εφόσον είναι μπελαλιδικο το να περαστεί Ελληνική ΡΟΜ...

Δεκα χρονων και του πηρε 200ευρω κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...