Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πληροφοριακά το πρόβλημα με τη mi pc suit λύνεται μόνο αν κατεβάσεις την εφαρμογή στα κινέζικα.ή αγγλική δεν αναγνωρίζει καμμία συσκευή μετά τη MI 6 ρομ.Στα win 10 λύθηκε το θέμα με εφαρμογή για update όλων των συσκευών του λαπτοπ και κυρίως τυχαία από έναν τύπο σε απάντηση στο MI forum ,όπου εδωσε οδηγό έξτρα mtk preload USB port.

Θα τα δοκιμασω και στα win 7 αύριο...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να το παρω το τηλ αλλα δεν ξερω αν υποστηριζει την 800ρα στο to2c που ειδα λεει οχι

 

ετσι ειναι γιατι αν ειναι ετσι κριμα γιατι ειναι ωραιο αλλα χωρις 800ρα αχρηστο σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θελω να το παρω το τηλ αλλα δεν ξερω αν υποστηριζει την 800ρα στο to2c που ειδα λεει οχι

 

ετσι ειναι γιατι αν ειναι ετσι κριμα γιατι ειναι ωραιο αλλα χωρις 800ρα αχρηστο σε εμενα

 

Δεν έχει 800. Το αν είναι άχρηστο όπως λες εσύ το κρίνεις.

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια δεν λεω οτι ειναι αχρηστο

σε εμενα δεν κανει γιατι η wind με την 800ρα παιζει

 

οποιος εχει wind χωρις 800ρα δεν κανει τιποτα

Edited by mples
Link to comment
Share on other sites

Η wind ΘΑ βαλει 800αρα στην επαρχια.

Αλλα και να μην την υποστηριζει,θα εχεις καλυψη απο 3G κτλ.

Τωρα εαν εσυ ανακαλυψεις σημειο στην επαρχια που να εχει 4G,μη το παρεις,θα σου ειναι αχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

ατικη ειμαι δυτικα προαστια ενω με 4g ειμαι μια χαρα παντα με 800ρα χωρις 4g δεν εχω καν 3g φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

Και πως το ξερεις οτι δουλευει 800αρα εκει?

Γιατι καπου που ειχα διαβασει σε ελαχιστα σημεια ,δουλευει με 800.

Και σε ακομα λιγοτερα,δουλευει αποκλειστικα 800.

Πολλες φορες υπαρχει 800αρα μαζι με αλλες οποτε και παλι θα εχεις 4G.

Τωρα δες κατι αλλο,δεν υπαρχει λογος να το συζηταμε.

Υπαρχουν ποσοι που λενε οτι μια χαρα πιανουν 4G παντου...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βρω απο τις επαφες πως να παω στις ρυθμισεις και να επιλεξω εξαγωγη ή απο που να διαβαζει τις επαφες. καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πως να κάνω απεκαντασταση της εφαρμογής του youtube που έχει προεγκατεστημένο ??

Επίσης αμα γινεις προγραμματιστής απο της ρυθμίσεις τη δικαιώματα αποκτας??

Είμαι με multi απο banggood (miui stable 7.0.99.11LHFNYUN)και επειδή είμαι λίγο άσχετος με Ρομ όσο δουλεύει σωστα δε θέλω να το πειραξω.

Επίσης απο εφαρμογές έχω απενεργοποίηση :

360 security

Clean master

Dcshare

Documents

Du speed booster

Opera mini

Μήπως μπορω να τις απαιγκαταστησω?

Τέλος το kingroot που έχει προεγκατεστημένο τη είναι και πρεπει να κάνω κάτι με αυτό??

Ευχάριστο πολύ και συγνώμη για το μεγαλο μνμ αλλά χρειάζομαι βοήθεια.

Edited by Sokk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πως να κάνω απεκαντασταση της εφαρμογής του youtube που έχει προεγκατεστημένο ??

Επίσης αμα γινεις προγραμματιστής απο της ρυθμίσεις τη δικαιώματα αποκτας??

Είμαι με multi απο banggood (miui stable 7.0.99.11LHFNYUN)και επειδή είμαι λίγο άσχετος με Ρομ όσο δουλεύει σωστα δε θέλω να το πειραξω.

Επίσης απο εφαρμογές έχω απενεργοποίηση :

360 security

Clean master

Dcshare

Documents

Du speed booster

Opera mini

Μήπως μπορω να τις απαιγκαταστησω?

Τέλος το kingroot που έχει προεγκατεστημένο τη είναι και πρεπει να κάνω κάτι με αυτό??

Ευχάριστο πολύ και συγνώμη για το μεγαλο μνμ αλλά χρειάζομαι βοήθεια.

Το kingroot ειναι μια εφαρμογη που κανει root το τηλέφωνο, αλλά θα σου πρότεινα να μην το χρησιμοποιησεις γιατι εχουν αναφερθει περιπτωσεις μπρικαρισματος μετά από χρήση του. Για τις εφαρμογες που ρωτάς δεν γνωρίζω και καλό ειναι αφου ουτε εσυ ξερεις , να μην τις πειραξεις, μηπως ειναι καποιες απο αυτές εφαρμογες του συστηματος και εχεις θεματα. Εκτος και εαν μας διαφωτίσει καποιος αλλος στο φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορω να βρω απο τις επαφες πως να παω στις ρυθμισεις και να επιλεξω εξαγωγη ή απο που να διαβαζει τις επαφες. καμια βοηθεια?

Πατώντας παρατεταμενα το αριστερό κουμπί κάτω αριστερά σου ανοίγει τις ρυθμίσεις και θα βρεις αυτό που θες.

Link to comment
Share on other sites

Το kingroot ειναι μια εφαρμογη που κανει root το τηλέφωνο, αλλά θα σου πρότεινα να μην το χρησιμοποιησεις γιατι εχουν αναφερθει περιπτωσεις μπρικαρισματος μετά από χρήση του. Για τις εφαρμογες που ρωτάς δεν γνωρίζω και καλό ειναι αφου ουτε εσυ ξερεις , να μην τις πειραξεις, μηπως ειναι καποιες απο αυτές εφαρμογες του συστηματος και εχεις θεματα. Εκτος και εαν μας διαφωτίσει καποιος αλλος στο φορουμ.

Ευχαριστώ όσο γιατις εφαρμογές είναι κάποιες που υπάρχουν στο playstore και απο τη πρωτη μέρα που τις απενεργοποίησα δεν έχω θέμα

Μακάρι να βρεθεί κάποιος να μας διδάξει

;) :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλος παρέλαβε σήμερα redminote 3 αλλά ρήμαξε το tempered glass.. Εφαρμόζει του redmi note 2 στο 3? Γτ δε βλέπω να έχει κάνα ελληνικό eshop stock για το 3
Link to comment
Share on other sites

ατικη ειμαι δυτικα προαστια ενω με 4g ειμαι μια χαρα παντα με 800ρα χωρις 4g δεν εχω καν 3g φιλε μου

 

Εγώ πάντως Χαϊδάρι, Αιγάλεω και Περιστέρι που έχω βρεθεί πιάνω κανονικά 4G με το redmi note 3

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.είχα φρικτά παράπονα από όσους με καλούσαν πως δεν ακουγομουνα καθόλου καλά ενώ την ίδια στιγμή εγώ άκουγα άψογα....το διαπιστωσα και εγώ κάνοντας μια αλαγη στα κινητά με έναν φίλο μου και βάζοντας τον να με καλέσει με τη δική μου συσκευή για να ακούσω και ο ίδιος....μιλάμε για βαβαουρα και παραμόρφωση τρελλή....είμαι με μουλτι από βικ μολ....καμία ιδέα?

 

Μου το έκανε κι εμένα αυτό μια φορά στην 7.0.19.0 και άλλη μια στην 7.0.22.0. Έκανα ένα restart και έφτιαξε. Με την 7.1.6.0 που είμαι εδω και 3 μερες δεν μου το έχει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος παρέλαβε σήμερα redminote 3 αλλά ρήμαξε το tempered glass.. Εφαρμόζει του redmi note 2 στο 3? Γτ δε βλέπω να έχει κάνα ελληνικό eshop stock για το 3

Γιατί δεν κοιτάς και από photos? Ίδια οθόνη έχουν μόνο το άνοιγμα για το ακουστικό σε νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλαω στην μια καρτα, αν καποιος με παρει στην δευτερη που ειναι whats up το δειχνει σαν να ειναι απενεργοποιημενο . Υπαρχει καποια επιλογη να στειλω με sms, φταιει το κινητο ή θελει καποια επιλογη?
Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλαω στην μια καρτα, αν καποιος με παρει στην δευτερη που ειναι whats up το δειχνει σαν να ειναι απενεργοποιημενο . Υπαρχει καποια επιλογη να στειλω με sms, φταιει το κινητο ή θελει καποια επιλογη?

 

Το κινητο δεν ειναι dual active. Γιαυτο συμβαινει αυτο. Λογικο ειναι.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εχει σεταρει κανεις το fingerprint?

Εγω εχω κανει πολλες προσπαθειες και εχω βαλει και 5 διαφορετικα fingerprints αλλα δεν ανοιγει.

Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα ή εστω βημα βημα καθοδηγηση μηπως μου διαφευγει κατι.

 

Γενικοτερα εχθες παρελαβα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Θα δουμε μετα απο λιγες μερες χρησης.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Εχει σεταρει κανεις το fingerprint?

Εγω εχω κανει πολλες προσπαθειες και εχω βαλει και 5 διαφορετικα fingerprints αλλα δεν ανοιγει.

Μηπως εχει κανεις καμια ιδεα ή εστω βημα βημα καθοδηγηση μηπως μου διαφευγει κατι.

 

Γενικοτερα εχθες παρελαβα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος. Θα δουμε μετα απο λιγες μερες χρησης.

 

Ευχαριστω

παιζει να ναι θεμα της ρομ. αν τις υπολοιπες κινησεις τις κανεις σωστα

Link to comment
Share on other sites

Και πως το ξερεις οτι δουλευει 800αρα εκει?

Γιατι καπου που ειχα διαβασει σε ελαχιστα σημεια ,δουλευει με 800.

Και σε ακομα λιγοτερα,δουλευει αποκλειστικα 800.

Πολλες φορες υπαρχει 800αρα μαζι με αλλες οποτε και παλι θα εχεις 4G.

Τωρα δες κατι αλλο,δεν υπαρχει λογος να το συζηταμε.

Υπαρχουν ποσοι που λενε οτι μια χαρα πιανουν 4G παντου...

 

 

το ξερω γιατι εχω δοκιμασει τηλ με 800ρα και τηλ χωρις 800ρα και κανεις λαθος εγω ξερω η wind δουλευει φουλ 800ρα φιλε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...