Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 του μηνα κλεινουν.

Ε θελω να πιστευω οτι σε 8 μερες θα προλαβει να φυγει απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την δεύτερα κλείνουν νομίζω μου είπε από vickmall

Φίλος έχει παραγγείλει και είναι 10 Μερέ και κάθεται εκεί το δέμα

Πριν δέκα μέρες εκενε πληρωμή

Μακάρι να σου έρθει αλλά χλωμό

Link to comment
Share on other sites

7 νομιζω κλεινει και το vickmall.

Αλλα και δευτερα να κλεισει δε με ενδιαφερει,μιας και αυριο το στελνει στη μεταφορικη.

Το ταχυδρομειο πρεπει να κλεινει 7 του μηνα.

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να φυγει απο το ταχυδρομειο.

1-2 μερες κανει να παει μεχρι το αεροδρομιο οποτε δευτερα-τριτη θα ειναι στο αεροδρομιο γιανα φυγει.

Τωρα θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα.. Λοιπον παρελαβα χθες το κινητο απο banggood.. Μεσα εχει την πολυγλωσση ρομ.. Αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα..

1. Το messeger του fb ενω το εχω τρεξει και τρεχει στο παρασκηνιο, δεν μου ερχονται ειδοποιησεις ουτε με αφηνει να εχω τα αναδιομενα chat heads..

2. To youtube ειναι η εκδοση 5.7.41 κ δεν μ αφηνει να την κανω update.. Στο playstore δεν δεινει update, μονο ανοιγμα.. Κατεβασα το apk και παλι δεν μ αφηνει, ενω εχω επιτρεψει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες..

Καμια ιδεα;

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

[

 

 

[/color]

Καλησπερα κ απο μενα.. Λοιπον παρελαβα χθες το κινητο απο banggood.. Μεσα εχει την πολυγλωσση ρομ.. Αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα..

1. Το messeger του fb ενω το εχω τρεξει και τρεχει στο παρασκηνιο, δεν μου ερχονται ειδοποιησεις ουτε με αφηνει να εχω τα αναδιομενα chat heads..

2. To youtube ειναι η εκδοση 5.7.41 κ δεν μ αφηνει να την κανω update.. Στο playstore δεν δεινει update, μονο ανοιγμα.. Κατεβασα το apk και παλι δεν μ αφηνει, ενω εχω επιτρεψει εγκατασταση απο αγνωστες πηγες..

Καμια ιδεα;

 

 

Μην σε πιάνει πανικός είναι θέμα του security.Μόλις το ψάξεις λίγο και ρυθμίσεις τα σωστά permitions δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το messenger ηταν.. Το youtube ομως δεν βρηκα κατι..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει κάποιο tempered glass που να αξίζει? Και καμιά θηκούλα με πορτάκι μπροστά?

Tempered λέω να πάρω nillkin ας είανι και αρκετά ακριβότερη από τις άλλες, αλλά από ότι λέτε είναι μάλλον καλύτερη...Παίρνω λοιπόν από ebay το φτηνότερο nillkin tempered glass redmi note 3 που θα βρω?

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει κάποιο tempered glass που να αξίζει? Και καμιά θηκούλα με πορτάκι μπροστά?

Tempered λέω να πάρω nillkin ας είανι και αρκετά ακριβότερη από τις άλλες, αλλά από ότι λέτε είναι μάλλον καλύτερη...Παίρνω λοιπόν από ebay το φτηνότερο nillkin tempered glass redmi note 3 που θα βρω?

 

Έχε το νου σου ότι κυκλοφορούν και fake tempered glass, οπότε κάνε μια μικρή έρευνα πριν πάρεις το πρώτο που θα σου τύχει! :)

 

http://webtrickz.com/how-to-verify-authenticity-of-nillkin-cases-screen-protectors/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 75000 + στο antutu του sd 650 και ή καλύτερη κάμερα είναι μεγάλο δέλεαρ για να πας στο προ ,Εσεις τι λέτε; Από την στιγμή που η τιμή δεν έχει καμία τεράστια διαφορά ακόμα

 

a και κάτι άλλο που μόλις είδα

Connectivity

SIM card slot Two Micro, Dual SIM, Dual standby

TF card slot Support SD card(card slot 2 is a 2 in 1 slot)

Edited by vyzantas
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα 75000 + στο antutu του sd 650 και ή καλύτερη κάμερα είναι μεγάλο δέλεαρ για να πας στο προ ,Εσεις τι λέτε; Από την στιγμή που η τιμή δεν έχει καμία τεράστια διαφορά ακόμα

 

a και κάτι άλλο που μόλις είδα

Connectivity

SIM card slot Two Micro, Dual SIM, Dual standby

TF card slot Support SD card(card slot 2 is a 2 in 1 slot)

 

Ε ναι!!Για μένα δεν αξίζει πλέον το 3 αφού βγήκε αναβαθμισμένο! Ειδικά σε ένα-ενάμιση μήνα από τώρα που θα έχει πέσει και η τιμή κανένας λόγος για το απλό! :)

 

H xiaomi έβγαλε το 3 είδε στο πρώτο τρίμηνο τα κενά του κινητού και έσπευσε να το βγάλει αναβαθμισμένο και σωστό!! :)

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομη φορα σημερα το πρωι, το βρηκα στο σημειο που ζητα τα PIN. Εκανε αυτοματα την αναβαθμιση (ειμαι με official stable), χωρις να με ρωτησει. Επειδη αυτο καταντα κουραστικο, γνωριζει καποιος, πως μπορω να εμποδισω να γινεται αυτοματα?? Δε θελω, καθε φορα που βγαινει αναβαθμιση, να μενω χωρις τηλεφωνο, ουτε ωρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομη φορα σημερα το πρωι, το βρηκα στο σημειο που ζητα τα PIN. Εκανε αυτοματα την αναβαθμιση (ειμαι με official stable), χωρις να με ρωτησει. Επειδη αυτο καταντα κουραστικο, γνωριζει καποιος, πως μπορω να εμποδισω να γινεται αυτοματα?? Δε θελω, καθε φορα που βγαινει αναβαθμιση, να μενω χωρις τηλεφωνο, ουτε ωρα!!!

 

να βγάλεις το pin τόσα κλειδώματα έχει :)))

 

τέσπα , αν ήσουν ροοτ μπορούσες να κάνεις freeze/disable το app

αν δεν είσαι υποθέτω απλά κάπως πρέπει να του κόψεις τα data (δεν ξέρω αν μπορείς με το app που έχει ήδη μέσα γιατί τα έχω σβήσει εγώ αυτά)

Link to comment
Share on other sites

να βγάλεις το pin τόσα κλειδώματα έχει :)))

 

τέσπα , αν ήσουν ροοτ μπορούσες να κάνεις freeze/disable το app

αν δεν είσαι υποθέτω απλά κάπως πρέπει να του κόψεις τα data (δεν ξέρω αν μπορείς με το app που έχει ήδη μέσα γιατί τα έχω σβήσει εγώ αυτά)

 

Μα ο σκοπος μου, δεν ειναι να μη γινεται καθολου update, αλλα να μπορω να ελεγχω το ποτε και το αν θα γινεται, δηλ. να μην ειναι μια αυτοματοποιημενη διαδικασια, αυτο ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερώτηση είμαι σε επαρχια με wind και ο κολλητός μου επείσης αυτός με s6 edge plus παντού 4g και εγώ με h+,h και e ξέρω τη παίζει με την 800αρα μπάντα της wind αλλά δε θα έπρεπε να πιάνω έστω 3g?? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερώτηση είμαι σε επαρχια με wind και ο κολλητός μου επείσης αυτός με s6 edge plus παντού 4g και εγώ με h+,h και e ξέρω τη παίζει με την 800αρα μπάντα της wind αλλά δε θα έπρεπε να πιάνω έστω 3g?? Ευχαριστώ

 

εδώ 3G δεν πιάνουμε στο κέντρο της Θεσσαλονίκης καλά καλά :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερώτηση είμαι σε επαρχια με wind και ο κολλητός μου επείσης αυτός με s6 edge plus παντού 4g και εγώ με h+,h και e ξέρω τη παίζει με την 800αρα μπάντα της wind αλλά δε θα έπρεπε να πιάνω έστω 3g?? Ευχαριστώ

 

Το h,h+ ειναι 3g. Παραυτα υπαρχει περιπτωση σε καποια περιοχη να μην υπαρχει 3g αλλα μονο 4g και 2g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το redmi note 3, το έχω παραγγείλει και περιμένω την παράδοσή του, διαβάζω σε πολλά site, forum ότι είναι κλειδωμένο το bootlocker:

πρώτον τι είναι το bootlocker;,

δεύτερον με ποίον τόπο ξεκλειδώνεται;

Περιμένω βοήθεια, γιατί έχω πελαγώσει και σκέφτομαι "τζάμπα τα χρήματα". Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το redmi note 3, το έχω παραγγείλει και περιμένω την παράδοσή του, διαβάζω σε πολλά site, forum ότι είναι κλειδωμένο το bootlocker:

πρώτον τι είναι το bootlocker;,

δεύτερον με ποίον τόπο ξεκλειδώνεται;

Περιμένω βοήθεια, γιατί έχω πελαγώσει και σκέφτομαι "τζάμπα τα χρήματα". Ευχαριστώ!!!

 

Εφοσον δεν ξερεις τι ειναι,πραγματικα δε σε επηρεαζει.

Κοιτα να χαρεις το κινητο σου,δεν ειναι κατι σημαντικο.

Τρωγονται χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ ΑΣΕ να παραλάβει με το καλό

Το κινητό είναι σουπερ

Και σε καμία περίπτωση τσαμπα τα χρήματα

Αφού δεν ξέρεις τι είναι ο bootloader δεν σε ενοχλεί που είναι κλειδωμένος

Δεν επηρεάζει καμία λειτουργία του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το redmi note 3, το έχω παραγγείλει και περιμένω την παράδοσή του, διαβάζω σε πολλά site, forum ότι είναι κλειδωμένο το bootlocker:

πρώτον τι είναι το bootlocker;,

δεύτερον με ποίον τόπο ξεκλειδώνεται;

Περιμένω βοήθεια, γιατί έχω πελαγώσει και σκέφτομαι "τζάμπα τα χρήματα". Ευχαριστώ!!!

Oι Android συσκευές αποτελούνται από πολλά partition. Ένα περιέχει την κονσόλα recovery, άλλο τα αρχεία συστήματος του Android και άλλο τα δικά μας αρχεία. Ο κλειδωμένος Bootloader, είναι μια δικλείδα ασφαλείας η οποία δε μας επιτρέπει να επέμβουμε πάνω σε αυτά τα partition, άρα δεν μπορούμε να εγκαταστήσουμε μια άλλη recovery.

Για να τον ξεκλειδώσεις πρέπει να κατεβάσεις το unlock tool και να κάνεις "αίτηση" στη xiaomi να στο ξεκλειδώσει. Ορίστε και οι οδηγίες στα αγγλικά. http://en.miui.com/thread-193238-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι επειδή έρχεται από την κίνα και έχει αγγλοκινέζικα μόνο, ούτε playstore έχει,ούτε τίποτα.....

 

Playstore βαζεις ,δεν παιζει ρολο.

Και ρομ βαζεις με ελληνικα κτλ ,απλα ειναι λιγο πιο δυσκολη διαδικασια.

Τιποτα παραπανω.

Μην αγχωνεσαι,το κινητο ειναι αψογο .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...