Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου το ανοιξανε κιολας και τσεκαραν οτι ειναι οκ δε νομιζω να ειναι αυτο που νομιζεις.

Δηλαδη αν ειχε θεμα θα το βλεπαν. Αμα ερθει και ειναι πιεσμενο προς τα κατω το γυριζεις πισω και σου στελνουν αλλο

αλλα το δινω ενα 5% να εχει συμβει αυτό.

 

Και εγώ αυτό υποθέτω ρε συ, έχω πάρει 4 κινητά από vickmall και ξέρω ότι είναι αξιόπιστο. Τους έγραψα από πριν να το ανοίξουν και να το ελέγξουν. Εφόσον όμως φαίνεται ότι το άνοιξαν μου φαίνεται ανήκουστο να το είδαν και να το έστειλαν.

 

Ήδη τους έχω στείλει 2 φορές σε mail, chat και απάντηση στο αρχικό mail γιατί με έχει αγχώσει πολύ. Δε θέλω να μπω στη διαδικασία να στέλνω πίσω.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δες στο aliexpress

 

Μπορείς να αγοράσεις από το aliexpress? Μέχρι πριν 2 βδομαδες δεν περνουσαν οι αγορές σε αυτό, άλλαξε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν φωτογραφίες του δέματος και των περιεχομένων από το vickmall. Παρατήρησα όμως κάτι που με άγχωσε. Νομίζω πως στο κάτω αριστερά μέρος το κινητό έχει ένα σπάσιμο στο πλαίσιο. Το έχω μαρκάρει με ένα βέλος. Βλέπετε και εσείς κάτι αντίστοιχο ή εγώ είμαι ο περίεργος; Εννοείται ότι απάντησα στο mail με την ίδια φωτογραφία.

 

https://drive.google.com/file/d/0B1RXBWaKKbp4UzRsYm45Vm02a2s/view?usp=sharing

 

Εδώ από unboxing του xiaomi 3 όπου δεν φαίνεται κάτι : https://www.dropbox.com/s/bsk9r5fthl6nysw/Screenshot%202015-12-02%2020.41.14.png?dl=0

 

Λέτε ρε παιδιά από vickmall να έστειλαν με σπασμένο bezel;

 

Δεν μπορεί γενικά τα προσέχουν αυτα... Επίσης κάνει μπαμ στη φωτογραφία οπότε αποκλείεται να μην το είδαν... Προσέξατε οτι η θήκη που στέλνουν λέει Note 2 Pro(όπως λέγαν οι φήμες) και όχι NOte 3?

 

φωτογραφιες με τα δεματα πριν φυγουν στελνουν σε ολους? για το vickmall λεω :P

 

Όχι αλλά τα τραβάνε πάντα, αμα θες ζητάς στο τσατ να σου στείλουν και για την δικιά σου παραγγελία(αν δεν το έχουν κάνει)

 

Μπορείς να αγοράσεις από το aliexpress? Μέχρι πριν 2 βδομαδες δεν περνουσαν οι αγορές σε αυτό, άλλαξε κάτι?

 

Ναι. Με κάρτα εξωτερικού ή με επικοινωνία με τον πωλητή και Paypal. Για περισσότερα πήγαινε στο θέμα του Paypal(προβλήματα με capital control)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.Για την πρωτη τι λετε, εντυπωσιακή φαινεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ αυτό υποθέτω ρε συ, έχω πάρει 4 κινητά από vickmall και ξέρω ότι είναι αξιόπιστο. Τους έγραψα από πριν να το ανοίξουν και να το ελέγξουν. Εφόσον όμως φαίνεται ότι το άνοιξαν μου φαίνεται ανήκουστο να το είδαν και να το έστειλαν.

 

Ήδη τους έχω στείλει 2 φορές σε mail, chat και απάντηση στο αρχικό mail γιατί με έχει αγχώσει πολύ. Δε θέλω να μπω στη διαδικασία να στέλνω πίσω.

 

 

Προσωπικά δεν θα ανυσηχούσα.Εκτός του ότι δεν βλέπω κάτι στην φωτό έχω και εμπιστοσύνη στο vickmall

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό υποθέτω ρε συ, έχω πάρει 4 κινητά από vickmall και ξέρω ότι είναι αξιόπιστο. Τους έγραψα από πριν να το ανοίξουν και να το ελέγξουν. Εφόσον όμως φαίνεται ότι το άνοιξαν μου φαίνεται ανήκουστο να το είδαν και να το έστειλαν.

 

Ήδη τους έχω στείλει 2 φορές σε mail, chat και απάντηση στο αρχικό mail γιατί με έχει αγχώσει πολύ. Δε θέλω να μπω στη διαδικασία να στέλνω πίσω.

 

Φίλε όπως το βλέπω εγώ μην ανησυχείς. Μου φαίνεται ότι είναι θήκη. Έτσι ακριβως ειχα παραλαβει ενα letv.

 

Η διαφορά το xiaomi note 3 16gb με το 32gb έχουν διαφορές σαν το xiaomi note 2?? H καμία ??

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι πολύ για αυτό το κινητό μου αρέσει πολύ κ νομίζω ήρθε ή ωρα για την αντικατασταση του inew v3 μου. ;-)
Link to comment
Share on other sites

 

Η διαφορά το xiaomi note 3 16gb με το 32gb έχουν διαφορές σαν το xiaomi note 2?? H καμία ??

 

Στην ram είναι η διαφορά τους, το 16άρι έρχεται με 2gb ram, ενώ το 32άρι με 3.

Link to comment
Share on other sites

η micro SD είναι στη ίδια θέση με τη SIM ή μπορούμε να έχουμε ταυτόχρονα δύο SIM και micro SD?

Που το είδες ότι έχει σδ ;;;;;; :))

Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι πολυ καλη αν και μου τη σπαει που δεν εχει sd

Aυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι τι φωτο βγαζει...

Link to comment
Share on other sites

Tσιμπησα και εγω 3 τεμαχια μολις τωρα.

Μια χαρα ειναι η τιμουλα,και απο specs οκ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι πολυ καλη αν και μου τη σπαει που δεν εχει sd

Aυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι τι φωτο βγαζει...

Λογικά ίδιες με τον προκατοχο αφού έχουν ίδια κάμερα

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πολλα και διαφορα κινεζομαγαζα,απο οτι εχω δει μεχρι τωρα το minideals ειναι το ποιο φτηνο σε τιμη.

Απο θεμα αξιοποιστιας ομως σαν μαγαζι? η καποιο αλλο μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

Πολλα και διαφορα κινεζομαγαζα,απο οτι εχω δει μεχρι τωρα το minideals ειναι το ποιο φτηνο σε τιμη.

Απο θεμα αξιοποιστιας ομως σαν μαγαζι? η καποιο αλλο μαγαζι?

 

Καλή φάση το minideal αυτό που με ξενέρωσε είναι πως έχει + 25.36 ευρώ το Golden, απ' ότι εχω ακούσει αξιόπιστο είναι προσωπικά όμως δεν έχω κάνει αγορά από το συγκεκριμένο site

Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι πολυ καλη αν και μου τη σπαει που δεν εχει sd

Aυτο που θα ηθελα να ξερω ειναι τι φωτο βγαζει...

 

Εδώ έχει μερικά samples. http://www.phonearena.com/news/Redmi-Note-3-first-night-camera-samples-and-chassis-teardown-appear_id76283

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρομαι για το redmi note 3 και θα ήθελα να ρωτήσω εντυπώσεις. Επίσης έχω δει και το Elephove Vowney. Ποιό από τα δύο θα μου συστίνατε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Ενδιαφέρομαι για το redmi note 3 και θα ήθελα να ρωτήσω εντυπώσεις. Επίσης έχω δει και το Elephove Vowney. Ποιό από τα δύο θα μου συστίνατε?

 

Εντυπώσεις λίγο χλωμό να σου πει κάποιος μιας και δεν έχει παραλάβει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Κυριες και Κυριοι!

Κλαψτε τα λεφτα σας..

http://en.miui.com/thread-189276-1-1.html

 

Δν ξερω τι παει στραβα με την xiaomi και ελπιζω να τον ξεκλειδωσουν γτ ετσι δουλεια δν γινεται!

Πανω που ημουν ετοιμος να το τσιμπησω κ εγω ειδα αυτο και αλλαξα γνωμη..

Θα περιμενω μεχρι τον νεο χρονο ετσι κ αλλιως δν βιαζομαι αλλα πραγματικα ΓΙΑΤΙ?!

Link to comment
Share on other sites

Κυριες και Κυριοι!

Κλαψτε τα λεφτα σας..

http://en.miui.com/thread-189276-1-1.html

 

Δν ξερω τι παει στραβα με την xiaomi και ελπιζω να τον ξεκλειδωσουν γτ ετσι δουλεια δν γινεται!

Πανω που ημουν ετοιμος να το τσιμπησω κ εγω ειδα αυτο και αλλαξα γνωμη..

Θα περιμενω μεχρι τον νεο χρονο ετσι κ αλλιως δν βιαζομαι αλλα πραγματικα ΓΙΑΤΙ?!

Aυτο ειναι ενα μεγαλο προβλημα...:(:down:

Δεν θα μπορουμε να φλασσαρουμε κανννν, η xiaomi αρχισε τους οπισθοδρομισμους οσον αφορα το software !!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Aυτο ειναι ενα μεγαλο προβλημα...:(:down:

Δεν θα μπορουμε να φλασσαρουμε κανννν, η xiaomi αρχισε τους οπισθοδρομισμους οσον αφορα το software !!!

 

Οχι μεγαλο..Τεραστιο προβλημα!

πραγματικα απογοητευτικα!

Και μωλις πουλησα το meizu m2 note μου για να το τσιμπησω και το μετανιωσα ηδη..

Ελπιζω να βγει κανα update η κατι να το ξεκλειδωσουν!

(βσκα επειδη δν ειμαι και τοσο "ενημερωμενος" ειναι εφικτο αυτο ετσι?! Η τουλαχιστον απο καποιον developer να ξεκλειδωθει χανοντας και εγγυηση ετσι κ αλλιως εμεις εδω στην Ελλαδα εγγυηση εγγυηση ποτε δν ειχαμε)

Link to comment
Share on other sites

Κάνουν κάτι προσπάθειες να το κάνουν unlock:

http://en.miui.com/thread-187284-1-1.html

 

Και πιστευω θα γινει αρκετά σύντομα. Η Xiaomi το κλειδωσε

σε αυτή τη συσκευή για να υπάρχει μια ασφάλεια λόγω επειδή

του Finger Print Sensor.

Link to comment
Share on other sites

Αμα εχει γινει για "λογους ασφαλιας" δν νμζω να το παρει πισω και να ξεκλειδωθει!

 

για αυτό δεν πρέπει να βιαζόμαστε με προαγορές :)))

δε νομίζω να μην ξεκλειδωθεί , απλά θέλει το χρόνο του (ε τι δεν θα βγάλει international rom ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...