Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το redmi note 2 prime και ετρεξα από περιέργεια το antutu 6 σε κανονική και υψηλή απόδοση και ενώ στο κανονικό antutu έβγαζα μάξιμουμ 42000/48000, στο beta έβγαλα 49000/53000. Δεν βρήκα κάποια επιλογή για 32/64bit και υποθετω οτι το τρέχει στα 64.

Είδα και αλλά μοντέλα με 84/85 k. Έχει γίνει πολύ φειδωλό το antutu ή μου φαίνεται? Νόμιζα ότι τα καλύτερα μοντέλα σήμερα έβγαζαν γύρω στα 65k στο antutu 5.76.

Εμένα στο antutu 5.7.1 πιάνει 52-53κ το prime. Δηλαδή στο 6 θα ξεφεύγει. Οπότε ας έχουμε ως μετρο συγκρισης το 5 για να συνεννοουμαστε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν θα ήταν κρυφό αν γινόταν , οπότε μπαα

 

Μωρέ ναι αλλά μπας και μας κάνει καμιά ωραία έκπληξη :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν προτιμάτε το Geekbuying που με κουπόνι BLACKNOV6 παίρνετε το redmi note 3 3/32 στα 198 $ ?Έχω χάσει επεισόδια?παλιά είχα πάρει 2 ταμπλετάκια από το μαγαζί κ ήταν κομπλέ..:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Θα ενημερωσω, ναι, αν και προβλεπω να φτανουμε σχεδόν Χριστούγεννα για τις πρωτες παραλαβες. Για να δουμε...

 

Το vickmall με sg post παραδίδει σε καμια 15 μέρες περίπου(όχι εργάσιμες κανονικές!). Μου έχουν έρθει 3 κινητά το τελευταίο 2μηνο και το έχουν αναφέρει και άλλοι χρήστες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες ενδιαφέρομαι και εγώ για την αγορά του, υπάρχει κάποιος λόγος που δεν προτιμάτε το Geekbuying που με κουπόνι BLACKNOV6 παίρνετε το redmi note 3 3/32 στα 198 $ ?Έχω χάσει επεισόδια?παλιά είχα πάρει 2 ταμπλετάκια από το μαγαζί κ ήταν κομπλέ..:shifty:

 

Καλημέρα.Αυτό το διάβασες; "Presell Product Lead-time: 2015-12-18"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αυτό το διάβασες; "Presell Product Lead-time: 2015-12-18"

Ναι αλλά προτιμάω να το πάρω 15-20 μέρες αργότερα παρά να το πληρώσω 40 $ ακριβότερα :P

Πάντως την Παρασκευή, έλεγε presell product lead time: 2015-12-04 . Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αυτό :P

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχει άμεσα διαθέσιμο και το στείλουν "θεωρητικά" στις 18/12/2015 θα μπλέξεις με τον φόρτο των Χριστουγέννων και θα καθυστερήσει αρκετά (βάσει πρότερης εμπειρίας).
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φάουλ του vickmall να χρεώνουν 2$ για αποστολή με SG Post. Εν πάσει περιπτώσει τα έδωσα γιατί μου έκαναν μια καλύτερη τιμή και πήρα τα xiaomi piston 3 μαζί με το note 3.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Που την ειδες τη χρεωση με SG post στο vickmall?

 

Αφου είναι free...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Σημερινό παιδιά! Και εγώ την Παρασκευή αγόρασα το Note 3 με δωρεάν μεταφορικά. Μπείτε να αγοράσετε οτιδήποτε και δείτε στο καλάθι.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Σημερινό παιδιά! Και εγώ την Παρασκευή αγόρασα το Note 3 με δωρεάν μεταφορικά. Μπείτε να αγοράσετε οτιδήποτε και δείτε στο καλάθι.

 

τώρα δοκίμασα με το note 3 prime και δεν έχει μεταφορικά ούτε με nl ούτε sg post

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό παιδιά! Και εγώ την Παρασκευή αγόρασα το Note 3 με δωρεάν μεταφορικά. Μπείτε να αγοράσετε οτιδήποτε και δείτε στο καλάθι.

 

To έκανε απο παλιά αυτο το vickmall αλλά και άλλα site, απο ένα κόστος και κάτω...

Link to comment
Share on other sites

τώρα δοκίμασα με το note 3 prime και δεν έχει μεταφορικά ούτε με nl ούτε sg post

 

https://www.dropbox.com/s/50xvonq2dq21ea4/Screenshot%202015-11-30%2016.02.14.png?dl=0

 

Και +10$ το χρυσό.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

 

τι σχέση έχει το led με το note 3 prime,με κόστος 5 δολάρια λογικό είναι να έχει επιπλεον κόστος το tracking

Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχει το led με το note 3 prime,με κόστος 5 δολάρια λογικό είναι να έχει επιπλεον κόστος το tracking

 

Όντως με συγχωρείτε από ότι φαίνεται μόνο σε συγκεκριμένο κόστος υπάρχει χρέωση.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλω και εγώ να παραγγείλω τη συσκευή(πρώτη φορά παραγγέλνω απο Κίνα) από vickmall αλλά θέλω μαζί και το powerbank τις Xiaomi to 16αρι αλλά το στέλνει μόνο με nl post. Αν τα παραγγείλω όλα με nl post θα έχω πρόβλημά με τελωνεία, φόρους και καθυστερησεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Νεο μελος στην παρεα! Σας διαβαζω εδω και ωρα και επειδη μ αρεσε πλ το Xiaomi Redmi Note 3 με ψησατε και το πηρα πριν 10 λεπτα απο vickmall και εγω το 32 grey black. Ποσο καιρο κανει περιπου να ερθει ενα δεμα απο vickmall? Η εμπειρια σας τι λεει λετε να εχουμε καμια αναγουλα με το τελωνειο? Με SG post το εστειλα και ειπα για συσκευασια δωρου οπως ολοι οι αλλοι πιανει αυτο εχει ακουσει κανεις για φορο σε τελωνειο απο παραγγελια του vickmall? 227ε εκανε αλλα με χρεωσε στην καρτα 237? Το δεκαρικο παει στην paypal? :D

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μιλησα στο skype με το vickmall και τους ειπα για κανενα κουπονι για το κινητο και μου ειπαν αυτο

 

the price will drop soon ,don't worry about it

 

οποτε περιμεντε λιγες μερες :D

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

μιλησα στο skype με το vickmall και τους ειπα για κανενα κουπονι για το κινητο και μου ειπαν αυτο

the price will drop soon ,don't worry about it

οποτε περιμεντε λιγες μερες :D

 

Για όλους εμάς που το παραγγείλαμε σε αυτήν την τιμή δεν θα μας κάνει εντύπωση αν τα Χριστούγεννα το δούμε σε όλα τα μαγαζιά να το πουλάνε 200$ (2/32).

Όποιος βίαζεται...δεν σκοντάφτει αλλά πληρώνει κάτι παραπάνω.

Εγώ προσωπικά πούλησα το meizu m1 note και είμαι,αυτή τη στιγμή, με ένα τηλέφωνο που δεν είναι καν "smart".Οπότε δεν μπορώ να περιμένω άλλο.Ειδικά γνωρίζοντας ότι αν βάλω την παραγγελία κοντά στα Χριστούγεννα θα το παραλάβω τέλη Γενάρη!

Επίσης δεν θα κλάψω και τα 40 παραπανίσια ευρώ που έδωσα διότι αγοράζοντας από Ελλάδα ένα αντίστοιχο samsung,sony ή Lg θα έδινα τα διπλάσια χρήματα.

 

Πολύ σημαντικό να αναφέρω ότι Κυριακή 29/11 έβαλα την παραγγελία απο vickmall.Σήμερα 30/11 πήρα tracking number και άλλοι στη Βιλαρίμπα (gearbest,geekbuying κλπ) ακόμα τρίβουνε! :lol:

Edited by GKako
Link to comment
Share on other sites

Για όλους εμάς που το παραγγείλαμε σε αυτήν την τιμή δεν θα μας κάνει εντύπωση αν τα Χριστούγεννα το δούμε σε όλα τα μαγαζιά να το πουλάνε 200$ (2/32).

Όποιος βίαζεται...δεν σκοντάφτει αλλά πληρώνει κάτι παραπάνω.

Εγώ προσωπικά πούλησα το meizu m1 note και είμαι με ένα τηλέφωνο που δεν είναι καν "smart".Οπότε δεν μπορώ να περιμένω άλλο.Ειδικά γνωρίζοντας ότι αν βάλω την παραγγελία κοντά στα Χριστούγεννα θα το παραλάβω τέλη Γενάρη!

Επίσης δεν θα κλάψω και τα 40 ευρώ που έδωσα διότι αγοράζοντας από Ελλάδα ένα αντίστοιχο samsung,sony ή Lg θα έδινα τα διπλάσια χρήματα.

 

Πολύ σημαντικό να αναφέρω ότι Κυριακή 29/11 έβαλα την παραγγελία απο vickmall.Σήμερα 30/11 πήρα tracking number και άλλοι στη Βιλαρίμπα (gearbest,geekbuying κλπ) ακόμα τρίβουνε! :lol:

 

Πήρες ήδη;;; Από Παρασκευή εγώ τίποτα ακόμη!

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Απο Κινα οπως ερχεται πρεπει να γινεται party με bloatware δηλαδη αμα δε μεσολαβησει το καταστημα να τα σβησει μπορει

να ξεκινησετε να μιλατε και κινέζικα.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα στο skype με το vickmall και τους ειπα για κανενα κουπονι για το κινητο και μου ειπαν αυτο

 

the price will drop soon ,don't worry about it

 

οποτε περιμεντε λιγες μερες :D

 

Θέλω να το τσιμπήσω και γω να περιμένω λες?θα αξίζει γιατί αν είναι κανένα 5 ευρο να το πάρω τωρα να πάει στα κομμάτια :happy:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το τσιμπήσω και γω να περιμένω λες?θα αξίζει γιατί αν είναι κανένα 5 ευρο να το πάρω τωρα να πάει στα κομμάτια :happy:

 

ναι περιμενε 2-3 μερες ακομα κι εγω αυτο θα κανω

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

ναι περιμενε 2-3 μερες ακομα κι εγω αυτο θα κανω

Δεν θα το πάρεις τελικά απ'το Gear που στέλνει γρήγορα ; :cool:

 

Για να δούμε τι τιμές θα παίζουν σε κανα δεκαήμερο που θα παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...