Jump to content

myphone POLL: Τι σας εκνευρίζει στις συσκευές σας;


Psylos_
 Κοινοποίηση

Τι σας εκνευρίζει στο smartphone σας;  

1.229 members have voted

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει στο smartphone σας;

    • Η διάρκεια της μπαταρίας
      488
    • Η φωτεινότητα της οθόνης
      31
    • Η ανάλυση της οθόνης
      16
    • Οι επιδόσεις της συσκευής
      77
    • Ο σχεδιασμός / Η ποιότητα κατασκευής
      38
    • Bugs στο software
      195
    • Δεν είναι αρκετά παραμετροποιήσιμο
      57
    • Δεν έχει user friendly interface
      7
    • Δεν παίρνει πλέον αναβαθμίσεις
      161
    • Άλλο (γράψτε στα σχόλια)
      52
    • Τίποτα, έχω το τέλειο κινητό!
      107
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      0


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τίποτα, έχω το τέλειο κινητό!:)

 

Θα έγραφα ακριβώς το ίδιο. Με πρόλαβες συμφορουμήτη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Ronnie 2004♥2018
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα "άλλο". Θα ήθελα να έχω ισχυρότερη GPU, όχι ότι είναι κακή αυτή αλλά είναι πίσω από τη δύναμη του επεξεργαστή. Επίσης με μια ισχυρή GPU θα ρολάρει καλύτερα χάρτες και λοιπά. Επίσης θα ήθελα να έχει θύρα micro-SD για επέκταση μνήμης. Κατά τα άλλα τη συσκευή που έχω στα χέρια μου δύσκολα την αλλάζω (Meizu MX4 το απλό).
Link to comment
Share on other sites

Η ενσωματωμενη μνημη ROM. Παρακαλω να μπει καινουργια επιλογη στο μενου που ψηφιζουμε αφου δεν ταιριαζει με καμια απο τις υπαρχουσες επιλογες.
Link to comment
Share on other sites

Φανταστειτε να ξαναπαμε στο σημειο με τα κινητα ωστε να τα φορτιζουμε 5 φορες τον μηνα.Η αυτονομια νομιζω ειναι το σημαντικοτερο μειον στα κινητα σημερα.
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται το bloatware!!!

Απορώ πως δεν είναι στις επιλογές του POLL!!!

Πες τα Χρυσόστομε !!!!!

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

iphone user σε βασική συσκευή μετά απο 3 χρόνια...χμμ τι να με εκνευρίζει άραγε :rolleyes:

Πάντως αρχίζω και το συνηθίζω σιγά σιγά

Link to comment
Share on other sites

Λόγω έλλειψης ρευστού αλλά και λόγω ιδιαίτερης ικανοποίησης έχω μείνει με το iphone 3GS το οποίο πήρα το καλοκαίρι του 2009!

 

Υπέρ-υπέρ-ευχαριστημένος από το εν λόγω κινητό και το μόνο που με ενοχλεί πλέον είναι η διάρκεια της μπαταρίας, που εντάξει τα έχει φάει τα χρονάκια της και το ότι δεν μπορώ να το αναβαθμίσω ώστε να μπορώ κυρίως να εγκαταστήσω κάποια νέα προγράμματα που με ενδιαφέρουν.. :rolleyes:

-=ziko=-
Link to comment
Share on other sites

Για το Lg G3 16GB η μπαταρία του είναι τραγική. Όσο λειτουργεί η οθόνη του η μπαταριά αδειάζει στο Πι και Φι... Θα ήθελα να μικρότερη ανάλυση για να έχει περισσότερη διάρκεια η μπαταρία...
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια... και μετά bugs στο soft (Αν και πλέον ειμαι huawei και lg οτι αφορα της συσκευές εκει δεν πολυ σκέφτομαι για bugs)
Link to comment
Share on other sites

Φανταστειτε να ξαναπαμε στο σημειο με τα κινητα ωστε να τα φορτιζουμε 5 φορες τον μηνα.Η αυτονομια νομιζω ειναι το σημαντικοτερο μειον στα κινητα σημερα.

Υπήρχε ποτέ αυτό το μαγικό σημείο; Δοκίμασε να παίξεις φιδάκι για 1,5 ώρα στο 3310 σου (όσο δηλαδή το λιώνεις το smartphone σε games και internet) και να δεις που θα πάει η αυτονομία ημερών. Εμένα προσωπικά τοτε (είχα κολλήσει και με το φιδάκι και με το space impact) ούτε την μέρα δεν έβγαζε, το μεσημέρι ήθελε φόρτιση.

 

Κατα τα άλλα, όποιος θέλει και "μέτρια" χρήση και αυτονομία 2 ημερών, μπορεί να πάρει κινητό με 10.000 mah μπαταρία.

 

Όταν παίρνει κινητό (πχ G3 ή G4) με σούπερ οθόνη, γερή CPU και σούπερ ντιζαϊν, αλλά αγνοεί τελείως την μπαταρία, και μετά τσεκάρει ως μεγαλύτερη ενόχληση σε poll την μπαταρία, γκρινιάζει για να γκρινιάξει :X

 

Εγώ έκανα τις επιλογές μου, και δεν γκρινιάζω.

 

Εμένα προσωπικά μου την δίνουν τα bugs. Δεν μπορεί να αγοράζεις κινητό και το ένα να μην δουλεύει και το άλλο να λαγκάρει, και τα fixes να έρχονται μετα απο μηνες ή ποτέ. Πχ τα τζιμάνια του Chrome δώσανε ένα update που έκανε τα embedded youtube βίντεο στις σελίδες να μην παίζουν. Πρέπει να τα ανοιξεις με την εφαρμογή yotube. Ποιός ευθύνεται γι αυτό; Quality assurance δεν υπάρχει; Σαν καταναλωτή με ρωτήσατε αν θέλω να πληρώνω για να με τρολλάρει το κινητό μου; :mad: (γιατί αυτό είναι απο άποψη εμπειρίας χρήσης τα bugs) Ομοίως για το φαινόμενο του skipping στην μουσική.

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το κινητό μου και στο θέμα μπαταρίας και στην φωτεινότητα και το μέγεθος οθόνης και από τις κάμερές του και στο ότι είναι δίκαρτο και στο ότι δουλεύει απροβλημάτιστα αλλά θα ήθελα να μπορεί να αναβαθμιστεί σε kitkat 4.4 ώστε να μπορεί να δεχτεί και κάνα Smartwatch μελλοντικά ενώ και συνδεσιμότητα 4G δεν θα με χάλαγε...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

(Άλλο)

Κάποιες εφαρμογές όπως το instagram είναι σε beta φάση ακόμα, αν και το συγκεκριμένο αντικαθίσταται τέλεια από το ανώτερό του 6tag. Επίσης, λείπουν πολλές εφαρμογές, οι οποίες ελπίζω με την έκδοση των Windows 10 να φτάσουν σταδιακά στο επίπεδο των άλλων δυο λειτουργικών συστημάτων.

 

Nokia Lumia 520

Link to comment
Share on other sites

1.Μπαταρία

2.Lag

3.Εταιρίες.Υπάρχει σχεδιο έτσι ώστε τα προγράμματα να βαρύνουν σ συνέχεια έτσι ώστε η αναβάθμιση να είναι επιτακτική.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κατα τη γνωμη μου η Μπαταρία ειναι μονόδρομος.

να το φορτίζουμε αν δύο μερες οχι καθε μερα :D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Mate 7, μπαταρία που λες αμαν και ποτε θα αδιάσει να το ξαναφορτίσεις :P

Eίναι λίγο μεγάλο βεβαία και δεν μπορείς να το βάλεις σε τσέπη παντελονιού

Απλά θα ήθελα super amoled οθόνη στο συγκεκριμένο κινητό...

 

Τελέυτάια που πέρασαν από τα χέρια μου:

 

Galaxy J5, έλλειψη led notification, αλλίως το απόλυτο VFM με μπαταρία που συναγωνίζεται το Mate

Galaxy S5 Neo, Καλό αλλά η μπαταρία μέτρια....

Link to comment
Share on other sites

Καθε βραδυ απαραιτητα φορτιση. Ειναι εκνευριστικο ιδιαιτερα αν το συγκρινω με το προηγουμενο που ξεχναγα που ειχα βαλει το φορτιστη

Xiaomi Redmi note 2 prime το τωρινο και Xiaomi Redmi note 3g το προηγουμενο.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία και μόνο, δεν ασχολούμαι με τίποτε άλλο.

Δεν είμαι hard user, αλλά προκειμένου να ψάχνω κάθε βράδυ φορτιστή, αν μπορούσα θα φόρτωνα στο κινητό ακόμα και μπαταρία αυτοκινήτου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω iphone .. άρα τα iphones δεν έχουν προβλήματα :p

Πέρα από την πλάκα, λίγο η αυτονομία αλλά κάποια στιγμή πρέπει να την αλλάξω γιατί τα έχει φάει τα ψωμάκια της..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενοχλητικό δεν υπάρχει σ' αυτή τη συσκευή κατά την άποψη μου. Αλλά θα μπορούσε να έχει fast charging, OIS στην κάμερα. Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια τίποτα,τα windows phones είναι τυπικά ΣΕ ΟΛΑ ΤΟΥΣ

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

στο Blackberry που έχω ενώ είναι άψογη σαν συσκευή αυτό που με εκνευρίζει είναι ότι όταν δεν βρίσκω κάποια εφαρμογή στο store που συμβαίνει συχνά εδώ που τα λέμε θα πρέπει μόνος μου να ψάξω το .apk αρχείο της σε android να το εγκαταστήσω manual.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...