Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο μείον το ότι δεν δείχνει RDS,ίσως με κάποια αναβάθμιση αργότερα;:O

 

Όπως είχε πει και ο stereo σε ένα post πιο πριν:

έχει ένα bug και δείχνει το RDS σωστά μόνο αν η περιοχή είναι στην επιλογή US αλλά τότε δεν μπορούμε να συντονιστούμε σε σταθμούς με ζυγές συχνότητες

 

EDIT: Με πρόλαβε... :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Guest valeria
Τέλος να μιλήσω για αυτό εδώ το περιεφερειακό, το οποίο μόλις πήρα (σχεδόν τσάμπα) από το eBay και είναι τέλειο.
Super duper!Υπάρχει Ελλάδα πουθενά (ρητορική ερώτηση,μάλλον ε; ):p
Link to comment
Share on other sites

Super duper!Υπάρχει Ελλάδα πουθενά (ρητορική ερώτηση,μάλλον ε; ):p

Δεν το έχω βρει πουθενά. Στα fanc βρήκα αυτό της Belkin, αλλά και άλλη δουλειά κάνει και είναι και πανάκριβο!

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Δεν το έχω βρει πουθενά. Στα fanc βρήκα αυτό της Belkin, αλλά και άλλη δουλειά κάνει και είναι και πανάκριβο!
Ναι όντως δεν αξίζει...Αυτό που πήρες πάντως πολύ χρήσιμο,μπράβο!:) Ίσως να έρθει κι εδώ κάποια στιγμή...:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές απορίες:

 

Το ipod nano φορτίζει πιο γρήγορα σε usb 2.0?

Επίσης,μπορώ να φορτίσω το ipod σε άλλον υπολογιστή ή πρέπει να έχω περάσει και το itunes στο άλλο pc?

 

Θενξ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές απορίες:

 

Το ipod nano φορτίζει πιο γρήγορα σε usb 2.0?

Επίσης,μπορώ να φορτίσω το ipod σε άλλον υπολογιστή ή πρέπει να έχω περάσει και το itunes στο άλλο pc?

 

Θενξ!

Φορτίζει το ίδιο γρήγορα και μπορείς να το φορτίσεις σε οποιονδήποτε υπολογιστή ανεξαρτήτως iTunes :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! θα ηθελα να αγορασω καποιο mp3 player με σχετικα καλη ποιοτητα αναπαραγωγης και πανω απο ολα οικονομικο....απο 100ε και κατω....

 

Με ενδιαφερει να παιζει κυριως mp3 και οχι κατι αλλο!....εεε...τωρα αν διαθετει και fm radio....και κανενα αλλο format ευπροσδεκτα....αλλα εγω το θελω μονο για mp3... και να ακουγεται οσο το δυνατον ποιοτικα...(οχι σαν ipod η iriver βεβαια..:p )

Εχω δει κατι osio στο πλαισιο με 39ε..... αξιζουν η οχι;;

ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανενα προβλημα, παλαιοτερα ειχε ενα παρομοιο muvo αλλα με 256 mb. Οι διαφορες ειναι πως αυτο ξεκιναει πιο γρηγορα και κραταει περισσοτερο η μπαταρια του. Η ποιοτητα του ειναι παρα πολυ καλη, ειδικα αμα αγορασεις και καλυτερα ακουστικα απο αυτα που εχει μεσα.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! θα ηθελα να αγορασω καποιο mp3 player με σχετικα καλη ποιοτητα αναπαραγωγης και πανω απο ολα οικονομικο....απο 100ε και κατω....

 

Με ενδιαφερει να παιζει κυριως mp3 και οχι κατι αλλο!....εεε...τωρα αν διαθετει και fm radio....και κανενα αλλο format ευπροσδεκτα....αλλα εγω το θελω μονο για mp3... και να ακουγεται οσο το δυνατον ποιοτικα...(οχι σαν ipod η iriver βεβαια..:p )

Εχω δει κατι osio στο πλαισιο με 39ε..... αξιζουν η οχι;;

 

Προτίμησε κάτι πιο επώνυμο από το osio.

Για παράδειγμα το muvo που σου προτείνει ο φίλος. Η creative είναι η πρώτη εταιρεία που έβγαλε mp3 player, μάλλον είναι πιο αξιόπιστη από το osio:)

Εγώ έχω το muvo N200, πολύ καλό αρκεί να αντικαταστήσεις τα ακουστικά της συσκευασίας.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Καλά πολύ πλάκα...Έβαλα Red Fm στο Ipod μέσω του Radio Remote και μου έβγαζε κάτι ιταλικά από κάτω όπως "radiofonica viale 21100 varese" τι στο καλό είναι αυτό; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλά πολύ πλάκα...Έβαλα Red Fm στο Ipod μέσω του Radio Remote και μου έβγαζε κάτι ιταλικά από κάτω όπως "radiofonica viale 21100 varese" τι στο καλό είναι αυτό; :wacko:

 

Αν το κατάλαβα καλά, υπάρχουν 2 συστήματα RDS, ένα για Αμερική και ένα για Ευρώπη. Οπότε ή η Apple κάτι έκανε λάθος ή όλοι οι σταθμοί σετάρουν το της Αμερικής και αφήνουν ασετάριστο (default) το άλλο. Κάτι μου λέει ότι, επειδή αυτό συμβαίνει σε όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες, μάλλον η Apple πρέπει να βγάλει κανα fix :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Αν το κατάλαβα καλά, υπάρχουν 2 συστήματα RDS, ένα για Αμερική και ένα για Ευρώπη. Οπότε ή η Apple κάτι έκανε λάθος ή όλοι οι σταθμοί σετάρουν το της Αμερικής και αφήνουν ασετάριστο (default) το άλλο. Κάτι μου λέει ότι, επειδή αυτό συμβαίνει σε όλες τις Ευρωπαϊκές χώρες, μάλλον η Apple πρέπει να βγάλει κανα fix :)
Εννοείται ότι πρέπει να βγάλει κάτι γι'αυτό,και πολύ το άργησε,τόσο καιρό έχει κυκλοφορήσει το συγκεκριμένο αξεσουάρ! :worry:
Link to comment
Share on other sites

διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες περίπου και κατέλιξα στο i-river H120

 

με ενδιαφέρουν:ποιότητα,ραδιόφωνο,μνήμη,μέγεθος-βάρος

δεν χρειάζομαι video-έγχρωμη οθόνη

 

το πλαίσιο το έχει 250€

καλά είναι;; κάποια άλλη πρόταση υπάρχει;;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

διάβασα τις τελευταίες 10 σελίδες περίπου και κατέλιξα στο i-river H120

 

με ενδιαφέρουν:ποιότητα,ραδιόφωνο,μνήμη,μέγεθος-βάρος

δεν χρειάζομαι video-έγχρωμη οθόνη

 

το πλαίσιο το έχει 250€

καλά είναι;; κάποια άλλη πρόταση υπάρχει;;

 

...Θα έχεις διαβάσει τα ποστ μου για το συγκεκριμένο μηχάνημα :love:

Αν δεν υπάρχει οικονομικός περιορισμός, προτίμησε το Η140.

Διπλάσια χωριτικότητα, θα σου χρειαστεί :)

Κι όπως γράφει κι ο niknik, απλό drag'n'drop και treeview.

Ανν θέλεις στο player μπορείς να επιλέξεις εμφάνιση κατά καλλιτέχνη, άλμπουμ, είδος κτλ.

 

(btw, δεν νομίζω να υπάρχει άλλο player με 40 γίγα αυτή τη στιγμή)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

(btw, δεν νομίζω να υπάρχει άλλο player με 40 γίγα αυτή τη στιγμή)

Φυσικά και υπάρχει το ipod, καθώς και creative και άλλα!

Μάλιστα το Ipod video πάει 40, 60(νομίζω και 80, αλλά δεν είμαι σίγουρος) και το creative από παλιά υπήρχε σε χωρητικότητα 60(με ασπρόμαυρη οθόνη)

Link to comment
Share on other sites

Ο Muck Smith μάλλον εννοεί καθαρά mp3 player!Το ipod video παίζει και βίντεο...

 

:)

Ναι, το Ipod σκέτο υάρχει και σε 40 γίγα, και μάλιστα το video σε 60, 80!

Επίσης αν θέλετε και τελείως απρόμαυρο, το creative υπάρχει σε 30, 60, μόνο Mp3 player και τίποτα παραπάνω :p

Πάντως εγώ θα συνιστούσα να μην οπισθοδρομούμε και τόσο, τα h140 είναι αρκετά παλιά. Υπάρχει και η σειρά h300 της iriver, η οποία έχει νομίζω μικρότερο μέγεθος, έγχρωμη οθόνη, usb host και αναπαραγωγή βίντεο και φωτογραφιών.

Πάντως είναι στην κρίση σου να διαλέξεις όποιο θέλεις, μιας και η συγκεκριμένη αγορά των mp3 players έχει πολλά προϊόντα!

Υ.Γ. και η sony έχει βγάλει ένα καινούριο που είναι αρκετά μικρό και έχει 20 γίγα δίσκο, το είχα δει στον γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη χωρητικότητα που είχε ποτέ iPod είναι τα 60 G. Αυτή τη στιγμή κυκλοφορούν με χωρητικότητες 512 Mb και 1Gb το Shuffle, 1,2,4 Gb τα nano, και 30 και 60 Gb τα video.
Link to comment
Share on other sites

...Θα έχεις διαβάσει τα ποστ μου για το συγκεκριμένο μηχάνημα :love:

Αν δεν υπάρχει οικονομικός περιορισμός, προτίμησε το Η140.

Διπλάσια χωριτικότητα, θα σου χρειαστεί :)

Κι όπως γράφει κι ο niknik, απλό drag'n'drop και treeview.

Ανν θέλεις στο player μπορείς να επιλέξεις εμφάνιση κατά καλλιτέχνη, άλμπουμ, είδος κτλ.

 

(btw, δεν νομίζω να υπάρχει άλλο player με 40 γίγα αυτή τη στιγμή)

το player είναι για τον κολλητό μου.

πηγαμε στο πλαίσιο και τα είδαμε όλα από κοντά.

 

τελικά πήρε το H10 (6gb) καθώς το άλλο το έβρησκε πολύ μεγάλο

 

κανα review όταν το πιάσω στα χέρια μου για πλήρη εξέταση:D

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι κι εγώ αυτό το καιρό για ενα mp3 player, καλό, χρυσό το mp3 discman αλλα ογκώδες...

 

Με βλέπω κι εμένα για το i-river H10... Εναλλακτικές;

 

Βασικό ειναι να μην εχει ηλίθια προγράμματα για μεταφορά δεδομένων, απλά να λειτουργεί ως plug n play external storage device...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω ipod:music: από την Αμερική. Θα υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας με τον υπολογιστή ή κάποιο άλλο πρόβλημα?:help:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...