Jump to content

MP3 players (τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις και mini-FAQ)


teorizo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχετε σκεφτει την αποκτηση καποιου φτηνου Android κινητου, για χρηση ως mp3 / media player? Δηλαδη να μην μπει καρτα sim και να ειναι αποκλειστικα media player. Σιγουρα ξεφευγει λιγο σε τιμη αλλα το Android προσφερει πολλα παραπανω σε λειτουργιες απο οτι ενα απλο mp3 player. Μαζι με τις δυνατοτηες της συσκευης (touch screen-wifi-GPS) σιγουρα εχεις ενα πολυεργαλειο μαζι σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε σκεφτει την αποκτηση καποιου φτηνου Android κινητου, για χρηση ως mp3 / media player? Δηλαδη να μην μπει καρτα sim και να ειναι αποκλειστικα media player. Σιγουρα ξεφευγει λιγο σε τιμη αλλα το Android προσφερει πολλα παραπανω σε λειτουργιες απο οτι ενα απλο mp3 player. Μαζι με τις δυνατοτηες της συσκευης (touch screen-wifi-GPS) σιγουρα εχεις ενα πολυεργαλειο μαζι σου.
Απο αποψη μπαταριας ομως δεν συμφερει μια τετοια προταση. Με ενα philips mp4 που εχω το φορτιζω 1 φορα το μηνα και εχω πετυχει 25 ωρες αναπαραγωγης χωρις φορτιση. Μαλιστα ειχα να το χρησιμοποιησω απο το καλοκαιρι και το ανοιξα πριν μια εβδομαδα και ειχε μπαταρια ακομη για αναπαραγωγη μουσικης που εφτασε τις 2 ωρες. Δεν ξερω καποιο κινητο να εχει τετοιες αντοχες . Ισως καποιο φτηνο nokia με καμια 1300αρα μπαταρια....Παντως το Ν900 που το ειχα ως tablet για τις λειτουργιες που αναφερεις, χωρις sim δεν μου εβγαζε πανω απο 1.5 μερα. Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Ισως καποιο φτηνο nokia με καμια 1300αρα μπαταρια....

 

Eρχεται το Χ1 σε λιγακι. Series 30 Νοκια κινητο με την μπαταρια του Ν900/5800 (ω ναι!)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Eρχεται το Χ1 σε λιγακι. Series 30 Νοκια κινητο με την μπαταρια του Ν900/5800 (ω ναι!)

 

ναι αλλα και παλι δεν συμφερει...γιατι θα σου τρωει περισσοτερο μπαταρια απο ενα mp3...μπορεις να πας σε ενα mp3 με αφη και wifi

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα και παλι δεν συμφερει...γιατι θα σου τρωει περισσοτερο μπαταρια απο ενα mp3...μπορεις να πας σε ενα mp3 με αφη και wifi
Battery Standard battery, Li-Ion 1320 mAh (BL-5J)

Stand-by Up to 1466 h

Talk time Up to 13 h

Music play Up to 38 h

 

Και κοστος 40€ Βαλε και μια καρτα 8gb και εισαι μια χαρα. Αλλα στερείσαι τα wifi, touch, browsing. Δηλαδη οπως το λες. Κινητο και multimedia σε συγκριση με ενα mp3/4 δεν συγκρινονται ουτε το κινητο μπορει να αντικαταστησει κατι τετοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Battery Standard battery, Li-Ion 1320 mAh (BL-5J)

Stand-by Up to 1466 h

Talk time Up to 13 h

Music play Up to 38 h

 

Και κοστος 40€ Βαλε και μια καρτα 8gb και εισαι μια χαρα. Αλλα στερείσαι τα wifi, touch, browsing. Δηλαδη οπως το λες. Κινητο και multimedia σε συγκριση με ενα mp3/4 δεν συγκρινονται ουτε το κινητο μπορει να αντικαταστησει κατι τετοιο.

ξερω εχουν βγει mp3 με αφη και wifi...αλλα ενταξει εχεις ενα android smartphone σε μεσαια ταξη τιμης και εχεις οτι σου ληψει...εγω εχω ενα ipod nano και ειμαι μια χαρα...και τωρα παω να παρω το 1ο μου smartphone...αλλα ενταξει δεν συμφερει γιατι ετσι και αλλιως θα θελεις να πειραματιστεις και τις αλλες λειτουργιες του τηλεφωνου και ετσι θα χασεις μπαταρια

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

κάτι κινέζικα sweex mp3 players πολύ φθηνά λένε τίποτα η θα εκραγεί αν το πάρω? lol

 

Δεν είναι κινέζικα νομίζω. Ευρωπαική ή Αμερικάνικη μάρκα είναι. Οπως και ναχει εξαρτάται απο την τιμή που το βρήκες και πιο μοντέλο.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

κάτι κινέζικα sweex mp3 players πολύ φθηνά λένε τίποτα η θα εκραγεί αν το πάρω? lol

ειχα παρει μια φορα..αποκλειστικα για (μια χρηση) και εχω να πω οτι απο μπαταρια ειναι κακο.απο ηχο ειναι μετριο εως κακο.με ακουστικα δικα σου κατι κανεις.

καλυτερα να παρεις καποιο επωνυμο.πιστεψε'με τα 12 ευρο που ειχα δωσει για 2gb τα μετανιωσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα κακή εμπειρία από την χρήση sweex mp3.

Αγόρασα επειδή νόμιζα πως συμφέρει, το SWEEX CLIPZ MP3 2GB και πραγματικά έχει πολύ μέτρια ποιότητα κατασκευής, πλήκτρα που μετά από διάστημα χρήστης 2 εβδομάδων σου εδιναντην αίσθηση ότι είχαν ξηλωθεί. Ποιότητα ήχου τραγική όπως και η αυτονομία μπαταρίας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε κάποια καλή πρόταση για φορητά ηχεία για ένα Creative X-Fi. Θα ήθελα να είναι σχετικά μικρά και ελαφριά, να έχουν καλή και δυνατή απόδοση και μέχρι 70-80€.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνουν οι περισσότεροι χρήστες, είναι το Creative Speakers D100 Bluetooth

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-iPod-Speakers/Creative-Speakers-D100-Black-Bluetooth-51MF8090AA000.htm

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που προτείνουν οι περισσότεροι χρήστες, είναι το Creative Speakers D100 Bluetooth

http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Portable-Player/MP3-MP4/MP3-iPod-Speakers/Creative-Speakers-D100-Black-Bluetooth-51MF8090AA000.htm

Ωραία. Σ' ευχαριστώ για την πρόταση. Απ' ότι είδα το Bluetooth δεν είναι ο μόνος τρόπος σύνδεσης, σωστά;

Παρεμπιπτόντως, από εμπειρία, σε ένα μεγάλο δωμάτιο με καμιά 25αριά άτομα θα έχει καλή απόδοση ή θα το βάζω τέρμα και θα ψιλοακούμε;

Μήπως αυτό που μου έφερε ως εναλλακτική του D100 το Amazon είναι, αν και ακριβότερο, αρκετά καλύτερο;

Ευχαριστώ και πάλι;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αυτά που βρήκες στο Amazon θα σε καλύψουν σίγουρα όσον αφορά το θέμα της έντασης :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tα αγάπησα με το που μπήκαν στο αυτί μου .... Εδώ ...

 

Πολύ όμορφα, μεγάλα σχτικά, με χοντρό καλώδιο σε πλάτος, στυλ κορδόνι ... Πραγματικά τα αγάπησα από κάθε άποψη !!!!

 

Θα σε βγάλουν στις πιο θορυβώδες περιοχές με 70 - 80 % .... Παραπάνω δεν θα στο λεγα γιατί στην κυριολεξία κουφαίνεσαι .... Εγώ προσωπικά σε μετρό με ανοιχτά παράθυρα εν κινήσει και σε λεοφορείο στο κέντρο της Αθήνας με τόσο την βγάζω και είμαι κομπλέ ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

παιδια προχτες εσπασα καταλαθος τα ακουστικα μου:p:(

samsung handsfree που μπορω να βρω???τετοιου ειδους ακουστικα εχω αλλα τα θελω και για να μιλαω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

απεκτησα προσφατα το τελευταιο shuffle.. Μ εχει βολεψει παρα πολυ για καθημερινη χρηση αλλα και για το γυμναστηριο που -κυριως- το ηθελα. Ποτε δε χρειαζεται να βαλω την ενταση στο τερμα, το κλιπακι μετραει πολυ, το voice over τα σπαει

 

Το προτεινω ανεπιφυλαχτα :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

απεκτησα προσφατα το τελευταιο shuffle.. Μ εχει βολεψει παρα πολυ για καθημερινη χρηση αλλα και για το γυμναστηριο που -κυριως- το ηθελα. Ποτε δε χρειαζεται να βαλω την ενταση στο τερμα, το κλιπακι μετραει πολυ, το voice over τα σπαει

 

Το προτεινω ανεπιφυλαχτα :)

τιμη???εχω ipod nano 4g αλλα θελω και ενα αλλο μικρο ipodακι οπως το shuffle

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, παιδιά... Ψάχνω για φορητό MP3/Radio player.

Μ' ενδιαφέρει ο όσο το δυνατόν ΑΨΟΓΟΣ ήχος, καλή λήψη ράδιο, εάν είναι δυνατό εκουαλάιζερ και πολύ σημαντικό... να 'χει τρόπο να "τρέχει" δευτερόλεπτα παρακάτω στο κομμάτι (FF) όταν το ακούς - κι αν είναι δυνατόν σε δίσκο/πλήκτρο, να το γυρίζεις με το δάκτυλο. (Όχι δηλαδή μόνο επόμενο/πίσω track, να τρέχεις και το ίδιο το κομμάτι).

Διαθέτω μέχρι 40-50 ευρώ...

 

Τι έχετε να μου προτείνετε (αυτά τα TurboX "λένε" τίποτα);;;

Link to comment
Share on other sites

giothesuper με 45 ευρώ δικό σου και δωρεάν μεταφορικά νομίζω!

http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1843

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

giothesuper με 45 ευρώ δικό σου και δωρεάν μεταφορικά νομίζω!

http://www.vnp.gr/index.php?target=products&product_id=1843

 

Δεν νομίζω ότι είναι αυτό που ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι αυτό που ψάχνω...

 

για μενα ειναι η προταση:lol::lol:

το καινουριο το scuffle ποσο κανει??

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σε ολους!

 

Πριν κανα 2 χρονια ειχα αγορασει ενα Sony mp3 (S639F) αλλα προσφατα απεκτησε ενα "θεμα". Δουλευει μονο αν το καλωδιο USB ειναι συνδεδεμενο με το mp3. Δεν ειναι αναγκη να ειναι συνδεδεμενο και με τον υπολογιστη. Μολις αφαιρεσω το καλωδιο μενει ανοιχτο για κανα 2λεπτο :blink: . Μαλλον εχουν πειραχτει τα σωθικα απο την πολλη χρηση του usb καλωδιου. To πηγα στα Multirama (απο κει το ειχα παρει) και μου ειπαν να το παω στα καταστηματα service της Sony. Εχω καμια αλλη επιλογη? Υπαρχει καποιο αλλο μαγαζι που να αναλαμβανει επισκευες mp3?

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...