Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα με το wifi,μήπως φταίει το ρούτερ ή εν πάση περιπτώσει έχει κάποια μικρή ασυμβατότητα με το τηλέφωνο και σας συμβαίνει αυτό;

 

Aντες πες οτι φταιει το ρουτερ μου(οικιας)και το αλλαζω τα υπολοιπα που εχω αποθηκευμενα απο αλλα μεροι(πχ καφετεριας,συγγενικων προσωπων)εχουν και αυτα θεμα?σε ολα μου το κανει εμενα και για την ακριβεια εμενα συμβαινει αυτο(obtaining ip address)οταν λειπω αρκετες ωρες απο wifi και μονο με resεt router στρωνει.

Το κιν δεν το εχω πειραξει καθολου με ρουτ και τετοια μαμα ολα κ οπως ανεφερα ποιο πανω υπαρχει παρα πολυς κοσμος(και χωρις ρουτ)ακομη και στα καινουργια τα Pixel με τετοιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ σπάσιμο η κατάσταση πιο παλιά πάλυ με nougat δεν το είχα ξαφνικά εμφανίστηκε. πριν λίγες μέρες με το 7.1.1 σταμάτησε για λίγο αλλά πάλυ επανήλθε.

Και το χω μόνο στο 5χ στο Nexus 7flo δεν το κάνει ούτε στο Nexus 5 .

Πρόχειρη λύση !

Ρυθμίσεις-wifi, να παραμένει ενεργοποίημενο? Βάλτε το στο πάντα. Αλλά και πάλυ σε πτήση να το βάλεις για λίγο θα το κάνει.. Και εφόσων με reboot στρώνει είναι θέμα software 100℅ αλλά τι το δημιουργεί?.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ME pure nexus 7 και 7.1.1 και λιγες μερε ςτη stock ποτε δεν το ειχα...

ρωτησες στο xda στη ROM σου?

 

Δεν είναι θέμα ρομ γιατί σε αυτή που είμαι τώρα τις πρώτες μέρες δεν το έκανε.. Σκέφτομαι μήπως κάποιο app την κάνει τη δουλειά.. Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την beta 7.1.1 (NPF26F) και δεν έχω ειδοποίηση για την official με το security patch του Δεκεμβρίου. Γνωρίζει κανείς γιατί αυτή η καθυστέρηση;

Δεν είμαι root.

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μιας και βλεπω οτι δεν ειναι το πρωτο σου Nexus θα σου πω οτι ειναι λιγο καλυτερα απο το nexus 4 chroma rom και τα αλλα ολα stock απο οπου ηρθα εγω....

με pure nexus 7.1.1 πολυ καλυτερα βασικα...μπαταρια σχεδον 2 μερες με μετρια χρηση..

6Ρ δεν εχω αποψη...

Καλημέρα. Ναι, οι περισσότερες συσκευές ήταν Nexus, οπότε δεν είναι η πρώτη μου επαφή με Nexus. Ουσιαστικά, δε ρώτησα για το 6P (το συγκεκριμένο το παίρνω με κλειστά μάτια, αλλά λόγω τιμής σκέφτομαι άλλες λύσεις).

Βασικά, δεν είμαι σίγουρος ότι το 5Χ αποτελεί upgrade από το πολύ καλό Motorola Nexus 6 που είμαι κάτοχος. Οπότε, θα το σκεφτώ λίγο παραπάνω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την beta 7.1.1 (NPF26F) και δεν έχω ειδοποίηση για την official με το security patch του Δεκεμβρίου. Γνωρίζει κανείς γιατί αυτή η καθυστέρηση;

Δεν είμαι root.

 

Σας ευχαριστώ

 

Στην ίδια φάση μέ σένα σήμερα μού ήρθε official με το patch Δεκεμβρίου. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από που κατεβάζουμε τα beta images;

Ποτέ δεν μπορώ να το βρω...

 

Sent from my Nexus 5X

 

Θες την 7.1.1 Developer Preview 2 να βάλεις;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Θες την 7.1.1 Developer Preview 2 να βάλεις;

Δεν ξέρω .. είμαι σε npf26f

Μου ήρθε ένα μικρό update αλλά αλλά λόγω του ότι είμαι root δεν μπορώ να το περάσω.

Θέλω να το περάσω με Flashfire

 

Sent from my Nexus 5X

Link to comment
Share on other sites

Αποσυνδέσεις από το ρούτερ και σε μένα με official 7.1.1. Η πλάκα είναι ότι δεν το είχα παρατηρήσει μέχρι που το διάβασα εδώ! Είναι δυνατόν να είναι απροβλημάτιστη η beta κι όχι η official?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω .. είμαι σε npf26f

Μου ήρθε ένα μικρό update αλλά αλλά λόγω του ότι είμαι root δεν μπορώ να το περάσω.

Θέλω να το περάσω με Flashfire

 

Sent from my Nexus 5X

Κατέβασε το factory image NMF26F από την σελίδα της Google και πέρασε το μέσω FlashFire. Μην ξεχάσεις να ξετσεκαρεις το κουτάκι με την recovery.

 

NPF26F είναι η ΒΕΤΑ ...αυτη που έχεις τώρα....

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αποσυνδέσεις από το ρούτερ και σε μένα με official 7.1.1. Η πλάκα είναι ότι δεν το είχα παρατηρήσει μέχρι που το διάβασα εδώ! Είναι δυνατόν να είναι απροβλημάτιστη η beta κι όχι η official?

Σε κάποιους ναι, σε κάποιους όχι. Εγώ που έχω την επίσημη 7.1.1 δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το factory image NMF26F από την σελίδα της Google και πέρασε το μέσω FlashFire. Μην ξεχάσεις να ξετσεκαρεις το κουτάκι με την recovery.

NPF26F είναι η ΒΕΤΑ ...αυτη που έχεις τώρα....

 

Αυτό έκανα... Μερσι!

 

Sent from my Nexus 5X

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις Screen protector που εμποδίζει τον αισθητήρα; ας δούμε και αυτή την περίπτωση

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

τελικα το screen protector εφταιγε γιατι εμποδιζε τον αισθητηρα εγγυτητας

Link to comment
Share on other sites

τελικα το screen protector εφταιγε γιατι εμποδιζε τον αισθητηρα εγγυτητας

 

Σώπα ρε και σε μένα το ίδιο κάνει.. Έχω ένα φθηνό protector αλλά το χω βάλει τόσο τέλεια που λυπάμαι να το βγάλω.. Έχω στο ντουλάπι εδώ και κάτι μήνες το glash το καλό με άνοιγμα για τους αισθητήρες άντε να δούμε πότε θα το πάρω απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

Σώπα ρε και σε μένα το ίδιο κάνει.. Έχω ένα φθηνό protector αλλά το χω βάλει τόσο τέλεια που λυπάμαι να το βγάλω.. Έχω στο ντουλάπι εδώ και κάτι μήνες το glash το καλό με άνοιγμα για τους αισθητήρες άντε να δούμε πότε θα το πάρω απόφαση.

 

xexe :) εγω το καινουργιο το βαλα χαλια :P αλλαξε το φιλε μ :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανοιγω ενα θεμα στεναχωρο.εαν υπαρχει καποιος εδω που νομιζει οτι επαθε το υποτιθεμενο boot loop

Εχω μια ερωτηση.μηπως εβγαινε μην.το system ui εχει σταματησει?

Επαθα κατι πολυ κουλό...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανοιγω ενα θεμα στεναχωρο.εαν υπαρχει καποιος εδω που νομιζει οτι επαθε το υποτιθεμενο boot loop

Εχω μια ερωτηση.μηπως εβγαινε μην.το system ui εχει σταματησει?

Επαθα κατι πολυ κουλό...

 

ωχχ τι κουλο επαθες?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις κανενα λογο εκει που πατησα να ανοιξει ενα αππ μαβρισε η οθονη και στη μεση αυτο

System ui has stop..

Την εχω παθει πολακις στο παρελθον με αλλα νεξους σε αλλες ρομ αλλα κατι ευταιγε κατι πειραζα κατι αλλαζα

Τωρα χωρις κανενα λογο και ενω δουλευε μερες κανονικα.

Κανω reboot με wipe cache κτλπ.λεω δε θα γινει τιποτα οποτε ξαναπερναω απο πανω ρομ gapps σβηνω overlays

Κανω μετα cache wipes μπουταρω ..τα ιδια τελικα με factory reset και ξαναπερασμα της ρομ εστρωσε μεχρι πριν λιγο που ξανα απ το πουθενα τα ιδια...αυτη τη φορα ομως κλειδωσα την οθονη την ανοιξα και ευτυχως το μην..εφυγε.μονο ταπετσαρια αλλαξε...

Πολυ κουλη κατασταση..

Link to comment
Share on other sites

Χωρις κανενα λογο εκει που πατησα να ανοιξει ενα αππ μαβρισε η οθονη και στη μεση αυτο

System ui has stop..

Την εχω παθει πολακις στο παρελθον με αλλα νεξους σε αλλες ρομ αλλα κατι ευταιγε κατι πειραζα κατι αλλαζα

Τωρα χωρις κανενα λογο και ενω δουλευε μερες κανονικα.

Κανω reboot με wipe cache κτλπ.λεω δε θα γινει τιποτα οποτε ξαναπερναω απο πανω ρομ gapps σβηνω overlays

Κανω μετα cache wipes μπουταρω ..τα ιδια τελικα με factory reset και ξαναπερασμα της ρομ εστρωσε μεχρι πριν λιγο που ξανα απ το πουθενα τα ιδια...αυτη τη φορα ομως κλειδωσα την οθονη την ανοιξα και ευτυχως το μην..εφυγε.μονο ταπετσαρια αλλαξε...

Πολυ κουλη κατασταση..

 

Και γιατι να χει σχεση με bootloop αυτο; Κρασαρισμα του UI ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις κανενα λογο εκει που πατησα να ανοιξει ενα αππ μαβρισε η οθονη και στη μεση αυτο

System ui has stop..

Την εχω παθει πολακις στο παρελθον με αλλα νεξους σε αλλες ρομ αλλα κατι ευταιγε κατι πειραζα κατι αλλαζα

Τωρα χωρις κανενα λογο και ενω δουλευε μερες κανονικα.

Κανω reboot με wipe cache κτλπ.λεω δε θα γινει τιποτα οποτε ξαναπερναω απο πανω ρομ gapps σβηνω overlays

Κανω μετα cache wipes μπουταρω ..τα ιδια τελικα με factory reset και ξαναπερασμα της ρομ εστρωσε μεχρι πριν λιγο που ξανα απ το πουθενα τα ιδια...αυτη τη φορα ομως κλειδωσα την οθονη την ανοιξα και ευτυχως το μην..εφυγε.μονο ταπετσαρια αλλαξε...

Πολυ κουλη κατασταση..

 

 

 

Δεν σχετίζεται αυτό με bootloop. Κρασάρει το systemui . Φλασαρε εκ νέου την ρομ

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Χωρις κανενα λογο εκει που πατησα να ανοιξει ενα αππ μαβρισε η οθονη και στη μεση αυτο

System ui has stop..

Την εχω παθει πολακις στο παρελθον με αλλα νεξους σε αλλες ρομ αλλα κατι ευταιγε κατι πειραζα κατι αλλαζα

Τωρα χωρις κανενα λογο και ενω δουλευε μερες κανονικα.

Κανω reboot με wipe cache κτλπ.λεω δε θα γινει τιποτα οποτε ξαναπερναω απο πανω ρομ gapps σβηνω overlays

Κανω μετα cache wipes μπουταρω ..τα ιδια τελικα με factory reset και ξαναπερασμα της ρομ εστρωσε μεχρι πριν λιγο που ξανα απ το πουθενα τα ιδια...αυτη τη φορα ομως κλειδωσα την οθονη την ανοιξα και ευτυχως το μην..εφυγε.μονο ταπετσαρια αλλαξε...

Πολυ κουλη κατασταση..

Βάλε καθαρή factory image χωρίς root. Αν δεν στο κάνει τότε έχεις κάνει κάτι στη ρομ σου.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά..

Και κάτι άλλο άλλαξα πριν λίγο τη μάπα ζελατίνα με γυάλινη με άνοιγμα στους αισθητήρες αλλά όταν έκανα κλήση με κλειδωμένο τηλ πάλι δεν άναβε.. Τελικά η εφαρμογή του τηλ. Ήταν την άλλαξα και όλα οκ.

Καληνύχτα αυριό πάλι..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση απο τοτε που περασα την 7.1.1 με τις ιδιες ρυθμισεις εφαρμογων wifi, greenify και notification να μου ξεφυγε κατι ...

δν κανει wake το κινητο με τιποτα μονο για το whats app messenger...τα παιρνω ολα με το που ανοιξω την εφαρμογη μονο ...

μηπως επειδη τα επανεφερα με Titanium σκαλωσε κατι εκει να κανω re-install μια να δω..

 

Update:το whats app δουλεψε το αλλο με τιποτα...

 

επειδη χρησιμοποιησα πρωτη φορα για αυτο το κινητο το titanium νομιζω οτι απλα τα σκαλωσε αυτα τα δυο και ηθελαν αυτο το redownload etc...

Edited by manolisv
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στην κάμερα είναι αναβάθμιση. Σε όλα τα άλλα είναι το ίδιο, πέρα από την ραμ που είναι υποβάθμιση

 

Αυτό κατάλαβα και εγώ. Αν είχε ίδια ram θα το σκεφτόμουν πιο σοβαρά να το αγοράσω αλλά τώρα μέλλον θα ψάξω άλλη λύση.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...