Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ πως αν κρίνω από την ποιότητα του p8 lite, η σειρά lite δεν μπορεί να σταθεί στο 5x. Δεν ξέρω αν είχες κάποιο ή απλά μιλάς με βάση specs.

 

Δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανε το 5χ να ξεχωριζει απο της κατηγοριας του τα κινητα ηταν η καμερα του που εινι μακρν η καλυτερη...

Εμενα σαν κατασκευη μου αρεσε πολυ,το δαχτυκικο αποτυπωμα ειναι απο τα καλυτερα και χωρις λαθοι σε σχεση με αλλα κινητα που εχω δοκιμασει,η οθονη του ουτε κρυο ουτε ζεστη,και παμε στην μοαταρια του...Δεν μπορουμε να συγκρινουμε ποση ωρα βγαζει σε μενα και ποση ωρα βγαζει σε αλλους κατοχους γιατι λογικα κανουμε διαφορετικη χρηση...εμενα π.χ υπηρχε μερα που το μεσημερι επρεπε να το φορτησω γιατι οταν εχεις συνδεδεμενο bluetooth συνχρονισμο 3 mail data φωτογραφιες λογο δουλειας πανω απο 20, και κλησεις 1-1.30 ωρα, με sot 2,5 ωρες δεν το λες και ασχημα,αλλα φτανει τοτε στο 15% και αρχιζεις και ψαχνεσαι...ακομα και το S7 με την ιδια χρηση δεν εχει και τεραστια διαφορα...και εχω γυρω στις 80 εφαρμογες μεσα...

Γιαυτο το πιο ακυρο ειναι να συγκρινουμε ποση ωρα οθονης βγαζει στον καθενα μας....

Μερα που ειμουνα σπιτι και δεν δουλευα το ειχα απο το πρωι και απο 100%φορτιση παιζοντας παιχνιδια και σερφαροντας μου ειχε βγαλει 4 ωρες οθονη αλλα δεν ειναι ο κανονας ειναι η εξαιρεση...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εκανε το 5χ να ξεχωριζει απο της κατηγοριας του τα κινητα ηταν η καμερα του που εινι μακρν η καλυτερη...

Εμενα σαν κατασκευη μου αρεσε πολυ,το δαχτυκικο αποτυπωμα ειναι απο τα καλυτερα και χωρις λαθοι σε σχεση με αλλα κινητα που εχω δοκιμασει,η οθονη του ουτε κρυο ουτε ζεστη,και παμε στην μοαταρια του..

 

Συμφωνω σε αυτα, και ειναι και ο λογος που το κρατησα.

 

.Δεν μπορουμε να συγκρινουμε ποση ωρα βγαζει σε μενα και ποση ωρα βγαζει σε αλλους κατοχους γιατι λογικα κανουμε διαφορετικη χρηση...εμενα π.χ υπηρχε μερα που το μεσημερι επρεπε να το φορτησω γιατι οταν εχεις συνδεδεμενο bluetooth συνχρονισμο 3 mail data φωτογραφιες λογο δουλειας πανω απο 20, και κλησεις 1-1.30 ωρα, με sot 2,5 ωρες δεν το λες και ασχημα,αλλα φτανει τοτε στο 15% και αρχιζεις και ψαχνεσαι...ακομα και το S7 με την ιδια χρηση δεν εχει και τεραστια διαφορα...και εχω γυρω στις 80 εφαρμογες μεσα...

Γιαυτο το πιο ακυρο ειναι να συγκρινουμε ποση ωρα οθονης βγαζει στον καθενα μας....

Μερα που ειμουνα σπιτι και δεν δουλευα το ειχα απο το πρωι και απο 100%φορτιση παιζοντας παιχνιδια και σερφαροντας μου ειχε βγαλει 4 ωρες οθονη αλλα δεν ειναι ο κανονας ειναι η εξαιρεση...

 

Το 4 ωρες οθονη μην το λες για καλο, ολα τα μοντερνα κινητα μπορουν να βγαλουν 4 ωρες οθονη στο σπιτι

Βασικα, ειναι παρα πολυ λιγα που μπορουν να βγαλουν λιγοτερη.

 

Τον τελευταιο χρονο δοκιμασα αρκετα κινητα, το Ν5Χ μαζι με το g4 ειχαν τις χειροτερες αυτονομιες.

 

Απλα οχι, τωρα βεβαια που πηρα και 820 κινητο (1+3) η διαφορα ειναι χαωδης, μιλαμε για +30% στην χειροτερη

Link to comment
Share on other sites

Το Η791 γνωριζεις αν εχει καποιο προβλημα?

εννοώ αν έχει πρόβλημα συμβατότητας γιατί το Η790 πωλείται μόνο ΗΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Το Η791 γνωριζεις αν εχει καποιο προβλημα?

Εγώ έχω την H791F και δεν έχω πρόβλημα. η Η790 είναι αμερικανική έκδοση.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε αυτα, και ειναι και ο λογος που το κρατησα.

 

 

 

Το 4 ωρες οθονη μην το λες για καλο, ολα τα μοντερνα κινητα μπορουν να βγαλουν 4 ωρες οθονη στο σπιτι

Βασικα, ειναι παρα πολυ λιγα που μπορουν να βγαλουν λιγοτερη.

 

Τον τελευταιο χρονο δοκιμασα αρκετα κινητα, το Ν5Χ μαζι με το g4 ειχαν τις χειροτερες αυτονομιες.

 

Απλα οχι, τωρα βεβαια που πηρα και 820 κινητο (1+3) η διαφορα ειναι χαωδης, μιλαμε για +30% στην χειροτερη

 

Σοβαρά τώρα? Δηλαδή πας και συγκρίνεις με sd820 και συγκεκριμένα με το κινητό με μία από τις μεγαλύτερες αυτονομίες στην αγορά??....

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Δηλαδή πας και συγκρίνεις με sd820 και συγκεκριμένα με το κινητό με μία από τις μεγαλύτερες αυτονομίες στην αγορά??....

Αν κάνεις ένα Search στα threads του 5χ και του 6p θα καταλάβεις γιατί το κάνει ;). Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μείνουμε στο θέμα του 5χ και όποιος θέλει να συγκρίνει ή να πει τις απόψεις του να πάει στο θέμα : επιλογή συσκευής.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα? Δηλαδή πας και συγκρίνεις με sd820 και συγκεκριμένα με το κινητό με μία από τις μεγαλύτερες αυτονομίες στην αγορά??....

 

Oχι δεν παω να συγκρινω, μια ιδεα δινω για τη διαφορα στα chipset.

 

O 808 και ο 810 ειναι κακα chipset στο θεμα της μπαταριας.

 

Αν κάνεις ένα Search στα threads του 5χ και του 6p θα καταλάβεις γιατί το κάνει ;). Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μείνουμε στο θέμα του 5χ και όποιος θέλει να συγκρίνει ή να πει τις απόψεις του να πάει στο θέμα : επιλογή συσκευής.

 

Για το 5χ μιλαμε, μια συγκριση εκανα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά ο nikchris κράζει σε όλα τα threads ta Nexus 5x k 6p . Μερικά πράγματα που λέει δικαιολογημένα αλλά γενικά είναι υπερβολικός.

 

 

 

Envoyé de mon Nexus 5X en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το update του Ιανουαρίου?

 

Envoyé de mon Nexus 5X en utilisant Tapatalk

 

Έχει ερθει εδω και 4 μερες.

Daily driver:Pixel 2 XL Rom: Stock

Old Devices: Nexus 5X, Nexus 5, Samsung Galaxy SII (I9100), Samsung Galaxy SII (I9100G), Samsung Galaxy S (I9000)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα Nexus 5x stock φαίνεται με κλειδομενα bootloader ktl αλλά δε πήρα το update του Ιανουαρίου . Κ είπα μήπως το είχε custom ο προηγούμενος και πριν το πουλήσει θα το επανέφερε στα stock .

Αλλά μήπως έτσι έχασα τα αυτόματα official ?

 

Envoyé de mon Nexus 5X en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα Nexus 5x stock φαίνεται με κλειδομενα bootloader ktl αλλά δε πήρα το update του Ιανουαρίου . Κ είπα μήπως το είχε custom ο προηγούμενος και πριν το πουλήσει θα το επανέφερε στα stock .

Αλλά μήπως έτσι έχασα τα αυτόματα official ?

 

Envoyé de mon Nexus 5X en utilisant Tapatalk

 

Όχι μην ανησυχείς και σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα το patch Ιανουαρίου. Δεν γίνεται να το πάρουν όλοι την ίδια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι μην ανησυχείς και σε εμένα δεν έχει έρθει ακόμα το patch Ιανουαρίου. Δεν γίνεται να το πάρουν όλοι την ίδια στιγμή.

Αν σου έρθει πες μου :) ευχαριστώ

 

Envoyé de mon Nexus 5X en utilisant Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα Nexus 5x stock φαίνεται με κλειδομενα bootloader ktl αλλά δε πήρα το update του Ιανουαρίου . Κ είπα μήπως το είχε custom ο προηγούμενος και πριν το πουλήσει θα το επανέφερε στα stock .

Αλλά μήπως έτσι έχασα τα αυτόματα official ?

 

Envoyé de mon Nexus 5X en utilisant Tapatalk

 

Φίλε μου ακόμα και custom να ήταν ο προηγούμενος άμα έχει stock ROM και stock recovery το κινητό, έρχονται OTA τα updates!

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη δοκιμή απεγκατάσταση και μετά ξανά εγκατάσταση. Γενικά fb και fb Messenger τρώνε μπαταρία.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη δοκιμή απεγκατάσταση και μετά ξανά εγκατάσταση. Γενικά fb και fb Messenger τρώνε μπαταρία.

 

Θα το δοκιμάσω.

 

Επίσης έχω βάλει το blueMail για να βλέπω το εταιρικό μου email αλλά δεν έρχονται ειδοποιήσεις. Αντίθετα όλα τα υπόλοιπα (messenger,vider,whatup.skype) δείχνουν κανονικά τις ειδοποιήσεις. Μέσα στα settings του bluemail τις έχω ενεργοποιήσει. Και συγχρονίζει κανονικά με τον λογαριασμό μου.

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω το fb messenger και μου δείχνει πολύ μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Τι να κάνω?

 

Κατέβασε το Greenify για να τερματίζεις τις εφαρμογές αυτές για να μην έχεις μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν σου έρθει πες μου :) ευχαριστώ

 

Envoyé de mon Nexus 5X en utilisant Tapatalk

 

Και γιατί δεν περνάς μέσω fastboot την OTA;

Βρήσκεις το αρχείο OTA και τις οδηγείες εδώ

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητο μου!

Ενα nexus 5x μου μπλοκάρισε η θύρα της κάρτας sim και δεν βγαίνει με τίποτα.Το έστειλα για επισκευή και μου ζήτησαν 50€ για το άνοιγμα της συσκευής και 80€ για αντικατάσταση την μητρικής υποδοχής της κάρτας sim.Επειδη δεν ξέρω απο επισκευές και ανταλακτικα να το στείλω η έχετε να μου προτείνετε κάτι διαφορετικό !

Ευχαριστώ πολυ!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες.

 

Μόλις απέκτησα ένα... :D

 

Θέλω να ρουτάρω και να βάλω TWRP

 

Θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader?

 

Είναι εύκολη διαδικασία ή θα το μπρικάρω?

 

Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ την καλύτερη (πιο εύκολη) λύση να χρησιμοποιήσεις το Wug's Toolkit για ότι κάνεις. Φρόντισε να κάνεις σωστή και πλήρη εγκατάσταση των drivers πριν συνεχίσεις τη διαδικασία. Μέσα στο Toolkit έχει επιλογές για την εγκατάσταση των drivers.

Παραθέτω από εδώ:

1. How To Unlock Your Bootloader

  • Go into Settings/About Phone, scroll down and click on ?build number? continuously until you see a toast notification telling you that you've enabled Developer Options. Go back to your Settings menu and enter Developer Options, scroll down and click on the ?Enable OEM Unlock? checkbox, also make sure you enable USB Debugging while you're in the Developer Options menu.
  • Power off your phone then boot into the bootloader (power + volume down).
  • Connect your phone to your PC via usb cable.

 

Και μετά επιλέγεις στο toolkit unlock και μετά Root+custom recovery.

 

Προϋπόθεση όλων να έχεις καλώδιο USB Type-A to Type-C για να συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή και πρώτα διάβασε όλη την διαδικασία και μετά ξεκίνησέ την.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...