Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για λινκ πείτε

 

δουλευει το κινητο κανονικα η ειναι στο απολυτο battery saving mode?

εγω με pure nexus ,elemental x,thermal και Hawk Tail 1.2 προφιλ 2 ημερες με 2:30-3 ωρες SOT...

δεν εχω θεμα γιατι θελω να μην λαγκαρει καθολου το κινητο οπως εκανε με την glassfish....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεύει κανονικότατα. εκει που είσαι ήμουν από μπαταρία κλάψτα αλλά και από updates... Ακόμα στην 7.0 είναι..

Να λαγκαρει? Αστείο .. με pure Nexus όταν κατέβαζα την πάνω μπάρα κατέβαινε με σκαλωματα πολύ σπάσιμο. στην 7.1.1 τίποτα

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικότατα. εκει που είσαι ήμουν από μπαταρία κλάψτα αλλά και από updates... Ακόμα στην 7.0 είναι..

Να λαγκαρει? Αστείο .. με pure Nexus όταν κατέβαζα την πάνω μπάρα κατέβαινε με σκαλωματα πολύ σπάσιμο. στην 7.1.1 τίποτα

 

Ποια σου λαγκαρε τοσο πολυ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω το nexus 5x, βέβαια είναι ακόμα procordia. Το είχα στείλει στις 17/11 καθώς είχε ένα θέμα με την κάμερα και το μαύρο σημάδι που φαινότανε στην πίσω κάμερα.

Μου είπανε πως λόγω φόρτου εργασίας, ο πρώτος έλεγχος του κινητού γίνεται μετά από 10 εργάσιμες ημέρες, που σημαίνει πως χρειάζεται 2 εβδομάδες για να το πιάσουνε στα χέρια τους. Πόσος καιρός θα πάρει μετά για να το φτιάξουνε.... θα δείξει....

Θα ενημερώσω τι έγινε, όταν το έχω στα χέρια μου, ώστε να ξέρετε τι να περιμένετε, αυτοί που θα αποκτήσετε κάποιο πρόβλημα με το κινητό και θα αναγκαστείτε να το στείλετε για service, κάτι που το απεύχομαι.

 

Τελικά το κινητό ήρθε πίσω ακριβώς στις 2 εβδομάδες.

Στο χαρτί που έστειλαν πίσω, αναφέρουν πως άλλαξαν την κάμερα.

Βεβαια, μπορεί να ήταν οντως χνούδι-σκόνη πάνω στην κάμερα, να το σκούπισαν και να το έστειλαν πίσω.

Ή μπορεί να ήταν αστοχία υλικού και άλλαξαν την κάμερα.

Όπως και να έχει ήρθε στις 2 εβδομάδες με διορθωμένο το πρόβλημα.

Λίγο αργοπορημένοι εκεί στο service, καθώς δεν υπάρχει άλλο αντίστοιχο.

Θα έπρεπε σαν LG να έχδουν και άλλο service, ώστε να εξυπηρετούν τους πελάτες σε μικρότερο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω αλλοι εχουν φτασει του 3 μηνες χωρις κινητο απο αναμονη ανταλλαχτικων στην lg. :lol: Παλι καλα να λες.

 

Υ.Γ. Το χες παρει απο σκρουτζομαγαζο ή μεγαλο καταστημα (δηλαδη ειναι παραεισαγωγης ή ελληνικο)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε το wugfresh Toolkit ή μπες στη σελίδα Google Developers factory images Και έχει οδηγίες για χειροκίνητη εγκατάσταση.

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Οκ,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

H pure Nexus

 

καλως οταν βρω χρονο θα το δοκιμασω η με multirom ....

παντως την καλυτερη εμπειρια android την ειχα με την τελευταια chroma στο nexus 4 το κινητο πεταγε!ουτε kernel ουτε tweeks...

 

απορρω πως τοσο πολυ κοσμο στην pure(και οντας τοσο κακη οσο λες) δεν ανεβαινει καμια αλλη ρομ στις συζητησεις ...εμενα μου φαινονταν οι μονοι που ασχολουνται πολυ ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Με multirom μη πολυ παιδευεσαι. Δύσκολα μπουταρει η ²η

Ναι κάποια στιγμή πρέπει να χα βάλει κάποτε και εγώ τη chroma

Ή pure δεν είναι κακή απλά σε μένα τουλάχιστον λαγκαρει ..τα καλά της η σταθερότητα της.

Και δεν ξέρω τι θα γίνει όταν πάει και αυτή σε7.1.1

Η Google το είπε και το διαπίστωσα ότι έχει κάνει δουλειά με το performance

Link to comment
Share on other sites

Εδω αλλοι εχουν φτασει του 3 μηνες χωρις κινητο απο αναμονη ανταλλαχτικων στην lg. :lol: Παλι καλα να λες.

 

Υ.Γ. Το χες παρει απο σκρουτζομαγαζο ή μεγαλο καταστημα (δηλαδη ειναι παραεισαγωγης ή ελληνικο)

 

Από skroutz, πάντα!!

Link to comment
Share on other sites

Από skroutz, πάντα!!

 

Τυχερος τοτε εισαι. Αλλοι εχουν μεινει μηνες χωρις κινητο. (στα ελληνικα αν καθυστερει πολυ κανουν αντικατασταση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν σας έχει τύχει αλλά στα καλά καθούμενα μερικές φορές (όχι κάθε τρεις και λίγο, μία φορά στις τόσες) το κινητό μπαίνει σε λειτουργία πτήσης ... Έχω την έκδοση Android 7.1.1 με ξεκλειδωτο bootloader, rooted , και περασμένη Franco.Kernel και ένα mod από XDA που κάνει το τηλέφωνο με εμφάνιση Pixel.

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Bootloop...

Ημουν στην 6.0.1,ρουτ και twrp recovery.Θέλησα να κάνω update στην 7.1.1 και παράλληλα να επιστρέψω στόκ τελείως.Χρησιμοποίησα το nexus root toolkit,πατώντας flash stock/unroot.Μου κατέβασε απο μόνο του την 7.1.1,την εγκατέστησε αλλά πλέον το κινητο είναι σε bootloop.Μπαίνω σε fastboot mode,οπου είτε πατήσω restart bootloader ή recovery mode,μου βγάζει κάθε μισό δευτερόλεπτο το πράσινο ανθρωπάκι του android και απο κάτω γράφει no command...Καμιά βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

Bootloop...

Ημουν στην 6.0.1,ρουτ και twrp recovery.Θέλησα να κάνω update στην 7.1.1 και παράλληλα να επιστρέψω στόκ τελείως.Χρησιμοποίησα το nexus root toolkit,πατώντας flash stock/unroot.Μου κατέβασε απο μόνο του την 7.1.1,την εγκατέστησε αλλά πλέον το κινητο είναι σε bootloop.Μπαίνω σε fastboot mode,οπου είτε πατήσω restart bootloader ή recovery mode,μου βγάζει κάθε μισό δευτερόλεπτο το πράσινο ανθρωπάκι του android και απο κάτω γράφει no command...Καμιά βοήθεια?

 

Δεν μου χει τύχει. Δοκιμασε πάλι από το toolkit να σου περάσει το stock image. Έχει επιλογή κάτι σαν force flash για bootloop συσκευές. Εάν δεν πετύχει πας service...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου χει τύχει. Δοκιμασε πάλι από το toolkit να σου περάσει το stock image. Έχει επιλογή κάτι σαν force flash για bootloop συσκευές. Εάν δεν πετύχει πας service...

 

Εχω δοκιμάσει ήδη 2 φορές με την επιλογή soft-bricked/bootloop που έχει,να περάσω το image της 7.1.1 αλλά με κανένα αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Bootloop...

Ημουν στην 6.0.1,ρουτ και twrp recovery.Θέλησα να κάνω update στην 7.1.1 και παράλληλα να επιστρέψω στόκ τελείως.Χρησιμοποίησα το nexus root toolkit,πατώντας flash stock/unroot.Μου κατέβασε απο μόνο του την 7.1.1,την εγκατέστησε αλλά πλέον το κινητο είναι σε bootloop.Μπαίνω σε fastboot mode,οπου είτε πατήσω restart bootloader ή recovery mode,μου βγάζει κάθε μισό δευτερόλεπτο το πράσινο ανθρωπάκι του android και απο κάτω γράφει no command...Καμιά βοήθεια?

 

Είχες περάσει σωστά τους drivers; Το καλώδιο που συνδέεις τη συσκευή σου στον υπολογιστή, το αναγνώριζε;

Όταν το συνδέσεις, κάνε επανεκκίνηση σε bootloader, και μπες στο fastboot και γράψε fastboot devices .

και με το command "fastboot flash" και το partition (boot, system, vendor, radio κτλ.) και το img αρχείο και ENTER.

Περισσότερα θα βρείς εδώ και θα βρεις τη 10η επίλογη (για το αν δεν θες να κρατήσεις τα δεδομένα της εσωτερικής, καθαρή εγκατάσταση)

ή την 11η (για να κρατήσεις τα δεδομένα της εσωτερικής, καθαρή εγκατάσταση χωρίς διαμόρφωση του εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου)

Edited by zurabi_97

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο,τελικά χωρίς να κάνω κάτι και μετά την 3η προσπάθεια,άναψε...Ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν...
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση 3.0.2-3 της TWRP (ανεπίσημη) έχει ακόμη το πρόβλημα με το αν κάνεις αντίγραφο ασφάλειας το EFS και κάποια φορά το επαναφέρεις (σε περίπτωση που κάτι γίνει) μπρικάρει η συσκευή; Η 3.0.2-1 και η -2 έχουν αυτό το θέμα...

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τρεχω κ γω. Έχω διαβάσει ότι είναι κομπλε.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!!!

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

ετα την αναβαθμιση σε 7.1.1 οταν με παιρνουν τηλεφωνο μαυριζει η οθονη του κινητου μου και δεν μπορω να το σηκωσω και αναγκαστηκα μετα παιρνω εγω τηλεφωνο.. τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

ετα την αναβαθμιση σε 7.1.1 οταν με παιρνουν τηλεφωνο μαυριζει η οθονη του κινητου μου και δεν μπορω να το σηκωσω και αναγκαστηκα μετα παιρνω εγω τηλεφωνο.. τι να κανω?

Αν είναι σαν αυτό που κάνει καμιά φορά και το 5αρι, μπορείς να πατήσεις το power button μία φορά για να μπεί στο αθόρυβο και άλλη μία για να ανοίξει η οθόνη και τότε θα μπορέσεις να απαντήσεις

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.. για να δουμε.. και κατι ακομα οταν παιρνω τηλεφωνο μου το γυριζει σε λειτουργεια μην ενοχλειτε! πως το αλλαζω αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...