Jump to content

Google Nexus 5X (by LG)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Δεν είμαι κάτοχος της συσκευής αλλά την έχει ο κολλητός μου και χθες πήρε την 7.1.1. Ωραίες οι μικρές αλλαγές που έχει στις κλήσεις και επίσης είδαμε μια βελτίωση στην ταχύτητα της κάμερας. Ένα ακόμη νέο χαρακτηριστικό είναι ότι όταν είσαι σε κλήση ενεργοποιείται αυτόματα το προφίλ "μην ενοχλείτε" και δεν έρχεται καμία ειδοποίηση από messenger ή viber πχ. Πήγα στις ρυθμίσεις->ειδοποιήσεις και ενεργοποίησα να ειδοποιούμε από τις εφαρμογές που θέλω ακόμα και με ενεργοποιημένο το προφίλ μην ενοχλείτε αλλά και πάλι δεν έρχονται ειδοποιήσεις. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσουμε αυτήν την επιλογή που ενεργοποιεί το προφίλ αυτό κατά την διάρκεια μιας κλήσης?

 

ευχαριστω.. για να δουμε.. και κατι ακομα οταν παιρνω τηλεφωνο μου το γυριζει σε λειτουργεια μην ενοχλειτε! πως το αλλαζω αυτο?

Έκανα quote το δικό μου ποστ γιατί το είχα ρωτήσει και εγώ. Το "πρόβλημα" παραμένει και έχω ψάξει τα πάντα στο μενού και στα υπομενού στις ρυθμίσεις χωρίς αποτέλεσμα! Πάντως πλέον το έχει συνηθίσει οπότε νομίζω πως και εσύ μετά από μερικές μέρες θα το συνηθίσεις. :p

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις Screen protector που εμποδίζει τον αισθητήρα; ας δούμε και αυτή την περίπτωση

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

εχω φιλε μου αλλα δεν το βγαζω.. υπαρχει καποιος αλλος κ καλος dialer?

Χωρίς σχόλια...

 

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

το συνηθισα ηδη :P παντως παλι με μαυριζει η οθονη οταν με τηλεφωνουν και δεν ξερω γτ.. καποιος αλλος μια αλλα βοηθεια?

 

Το tempered glass ειναι που κατα την διαρκεια κησης οταν πας να δεις την οθονη και δεν αμαβει...

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα με ενα προηγουμενο tempered glass,οταν το αλλαξα και μαλιστα ειχα ρωτησει τον πωλητη αν ενοχλει τον αισθητηρα και μου απντησε αρνητικα τοτε το πηρα και απο τοτε οποτε κοιτω την οθονη στην διαρκεια κλησης αυτη αναβει καμονικα...

Τα περισσοτερα γιαλια καλυπτουν τον αισθητητα που βρισκετε κατω απο το ακουστικο με αποτελεσμα να τον καλυοτουν και να μην μπορει να ενεργοποιηθει...

Εν αντιθεση με τον thanos85 εγω ποτε δεν συνηθησα το να.μην αναβει η οθονη κατα την διαρκεια μιας κλησης και φιαυτο εψαξα να βρω εναν που ναμην δημιουργει αυτο το προβλημα

..

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση μου σε 7.1.1 το εκανε αυτο.. τηλεφωνο παιρνω κανονικα αλλα οταν με παιρνουν μαυριζει η οθονη

 

Δεν εχω αποψη γιαυτο φιατι δεν εχει ςρθει ακομα η αναβαθμηση σε 7.1.1 σε μενα...Εγω εχω μεν 7.1.1 αλλα στο beta προγραμμα...

Λογικα μεσα στις.επομεμες μερες θα ερθει κι σε μενα η αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.. στο 6 κ στο 7 δν ειχα κανενα προβλημα για αυτο νομιζω πως δεν φταιει το screen protection...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

gialakias καποια αλλη περιπτωση για το θεμα μου?

Link to comment
Share on other sites

Το οτι πριν δεν στο εμφανιζε δεν σημαινει οτι δεν το προκαλλει το tempered glass παντως (μπορει πχ πλεον να το χουν κανει πιο ευαισθητο τον αισθητηρα εγγυητητας).

 

Φυσικα αν πιστευεις οτι δε φταιει αυτο και οτι ειναι θεμα λογισμικου κανε back up και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων να δεις αν σου λυνεται. (που προσωπικα δεν νομιζω να κανει διαφορα)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα το αποφασισεις εσυ το αν θα το αλλαξεις. Μπορει να κανουμε και λαθος. Αποφασισε και κανε τα παρακατω με τη σειρα που σου ειναι εσενα λιγοτερο επιπονο.

 

1. Να το στειλεις για σερβις μεσω της εγγυησης.

2. Να κανεις μια επαναφορα εργοαστασιακων ρυθμισεων αφου εχεις κανει back up.

3. Να βγαλεις το τζαμακι και να δεις αν κανει διαφορα.

 

Εμενα προσωπικα λιγοτερο επιπονο μου ναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Οποτε θα κανα πρωτα αυτο και μετα θα βγαζα το τζαμακι και αν τελος δεν αλλαζε η κατασταση θα το στελνα για σερβις (ισως και οχι βεβαια μιας και το χερι μου γενικα με τρωει να τα πειραζω μονος μου τα κινητα).

 

Οσον αφορα τι τζαμακι να βαλεις, θα λεγα καποιο που να μην καλυπτει τους αισθητηρες και καμερα, να χει δηλαδη τα καταλληλα κοψιματα. Αυτο το βλεπεις ευκολα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα θα ειμαι στην 7.1.1 παλι?

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα θα ειμαι στην 7.1.1 παλι?

 

Ναι, το λειτουργικο δεν "σβηνει"

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα θα ειμαι στην 7.1.1 παλι?

 

Καί σέ εμένα τό κάνει... Καθώς μέ καλούν είναι μαύρη για 1 δευτερόλεπτο και μετά φωτίζει κανονικά. Έχω 7.1.1.αλλα μού το έκανε καί στήν 7.. Δέν ξέρω τί φταίει αλλά δέν είναι τό tempereted

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς πηγαίνει το κινητό από άποψη ram και αν έχετε ξεμείνει καμία φορά έχοντας πολλά apps ανοιχτά. Σκέφτομαι την αγορά του, αν και πρώτος μου στόχος ήταν το 6P, αλλά με την τιμή που έχει το έχω αποκλείσει.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πώς πηγαίνει το κινητό από άποψη ram και αν έχετε ξεμείνει καμία φορά έχοντας πολλά apps ανοιχτά. Σκέφτομαι την αγορά του, αν και πρώτος μου στόχος ήταν το 6P, αλλά με την τιμή που έχει το έχω αποκλείσει.

 

μιας και βλεπω οτι δεν ειναι το πρωτο σου Nexus θα σου πω οτι ειναι λιγο καλυτερα απο το nexus 4 chroma rom και τα αλλα ολα stock απο οπου ηρθα εγω....

με pure nexus 7.1.1 πολυ καλυτερα βασικα...μπαταρια σχεδον 2 μερες με μετρια χρηση..

6Ρ δεν εχω αποψη...

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους μ αυτο το wifi ρε παιδιά...

Λίγες μέρες με 7.1.1 έστρωσε και τώρα πάλι τα ίδια.. Το χει κανείς άλλος αυτό το bug?

Αν κλείσεις το wifi μετά δεν συνδέεται..

Link to comment
Share on other sites

ME pure nexus 7 και 7.1.1 και λιγες μερε ςτη stock ποτε δεν το ειχα...

ρωτησες στο xda στη ROM σου?

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους μ αυτο το wifi ρε παιδιά...

Λίγες μέρες με 7.1.1 έστρωσε και τώρα πάλι τα ίδια.. Το χει κανείς άλλος αυτό το bug?

Αν κλείσεις το wifi μετά δεν συνδέεται..

 

Eγω δεν εχω τετοιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους μ αυτο το wifi ρε παιδιά...

Λίγες μέρες με 7.1.1 έστρωσε και τώρα πάλι τα ίδια.. Το χει κανείς άλλος αυτό το bug?

Αν κλείσεις το wifi μετά δεν συνδέεται..

 

Και εγω μια απ'τα ιδια μολις βγω απτο wifi ενταξει οχι για λιγο γιατι δεν εχω θεμα πιανει στο λιγο εκτος αν ειμαι,αλλα αν βγω για κανενα 2-3ωρο απο το αποθηκευμενο wifi τοτε δεν πιανει πρεπει να κανω επαννεκινηση το wifi αν ειμαι σπιτι(για εκτος οικιας δεν μπορω να πω στους ανθρωπους να κανουν επαννεκινηση)ειναι ενα θεμα και στα ξενα φορουμ για το wifi που το εχουν παρα πολα ατομα.

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει επιτέλους μ αυτο το wifi ρε παιδιά...

Λίγες μέρες με 7.1.1 έστρωσε και τώρα πάλι τα ίδια.. Το χει κανείς άλλος αυτό το bug?

Αν κλείσεις το wifi μετά δεν συνδέεται..

Και εγώ έχω το σχετικό ότι πάω να συνδεθω σε ασύρματο δίκτυο και με αποσυνδέει και ξανά συνδέει και αποσυνδέει. Μετά από μερικές προσπάθειές μου συμβαίνει αυτό κυρίως όταν το σήμα είναι σχετικά δυνατό...

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω κάποιο πρόβλημα με το wifi,μήπως φταίει το ρούτερ ή εν πάση περιπτώσει έχει κάποια μικρή ασυμβατότητα με το τηλέφωνο και σας συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5X (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...