Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, HEO said:

Για λέγε, πηγές να βάλεις λεφτά και έβγαλε μήνυμα;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Έχω πάντα στην revolut 200€ , κάνω αγορές και μετά συμπληρώνω το ποσό που ξοδεψα ώστε να έχω πάλι 200€

Χθες ξοδεψα και τα 200€ και έκανα φόρτιση 200€ το μεσημέρι. 

Το βράδυ έκανα φόρτιση 600€ και μετά τα μετέφερα σε τραπεζικό άλλης τράπεζας. 

Επιχείρησα να κάνω άλλη μια φόρτιση μετά και μου έβγαλε μήνυμα. "Έχεις υπερβεί το ημερήσιο όριο φόρτισης. Δοκίμασε άλλη μέθοδο φόρτισης". Εννοεί φόρτιση με έμβασμα. 

Και σήμερα βγαίνει το ίδιο μήνυμα. Δηλαδή το όριο φόρτισης είναι ενιαίο για το σαββατοκύριακο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Νομίζω το λάθος είναι ότι έκανες φόρτιση και μετέφερες τα λεφτά σε άλλη τράπεζα

Καπου στους όρους χρήσης το λέει αυτό (αυτήν την στιγμή δεν είναι εύκολο να τους κοιτάξω)

Επειδή αν κάνεις φορτίση η revolut πληρώνει μια προμήθεια δεν τους συμφέρει να φορτίζεις και να μεταφέρεις τα λεφτά αλλου

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Νομίζω το λάθος είναι ότι έκανες φόρτιση και μετέφερες τα λεφτά σε άλλη τράπεζα

Καπου στους όρους χρήσης το λέει αυτό (αυτήν την στιγμή δεν είναι εύκολο να τους κοιτάξω)

Επειδή αν κάνεις φορτίση η revolut πληρώνει μια προμήθεια δεν τους συμφέρει να φορτίζεις και να μεταφέρεις τα λεφτά αλλου

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Ίσως. Αλλά μεταφορές κάνω συνέχεια εδώ και δύο χρόνια. 

Κι αν ήταν αυτό θα έπρεπε να μπλοκάρουν τον λογαριασμό και όχι την φόρτιση

Και γράφει για ημερήσιο όριο, όχι για μπλοκάρισμα φόρτισης γενικα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

Νομίζω το λάθος είναι ότι έκανες φόρτιση και μετέφερες τα λεφτά σε άλλη τράπεζα

Καπου στους όρους χρήσης το λέει αυτό (αυτήν την στιγμή δεν είναι εύκολο να τους κοιτάξω)

Επειδή αν κάνεις φορτίση η revolut πληρώνει μια προμήθεια δεν τους συμφέρει να φορτίζεις και να μεταφέρεις τα λεφτά αλλου

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Αυτό ακριβώς κάνω μία, τουλάχιστον, φορά το μήνα. 

Μεταφέρω από μια συστημική σε Attica Bank για δώσεις δανείου. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Ξεμπλοκαρε ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνω μία, τουλάχιστον, φορά το μήνα. 
Μεταφέρω από μια συστημική σε Attica Bank για δώσεις δανείου. 
Μιλάω για μεταφορές ποσών από revolut που την έχεις φορτίσει με πιστωτική κάρτα ..

Όχι γενικά για μεταφορές...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, HEO said:

Μιλάω για μεταφορές ποσών από revolut που την έχεις φορτίσει με πιστωτική κάρτα ..

Όχι γενικά για μεταφορές...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Μονο απο πιστωτικη την φορτιζω. Φορτιζω απο Eurobank τα στελνω στην Alpha και μετα πληρωνω την πιστωτική της Eurobank. Δυο χρονια τωρα το κανω αυτο, χωρις κανενα προβλημα. 

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alfeios said:

Μονο απο πιστωτικη την φορτιζω. Φορτιζω απο Eurobank τα στελνω στην Alpha και μετα πληρωνω την πιστωτική της Eurobank. Δυο χρονια τωρα το κανω αυτο, χωρις κανενα προβλημα. 

Έρχομαι εγώ τώρα, που είμαι καινούργιος στο θέμα πιστωτική, έχοντας μια ερώτηση που απλά θέλει επιβεβαίωση στο εάν κατάλαβα καλά. 

Αν φορτίσω την revolut από πιστωτική "φαίνεται" ως αγορά και δεν τρέχουν οι τόκοι ανάληψης; αν ναι συμβαίνει σε όλες τις πιστωτικές όλων των τραπεζών; έχω μια της εθνικής. 

Ευχαριστώ για την κατανόηση 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, andreasomageiras said:

Έρχομαι εγώ τώρα, που είμαι καινούργιος στο θέμα πιστωτική, έχοντας μια ερώτηση που απλά θέλει επιβεβαίωση στο εάν κατάλαβα καλά. 

Αν φορτίσω την revolut από πιστωτική "φαίνεται" ως αγορά και δεν τρέχουν οι τόκοι ανάληψης; αν ναι συμβαίνει σε όλες τις πιστωτικές όλων των τραπεζών; έχω μια της εθνικής. 

Ευχαριστώ για την κατανόηση 😁

Eurobank    ΝΑΙ

Alphabank    ΝΑΙ

Πειραιώς       ΝΑΙ

Εθνική      ???

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, alfeios said:

Eurobank    ΝΑΙ

Alphabank    ΝΑΙ

Πειραιώς       ΝΑΙ

Εθνική      ???

Έπεσα πάνω στην πίτα, που λένε; 😂

Δεν έχεις εθνική ή εννοείς ότι είναι αυτονόητο; 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, andreasomageiras said:

Έπεσα πάνω στην πίτα, που λένε; 😂

Δεν έχεις εθνική ή εννοείς ότι είναι αυτονόητο; 

Εννοω οτι δεν γνωριζω τι ισχυει στην Εθνική

Ας το γραψει καποιος που το ξερει

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2023 at 7:59 ΜΜ, andreasomageiras said:

Έπεσα πάνω στην πίτα, που λένε; 😂

Δεν έχεις εθνική ή εννοείς ότι είναι αυτονόητο; 

Εθνική δεν το εμφανίζει σαν αγορά αλλά ούτε και σαν ανάληψη μετρητών. Δεν χρεώνει καθόλου τόκους πάντως όταν λαμβάνεις τον λογαριασμό. 

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε Revolut και εχετε δώσει ΑΦΜ καλό ειναι να δηλώσετε την ύπαρξη λογαριασμου εξωτερικού στον κωδικο 029 της φορολογικής δήλωσης.

Έρχονται έλεγχοι μετά τις εκλογες....

 

 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, babakos said:

Oσοι εχετε Revolut και εχετε δώσει ΑΦΜ καλό ειναι να δηλώσετε την ύπαρξη λογαριασμου εξωτερικού στον κωδικο 029 της φορολογικής δήλωσης.

Έρχονται έλεγχοι μετά τις εκλογες....

 

 

Εδώ δεν "βλέπει" αυτόματα τις μη συστημικές τράπεζες εντός Ελλάδος... Όπως την Attica Bank! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Oσοι εχετε Revolut και εχετε δώσει ΑΦΜ καλό ειναι να δηλώσετε την ύπαρξη λογαριασμου εξωτερικού στον κωδικο 029 της φορολογικής δήλωσης.
Έρχονται έλεγχοι μετά τις εκλογες....
 
 

Μόνο ύπαρξη ή και το σύνολο των εξόδων μέσω αυτής;


Sent from my iPhone using Tapatalk

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στο πεδίο 029 δηλώνουμε μόνο την ύπαρξη λογαριασμού και την χώρα οπου τηρείται (στην περιπτωση της Revolut Bank ειναι η Λιθουανία).  Οχι ποσά..

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Oσοι εχετε Revolut και εχετε δώσει ΑΦΜ καλό ειναι να δηλώσετε την ύπαρξη λογαριασμου εξωτερικού στον κωδικο 029 της φορολογικής δήλωσης.
Έρχονται έλεγχοι μετά τις εκλογες....
 
 
Πρώτον πως βλέπουμε αν έχουμε δώσει αφμ? Δεύτερον εγώ που έχω ήδη κάνει δήλωση μπορώ να το βάλω τώρα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα επιλέγεις πάνω αριστερά τα αρχικά σου, πας Λογαριασμός > Προσωπικά στοιχεία και στις Πρόσθετες πληροφορίες αν σου γράφει στις Φορολογικές κατοικίες την Ελλάδα, επιλέγοντάς την σου δείχνει τον Α.Φ.Μ. που έχεις δηλώσει.

Για το δεύτερο δεν ξέρω να σου απαντήσω με βεβαιότητα, αλλά νομίζω μπορείς να προβείς σε τροποποιητική δήλωση.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα επιλέγεις πάνω αριστερά τα αρχικά σου, πας Λογαριασμός > Προσωπικά στοιχεία και στις Πρόσθετες πληροφορίες αν σου γράφει στις Φορολογικές κατοικίες την Ελλάδα, επιλέγοντάς την σου δείχνει τον Α.Φ.Μ. που έχεις δηλώσει.
Για το δεύτερο δεν ξέρω να σου απαντήσω με βεβαιότητα, αλλά νομίζω μπορείς να προβείς σε τροποποιητική δήλωση.
Ναι μου λέει το αφμ κανονικά εκεί. Δεν έχω χρησιμοποιήσει τα τελευταία 3 χρόνια την revolut όμως. Θα τη χρησιμοποιήσω φέτος το καλοκαίρι.. Τι να δηλώσω; μηδέν; έχει νόημα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2023 at 10:54 ΠΜ, babakos said:

Oσοι εχετε Revolut και εχετε δώσει ΑΦΜ καλό ειναι να δηλώσετε την ύπαρξη λογαριασμου εξωτερικού στον κωδικο 029 της φορολογικής δήλωσης.

Έρχονται έλεγχοι μετά τις εκλογες....

 

 

Έχεις ακούσει να τσεκάρουν τι γίνεται με Revolut λογαριασμούς δηλαδή και να βάζουν πρόστιμα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, DjTony said:

Ναι μου λέει το αφμ κανονικά εκεί. Δεν έχω χρησιμοποιήσει τα τελευταία 3 χρόνια την revolut όμως. Θα τη χρησιμοποιήσω φέτος το καλοκαίρι.. Τι να δηλώσω; μηδέν; έχει νόημα;

Δεν έχω υποβάλει ακόμη δήλωση, αλλά νομίζω απλώς δηλώνεις την ύπαρξη λογαριασμού στο εξωτερικό και όχι το μέσο υπόλοιπο λογαριασμών.

Επίσης νομίζω δηλώνεις το ποσό που κέρδισες από τόκους (δεν υφίστανται στην Revolut) και επίσης το ποσό των ηλεκτρονικών συναλλαγών που πραγματοποίησες για το χτίσιμο δαπανών αφορολόγητου ορίου.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GraveDigger said:

Δεν έχω υποβάλει ακόμη δήλωση, αλλά νομίζω απλώς δηλώνεις την ύπαρξη λογαριασμού στο εξωτερικό και όχι το μέσο υπόλοιπο λογαριασμών.

Επίσης νομίζω δηλώνεις το ποσό που κέρδισες από τόκους (δεν υφίστανται στην Revolut) και επίσης το ποσό των ηλεκτρονικών συναλλαγών που πραγματοποίησες για το χτίσιμο δαπανών αφορολόγητου ορίου.

Το τελευταίο αν δεν θέλεις να το δηλώσεις;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω τον λόγο να μην το δηλώσεις, εκτός και αν κλέβεις την εφορία! Σε κάθε περίπτωση αν δεν το δηλώσεις δεν το ξέρει το ελληνικό δημόσιο.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θελω να ρωτησω το εξης.Κατα πασα πιθανοτητα την επομενη εβδομαδα ειναι να παρω καποια χρηματα στο χει για κατι που δινω.Περι τα 20 χιλ.Αυτος θα μου τα δωσει στο χερι.Επειδη δεν θελω να τα εχω σπιτι αν παω να τα βαλω στον λογαριασμου στην Εθνικη θα εχω θεμα? θα με ρωτησουν που τα βρηκα κλπ?

Ειναι νομιμα απλα δεν θελψ να εχω καποιο μπλεξιμο κ για αυτο ζητω τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...