Jump to content

Money wallets (viva, skrill, revolut κλπ)


nico4gr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ρεβολουτ θέλει επικαιροποιηση ή να τους στείλω έγκυρη ταυτότητα. Δε θυμάμαι ακριβώς.
Τους στέλνω τη ταυτότητα μου αλλά ξαναζηταει πάλι.
Μήπως φταίει ότι η ταυτότητα μου είναι πριν το 2010 και τη βλέπουν ληγμένη?

101f53335b473e819365973a410b0f3e.jpg
Έτσι φαίνεται, πρέπει να στείλεις νέα η διαβατήριο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Έτσι φαίνεται, πρέπει να στείλεις νέα η διαβατήριο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Σιγά μη πάω να βγάλω ταυτότητα ή διαβατήριο για τη ρεβολουτ.
Ευχαριστώ πάντως heo
Link to comment
Share on other sites

Υποπτεύομαι ότι σε βάθος ενός χρόνο θα μας αναγκάσουν ΟΛΟΥΣ να βγάλουμε νέα ταυτότητα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη πάω να βγάλω ταυτότητα ή διαβατήριο για τη ρεβολουτ.
Ευχαριστώ πάντως heo
Νομίζω δέχονται και το δίπλωμα κάρτα. Έτσι έκανε επικαιροποίηση ένας γνωστός μου.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Υποπτεύομαι ότι σε βάθος ενός χρόνο θα μας αναγκάσουν ΟΛΟΥΣ να βγάλουμε νέα ταυτότητα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Δεν είμαι κατά το να βγάλω. Απλά θα έχει και τρέξιμο σε άλλες υπηρεσίες και δουλειές και αυτό θέλω να αποφύγω προς το παρον
Νομίζω δέχονται και το δίπλωμα κάρτα. Έτσι έκανε επικαιροποίηση ένας γνωστός μου.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


Έχω το παλιό δίπλωμα που είναι τρίπτυχο.
Ας καταργηθεί ο λογαριασμός και τον ξαναβγαζω αν τον χρειάζομαι οοοοοταν βγάλω καινούρια έγγραφα
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δέχονται και το δίπλωμα κάρτα. Έτσι έκανε επικαιροποίηση ένας γνωστός μου.

Sent from my Nothing Phone (1) using Tapatalk


Παλια (όταν ήταν σε αγγλική τράπεζα) ήταν με δίπλωμα, τώρα θέλουν ταυτότητα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς ή ξέρει αν η λειτουργία Curve Fronted λειτουργεί και για πληρωμή ελληνικών καρτών ή είναι μόνο για τις κάρτες του Ηνωμένου Βασιλείου;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...







εγω εβγαλα την καινουργιου τυπου! Ρωτησα την Εθνικη μιας κ στην Αλφα δεν πηγα ακομα αλλα η κοπελα μου ειπε οτι ακομα δεν μπορει να μου την περασει καθως δεν την δεχεται το συστημα τους


Η Εθνική δεν έχει ανανεώσει ακόμη το σύστημα της έτσι ώστε να μπορεί να δεχτεί τα 9 ψηφία που έχουν οι νέου τύπου ταυτότητες.

Είμαστε σε αναμονή.


Αντίθετα η Πειραιώς την έχει δεχτεί.


Έχω το παλιό δίπλωμα που είναι τρίπτυχο.
Ας καταργηθεί ο λογαριασμός και τον ξαναβγαζω αν τον χρειάζομαι οοοοοταν βγάλω καινούρια έγγραφα


Ήμουν προχτές σε ΚΕΠ και μία υπάλληλος ενημέρωνε τον κόσμο που περίμενε, ότι από 1/1/24 όσοι θα έχουν ακόμη το παλιό ροζ τρίπτυχο δίπλωμα οδήγησης, θα έχουν πρόστιμο.

Ψάξτε το, αν είναι αλήθεια μην πληρώνετε τζάμπα πρόστιμα, αλλάξτε το όσο είναι ακόμη νωρίς.


Και κάτι άσχετο με τα όσα παρέθεσα.
Χτες είδα ότι είχε γεμίσει το subreddit της Revolut με άπειρα posts όπου ι χρήστες έγραφαν ότι το Σάββατο βράδυ ενώ όλοι προσπαθούσαν να πληρώσουν κάτι (γεύμα σε εστιατόριο, ποτά, κτλ), τους κλείδωσε ο λογαριασμός που είχαν στην Revolut, και αδυνατούσαν να πληρώσουν.

Σε όλα αυτά τα posts υπήρχε και μια απάντηση της Revolut που τους προέτρεπε να επικοινωνήσουν με DM, χωρίς να αναγράφεται ο λόγος που έγινε το παραπάνω ban.


Έχετε υπόψη κάτι;
Τί μπορεί να φταίει;


Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk





Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites













Ήμουν προχτές σε ΚΕΠ και μία υπάλληλος ενημέρωνε τον κόσμο που περίμενε, ότι από 1/1/24 όσοι θα έχουν ακόμη το παλιό ροζ τρίπτυχο δίπλωμα οδήγησης, θα έχουν πρόστιμο.

Ψάξτε το, αν είναι αλήθεια μην πληρώνετε τζάμπα πρόστιμα, αλλάξτε το όσο είναι ακόμη νωρίς.



Το παλιό ροζ δίπλωμα οδήγησης έχει ισχύ μέχρι τις 19 Ιανουαρίου του 2033 όπου αυτή είναι η τελική καταληκτική ημερομηνία
Link to comment
Share on other sites






Το παλιό ροζ δίπλωμα οδήγησης έχει ισχύ μέχρι τις 19 Ιανουαρίου του 2033 και μέχρι το 65ο έτος ηλικίας του οδηγού
Αυτές είναι οι ημερομηνίες που θα πρέπει να περάσεις πάλι από γιατρούς για την ανανέωση του.
Ο tsiftsism πιο πάνω γράφει για την καταλυτική ημερομηνία μετάβασης από το ροζ χάρτινο σε νεο τύπου κάρτας.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι οι ημερομηνίες που θα πρέπει να περάσεις πάλι από γιατρούς για την ανανέωση του.
Ο tsiftsism πιο πάνω γράφει για την καταλυτική ημερομηνία μετάβασης από το ροζ χάρτινο σε νεο τύπου κάρτας.


Tapa

Όχι φίλε. Αυτές είναι οι επίσημες ημερομηνίες για όλους όσους έχουν αυτό το δίπλωμα.
Η τελική καταληκτική περίοδος για όλους είναι η παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε. Αυτές είναι οι επίσημες ημερομηνίες για όλους όσους έχουν αυτό το δίπλωμα.
Η τελική καταληκτική περίοδος για όλους είναι η παραπανω
Αφού είσαι σίγουρος, "παω πάσο".


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι σίγουρος, "παω πάσο".


Tapa

Το 2033 θα είμαι 55 χρόνων. Λες να θέλω να χρειάζεται να περάσω από γιατρούς?...
Αν δεις λίγο στο ίντερνετ θα δεις ότι η καταληκτική ημερομηνία για όλους ανεξάρτητα πότε το έβγαλαν το παλιό είναι το 2033. Από αυτή την ημερομηνία και έπειτα δε θα υπάρχει το ροζ διπλωμα....@coulis για να σου δώσω να καταλάβεις εμένα το ροζ διπλωμα λέει λήξη το 2042 αλλά δεν θα ισχύσει γιατί το 2033 θα έχουν πάψει να ισχυουν τα ροζ

Link to comment
Share on other sites



Το 2033 θα είμαι 55 χρόνων. Λες να θέλω να χρειάζεται να περάσω από γιατρούς?...
Αν δεις λίγο στο ίντερνετ θα δεις ότι η καταληκτική ημερομηνία για όλους ανεξάρτητα πότε το έβγαλαν το παλιό είναι το 2033. Από αυτή την ημερομηνία και έπειτα δε θα υπάρχει το ροζ διπλωμα....@coulis για να σου δώσω να καταλάβεις εμένα το ροζ διπλωμα λέει λήξη το 2042 αλλά δεν θα ισχύσει γιατί το 2033 θα έχουν πάψει να ισχυουν τα ροζ



Εχω το νέο κ δεν τα γνωρίζω αυτά που λες γιατί είναι για εσας που έχετε το ροζ.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εκτός θέματος, αλλά τι χαζομάρα είναι αυτή; Αφού το δίπλωμα το έχουμε σε ψηφιακή μορφή στο application Gov.gr Wallet

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GraveDigger said:

Είμαστε εκτός θέματος, αλλά τι χαζομάρα είναι αυτή; Αφού το δίπλωμα το έχουμε σε ψηφιακή μορφή στο application Gov.gr Wallet

Η ψηφιακή μορφή υποκαθιστά την έντυπη. Η έντυπη (το τρίπτυχο) καταργείται σε 10 χρόνια.
Μέχρι τότε... βλέπουμε 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.
Να σας γράψω λίγο το πρόβλημά μου, μήπως έχει κάποιος αντίστοιχο συμβάν, να μου πει τι να κάνω.

Στο λογαριασμό μου στη Άλφα έχω δηλώσει το προσωπικό μου αριθμό για iris, και στην Εθνική τον εταιρικό μου. Χθες έστειλα 500€ από Άλφα σε Εθνική μέσω iris, κι ενώ από την μεριά της Άλφα φαίνεται να έχει γίνει η μεταφορά, με όλα τα στοιχεία σωστά στη συναλλαγή (όνομα, επώνυμο, ΙΒΆΝ), τα λεφτά δεν εμφανίστηκαν ποτέ στην Εθνική. Έχω μιλήσει και με τις δύο τράπεζες και η μία μου λέει μίλα με την άλλη.
Έχει κάποιος κάποια συμβουλή;;

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, agpol07 said:

Καλημέρα παιδιά.
Να σας γράψω λίγο το πρόβλημά μου, μήπως έχει κάποιος αντίστοιχο συμβάν, να μου πει τι να κάνω.

Στο λογαριασμό μου στη Άλφα έχω δηλώσει το προσωπικό μου αριθμό για iris, και στην Εθνική τον εταιρικό μου. Χθες έστειλα 500€ από Άλφα σε Εθνική μέσω iris, κι ενώ από την μεριά της Άλφα φαίνεται να έχει γίνει η μεταφορά, με όλα τα στοιχεία σωστά στη συναλλαγή (όνομα, επώνυμο, ΙΒΆΝ), τα λεφτά δεν εμφανίστηκαν ποτέ στην Εθνική. Έχω μιλήσει και με τις δύο τράπεζες και η μία μου λέει μίλα με την άλλη.
Έχει κάποιος κάποια συμβουλή;;

https://www.dias.com.gr/el/epikoinonia/

Link to comment
Share on other sites


Μίλα με την τράπεζα σου μου λένε..

Update...
Ντάξει όλα καλά..
Μόλις μπήκαν.
Είχα συμπληρώσει φόρμα παραπόνων και είχα επισυνάψει την απόδειξη από την Άλφα και μάλλον γι αυτό..
Link to comment
Share on other sites

εμείς που έχουμε Viva wallet pos στην εφαρμογή στο κινητό πως θα δηλώσουμε τον επαγγελματικό λογαριασμό μας στην IRIS αφού η viva δεν συμμετέχει στο πρόγραμμα IRIS οεο;;;



Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μπορώ να μεταφέρω δωρεάν λεφτά από τη ρεβο σε ελληνικό λογαριασμό μου; πήγα να στείλω πίσω στη κάρτα που τη φορτίζω και θέλει 1,82€ για 260€

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω από προχθές πρόβλημα σε samsung galaxy a14 5g δεν μπορώ να κάνω με συναλλαγή με πορτοφόλι google,ότι καρτα και να δοκιμάσω.Εκανα ενημέρωση εφαρμογής τίποτα πάλι.προφανως σταμάτησε η υποστήριξη σε αυτές τις συσκευές 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σταματήσει την υποστήριξη; Βεβαιώσου ότι έχεις τις τελευταίες ενημερώσεις στο κινητό και κάνε μία εκκαθάριση δεδομένων στο πορτοφόλι

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, vrwmiaR1z said:

Μπορώ να μεταφέρω δωρεάν λεφτά από τη ρεβο σε ελληνικό λογαριασμό μου; πήγα να στείλω πίσω στη κάρτα που τη φορτίζω και θέλει 1,82€ για 260€

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

εξαρταται το λογαριασμο και την τραπεζα. 
οι viva,payzy εχουν δωρεαν εισερχομενα στις υπολοιπες δες τον τιμοκαταλογο τους.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εξαρταται το λογαριασμο και την τραπεζα. 
οι viva,payzy εχουν δωρεαν εισερχομενα στις υπολοιπες δες τον τιμοκαταλογο τους.
Η ρεβο κρατάει προμήθεια

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...